Полезные материалы

БесЧЕЛСІе. Англія - ​​Італія - ​​0: 0, п.п. 2: 4. Євро-2012. 1/4 фіналу


Вчора. Київ. Англія - ​​Італія - ​​0: 0. Пенальті - 2: 4. Ні нападнику італійців Маріо Балотеллі (третій праворуч), ні будь-кому іншому так і не вдалося забити в основний і додатковий час матчу. фото REUTERS

EURO-2012

Після поразки Англії від Італії півфінали позбулися елемента божевілля - в них немає явного аутсайдера зі сверхоборонітельним стилем, який декому недавно дозволив виграти Лігу чемпіонів.

Зате жоден з решти трьох матчів не буде противно дивитися.

Чемпіонат Європи-2012 передбачуваний, як смак солі або цукру. І це добре - нікому не хочеться кинути в чай ​​рафінад і відчути потім сіль на губах. Іспанію і Німеччину ще до початку турніру називали суперфаворітамі все - від президента УЄФА Мішеля Платіні до вашого двірника Ровшана.

Такими вони залишаються і зараз, і це, звичайно, в черговий раз свідчить про безумовне і нескінченному прогресі, якого домоглися дві збірні за останні роки.

На Euro-2008 іспанці з німцями так само невблаганно йшли на зустріч один одному, але їх суперниками по півфіналів були значно слабші команди - вивітрілої Росія та понівечена травмами Туреччина, готова випустити в поле третього воротаря. Тепер опоненти куди іменитих і просто сильніше, а відчуття таке ж: фінал все одно буде Іспанія - Німеччина.

Іспанія надто гармонійна - і в цій своїй гармонії нудна, немов жінка з ідеальними рисами обличчя і фігурою, яка весь вечір сидить, дивиться в стіну і мовчить. Червона фурія перетворилася на Снігову королеву, так що португальському Каю - Кріштіану Роналду, по всій видимості, залишиться після півфіналу лише одне - збирати з букв М, Е, С, С і І слово "вічність" і чекати вручення "Золотого м'яча".

Португалія - ​​це Іспанія навпаки. Для неї кожен матч - надрив, шок, істерика, последнемінутний штурм. Найчастіше розбитий посуд допомагає, але з іспанцями це справа не пройде. Їх не взяти з наскоку, як Португалія брала Голландію, Данію та Чехію. А по-іншому підопічні Паулу Бенту не дуже-то і вміють. Холодний розрахунок завжди візьме гору над стервозністю.

Італія - ​​бути може, і самий незручний з можливих суперників німців в 1/2 фіналу, так і оборона у Німеччині не бездоганна. Але у команди Чезаре Пранделлі буде на два дні менше для відпочинку, і, швидше за все, це смертельно. У Італії і так деякі футболісти швидко видихаються, а німці, навпаки, саме на бездоганну "фізику" роблять упор.

І тут ще два дні - впору караул кричати. Крім того, "блакитна ескадра" продовжує нести втрати: до К'єлліні і Мотта, судячи з усього, додалися Де Россі і Маркізіо. Перший був замінений через проблеми з сідничного нерва, другий не став бити пенальті, тому що відчув біль неясного поки характеру. У Німеччині ж навіть Гюндоган, чиї шанси вийти на поле можна порівняти з воротарем Цілер, трохи прихворів, але швидко виправився.

Вийди на Німеччину Англія, її шанси розцінювалися б як безпросвітні. Але саме в безпросвітності і був її шанс. На відміну від чотирьох півфіналістів Рой Ходжсон зорієнтував команду не на творення, а на руйнування. Це була б та сама ложка солі в чашці чаю - випивши її, ти не знаєш, витерпиш чи або тебе виверне навиворіт. У Лізі чемпіонів так вивертало "Барселону" з "Баварією". Ходжсон і його команда хотіли це повторити.

Гра Англії до болю примітивна - про це свідчить хоча б такий статистичний факт. Лідер команди за кількістю пасів в чвертьфіналі - голкіпер Харт, дуже рідкісний випадок. Причому 23 з 70 своїх передач воротар віддав Керролу (15) і Уелбеку (8). А ті, в свою чергу, скидали м'яч на Руні.

Іншими словами, крім простяцкого виносу вперед, комбінації Харт - Керролл - Руні, яку італійці регулярно переривали то на другому, то на першому кроці, Англії абсолютно нічого запропонувати суперникам. З її футболістів лише Джеррард і Хендерсон показали точність пасів вище 70 відсотків, тоді як у італійців нижче цієї позначки опустилося лише три людини.

Ходжсону і його команду важко пред'явити в якості претензії їх бажання бути схожими на "Челсі". Важко не піти на таке, коли у тебе перед очима подібний приклад. Англія визнала, що вона посередність, і свідомо вдарилася в антифутбол. Правильна оцінка своїх можливостей - похвальне якість. Плюс на відміну від минулих років до збірної Трьох левів немає питань з дисципліни, виконання тренерської установки, самовіддачі та тренувальній роботі. Але хвалити Англію-2012 все одно не можна - і ось чому.

Збірна Англії вчителя Ходжсона - це клас старанних школярів, які завжди приходять на уроки вчасно і на питання вчителя тягнуть руку все до одного. Але коли їх викликаєш до дошки, їм нема чого сказати.

Не можна любити тих, чия гра викликає у тебе спектр почуттів від сором'язливості за батьківщину футболу до банального відрази і не приносить ні крапельки задоволення. Оборонний стиль англійців не "вставляє", як "вставляла" свого часу Італія-2000, Італія-2006 і навіть місцями "Челсі" -2012. Від нього, як від солоного чаю, просто нудить.

Що б ти не робив, як би добре не виконував тренерське завдання і не тренувався, якщо в кінцевому підсумку ти глядачеві противний - значить, щось ти робиш не так.

У півфіналах, на щастя, неприємних команд не буде.

Дмитро СІМОНОВ, Спорт-Експрес