Полезные материалы

Чемпіонат Англії. Підсумки сезону 2017-2018. частина II

  1. "Кристал Пелас"
  2. "Борнмут"
  3. "Вест Хем"
  4. "Уотфорд"
  5. "Брайтон енд Хоув"
  6. "Хаддерсфілд"
  7. "Саутгемптон"
  8. "Суонсі"
  9. "Сток Сіті"
  10. "Вест Бромвіч Альбіон"

FootBoom закінчує підбивати підсумки чемпіонату Англії 2017-2018. У цьому матеріалі поговоримо про команди, які зайняли місця з 11-го по 20-е.

Читайте також: Чемпіонат Англії. Підсумки сезону 2017-2018. частина I

"Кристал Пелас"

Місце І В Н П + - +/- Про 11 38 11 11 16 45 55 -10 44

Прогноз перед стартом сезону: 14 місце

Керівництво "Кристал Пелас" затягнуло з пошуком нового головного тренера. Франк Де Бур провів з командою занадто мало часу в міжсезоння. Більш того, за відведений короткий термін він спробував кардинально змінити стиль команди. Все це стало причиною катастрофічного старту - сім сухих поразок в семи матчах.

Варіант із запрошенням Роя Ходжсона викликав певні сумніви, адже англієць тривалий час не працював з клубами, а останні півтора року взагалі просидів без діла. Проте, досвідченому фахівцеві вдалося зробити справжнє диво. Для початку Ходжсон навів порядок в обороні, а в атаці сформував класний дует заа - Таунсенд. Під керівництвом Роя "орли" поступово піднялися з низів і фінішували в середині турнірної таблиці, що можна вважати успіхом.

Кращий бомбардир: лука Мілівоєвіч (10)
Кращий асистент: Ендрос Таунсенд (7)
Найбільша кількість проведених матчів: Ендрос Таунсенд, Лука Мілівоєвіч (36)
Найбільша кількість проведених хвилин на полі: Ендрос Таунсенд (3129)
Кращий гравець сезону: Луї заа
Відкриття сезону: Лука Мілівоєвіч

Для серба нинішній сезон став першим повноцінним в англійській Прем'єр-лізі. Діючи на позиції опорного півзахисника, Мілівоєвіч в результаті став кращим бомбардиром команди, забивши аж десять м'ячів. Втім, захоплюватися результативністю футболіста нема чого, оскільки сім голів він провів з 11-метрової позначки. Але вплив серба на гру команди і його внесок підсумковий успіх складно переоцінити. Рой Ходжсон неодноразово наголошував футболіста, його роль у важливих перемогах "Кристал Пелас", стабільність і працездатність.

Розчарування сезону: Крістіан Бентеке

Чи варто пояснювати такий вибір? Досить просто поглянути на статистику футболіста, а ще краще згадати величезну кількість неймовірних промахів Бентеке, його нереалізований пенальті в матчі з "Борнмут", коли він, всупереч установці тренера і бажанням партнерів, відібрав право на удар у штатного пенальтиста (Мілівоєвіч).

"Борнмут"

Місце І В Н П + - +/- Про 12 38 11 11 16 45 61 -16 44

Прогноз перед стартом сезону: 11 місце

Три роки тому, коли "Борнмут" вийшов в Прем'єр-лігу, навряд чи хто-небудь міг подумати, що команда надовго затримається в елітному дивізіоні англійського футболу. Нинішній сезон обіцяв стати найбільш складним для "вишень". В умовах, коли всі конкуренти знатно попрацювали на трансферному ринку, Едді Хау був змушений обмежитися лише точковими придбаннями. Більшу частину бюджету тренер витратив на повернення Натана Аке , Раніше здорово проявив себе в команді на правах оренди. Також був придбаний Асмір Беговіч , А з "Сандерленда" в статусі вільного агента прибув Джермейн Дефо .

Старт сезону підтвердив обґрунтованість побоювань: "Борнмут" програв чотири з п'яти поєдинків і міцно влаштувався в зоні вильоту. Втім, посипати голову попелом було занадто рано. "Вишні" з високою піднятою головою і без зайвої паніки вийшли зі складної ситуації. У листопаді команда почала підніматися з низів турнірної таблиці, а в січні після серії яскравих ігор (окремо варто відзначити перемоги 2: 1 і 3: 0 над "Арсеналом" і "Челсі" відповідно), закріпилася в середині турнірної таблиці.

Кращий бомбардир: Джошуа Кінг , Коллума Вілсон (8)
Кращий асистент: Джордон Айб (6)
Найбільша кількість проведених матчів: Асмір Беговіч, Натан Аке (38)
Найбільша кількість проведених хвилин на полі: Асмір Беговіч (3420)
Кращий гравець сезону: Джошуа Кінг
Відкриття сезону: Льюїс Кук

Молодий півзахисник домігся суттєвого прогресу. З футболіста глибокого резерву він перетворився в одного з ключових гравців середньої лінії "вишень". Більш того, Льюїс Кук вже встиг дебютувати в збірній Англії і зацікавити "Ліверпуль".

Розчарування сезону: Асмір Беговіч

Два роки, проведені на лавці запасних "Челсі", явно не пішли на користь воротареві. В "Борнмуті" розраховували, що Бегович зможе гарантувати команді відсутню надійність і стабільність на останньому рубежі, які не здатний був дати Артур Боруц . Але сталося інакше. Асмір занадто часто помилявся, причому багато його помилки були результативними і відбилися на результатах команди.

"Вест Хем"

Місце І В Н П + - +/- Про 13 38 10 12 16 48 68 -20 42

Прогноз перед стартом сезону: 8 місце

"Молотобойці" стали однією з команд, які в нинішньому сезоні дуже розчарували. Напевно, ніхто перед стартом не бачив "Вест Хем" серед борців за виживання. Тим більше що в літнє міжсезоння команда здорово зміцнила все лінії, отримавши Харта, Чічаріто і Арнаутович.

Але з самого початку чемпіонату у лондонців, що називається, не пішла. Команду підкосила невдала виїзна серія з трьох поспіль поразок, після якої "Вест Хем" ще довго не міг прийти в себе. Славену Білічу так і не вдалося вивести команду з крутого піке, тому керівництво клубу нарешті вирішилося на давно напрошується радикальний крок.

З вибором "рятівника" в "Вест Хемі" не помилилися. Девід Мойес відвів ключову роль Марко Арнаутович , Який на вістрі атаки засяяв новими яскравими фарбами. Шотландець вберіг "молотобійців" від вильоту, ось тільки методи досягнення цього локального успіху не влаштували керівництво. Дійсно, маючи в своєму розпорядженні цікавим і різноплановим підбором атакуючих футболістів, "Вест Хем" часто демонстрував прагматичний футбол, роблячи ставку на оборону.

Кращий бомбардир: Марко Арнаутович (11)
Кращий асистент: Аарон Крессвелл (7)
Найбільша кількість проведених матчів: Пабло Сабалета (37)
Найбільша кількість проведених хвилин на полі: Пабло Сабалета (3291)
Кращий гравець сезону: Марко Арнаутович
Відкриття сезону: Деклан Рис

Гра юного захисника часом викликала нарікання фахівців і критику журналістів. Однак Девід Мойес завжди захищав підопічного, виправдовуючи помилки футболіста його віком. До честі Ріса необхідно відзначити, що він правильно реагував на критику, психологічно не зламався, і коли знову виходив в "старті", колишніх помилок вже не допускав.

Розчарування сезону: Джо Харт

Перехід в "Вест Хем" надав англійцю можливість відновити свою репутацію на батьківщині, ще раз довівши хибність рішення Хосепа Гвардіоли . Але на ділі вийшло, що Харт, через свою невпевненої гри і численних помилок, майже всю другу половину сезону провів в резерві. При цьому воротар не просто позбувся статусу основного в збірній Англії, але і зовсім не потрапив в заявку команди на чемпіонат світу.

"Уотфорд"

Місце І В Н П + - +/- Про 14 38 11 8 19 44 64 -20 41

Прогноз перед стартом сезону: 17 місце

При сімействі Поцци жоден тренер не затримався на "Вікарідж Роуд" довше, ніж на один сезон. Не став винятком і марку Сілва , Хоча команда видала більш ніж вдалий старт. За підсумками восьми турів "шершні" піднялися в зону Ліги чемпіонів, проваливши лише один поєдинок - проти "Манчестер Сіті". Природно, утриматися настільки високо "Уотфорду" не вдалося. Але команда продовжувала комфортно себе почувати в середині турнірної таблиці.

Все зіпсувало звільнення Рональда Кумана з "Евертона". Керівництво "ірисок" позначило предметний інтерес до португальського фахівця, а той мав необережність заявити про свою зацікавленість в роботі на "Гудісон Парк". У підсумку, варто було босам "Уотфорда" отримати привід для розставання, вони відразу розпрощалися з Марку Сілвою. Сталося це в середині січня після того, як "шершні" набрали всього лише п'ять очок в 11 матчах.

Змінника португальця - Хаві Гарсія - вдалося трохи струснути команду і заздалегідь убезпечити "Уотфорд" від вильоту, після чого "шершні" другий рік поспіль завалили кінцівку.

Кращий бомбардир: Абдулайе Дюкуре (7)
Кращий асистент: Хосе Холебас , Рішарлісон (4)
Найбільша кількість проведених матчів: Рішарлісон (38)
Найбільша кількість проведених хвилин на полі: Абдулайе Дюкуре (3325)
Кращий гравець: Абдулайе Дюкуре
Відкриття сезону: Абдулайе Дюкуре

Перейшовши з "Малаги", французький півзахисник в минулому чемпіонаті нічим особливим не виділявся на тлі партнерів. Але вже в нинішньому сезоні він перетворився на справжнього лідера "Уотфорда". Його дальні удари неодноразово ставили в тупик воротарів, а вплив на гру "шершнів" привернуло увагу кращих клубів Англії. З чуток, в послугах Дюкуре зацікавлений "Тоттенхем".

Розчарування сезону: Андре Грей

Влітку "Уотфорд" оновив свій трансферний рекорд, виклавши 19 мільйонів фунтів за нападаючого "Бернлі" Андре Грея. Чесно кажучи, складно зрозуміти, чим керувалися боси "шершнів", викладаючи таку суму за футболіста, який нічим особливим не відзначався.

В принципі, 5 голів і 2 гольові передачі в 31 матчів за клуб з нижньої частини турнірної таблиці - не такий вже й поганий результат для нападника. Проте витрачені кошти на придбання Грея змушують поглянути на статистику футболіста під іншим кутом. Очікувань Андре, який відіграв в старті менше половини матчів, явно не виправдав.

"Брайтон енд Хоув"

Місце І В Н П + - +/- Про 15 38 9 13 16 34 54 -20 40

Прогноз перед стартом сезону: 19 місце

"Чайки" перед стартом сезону перебували в більш вигідній позиції, ніж "Хаддерсфілд". Однак навіть їхні шанси на успішний результат боротьби за виживання виглядали низькими.

Старт сезону підтвердив побоювання, але поступово "Брайтон енд Хоув" пристосувався до умов Прем'єр-ліги. Кріс Хьютон дуже здорово розставив пріоритети, зробивши все те, чого було достатньо для уникнення вильоту в Чемпіоншип. "Чайки" стали найгіршою виїзною командою чемпіонату, здобувши в гостях всього лише 11 перемог. Зате в рідних стінах "Брайтон енд Хоув" вражаючим чином витиснути максимум, впевнено переграє середняків і конкурентів в боротьбі за виживання. У кінцівці сезону Кріс Хьютон навчив своїх підопічних успішно протистояти ще й фаворитам: будинки "чайки" розібралися з "Арсеналом" (2: 1) і "Манчестер Юнайтед" (1: 0), відібрали очки у "Тоттенхема" (1: 1) .

Кращий бомбардир: Гленн Мюррей (12)
Кращий асистент: Паскаль Гросс (8)
Найбільша кількість проведених матчів: Метью Райан , Льюїс Данк , Паскаль Гросс (38)
Найбільша кількість проведених хвилин на полі: Метью Райан, Льюїс Данк (3420)
Кращий гравець сезону: Паскаль Гросс
Відкриття сезону: Паскаль Гросс

Придбання німецького півзахисника - одна з кращих угод сезону. За співвідношенням ціна / якість - так точно. За Гросса, який прийняв безпосередню участь в половині результативних атак команди, "чайки" заплатили жалюгідні за нинішніми мірками 3 мільйони фунтів.

Розчарування сезону: Юрген Локадіа

У січні "Брайтон енд Хоув" встановив клубний трансферний рекорд, підписавши за 14 мільйонів фунтів Юргена Локад. Ймовірно, високорослий нападаючий ще зможе принести команді користь. Але в другій частині чемпіонату 2017-2018 проявити себе йому не вдалося. Локад програв конкуренцію ветерану Мюррею, взявши участь в шести іграх (три в старті) і забивши всього лише один м'яч.

"Хаддерсфілд"

Місце І В Н П + - +/- Про 16 38 9 10 19 28 58 -30 37

Прогноз перед стартом сезону: 16 місце

Перед стартом сезону букмекери називали "Хаддерсфілд" головним аутсайдером сезону. Більшість експертів пророкували "тер'єрам" виліт в Чемпіоншип, і на те були вагомі причини. Команда дивом вийшла в АПЛ, маючи при цьому негативну різницю забитих і пропущених м'ячів, а також мала найбільш скромними фінансовими можливостями. Але "Хаддерсфілд" зробив це, ставши прикладом для кожного "маленького" клубу в Англії.

Звичайно, основна заслуга в успіху належить Давиду Вагнеру . Німецький фахівець часом приймав сміливі тактичні рішення, але на відміну від деяких своїх колег робив правильні висновки і попередніх помилок вже не повторював.

На фініші сезону "Хаддерсфілд" мав невеликий очковий гандикап, однак шанси команди на збереження прописки все одно виглядали примарними. А все тому, що "тер'єрам" стояли важкі виїзди на "Етіхад" і "Стемфорд Брідж", а потім домашній матч з "Арсеналом". Саме на зустріч з "канонірами" покладалися головні надії, але вона в підсумку вже нічого не вирішувала. У матчах з "Манчестер Сіті" і "Челсі" команда здобула необхідні для збереження прописки два очка.

Кращий бомбардир: Стів Муньє (7)
Кращий асистент: Коллін Кванер (4)
Найбільша кількість проведених матчів: Йонас Лоссль , Матіас Йоргенсен (38)
Найбільша кількість проведених хвилин на полі: Йонас Лоссль, Матіас Йоргенсен (3420)
Кращий гравець сезону: Аарон Муй
Відкриття сезону: Крістофер Шиндлер

Непросто виділити якогось одного футболіста, оскільки для багатьох цей сезон став першим в Прем'єр-лізі. Свій вибір я зупинив на німця з тієї простої причини, що зберегти місце в елітному дивізіоні "Хаддерсфілд" вдалося багато в чому завдяки надійній грі оборони, найважливішою частиною організації якої є Шиндлер. Німецький захисник пропустив всього лише один матч, та й той через дискваліфікацію. Крістофер прекрасно проявив себе в ключових поєдинках проти "Манчестер Сіті" і "Челсі", і в цілому на протязі всього сезону демонстрував стабільну гру.

"Саутгемптон"

Місце І В Н П + - +/- Про 17 38 7 15 16 37 56 -19 36

Прогноз перед стартом сезону: 9 місце

Головне розчарування сезону! За останні роки "Саутгемптон" привчив усіх до того, що команда без наслідків справлялася з численними втратами лідерів, залишаючись при цьому міцним середняком з претензіями на місце в єврокубках.

За підсумками минулого сезону "святі" фінішували на восьмому місці в турнірній таблиці, а також дісталися до фіналу Кубка Ліги - більш ніж успішний результат. Однак керівництво клубу вирішило інакше. Керівникам "святих" не вистачало видовищності, драйву, адреналіну, тому вказало Клод Пюель на двері. Все необхідне босам клубу забезпечив Маурісіо Пеллегріні . Ось тільки навряд чи китайські і швейцарські власники "Саутгемптона" були цьому раді.

"Святі" грали через пень-колоду. Так, команда видала парочку класних матчів, але провалів було значно більше. Найжахливішим в цьому всьому була відсутність будь-якого натяку на будь-який прогрес. Навіть дивно, що боси "Саутгемптона" так довго терпіли це неподобство. Здавалося, що призначення Марка Хьюза команді вже не допоможе. Але досвідченому фахівцеві вдалося знайти баланс між обороною і атакою і вберегти "святих" від вильоту. Ключовою стала гостьова перемога над "Суонсі".

Кращий бомбардир: Чарльз Остін (7)
Кращий асистент: Райан Бертранд (4)
Найбільша кількість проведених матчів: Душан Тадич (36)
Найбільша кількість проведених хвилин на полі: Райан Бертранд (3137)
Кращий гравець сезону: Оріоль

Іспанець увійшов в десятку кращих гравців АПЛ за кількістю скоєних перехоплень і відборів. Він відзначений в даній номінації тому, що був єдиним, хто протягом сезону не опускався нижче певної планки. І Пеллегріні, і Хьюз завжди могли покластися на цього хлопця і бути впевненими, що він не підведе.

Відкриття сезону: відсутній
Розчарування сезону: Маноло Габбьядіні / Фрейзер Форстер

Саме Маноло Габбьядіні забив переможний м'яч у Суонсі, ніж трохи скрасив враження про себе. Перебравшись в "Саутгемптон" на початку минулого року, італієць миттєво поклав на себе лідерські повноваження у атакуючої лінії і видав кілька дуже сильних поєдинків. У нинішньому сезоні колишній рівень гри форвард продемонстрував лише в двох-трьох матчах. В інших же він був тінню самого себе зразка минулого чемпіонату, чим змусив керівництво клубу знову зайнятися пошуками посилення атакуючої лінії.

Що стосується Форстера, то раніше шанований одним з кращих воротарів АПЛ конкретно здав. Схоже на те, що Фрейзер першим зневірився в Пеллегріні і почав недозволено часто помилятися. В результаті воротар почав програвати конкуренцію Алексу Маккарті , Введення якого в основу допомогло "Саутгемптон" залишитися в Прем'єр-лізі.

"Суонсі"

Місце І В Н П + - +/- Про 18 38 8 9 21 28 56 -28 33

Прогноз перед стартом сезону: 18 місце

Виліт "Суонсі" передбачити було нескладно. Безглуздість керівників клубу, яка відбилася в незрозумілою трансферну політику і тренерської чехарди, цілеспрямовано вела "лебедів" в прірву.

Хоча новому тренеру "Суонсі" Карлушу Карвальялу в певний момент вдалося змусити всіх повірити в успішний результат боротьби за виживання. Після його приходу "лебеді" в тринадцяти матчах зазнали лише три поразки, набравши при цьому дев'ятнадцять очок. Однак прагматичний, оборонний футбол, який дозволив португальському фахівцеві домогтися успіхів, в результаті і знищив "Суонсі" на фініші. Фатальними для команди стали сухі поразки від "Борнмута" і "Саутгемптон".

Кращий бомбардир: Жордан Айю (7)
Кращий асистент: Том Керролл (4)
Найбільша кількість проведених матчів: Лукаш Фабіанскі , Алфі Моусон (38)
Найбільша кількість проведених хвилин на полі: Лукаш Фабіанскі, Алфі Моусон (3420)
Кращий гравець сезону: Лукаш Фабіанскі
Відкриття сезону: Теммі Абрахам

Один з кращих бомбардірів Минулого сезону в Чемпіоншіпа НЕ загубівся и в еліті англійського футболу. Абрахам НЕ відзначається стабільністю, что властіво всім Юнім футболістам, но на футбольному полі всегда вікладався на повну. Своїм старанням Теммі підкупів уболівальніків "Челсі", Які взимку Вимагаю повернути Вихованця в клуб. Ймовірно, новий головний тренер "синіх" надасть молодому нападнику шанс розкритися на "Стемфорд Брідж".

Розчарування сезону: Ренату Саншеш

Португальський півзахисник - один з найбільш переоцінених футболістів останніх кількох років. Варто лише поаплодувати "Бенфіці", яка після успішної гри "Хижака" на чемпіонаті Європи 2016, не стала перешкоджати відходу гравця, вигідно добудувавши того в "Баварію".

Після невдалого року в Німеччині Саншеш провалився ще і в "Суонсі", так і не зумівши адаптуватися до англійського футболу.

"Сток Сіті"

Місце І В Н П + - +/- Про 19 38 7 12 19 35 68 -33 33

Прогноз перед стартом сезону: 12 місце

Тривожні сигнали "Сток Сіті" почав подавати ще в попередні роки, але Марку Хьюзу вдавалося впоратися з проблемами. Нинішній сезон "гончарі" почали порівняно непогано. З позитивного можна відзначити домашню перемогу над "Арсеналом" (1: 0) і нічию з "Манчестер Юнайтед" (2: 2).

Аж до початку зими "Сток Сіті" балансував між серединою турнірної таблиці і небезпечну близькість до зони вильоту. Однак грудневий виснажливий графік остаточно вибив команду з колії. Шість поразок у восьми матчах привели "гончарів" до падіння в зону вильоту. У цих іграх оборона "Сток Сіті" нагадувала решето, а в атаці команда виглядала абсолютно беззубо.

Пол Ламберт навів порядок в оборонних редутах. Ще б пак команді трішки удачі - і шотландець напевно зберіг би для неї місце в Прем'єр-лізі. Але, як то кажуть, не склалося. Без голів, перемог не здобути, а на одному Чердане Шакірі далеко не заїдеш. Хоча швейцарець видав воістину дивовижний сезон, ставши, мабуть, єдиною світлою плямою на загальному сірому тлі команди.

Кращий бомбардир: Чердан Шакірі (8)
Кращий асистент: Чердан Шакірі (7)
Найбільша кількість проведених матчів: Чердан Шакірі, Джо Аллен (36)
Найбільша Кількість проведених хвилин на полі: Джек Батленд (3150)
Кращий гравець сезону: Чердан Шакірі
Відкриття сезону: відсутні
Розчарування сезону: Саїд Бераіно

Пару років назад Бераіно шанувався одним з найбільш обдарованих британських футболістів. З чуток, їм активно цікавилися "Челсі" і "Тоттенхем", причому "шпори" навіть виходили на "Вест Бромвіч Альбіон" з офіційною пропозицією розміром в 21 мільйон фунтів. Однак "дрозди" відповіли відмовою, після чого Саїд втратив мотивацію.

Судячи з усього, нападник досі не позбувся проблем з психологією. На "Британнія Стедіум" на нього розраховували як на основного нападника, здатного вирішити проблеми "гончарів" в атаці. В цілому ряді поєдинків 24-річний футболіст виглядав вкрай невпевнено, і за півтора року виступів за "Сток Сіті" так жодного разу і не відзначився в Прем'єр-лізі.

"Вест Бромвіч Альбіон"

Місце І В Н П + - +/- Про 20 38 6 13 19 31 56 -25 31

Прогноз перед стартом сезону: 15 місце

Тривалого перебування в Прем'єр-лізі "дрозди" зобов'язані виключно Тоні Пьюліс . Очоливши команду в на початку 2015-го року, досвідчений фахівець підняв її з низів турнірної таблиці, після чого ще протягом двох сезонів впевнено утримував на плаву. Проте, до своєї відставки Тоні Пьюліс був готовий давно, починаючи з літа 2016-го року, коли клуб до своїх рук прибрав китаєць Гуочуань Лай.

Серія з 10 матчів без перемог привела до того, що "Вест Бромвіч Альбіон" впритул наблизився до зони вильоту, і надала власнику клубу довгоочікуваний привід розпрощатися з Пьюліс. Тим самим Лай підписав "Вест Бромвіч Альбіон" невтішний вирок.

Змінника Пьюліса - Алану Пардью вдалося прищепити команді більш атакуючий футбол. Але, по-перше, результати від цього не стали краще. По-друге, все це мало лише короткостроковий ефект. Після серії невдач стало очевидно, що "дрозди" покинуть АПЛ. І навіть вражаючий ривок, який "Вест Бромвіч Альбіон" зробив вже при Дарреном Муре, не вберіг команду від пониження в класі.

Кращий бомбардир: Джей Родрігес , Хосе Саломон Рондон (7)
Кращий асистент: Кріс Брант (7)
Найбільша Кількість проведених матчів: Ахмед Хегазі (38)
Найбільша кількість проведених хвилин на полі: Ахмед Хегазі (3387)
Кращий Гравець сезону: Бен Фостер
Відкриття сезону: Ахмед Хегазі

Єгиптянин перебрався в "Вест Бромвіч Алібон" з каїрського "Аль-Ахлі". Хегазі швидко став своїм у тактичних побудовах Тоні Пьюліса і перетворився на справжнього стовпа оборони "дроздів". Гра Ахмеда в обороні і вміння здорово діяти в чужій штрафній при стандартах привернули увагу до футболіста з боку більш благополучних клубів. Зокрема, в зимове трансферне вікно повідомлялося про інтерес "Ліверпуля".

Розчарування сезону: Олівер Берк

Шотландець переїхав на "Хоторнс" з "Лейпцига" в обмін на 15 мільйонів фунтів. Йому пророкували славу легендарного Кенні Далгліша і називали шотландським відповіддю Гарету Бейлу. Швидкий і фізично потужний фланговий півзахисник мав усі якості, що дозволяють заграти на високому рівні в АПЛ. Однак на "Хоторнс" Берк не розкрився. Можливо, виною тому стала травма або ж "Вест Бромвіч Альбіон" - просто не його команда. Однак цифри чітко говорять самі за себе: 15 матчів (з них тільки 2 в старті), 369 проведених хвилин і дві гольові передачі - це явно не те, що розраховували побачити вболівальники і боси клубу.