Футбол. Англія - ​​Бельгія. Рахунок, огляд матчу від 28.06.2018, відео голів, результати.

Кажуть, що контрольні матчі не можна називати товариськими, але матч в Калінінграді довго був саме товариським. Кевін Кевін Де Брейне по ходу розминки мило спілкувався з Фабіаном Делфі, Ян Вертонген і Тобі Алдервейрелд - з Денні Роузом. Другий воротар англійців Джек Батленд розминав Джордана Пікфорда прямо на полі, коли команди вже повністю вийшли на другий тайм. Мінімум жорстких стиків. Рідкісні, що перетворювалися на картки, свої ж вболівальники зустрічали оплесками. Так, бельгійці плескали жовтої картці бельгійця Дендонкера.

Навіть фанати Бельгії та Англії до матчу вели себе дуже мирно. Зазвичай в центрі міста дуже багато шуму - дві армії уболівальників надривають зв'язки і перекрикують один одного. А бельгійці та англійці влаштували в центрі Калінінграда мирний пікнік - розвісили прапори, розбили свої «табору» по різні боки центральної площі. Прапорів і яскравих костюмів більше, ніж гучних речівок. Склянок з-під пива - ще більше.

Турнірні розклади перетворили матч в фарс. Англія і Бельгія підійшли до матчу з однаковими показниками набраних очок, забитих і пропущених м'ячів. Англійці були вище тільки за рахунок меншої кількості карток. Найгірша команда в парі отримувала більш сильного суперника в 1/8 фіналу - збірну Колумбії, зате потім отримувала собі нескладну сітку, в якій фінал чемпіонату світу здається реальністю. Сітка для кращої команди була складніше: високий ризик матчу з Бразилією в чвертьфіналі, а потім - Уругвай, Франція, Аргентина чи Португалія, якщо все складеться. Турнірні розклади перетворили матч в фарс

Роберто Мартінес заздалегідь сказав, що зробить матч тестом для гравців резерву - правда, його ротація все одно здивувала. З основи залишилися тільки Куртуа і Боята, що став незамінним після травми Венсана Компані. Гарет Саутгейт теж залишив у запасі всіх ключових гравців, крім Пікфорда і Стоунс.

Англія трохи підбудувала стиль під суперника - вона частіше, особливо в перші 10-15 хвилин, використовувала діагональні передачі і кидки за спини захисникам під ривки Джеймі Варди. Форвард «Лестера» забігав за Вермален і Дендонкера, але зупинявся Дедрік Боята. Основа тактичного плану Бельгії залишилася незмінною, команда все ще максимально використовувала короткий пас і будувала чітку геометрію атаки. Різницю робив Маруан Феллайні. Трохи незграбний бельгієць додав команді прямолінійності - чіплявся за довгі передачі, скидав м'ячі під ривки Батшуайі і Янузі. А заодно приносив користь команді на стандартах.

Після активного старту з серією ривків Варди вболівальники стали занадто багато свистіти. На 35-й хвилині - коли за воротами Пікфорда зірвали хвилю. За п'ять хвилин - коли Бельгія безтурботно грала в перепас в центральному колі, а англійці навіть не зривалися в пресинг. Зі свистком Даміра Скоміни на перерву засвистів весь стадіон: гостроти стало занадто мало, а найнебезпечнішим у другій половині першого тайму став гучний шумовий сигнал над стадіоном, зустрінутий вже фанатським шумом.

Другий тайм міг пройти в такій самій обстановці спокою, проте Аднан Янузай додав матчу шуму. Етнічний косовар, починаючи кар'єру у «Манчестер Юнайтед», отримував пропозицію від збірної Англії, але вибрав Бельгію. А тепер ще й образив Англію красивим Голешник. Аднан Янузай отримав м'яч на куті штрафного, почекав, вивірив удар і закрутив м'яч верхом під дальній кут. Пікфорд трохи дотягнувся до м'яча, але не врятував англійців. Натхненний голом, Аднан Янузай спробував забити схожим ударом - блокували.

Гол струснув гру, вільного простору стало більше. Просто команди розпоряджалися їм якось дивно. Маркус Рашфорд, вийшовши один на один з воротарем після проникаючого пасу, дуже невдало пробив по воротах в ситуації, коли змушений був реалізувати момент. Бельгія створила серію напівмоментів, але до удару з забійної позиції не довела ні одного. У кінцівці бельгійці були ближче до другого голу і з кожної перепасовкою перед своїм штрафним добирали впевненості. Виникло відчуття, що Бельгія всією командою працює на гол Феллайні - але забити Англії він не зміг ні після м'ясорубки в центрі штрафного, розпочатої прострілом Батшуайі, ні після красивої комбінації з пасом на кут воротарського.

Після матчу з Тунісом у Роберто Мартінеса вже запитували, чи буде його команда спеціально програвати Англії, щоб втратити лідерство і отримати більш просту сітку турніру. Мартінес відповів, що це неправильно, і доля карає за вибір суперника для себе. Збірна Бельгії підтвердила слова тренера. Жорстка сітка плей-офф її не лякає.