Італія вибиває Англію в серії пенальті

Італійці, які виглядали помітно краще за суперника по ходу зустрічі, все ж вистраждали таку важку перемогу.

Серія чвертьфінальних матчів Євро-2012 завершилася грою в Києві, де збірна Італії перемогла англійців в серії пенальті - 4: 2. У півфіналі італійці зіграють з німцями.

Напередодні матчу експерти багато говорили про те, що збірні Англії та Італії є незручними суперниками один для одного. Це твердження нітрохи не суперечливо, навіть якщо врахувати, що остання за часом очна зустріч між ними відбулася аж 15 років тому! Просто британці і «Скуадра адзурра» дійсно сповідують досить несхожі, якщо не сказати - прямо протилежні ігрові стилі.

Зовні досить проста англійська манера гри з безліччю довгих передач, з швидкими фланговими атаками і з прострілами в чужу штрафну, де високорослі родоначальники футболу, як правило, мають перевагу над будь-яким суперником.
Італійці багато років будують гру від надійної оборони, навіть коли в складі їх команди знаходяться досить кваліфіковані форварди. Але, мабуть, пам'ять про класичний «Катеначо» - знаменитої оборонної схемою, народженої в Італії в 1960-і роки, живе в футболістах з Апеннінського півострова на генному рівні.

І адже в звітному матчі повинно було відбутися протиборство двох дуже непоганих ліній нападу. Пірло, Кассано, Ді Натале, Балотеллі - з боку «Скуадри адзурри». Руні, Янг, Уелбек, Уолкотт - за англійський прапор. При цьому оборона італійців на чолі з воротарем Буффоном виглядала куди більш досвідченої, ніж у британців ...
Матч почався на зустрічних курсах. До слова, в стартових складах не виявилося Ді Натале і Уолкотта. Проте, атаки обох команд почалися без розвідки, без «артпідготовки», при цьому англійці спочатку виглядали набагато більш зарядженими на успіх.

Другий тайм розпочався атаками італійців. Тричі за якісь 7-8 хвилин вони мали майже 100-відсоткову нагоду забити. Спочатку Де Россі просто промазав, коли забити було чи не простіше, ніж промахнутися. Потім в ході однієї атаки по воротах Харта били Монтоліво і Балотеллі, але воротар англійців обидва раз ставав на шляху м'яча, а атакуючим залишалося тільки хапатися за голову.

Так на Євро-2012 трапилася перша нульова нічия за підсумками 90 хвилин гри. Але в плей-офф нічиєю бути не може. Так що суддя з Португалії Педру Проенса призначив овертайм. Але голам не судилося статися і суддя зупинив годинник на 120-й хвилині за рахунку 0: 0. І призначив серію пенальті, яку повинні були почати італійці

Далі ми представимо тільки статистику цій драматичній серії: Балотеллі - гол! - 1: 0. Джеррард - гол! - 1: 1.Монтоліво - мимо воріт! - 1: 1. Руні - гол! - 1: 2. Пірло - гол! - 2: 2. Янг - поперечина! - 2: 2. Ночеріно - гол! - 3: 2. Коул - Буффон бере м'яч! - 3: 2. Діаманті - гол! - 4: 2. Італія в півфіналі по праву входить у Німеччину.