Список фатальних промахів з пенальті у вирішальних матчах

Марко ван Бастен - півфінал Євро-92 проти Данії

Результат одного з найкрасивіших і видовищних матчів в історії чемпіонатів Європи, який відбувся в рамках півфіналу Євро-92 між Нідерландами і Данією було вирішене в серії пенальті, коли легендарний Марко ван Бастен не зумів переграти Петера Шмейхеля. В результаті у фінал того турніру вийшла Данія, яка і стала його переможцем.

В результаті у фінал того турніру вийшла Данія, яка і стала його переможцем

Марко ван Бастен

Патрік Клюйверт - півфінал Євро-2000 проти Італії

То був один з матчів, в якому футболісти однієї команди - Нідерландів - вмудрились не реалізувати 5 пенальті з 6. Ключовим епізодом тієї зустрічі став промах Патріка Клюйверт з 11-метрової позначки в середині другого тайму, коли форвард, зумівши розвести м'яч і голкіпера Тольдо по різних кутах, в результаті потрапив в штангу. Його команда в післяматчевій серії 11-метрових зуміла відзначитися лише раз, і до фіналу потрапила збірна Італії.

Зіко - чвертьфінал чемпіонату світу 1986 року проти Франції

Той чвертьфінал увійшов в історію як один з найкрасивіших матчів на цьому турнірі. І результат його також вирішив підступний 11-метровий. Не поталанило Зіко , Який, з'явившись на полі в середині другого тайму, відправився бити пенальті через кілька хвилин після своєї появи на полі. Його промах став всього лише третім за кар'єру. Варто відзначити, що в післяматчевій серії пенальті не зуміли реалізувати свої 11-метрові ще дві легенди світового футболу - Мішель Платіні і Сократес. У півфінал, в кінцевому рахунку, вийшла збірна Франції.

Роберто Баджо - фінал чемпіонату світу 1994 року проти Бразилії

17 липня 1994 року сталася, можливо, один з найтрагічніших епізодів за історію футболу. Кращий гравець ЧС-1994 Роберто Баджо пішов бити вирішальний удар в серії післяматчевих пенальті у фіналі того турніру. Саме він, по суті, і привів свою збірну до цього моменту. Проте м'яч після удару легендарного італійця пролетів вище воріт, і чемпіоном світу 1994 року стала збірна Бразилії. Роберто згодом не раз зізнавався в тому, що той промах ще досить довго був до нього у снах.

Роберто згодом не раз зізнавався в тому, що той промах ще досить довго був до нього у снах

Роберто Баджо

Рауль - чвертьфінал Євро-2000 проти Франції

Рідкісний випадок, коли арбітр вирішується ставити пенальті у матчі подібної важливості на 90-й хвилині. Але саме це і сталося в чвертьфіналі Євро-2000 Франція - Іспанія. Рахунок на той час був 2: 1 на користь французів. Пенальті пішов бити, зрозуміло, лідер і головна зірка іспанців - Рауль. Однак той епізод приніс уболівальникам «червоної фурії» і їх кумиру лише сльози, бо легендарний футболіст запустив м'яч у вечірнє небо міста Брюгге.

Однак той епізод приніс уболівальникам «червоної фурії» і їх кумиру лише сльози, бо легендарний футболіст запустив м'яч у вечірнє небо міста Брюгге

Рауль

Девід Бекхем - чвертьфінал Євро-2004 проти Португалії

У той час як капітан збірної Англії на Євро-2004 Девід Бекхем ставив м'яч на точку, готуючись пробити перший пенальті в післяматчевій серії чвертьфіналу проти Португалії, його візаві Рікарду близько підійшов до нього і сказав всього пару слів. Можливо, це було якесь заклинання, оскільки «Бекс» декількома секундами потому запустив м'яч на трибуну «Ештадіу да Луж». У півфінал в результаті вийшла збірна Португалії.

Андрій Шевченко - фінал Ліги чемпіонів 2005 проти «Ліверпуля»

Багато хто вважає саме фінал 2005 між «Ліверпулем» і «Міланом» кращим за всю історію Ліги чемпіонів. У цій грі був зафіксований один з найнеймовірніших «камбеків» в матчах такого рівня, коли «Ліверпуль» зміг відіграти по ходу зустрічі три м'ячі. Проте ключовим епізодом тієї гри став вирішальний пенальті, який в післяматчевій серії не зміг реалізувати один з кращих гравців того європейського сезону, форвард «Мілана» Андрій Шевченко . Переможцем тієї Ліги чемпіонів став «Ліверпуль»

Давид Трезеге - фінал чемпіонату світу 2006 року проти Італії

Більшою мірою той фінал запам'ятався скандальною епізодом за участю Зінедіна Зідана і Марко Матерацці. Однак ключовим моментом зустрічі, який вирішив долю того матчу, стала серія пенальті, в якій єдиним промахнувся виявився Давид Трезеге . М'яч після його удару влучив у поперечину воріт Джанлуїджі Буффона, і чемпіонами світу стали італійці.

М'яч після його удару влучив у поперечину воріт Джанлуїджі Буффона, і чемпіонами світу стали італійці

Давид Трезеге

Джон Террі - фінал Ліги чемпіонів 2008 року проти «Манчестер Юнайтед»

Це був перший раз, коли весь світ побачив сльози і без того мокрого від проливного московського дощу капітана «Челсі» Джона Террі. Саме його промах у серії післяматчевих пенальті вирішив долю того фіналу Ліги чемпіонів на користь «Манчестер Юнайтед». Можливо, саме газон Лужників став співучасником тієї трагедії, оскільки під час удару по м'ячу Террі послизнувся і не зміг пробити належним чином. Забий капітан «Челсі» в тому епізоді, і кубок Ліги чемпіонів поїхав би в Лондон.

Ліонель Мессі - півфінал Ліги чемпіонів 2012 року проти «Челсі»

Після того як арбітр Чакир поставив пенальті в ворота «Челсі» на початку другого тайму, мало хто сумнівався, що саме в цьому епізоді Ліонель Мессі відкриє рахунок м'ячам, забитим в ворота "аристократів". Однак м'яч після удару триразового володаря «Золотого м'яча» з точки влучив у штангу, і цей момент став вирішальним в тій грі. У підсумку на фінал в Мюнхен поїде саме «Челсі», а «Барсі», схоже, варто подумати над кандидатурою нового штатного пенальтиста, оскільки Мессі за статистикою в середньому не забиває кожен четвертий 11-метровий.

Звертаємо вашу увагу на те, що адміністрація проекту «Чемпіонат.com» не несе відповідальності за зміст відео, взятого із сервісів обміну, показу і трансляції відео. Зазначені файли не розміщуються на сайті «Чемпіонат.com» і можуть бути знайдені у вільному доступі на інших інтернет-сайтах. Ми не гарантуємо якості трансляції і не несемо відповідальності за дії користувачів на пропонованих сайтах. Використання даних файлів проводиться на власний ризик відвідувачів. Авторські права на використання даного відео в Інтернеті належать користувачам або власникам сайтів сервісів обміну, показу і трансляції відео відповідно до призначеним для користувача угодою.