Полезные материалы

7 кращих вигаданих команд в історії футболу

Іван Калашников становить рейтинг видатних футбольних команд, які існують виключно в світовій культурі.

Об'єднана команда військовополонених

Мабуть, сама зоряна з вигаданих футбольних команд. Фільм «Втеча до перемоги» ( Escape to Victory ) Був частково заснований на історії легендарного Матчу смерті 1942 року, тільки тут проти фашистів грала збірна європейців з двома легіонерами - американцем Сильвестром Сталлоне і трінідадцем (так у фільмі) Пеле. Тренував команду великий англійський актор Майкл Кейн, а в масовці було задіяно Боббі Мур, Казімєж Дейна, Освальдо Арділес - люди такого калібру, що на них навіть соромно давати посилання в Вікіпедії. Решту гравців зображували футболісти «Іпсвіча».

Фільм про футбол (обов'язкова ін'єкція пафосу) і війну (подвійна ін'єкція пафосу) міг запросто вийти надто, кхм, пафосним - тим більше що акторам рідко вдається переконливо зобразити футболістів, а футболісти зазвичай не вміють грати. Але тут все вийшло як треба: Сталлоне (до речі, уболівальник «Евертона») швидко освоївся в ролі воротаря, Пеле мовчав півфільму, зате в грі проти фашистів зробив рабону і забив гол ударом через себе, а Майкл Кейн надав відбувається достовірності своїм нестерпно прекрасним кокні , Який традиційно звучить на лондонських стадіонах. І все це - під варіацію Ленінградської симфонії Шостаковича.

«Мелчестер Роверс»

13 перемог в чемпіонаті Англії, 11 Кубків Англії, 3 Ліги чемпіонів, 4 Кубка володарів кубків і навіть один завалящий Кубок УЄФА - готовий посперечатися, що глоріхантери вже гуглять назва цієї команди, щоб оголосити себе її фанатами з дитинства. «Мелчестер» - команда з самого відомого британського коміксу Roy of the Rovers , Присвяченого феноменальною кар'єрі футболіста на ім'я Рой Рейс. Комікс почав виходити в 1954 році і вплинув на цілі покоління майбутніх уболівальників, та й футболістів теж.

«Мелчестер» грав в яскравій червоно-жовтій формі, перемагав у фіналах єврокубків вигадані команди на кшталт «Терін», «Варагоси» і «Динамо» (Зарков), потрапляв під бан англійських клубів в Європі, переживав трагедії (вибух бомби), запрошував сера Альфа Ремзі тренувати, а поп-зірок з групи Spandau Ballet - грати. Комікс про «Роверс» був енциклопедією британської футбольної життя з повним набором відмінних і реальних сюжетів, тому відсилання до нього до цих пір звучать в телевізійних репортажах, а футболку «Мелчестера» можна запросто купити в інтернет-магазині.

козаки

Команда запорізьких козаків з українського мультфільму 1970 року народження, які крім футболу ще грали в хокей, зустрічали інопланетян і виручали наречених. Три головні герої і ще п'ять осіб, роздобувши шкіряний м'яч, відправляються в турне по Європі, обігруючи німецьких лицарів, французьких мушкетерів і англійських джентльменів під бадьорі марші і салонний джаз. У мультфільмі повно шикарних футбольних деталей - наприклад, як як козаки розігрують штрафний, а королева Британії відкриває матч на стадіоні-копії «Уемблі».

Друга хвиля популярності мультфільму накотилася перед Євро-2012: виявилося, що збірна України грає зі Швецією (вважай, ті ж лицарі), Францією і Англією в тому ж порядку, що і в групі на чемпіонаті Європи. Більш того, в реальному матчі шведи теж першими забили гол, а українці потім добилися вольової перемоги з рахунком 2: 1. А в іншій грі, як і в мультфільмі, пішла злива, через якого довелося зупиняти гру. На цьому збіги не закінчилися , Але в підсумку команда намальованих козаків все ж виявилася успішнішою збірної України.

«Харчестер Юнайтед»

Футбольний клуб з телесеріалу Dream Team, який йшов на британському каналі Sky протягом десяти років, з 1997-го по 2007-й. Час показу серіалу вдало збіглося із золотою епохою англійського футболу - комерціалізацією прем'єр-ліги і перетворенням гравців в селебріті. «Харчестер Юнайтед» , Як і належить, вибирався з низів в прем'єр-лігу і перемагав грандів в кубкових матчах, але основні сюжетні ходи були пов'язані з сумнівними власниками, нічними клубами, коханками футболістів, договорняками і іншими улюбленими темами таблоїдів.

Втім, «Харчестер» заслужив культовий статус не тільки завдяки сценарієм (тим більше що деякі ходи, на кшталт почастішали до кінця серіалу злочинів і вбивств, залишали в подиві) - прорив був саме в показі футбольної боку серіалу. Користуючись правами на трансляції прем'єр-ліги, Sky змонтував неймовірно реалістичну картинку - наприклад, на відео вище «Харчестер» обіграє «Ман Юнайтед» настільки правдоподібно, що хочеться відразу заглянути в таблицю сезону-2003/04 (супутні сцени знімали окремо на стадіоні «Міллуола »). Популярність вигаданого клубу навіть після закінчення серіалу була така висока, що бізнесмен Джон Батчелор збирався купити «Менсфілд Таун» і перейменувати його в «Харчестер Юнайтед». На щастя, у нього нічого не вийшло.

«Інадзума»

Команда з японської комп'ютерної гри Inazuma Eleven, за мотивами якої намалювали мангу і зняли аніме. Божевільна японська культура перетворила найпростішу гру з м'ячем в аркаду-головоломку (в комплекті з футболом в грі є ще й режим RPG), де кожен з гравців має продуманим характером і здібностями. Капітан і воротар «Інадзуми» Мамору Ендо, наприклад, вміє зупиняти м'яч гігантської рукою. Нападаючий Сіро Фубукі перетворює м'яч в сніжок, страждає від роздвоєння особистості і на дозвіллі вбиває ведмедів. Хейгору Кабеяма - величезний захисник, який весь час хвилюється і їсть чіпси, коли його не бачить Ендо. Суперники у них теж до пари - наприклад, рожевоволосих Токо Дзайдзен, яка взагалі-то дочка прем'єр-міністра Японії.

Звичайно, можна змусити всіх цих персонажів просто тупо бігати по полю і штовхати м'яч, але можна і досконально вивчити кожного. У японського футболу немає такої історії, як у англійського, зате вони без проблем можуть її вигадати.

Збірна індіанців мапуче

Збірна індіанців мапуче

У минулому році два аргентинських режисера зняли приголомшливий фільм «Забутий чемпіонат світу» ( El Mundial Olvidado ) - мокьюментарі про ЧС-1942, нібито відбувся в Патагонії. Що живе в еміграції угорський барон-ексцентрик Володимир фон Отц в розпал Другої світової вирішує не переривати чотирирічний цикл чемпіонатів світу і незалежно від ФІФА організовує свій власний турнір - з Англією, Італією, фашистською Німеччиною і збірної індіанців мапуче (вони ж араукани), що живуть в Аргентині і Чилі. Матчі судить син легендарного грабіжника Бутча Кессіді.

Лідер мапуче - красень-воротар Науельфута зі здібностями гіпнотизера, у якого негайно зав'язується роман з дівчиною-фотографом, котра втекла з нацистської Німеччини (у дівчини, втім, роман ще з трьома героями фільму). Спочатку Науельфута допомагає збірній перемогти англійців, а в фіналі відбиває пенальті головного антагоніста - німця Крамера. Найдивовижніше, що цього фільму досить легко повірити - особливо коли на екрані з'являється Гарі Лінекер і з незворушним обличчям починає пояснювати, чому ми досі нічого не знали про ЧС-1942.

завод Гідраер

завод Гідраер

Футбольний клуб з пропелером на емблемі, в якому грав Антон Кандідо - голкіпер-самоучка з «Воротаря республіки» Льва Кассіля. Гідраер як команда не домігся нічого особливого і просто був для Кандідова трампліном до збірної, зате вся нефутбольна частина роману була побудована навколо взаємовідносин працювали на заводі людей - вона описувала робітничий клас, без якого, власне, і не було б ніякого футболу. Сучасній футбольної Росії, майже втратила зв'язок з корінням, відчайдушно не вистачає таких сюжетів.

бонус

У китайському фільмі «Забійний футбол» команда Шаолінь виграє турнір, але по дорозі зустрічається з суперниками, крутіше яких немає взагалі нікого.

PS Напишіть, будь ласка, в коментарях про ваші улюблені вигадані команди ( «Зубило» і «Шайба»? Вінні Джонс і Джейсон Стетем?). Можна навіть вигадати одну # прямосейчас.

«Зубило» і «Шайба»?
Вінні Джонс і Джейсон Стетем?