Полезные материалы

Анна Дмитрієва

  1. біографія Анна Дмитрієва - тенісистка, заслужений майстер спорту СРСР, 18-разова чемпіонка в жіночому...
  2. теніс
  3. спортивний коментатор
  4. Особисте життя
  5. Анна Дмитрієва зараз

біографія

Анна Дмитрієва - тенісистка, заслужений майстер спорту СРСР, 18-разова чемпіонка в жіночому одиночному, парному і змішаному розрядах. Протягом декількох років була заступником директора телеканалу «НТВ-Плюс Спорт». Зараз очолює штат спортивних коментаторів на «Євроспорті» і періодично коментує турніри.

Дитинство і юність

Анна Дмитрієва народилася рівно через 9 місяців після смерті письменника Михайла Булгакова (літератор помер 10 березня 1940 року) - 10 січень 1940 року в Москві. Сім'я Дмитрійових ставилася до творчої еліти Радянського Союзу. Папа майбутньої зірки тенісу, Дмитрієв Володимир Володимирович, був головним художником в МХАТі, а мама, Марина Пастухова-Дмитрієва, присвятила своє життя професії актора.

Папа майбутньої зірки тенісу, Дмитрієв Володимир Володимирович, був головним художником в МХАТі, а мама, Марина Пастухова-Дмитрієва, присвятила своє життя професії актора

Анна Дмитрієва

У дитячі роки Анну цікавив світ живопису. В інтерв'ю спортсменка не раз згадувала, як вона разом з батьком малювала натюрморти: глава сімейства - на мольберті, а вона - в альбомі. Корт майбутня чемпіонка вперше побачила в підмосковному будинку відпочинку, в якому в післявоєнні роки часто проводили літо мхатовци. Разом з главою сімейства там відпочивала і Аня. Тут дівчинка не раз ставала свідком неабияких тенісних баталій.

В ту пору серед тенісистів великим авторитетом користувався двоюрідний дід Анни - Всеволод Олексійович Вербицький. Розповідають, що на турніри за участю Вербицького свого часу ходив весь театр, а його перемоги святкувалися як прем'єри. Правда, Дмитрієвої не довелося побачити іменитого родича за грою. У період, коли спортсмен вчив внучата племінниця тримати в руках ракетку, Всеволод вже був важко хворий.

У період, коли спортсмен вчив внучата племінниця тримати в руках ракетку, Всеволод вже був важко хворий

Всеволод Олексійович Вербицький, дід Анни Дмитрієвої

Протягом кількох місяців Аня старанно займалася на корті і помітно в тому досягла успіху. Мхатовци, вірячи в те, що дівчинка успадкувала талант свого двоюрідного діда, незмінно величали юне дарування майбутньою чемпіонкою. Так перед нею серйозно постало питання, чим зайнятися: балетом, про який вона мріяла, як і більшість дівчаток, чи все ж всерйоз зайнятися тенісом.

Остаточний вибір був зроблений в будинку у найближчого друга сім'ї, театрального художника Бориса Ердмана, який після несподіваної смерті батька Анни став для неї дбайливим старшим другом. Одного разу він запросив до себе на обід знамениту тенісну чемпіонку 1920-1930-х років Ніну Сергіївну Теплякова. Дізнавшись про таланти дівчинки та її пристрасному захопленні тенісом, Ніна запросила Дмитрієву до себе в секцію тенісу ДСО «Динамо», кольори якого Анна згодом буде захищати понад півтора десятка років.

Дізнавшись про таланти дівчинки та її пристрасному захопленні тенісом, Ніна запросила Дмитрієву до себе в секцію тенісу ДСО «Динамо», кольори якого Анна згодом буде захищати понад півтора десятка років

Анна Дмитрієва в юності

У січні 1953, виконана великої гордості, Дмитрієва стояла біля стінки на зимових кортах стадіону «Динамо». Тоді основам гри в теніс її вчила Ніна Миколаївна Лео, яка довгі роки входила в десятку кращих тенісисток країни. Дмитрієва займалася з величезним задоволенням, хоча в перший час спортивна середовище здавалася їй чужий, майже ворожої, адже в школі і вдома вона жила зовсім в іншій атмосфері.

На перші змагання починаюча тенісистка потрапила випадково. В кінці її першого спортивного літа на стадіоні проводилося командна першість Москви, і в одній з команд не вистачало гравця. Всі бігали по стадіону і шукали заміну. На очі старшому тренеру «Динамо» попалася Аня, спокійно прогулювалися по стадіону в нових тенісних тапочках.

На очі старшому тренеру «Динамо» попалася Аня, спокійно прогулювалися по стадіону в нових тенісних тапочках

Анна Дмитрієва в молодості

Свою першу гру вона програла. Зате вже через рік брала участь в цих же змаганнях в якості чинної чемпіонки і легко обійшла суперниць з інших столичних клубів. Варто відзначити і те, що Дмитрієва, незважаючи на зайнятість, здобула вищу освіту. У 1966 році вона закінчила Московський державний університет імені Михайла Васильовича Ломоносова (Вчилася на кафедрі французької філології).

теніс

У дорослих турнірах Дмитрієва почала виступати з 16 років. У 1956 році вона виграла чемпіонат Москви в парному і змішаному розрядах, в 1957-му стала переможницею Всесоюзної спартакіади школярів в парному розряді. Після вступу Радянського Союзу в Міжнародну федерацію тенісу, в 1958 році її, як подає надії спортсменку, включили до складу першої радянської делегації на престижному турнірі Уїмблдону.

Після вступу Радянського Союзу в Міжнародну федерацію тенісу, в 1958 році її, як подає надії спортсменку, включили до складу першої радянської делегації на престижному турнірі Уїмблдону

Тенісистка Анна Дмитрієва

Дебют виявився успішним: на незвичних для радянських спортсменів трав'яних кортах Анна Дмитрієва спочатку перемогла в Бекнемском турнірі юніорів, а потім, в ході основного молодіжного турніру, дійшла до фіналу, де поступилася американці Саллі Мур. Після досвіду гри за кордоном її перемоги з кожним роком ставали все більш вагомими.

Анна Дмитрієва зі штангою

Її відмінною рисою було вміння швидко і правильно прогнозувати дії суперниць на майданчику. Тактика нападу, різноманітні удари у сітки, сильні, трохи підкручені удари з задньої лінії стали головною особливістю її гри. За свою професійну кар'єру Анна кілька разів завойовувала титул чемпіонки країни в одиночному, парному і змішаному розрядах.

Анна Дмитрієва на корті

Також Дмитрієва шість разів ставала переможницею Спартакіади народів СРСР в одиночному (1959 і 1963 рік), парному (1959,1963 і 1967 рік) і змішаному (1959 рік) розрядах. Крім іншого, за її плечима виступи на відкритих чемпіонатах Скандинавії (1965 рік), Югославії (1966 рік) і Франції (1967 рік). Після завершення кар'єри Дмитрієва з 1969 по 1973 рік працювала тренером в ДСО «Динамо», а в 1975-му стала спортивним коментатором.

спортивний коментатор

Авторитет Дмитрієвої в тенісі незаперечний. Таких, як вона, називають професіоналами. Короткі і ємні коментарі спортсменки доставляють любителям тенісу істинне задоволення. Її розважливою, без зайвих емоцій манері вести репортажі та розуміння того, що відбувається на корті можуть позаздрити багато.

Її розважливою, без зайвих емоцій манері вести репортажі та розуміння того, що відбувається на корті можуть позаздрити багато

Спортивний коментатор Анна Дмитрієва

У 1995-му Анна вперше вела репортажі з Вімблдонського тенісного турніру. З тих пір щороку велику кількість глядачів дивляться матчі в прямому ефірі, ігноруючи різницю в часі між Лондоном і Росією. Ексклюзивні трансляції з Вімблдону в 1995-1999 роках велися Дмитрієвої спільно зі знаменитим російським тенісистом Олександром Метревелі.

Анна Дмитрієва та Олександр Метревелі

У 1997-му переможниця відкритого чемпіонату Скандинавії (1965 рік) стала лауреатом премії «Золотий мікрофон» в номінації «Кращий спортивний коментатор російського телебачення». Дмитрієва багато років працювала на Держтелерадіо СРСР, після чого перейшла на телеканал «НТВ». Там знаменита тенісистка до серпня 2010-го очолювала дирекцію спортивних каналів. У 2017-му Анна співпрацює з каналом «Євроспорт».

Особисте життя

У Мережі вкрай мало інформації, що стосується особистого життя іменитого тенісного експерта. Першим чоловіком Анни став онук письменника Олексія Миколайовича Толстого - Михайло. На жаль, їх союз був недовгим. Через три місяці після весілля закохані зрозуміли, що сірі реалії сімейного життя їх обтяжують, і подали на розлучення.

Через три місяці після весілля закохані зрозуміли, що сірі реалії сімейного життя їх обтяжують, і подали на розлучення

Анна Дмитрієва та її чоловік Дмитро Чуковський

Другий чоловік Дмитро, онук радянського поета Корнія Івановича Чуковського , Став її вірним другом і товаришем на довгі роки. Подружжя має двох дорослих дітей і п'ять онуків.

Анна Дмитрієва зараз

У 2017-му Дмитрієва продовжує коментувати турніри, а також, на прохання друкованих видань та інтернет-ресурсів, оцінювати підготовку російських спортсменів до змагань. Так, в липні Анна пояснила, чому в протистоянні Світлани Кузнєцової і Катерини Макарової у другому колі Вімблдону на перемогу Макарової розраховувати не варто, а в вересні висловила свою думку з приводу виступу тенісиста Андрія Рубльова на «US Open».

Так, в липні Анна пояснила, чому в протистоянні   Світлани Кузнєцової   і Катерини Макарової у другому колі Вімблдону на перемогу Макарової розраховувати не варто, а в вересні висловила свою думку з приводу виступу тенісиста Андрія Рубльова на «US Open»

Анна Дмитрієва в 2017 році

Достовірно відомо, що заслуженого майстра спорту СРСР немає ні у «ВКонтакте», ні в «Інстаграме», ні в «Фейсбуці». Матеріали, пов'язані з творчою біографією радянської тенісистки (фотографії зі змагань, інтерв'ю, прогнози, статистику) будь-який бажаючий може знайти на просторах Інтернету.

досягнення

  • 1958-1964 - чемпіонка країни в парному розряді
  • 1959 - чемпіонка країни в одиночному розряді
  • 1960 - переможниця річного міжнародного турніру в одиночному розряді
  • 1961 - очолила десятку найсильніших тенісисток СРСР
  • 1961-1965 - переможниця Всесоюзних зимових змагань в одиночному розряді
  • 1962 - переможниця відкритого чемпіонату Чехословаччини
  • 1963 - переможниця Спартакіади народів СРСР в одиночному розряді
  • 1964 - чемпіонка країни в змішаному розряді
  • 1964 - присвоєно звання «Заслужений майстра спорту СРСР»
  • 1965 - переможниця відкритого чемпіонату Скандинавії
  • 1965 - переможниця турніру Вімблдону «Плейт»
  • 1967 - переможниця Спартакіади народів СРСР в парному розряді
  • 1967 - переможниця Всесоюзних зимових змагань в змішаному розряді
  • 1968 - переможниця міжнародного турніру в Олександрії в одиночному розряді