Полезные материалы

міланське дербі

  1. Підстава клубів [ правити | правити код ]
  2. Інші міланські дербі ранніх років [ правити | правити код ]
  3. Ранні роки [ правити | правити код ]
  4. Епоха Маццоли і Рівери [ правити | правити код ]
  5. 1990-ті роки і сучасне становище [ правити | правити код ]
  6. Чвертьфінал Ліги чемпіонів 2004/05 [ правити | правити код ]
  7. Міланське дербі в сезоні 2006/07 [ правити | правити код ]
  8. Результати зустрічей [ правити | правити код ]
  9. Трофеї клубів [ правити | правити код ]
  10. бомбардири [ правити | правити код ]

Міланське дербі Derby della Madonnina 223 матчі з 1910 року Міланське дербі Derby della Madonnina 223 матчі з   1910 року   Мілан   ,   Італія   стадіон:   Джузеппе Меацца   Перемоги і нічиї * Останній матч   Серія А 2018/19   17 березня 2019   «Мілан» 2 - 3 «Інтернаціонале»   * Дані оновлені 3 травня 2018 Мілан , Італія стадіон: Джузеппе Меацца Перемоги і нічиї * Останній матч

Серія А 2018/19

17 березня 2019

«Мілан» 2 - 3 «Інтернаціонале»

* Дані оновлені 3 травня 2018.

Враховано матчі всіх офіційних турнірів

міланське дербі ( італ. Derby della Madonnina або Derby di Milano) - футбольний матч між двома італійськими клубами з міста Мілана - « Міланом »І« Інтернаціонале ». Міланське дербі - одне з найважливіших дербі в світовому футболі і найбільш очікувана подія італійського спортивного календаря. Міланські дербі проходять двічі на рік під час майже кожного сезону італійської серії A , Але час від часу дербі також трапляються в рамках розіграшів Ліги Чемпіонів , Кубка Італії та інших змагань.

У міланському дербі зустрічаються дві найбільш титуловані команди одного з найпрестижніших національних чемпіонатів Європи. На рахунку обох команд по 18 титулів чемпіона країни. В Італії лише туринський « Ювентус »Випереджає міланські клуби за кількістю перемог на національному рівні.

Назва «Della Madonnina» походить від італійської традиції називати дербі ім'ям якої-небудь визначної пам'ятки міста, в даному випадку - статуї Діви Марії Madonnina на верхівці міланського собору .

Незважаючи на принципове суперництво як між клубами, так і між їхніми вболівальниками, і на ексцеси, які іноді трапляються під час матчів, міланське дербі - найбільш мирне і спокійне дербі в італійському чемпіонаті, і спортивні пристрасті нечасто виходять за рамки розумного. Багато відомих гравців в різні часи своєї кар'єри грали як за один, так і за другий клуб (наприклад, Лоренцо Буффон , Джузеппе Меацца , Роберто Баджо ), Траплялися і прямі переходи з «Інтера» в «Мілан» і навпаки (пізніші приклади - переходи з «Інтера» в «Мілан» Даріо Шиміча в 2002 році і Джузеппе Фаваллі в 2006-му).

Матчі дербі, як правило, проходять в Мілані на муніципальному стадіоні « Джузеппе Меацца », Який є домашньою ареною для обох міланських клубів. «Мілан» постійно виступає на цьому стадіоні з моменту його споруди. У матчі відкриття, яке відбулося 19 вересня 1926 року , «Інтер» переграв «Мілан» з рахунком 6: 3 [1] . Домашньою ареною «Інтера» цей стадіон став тільки в 1947 році, до цього чорно-сині проводили свої матчі на стадіоні « Арена Чівіко », Що сильно постраждав від бомбардувань під час війни. Вболівальники «Мілана» воліють називати стадіон його колишнім ім'ям - «Сан Сіро», так як Джузеппе Меацца , Ім'ям якого стадіон був названий в 1979 році, був одним з найвідоміших футболістів в історії «Інтера» [2] .

У турнірах, згідно з регламентом яких переможець повинен визначатися за результатами двох матчів, - родинної злагоди і гостьового (наприклад, розіграші Кубка Італії або кваліфікаційна і завершальна стадія Ліги Чемпіонів ) Одна з команд вважається номінальним «господарем», а друга - номінальним «гостем». У півфіналі розіграшу Ліги Чемпіонів 2003 року , Першому міланському дербі в історії Кубка / Ліги чемпіонів, обидва матчі завершилися внічию з рахунком 0: 0 і 1: 1, і «Мілан» здобув перемогу і потрапив в фінал лише завдяки тому, що другий матч він грав номінально «на виїзді» і таким чином забив гол «в гостях», хоча матч проходив на його домашньому стадіоні.

Матч міланського дербі 11 травня 2001 року «Інтер» програв з рахунком 0: 6 - це стало його найбільшим домашньою поразкою в серії A за всю історію.

Історично «Мілан» вважався клубом міського робітничого класу і членів профспілок , Серед яких було багато трудових мігрантів з півдня Італії , Тоді як за «Інтер» традиційно хворіли представники більш заможного середнього класу і буржуазії , Переважно корінні міланці; такий розподіл уболівальників надавало суто спортивного суперництва деякі риси соціальної боротьби. Вболівальники «Інтера» зневажливо називали прихильників «Мілана» casciavìt (що на міланському діалекті означає « викрутка », А також має сленгове значення «незграбний, простакуватий»); це прізвисько містило натяк на переважно пролетарське походження уболівальників «Мілана» і одночасно на низький рівень їх освіти. У свою чергу, вболівальники «Мілана» називали прихильників «Інтера» прізвиськом bauscia ( «хвалько», «фанфарон»).

В останні десятиліття XX століття демографічна картина вболівання зазнала значних змін і втратила свою соціальну забарвлення, особливо після того, як власником «Мілана» став консервативний медіа-магнат і політик, прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі , Лідер правоцентристської партії « Вперед, Італія », А« Інтер »придбав нафтопромисловець Массімо Моратті , Відомий своїм лівими поглядами. Однак до сих пір серед уболівальників «Мілана» продовжують переважати представники лівої частини політичного спектру, тоді як серед фанатів «Інтера» більше консерваторів і прихильників правих поглядів.

Підстава клубів [ правити | правити код ]

Футбольний клуб «Мілан» був заснований 16 грудня 1899 року англійцями Альфредом Едвардсом і Герберт Кілпін під назвою «Міланський крикетний і футбольний клуб»; Едвардс став першим президентом клубу, а Кілпін - першим тренером і капітаном команди. Під керівництвом Кілпін клуб швидко здобув популярність; вже в 1900 році він виграв свій перший трофей - Королівську медаль, а в 1901 році переміг у чемпіонаті Італії , Перервавши багаторічну гегемонію в чемпіонаті клубу « Дженоа »з Генуї , Який вигравав всі попередні чемпіонати. «Мілан» ставав чемпіоном Італії також в 1906 і 1907 роках.

У 1908 році Італійська федерація футболу заборонила брати участь в національному чемпіонаті клубам, в складі яких були іноземні гравці. Оскільки більшість італійських футбольних клубів того часу були засновані англійцями , Які жили в країні, це рішення залишило за бортом змагань більшість провідних команд. У керівництві «Мілана» щодо цієї політики виник конфлікт: одна фракція закликала до підтримки політики федерації, а друга вважала за необхідне домагатися скасування обмежень щодо іноземців [2] . Результатом конфлікту став розкол клубу і підстава «Міжнародного футбольного клубу" Мілан "» ( італ. Internazionale Football Club Milano), який згодом став відомий під скороченою назвою «Інтер». Герберт Кілпін, розгніваний ставленням федерації до іноземців, вирішив завершити кар'єру гравця і покинув великий футбол. Хоча вже в наступному, 1909 році футбольна федерація скасувала своє необдумане рішення, в Мілані вже існували два приблизно рівних за силою футбольні клуби вищого рівня, і історія суперництва між двома міланськими командами почалася.

Інші міланські дербі ранніх років [ правити | правити код ]

На початку XX століття, ще до поділу «Мілана» на два клуби, його основним суперником по міланським дербі був «Міланезе», ( італ. Unione Sportiva Milanese ), Клуб, який був заснований в 1902 році і двічі посідав друге місце в чемпіонаті Італії . Також траплялися зустрічі з іншими командами міста: «Медіоланум» ( італ. SEF Mediolanum ) В 1904 році, «енотри» ( італ. Associazione Calcio Enotria ) В 1908 році і «Аусонія» ( італ. Ausonia Pro Gorla ) (Регламент італійського чемпіонату того часу більше нагадував сучасні кубкові турніри, і дві команди не обов'язково зустрічалися між собою в кожному сезоні). Всі ці клуби виступали в чемпіонаті Італії в 1910-х - 1920-х роках, але потім або припинили існування, або покинули еліту італійського футболу: футбольна команда «Медіоланум» була розпущена в 1905 році і частково влилася до складу «Міланезе»; «Міланезе» в 1920-х роках грав у другому і третьому дивізіоні, а в 1928 році був об'єднаний з «Інтером» в команду «Амброзіана»; «Енотри» існує до цих пір і грає в провінційній лізі «Третя категорія» (Terza categoria) для аматорських клубів, нижчому рівні італійського футболу .

Ранні роки [ правити | правити код ]

Першим міланським дербі був товариський матч між «Міланом» та новоствореним «Інтером», який відбувся 18 жовтня 1908 року в швейцарському містечку Кьяссо . Наступне «виїзне» дербі трапилося тільки 29 червня 1969 року , Коли команди зустрілися в Нью-Йорку на стадіоні «Янкіс». Решта зустрічей між міланськими командами незмінно відбувалися на їх домашньому стадіоні « Сан-Сіро »в Мілані .

Спочатку більш досвідчений «Мілан» мав перевагу над «Інтером», але коли в 1930-х роках в «Інтері» склалася потужна команда, за яку грали Армандо Кастеллацці , Аттіліо Демар і знаменитий Джузеппе Меацца , Становище почало виправлятися. На початку 1960-х років «Інтер» практично зрівнявся з «Міланом» і почав запекло конкурувати з ним за національні та європейські титули. Протягом 1960-х, 1970-х і на початку 1980-х років перевага як в очному протистоянні, так і в цілому в національних і міжнародних змаганнях вже мав «Інтер»; наприклад, він тричі вигравав Міжконтинентальний кубок , Найвищу нагороду в світовому клубному футболі. Однак починаючи з кінця 1980-х, коли власником «Мілана» став Сільвіо Берлусконі , Клуб значно посилився і почав демонструвати неабиякі успіхи як в чемпіонаті Італії, так і на європейському рівні, відтісняючи «Інтер» на задній план.

Епоха Маццоли і Рівери [ правити | правити код ]

У міланських дербі 1960-х років сходилися віч-на-віч дві найяскравіші зірки італійського футболу того часу. З боку «Інтера» це був Сандро Маццола , Син знаменитого гравця « Торіно » Валентино Маццоли , Який в 1949 році загинув в авіакатастрофі разом з усією командою. З боку «Мілана» йому протистояв Джанні Рівера , За свій талант прозваний «золотим хлопчиком». Міланські дербі в ті дні демонстрували яскравий і безкомпромісний футбол і характеризувалися божевільною конкуренцією між клубами як на полі, так і поза грою; коли «Мілан» в 1963 році виграв Кубок чемпіонів, «Інтер» відповів на це двома Кубками чемпіонів в наступних роках; «Мілан» же знову став кращою командою Європи в 1969 році.

Принципове суперництво між міланськими клубами і особиста конкуренція між їх провідними гравцями, Маццолою і Ріверой, яка іноді переходила у відкриту ворожнечу, вихлюпувалася за межі міланських дербі і італійського чемпіонату в цілому і відчувалася навіть у збірної Італії , В складі якої виступали обидві міланських зірки. Маццола і Рівера зазвичай не виходили на поле разом, як правило, один з них грав перший тайм і йшов з поля, а інший, навпаки, виходив у другому. багато італійських тіфозі вважали поразки італійської збірної в фіналі чемпіонату світу 1970 року проти Бразилії наслідком помилки тренера Ферруччо Вакареджі , Який випустив у стартовому складі Маццолу і замінив його на Рівера лише на 88-й хвилині, коли рахунок вже був 4: 1 на користь бразильців і Італія втратила всі шанси на перемогу. Вболівальники вважали, що якби моторніший Рівера вийшов на поле раніше, він був би здатний пожвавити гру і переломити хід матчу.

1990-ті роки і сучасне становище [ правити | правити код ]

Інший період загострення суперництва між міланськими клубами припав на кінець 1980-х - початок 1990-х років , Коли за «Мілан» грало знамените голландське тріо: Марко ван Бастен , франк Райкаард і Рууд Гулліт , А кольори «Інтера» захищала трійка німців : Андреас Бреме , Юрген Клінсманн і Лотар Маттеус . У цей період удача частіше була на боці «Мілана» і голландців: збірна Нідерландів , За яку виступали троє гравців «Мілана», виграла чемпіонат Європи 1988 року , В тому ж році «Мілан» виграв чемпіонат Італії. У наступні роки два рази поспіль (в 1989 і 1990) «Мілан» вигравав Кубок чемпіонів, хоча скудетто в 1989 році він поступився «Інтеру».

Міланське суперництво мало несподіване продовження на чемпіонаті світу 1990 року , Який проходив саме в Італії; обидві трійки зірок брали участь в цьому турнірі у складі своїх національних збірних, які вважалися фаворитами чемпіонату. Матч 1/8 фіналу між Західною Німеччиною та Нідерландами відбувався 24 червня 1990 року саме на стадіоні « Сан-Сіро »В Мілані, і вболівальники обох клубів розглядали його як продовження протистояння між« Міланом »та« Інтером ». Напружений і нервовий матч, під час якого Франк Райкаард був видалений з поля за плювок в нападника німців Руді Феллера , Закінчився поразкою голландців з рахунком 1: 2; два німецьких гола, забитого Клінсманном і Бреме, вболівальники «Інтера» сприйняли як моральну перемогу свого клубу.

Втім, після цього чемпіонату гегемонія «Мілана» тривала як в Італії, так і на європейському рівні. Міцна команда, побудована Фабіо Капелло і прозвана уболівальниками «непереможної», завоювала свій п'ятий Кубок чемпіонів в 1994 році , Розгромивши у фіналі « Барселону »З рахунком 4: 0. Під керівництвом Капелло «Мілан» три сезони поспіль доходив до фіналу Ліги чемпіонів.

У сезоні 1993/94 обидва міланські клуби стали володарями європейських футбольних трофеїв: «Мілан» завоював Кубок чемпіонів , А «Інтер» - Кубок УЄФА . Це був єдиний випадок в історії європейського футболу, коли обидва трофеї дісталися клубам з одного міста.

Вболівальники «Інтера», які з 1989 року чекали наступного скудетто від своєї команди, дочекалися його лише в 2006 році , Коли в результаті скандалу з договірними матчами чемпіонський титул 2006 року було відібрано у « Ювентуса »І переданий« Інтеру ». У 2007 році «Інтер» отримав скудетто вже за рахунок власної відмінної гри, провівши безпрецедентну серію з 17 перемог і вигравши обидва міланських дербі в тому сезоні ( «Ювентус» тоді грав в серії B , А «Мілан» був оштрафований на 8 очок). Дербі 11 березня 2007 привернуло пильну увагу уболівальників, оскільки в цьому матчі в складі «Мілана» вийшов знаменитий бразилець Роналдо , Який в минулому тривалий час грав в «Інтері».

Чвертьфінал Ліги чемпіонів 2004/05 [ правити | правити код ]

У розіграші Ліги Чемпіонів сезону 2004-05 жереб звів дві міланські команди в чвертьфіналі. Перша зустріч, в якій номінальним господарем поля виступив «Мілан», завершилася перемогою червоно-чорних з рахунком 2: 0 (м'ячі забили яп Стам і Андрій Шевченко ).

Матч-відповідь, що відбувся 12 квітня 2005 року , Придбав сумну популярність. Перший тайм гри завершився перемогою «Мілана» 1: 0 завдяки голу, забитому Андрієм Шевченком. У другому таймі, після того, як арбітр Маркус Мерк не зарахував гол, забитий у ворота «Мілана» Естебаном Камбьяссо на підставі неочевидного порушення правил проти воротаря міланців Діди , А потім видалив півзахисника з поля за суперечки, уболівальники «Інтера», розлючені рішенням судді, почали кидати на поле петарди, пляшки та інші предмети і запускати сигнальні ракети. Одна з ракет потрапила в праве плече Діди, який вийшов з воріт, щоб прибрати з поля пляшки. Мерк зупинив матч на 74-й хвилині; після півгодинної перерви, протягом якого було викликано пожежників, щоб прибрати з поля палаючі петарди, матч був відновлений; Діду, який отримав синець і опік першого ступеня і не міг продовжувати гру, в воротах «Мілана» замінив Крістіан Абб'яті . Однак, коли вже через хвилину на поле знову полетіли пляшки і петарди, рішенням арбітра матч був достроково завершений.

Рішенням УЄФА «Інтеру» в цьому матчі було присуджено технічну поразку з рахунком 0: 3. Також клуб був оштрафований на 200 000 євро (Найбільший штраф в історії УЄФА ), І свій перший домашній матч в наступному розіграші Ліги Чемпіонів клуб повинен був зіграти при порожніх трибунах.

Пошкодження Діди виявилися несерйозними, він швидко одужав і не пропустив в результаті цього інциденту жодного матчу.

Міланське дербі в сезоні 2006/07 [ правити | правити код ]

Перший матч міланського дербі в сезоні 2006/07 , що пройшов 28 жовтня 2006 року преса назвала одним з найбільш видовищних міланських дербі всіх часів [3] . У напруженому матчі, в ході якого було забито сім м'ячів, «Інтер» переміг з рахунком 4: 3. Після першого тайму «Інтер» лідирував з рахунком 2: 0 завдяки голам Креспо і Станковича . На початку другого тайму рахунок став 3: 0 - гол забив Ібрагімович , Після «Мілан» скоротив різницю м'ячем Кларенса Зеєдорфа , На що «Інтер» відповів голом Матерацці на 68-й хвилині, який зробив рахунок 4: 1. Відразу ж після цього Матерацці заробив другу жовту картку за занадто бурхливе святкування забитого гола і був видалений з поля. Отримавши кількісну перевагу, «Мілан» безперервно штурмував ворота «Інтера» до самого закінчення матчу і зумів забити два голи на 76-й ( Джилардіно ) І 90-й ( Кака ) Хвилині, але на те, щоб відіграти розрив в три м'ячі і зрівняти рахунок, вже не вистачило часу.

Друге міланське дербі в цьому сезоні 11 березня 2007 року також ще закінчилося перемогою «Інтера»: на голи Круса і Ібрагімовича «Мілан» зміг відповісти лише єдиним голом, забитим бразильцем Роналдо , Який в минулому тривалий час грав за «Інтер» і перейшов до «Мілана» під час зимової паузи в чемпіонаті.

Результати зустрічей [ правити | правити код ]

Дані на 27декабря 2017 року. ЧИ КІ СКІ ЛЧ Всього Інтер 70 7 0 0 1 78 Нічия 57 7 0 2 0 66 Мілан 62 10 1 2 1 76 Голи Інтер 272 22 1 1 3 299 Мілан 253 33 2 6 3 297

Трофеї клубів [ правити | правити код ]

* Включає Кубок ярмарків .
** Включаючи Міжконтинентальний кубок .

бомбардири [ правити | правити код ]

  • Найбільша перемога «Мілана»: «Інтер» - «Мілан» 0: 6 (1 травня 2001);
  • Найбільша перемога «Інтера»: «Мілан» - «Інтер» 0: 5 (6 лютого 1910);
  • Найрезультативніший матч: «Інтер» - «Мілан» 6: 5 (6 листопада 1949);
  • Найшвидший гол: Сандро Маццола , 14-я секунда (24 лютого 1963 «Інтер» - «Мілан» 1: 1) [4] [5]

(Враховано тільки результати матчів офіційних змагань.)