Полезные материалы

Презентація з фізичної культури "Історія Виникнення Олімпійських Ігор" (2 клас)

  1. Презентація з фізичної культури "Історія Виникнення Олімпійських Ігор" (2 клас) Історія Олімпійських...
  2. Презентація з фізичної культури "Історія Виникнення Олімпійських Ігор" (2 клас)

Презентація з фізичної культури "Історія Виникнення Олімпійських Ігор" (2 клас)

Історія Олімпійських ігор.

Виникнення Олімпійських ігор відноситься до далекого минулого. Стародавні греки створили безліч прекрасних легенд, що розповідають про те, як з'явилися Олімпійські ігри.

Давним-давно в Греції, жили-були люди і боги. І іноді боги приділяли увагу людям, в результаті чого виходили напівкровки - люди, наділені надлюдськими здібностями. Одним з таких напівбогів був всім нам відомий Геракл, про пригоди якого розказано в багатьох джерелах. Саме він, за однією з версій, і став прабатьком Олімпійських ігор, перемігши в бігу своїх 5 братів, і отримавши в нагороду вінок з дикого дерева оливи. З тих пір Ігри Олімпіади стали проводитися кожні 5 років, на Пелопонесс в Олімпії.

Олімпійські ігри Стародавньої Греції представляли собою релігійний і спортивне свято, що проводився в Олімпії. На час проведення ігор оголошувалося священне перемир'я, в цей час не можна було вести війну, хоча це неодноразово порушувалося.

У змаганнях могли взяти участь лише чистокровні греки (елліни), інші ж, що вважалися варварами, могли тільки спостерігати. Пізніше було зроблено виняток на користь римлян. Жінки були позбавлені права бути присутнім на Олімпійських іграх, за винятком жриць богині Деметри, але могли стати олімпійськими чемпіонами, наприклад, надіславши на змагання свою колісницю. Змагання стягували велику кількість, як простих глядачів, так і торговців, які могли укласти вигідні угоди, а також художників, поетів, знайомили людей зі своїми творіннями.

У жінок були свої Ігри - присвячені вони були богині Гері. Відбувалися за місяць до чоловічих або, навпаки, через місяць після них, на тому ж стадіоні, де жінки змагалися в бігу. Одним з видів змагань були гонки на колісницях - надзвичайно небезпечний вид спорту, часто коні лякалися, колісниці стикалися, жокеї падали під колеса ... Іноді до старту доходили лише дві колісниці з десяти. Але все одно, яку б силу і спритність не виявив жокей, вінок переможця отримував не він, а господар коней!

Починалися Ігри в перший повний місяць після дня літнього сонцестояння (в наш час це 20 або 21 червня) і тривали 5 днів. Одна частина з цих днів була присвячена змаганням, інша релігійних обрядів і бенкетів на честь переможців.

Античні Олімпійські ігри включали в себе наступні змагання:

Біг (біг на стадію - 192 метра, подвійний біг - 2 стадії, довгий біг - 7 стадій, біг гоплитов - біг на 2 стадії в шоломі, поножах і зі щитом);

Єдиноборства (бокс, панкратіон - рукопашний бій і боротьба);

Пентатлон (п'ятиборство - біг на стадію, метання диска, метання списа, стрибок і боротьба);

Скачки (гонки колісниць, стрибки на конях);

Змагання трубачів і герольдів (були введені в 508 році до нашої ери, з метою показати, що в здоровому тілі і дух здоровий, здатний сприймати прекрасне).

Порядок проведення змагань оголошувався на білій вивісці. Було зроблене жеребкування, в результаті якої оголошували час того чи іншого змагання і порядок виступу олімпійців. Переможців ставили на триніжок з бронзи, в руки давали пальмові гілки і нагороджували оливковою вінцем. Крім слави, переможець отримував різні привілеї від держави, за яке він виступав.

За ходом змагань спостерігали судді - елланодікі, яких спочатку було двоє. Пізніше їх число становило 9, 10, 12 і 18 осіб. Судді носили пурпурні шати і розташовувалися на особливих місцях. У їх розпорядженні був загін спеціальних воїнів, для спостереження за порядком. Перед початком змагань всі спортсмени, які бажають взяти участь в Іграх, повинні були довести суддям, що не менше 10 місяців були віддані підготовці і принести клятву перед статуєю Зевса. За місяць до початку Олімпіади, учасники, повинні були показати елланодіков своє мистецтво, в спеціальній Олімпійської гімназії.

Античні Олімпійські ігри завершилися, як і багато з прекрасного, з приходом християнства в 394 р і були відроджені великим французом, бароном П'єром де Кубертеном, лише в 1896 році.

З часів Давньої Греції, ігри 1896 року стали найбільшою подією в світі спорту, хоч участь в них брало всього 250 спортсменів. Ігри пройшли з величезним успіхом і влада Греції запропонували постійно проводити їх на території своєї країни. Але Міжнародний олімпійський комітет ввів правило, яке зобов'язує міняти місце проведення Олімпійських ігор і проводити їх кожні 4 роки.

Звичайно, як і в будь-якому починанні, не все було гладко з самого початку. Але поступово, рік за роком Олімпійські ігри набирали все більшої популярності, в результаті чого перетворилися в найбільші змагання сучасності, що проголошують ідеї світу, спортивної боротьби і об'єднання людей всієї планети!

Офіційний логотип (емблема) Олімпійських Ігор складається з п'яти зчеплених між собою кіл або кілець. Цей символ був розроблений засновником сучасних Олімпійських Ігор бароном П'єром де Кубертеном в 1913 році під враженням від подібних символів на давньогрецьких предметах. Немає підтверджень, що Кубертен пов'язував число кілець з числом континентів, але вважається, що п'ять кілець - символ п'яти континентів (Європи, Азії, Австралії, Африки та Америки). На прапорі будь-якої держави є, по крайней мере, один колір з представлених на олімпійських кільцях.

Офіційний прапор Олімпійських Ігор є зображенням олімпійського логотипу на білому тлі. Білий колір символізує мир під час Ігор. Олімпійський прапор використовується в церемоніях відкриття і закриття кожної Олімпіади. На церемонії закриття мер міста-господаря минулих Ігор передає прапор меру міста-господаря наступних Ігор. Протягом чотирьох років прапор залишається в будівлі мерії міста, який готується до чергових Ігор.

Олімпійський девіз складається з трьох латинських слів - Citius, Altius, Fortius. Дослівно це означає «Швидше, вище, хоробріше». Однак більш поширеним є переклад «Швидше, вище, сильніше» (по-англійськи - Faster, higher, stronger). Фраза з трьох слів вперше була сказана французьким священиком Анрі Мартіном Дідоном (Henri Martin Dideon) на відкритті спортивних змагань в своєму коледжі. Ці слова сподобалися Кубертену і він порахував, що саме ці слова відображають мету атлетів всього світу.

Олімпійський принцип був визначений в 1896 році засновником сучасних Ігор П'єром де Кубертеном. «Найважливіше в Олімпійських іграх - не перемога, а участь, також як в житті найголовніше - не тріумф, а боротьба».

Олімпійська клятва. Текст клятви запропонував П'єр де Кубертен, згодом він дещо змінився і зараз звучить так: «Від імені всіх учасників змагань, я обіцяю що ми будемо брати участь в цих Олімпійських Іграх, поважаючи і дотримуючись правил, за якими вони проводяться, в істинно спортивному дусі, у славу спорту і честі наших команд ». Клятву приймають також тренери і офіційні особи команд. Спортивні судді також приймають клятву, текст якої адаптований для цих цілей. Вперше олімпійська клятва прозвучала в 1920 році, а клятва арбітрів - в 1968 році в Мехіко. У 2000 році на Олімпіаді в Сіднеї вперше в тексті клятви з'явилися слова про невикористання допінгу в змаганнях.

Олімпійський вогонь. Ритуал запалювання священного вогню походить від стародавніх греків і був відновлений Кубертеном в 1912 році. Факел запалюють в Олімпії спрямованим пучком сонячних променів, утворених увігнутим дзеркалом. Олімпійський вогонь символізує чистоту, спробу вдосконалення і боротьбу за перемогу, а також мир і дружбу. Традиція запалювати вогонь на стадіонах була розпочата в 1928 році (на зимових Іграх - в 1952 році). Естафета з доставки факела в місто-господар Ігор вперше відбувся в 1936 році. Олімпійський факел доставляється на головний стадіон Ігор під час церемонії відкриття, де за допомогою нього запалюється вогонь у спеціальній чаші на стадіоні. Олімпійський вогонь горить до закриття Олімпіади.

Олімпійські медалі. Переможець отримує золоту медаль (насправді ця медаль срібна, але покрита товстим шаром золота). За друге місце дають срібну медаль, за третє - бронзову. Вручення медалей відбувається на спеціальній церемонії після змагань. Переможці розташовуються на подіумі відповідно до завойованими місцями. Піднімаються прапори країн, представниками яких є переможці. Грається гімн країни, представником якої є володар золотої медалі.

Церемонія відкриття ігор. У параді країн першою завжди виходить команда Греції. Далі команди країн йдуть в алфавітному порядку. Замикає парад команда країни-господарки Ігор. На церемонії виступають Президент Оргкомітету і Президент МОК. Олімпійський прапор піднімають під час виконання олімпійського гімну. Олімпійський факел, доставлений з Греції, використовується для запалювання олімпійського вогню. Випускаються голуби як символ миру. Всі атлети і офіційні особи команд беруть олімпійську клятву.

З 7 по 23 лютого 2014 року проходили Олімпійські Ігри в Сочі. Ігри в Сочі є двадцять другими (XXII) зимовими за рахунком (також двадцять другими літніми були і Ігри 1980 року в Москві ). П'ятнадцять зимових спортивних дисциплін, об'єднаних в сім олімпійських видів спорту , Входили в програму зимових Олімпійських ігор 2014. Сюди увійшли три коникових виду, шість лижних видів, два види бобслею, а також чотири окремих види спорту.

Порівняно з Іграми 2010 року в Ванкувері кількість змагань в різних дисциплінах збільшено на 12, в цілому було розіграно 98 комплектів медалей.

Номери в дужках вказують кількість комплектів медалей, що розігрувалися в конкретній дисципліні.

1. 1 Біатлон (11)
2. Бобслей (3)

3. 3 Керлінг (2)
4. Конькові види спорту

5. Лижні види спорту

6. 6 Санний спорт (4)

7 7   Хокей з шайбою   (2) Хокей з шайбою (2).

Олімпійська збірна Росії очолила загальнокомандний медальний залік Олімпіади в Сочі. У російські спортсмени завоювали 33 медалі. З них 13 золотих, 11 срібних і 9 бронзових нагород.

Перемоги російських спортсменів на Олімпійських Іграх.

Фігурне катання

На Олімпіаді в Сочі вперше пройшли змагання з нової дисципліни в фігурному катанні - командним змаганням.

Величезний внесок у перемогу внесла 15-річна фігуристка Юлія Ліпницька. Її виступ принесло команді 20 балів з 20 можливих. Успішним був катання в короткій і довільній програмі і Євгена Плющенка, який пізніше знявся зі змагань.

Не підвели команду Росії спортивні і танцювальні пари: Тетяна Волосожар і Максим Траньков, а також Ксенія Столбова і Федір Климов. Російську збірну в танцях на льоду представляли Олена Ільїних та Микита Кацалапов, Катерина Боброва та Дмитро Соловйов.

- золота і срібна медалі в змаганнях спортивних пар

Відразу два місця на п'єдесталі пошани зайняли російські спортивні пари. Олімпійські чемпіони Тетяна Волосожар і Максим Траньков попутно встановили новий світовий рекорд для коротких програм - 83,98 бала. За якість кожного з елементів Волосожар і Траньков отримали майже максимальні надбавки. За складність всіх без винятку елементів - четвертий рівень. Плюс шість «десяток» за компоненти.

Срібна медаль дісталася молодій російській парі - Ксенії Столбовий та Федору Климову.

- золота медаль у жіночому індивідуальному турнірі

17-річна фігуристка Аделіна Сотникова стала справжньою сенсацією індивідуального турніру. Спортсменка здобула першу золоту медаль в історії радянського і російського жіночого одиночного катання. Чотириразова чемпіонка Росії зуміла зробити те, що не вдалося Ірині Слуцької, Кірі Іванової та Марії Бутирської.

- бронзова медаль у змаганні танцювальних пар

Танцювальний дует - Олена Ільїних та Микита Кацалапов - стали чемпіонами світу в змаганні юніорів. На Олімпіаді вони поступилися тільки недосяжним спортсменам із США (пара Девіс і Уайт) і Канади (пара Верт і Мойр), взявши бронзову медаль.

сноуборд

Російські спортсмени поклали в скарбничку збірної відразу чотири медалі: дві золоті, срібну та бронзову.

Варто нагадати, що в змаганнях зі сноуборду у Росії до Олімпіади в Сочі не було значних досягнень, не рахуючи срібної медалі Катерини Илюхиной в жіночих змаганнях з паралельного гігантського слалому на Іграх у Ванкувері.

- золота медаль в паралельному гігантському слаломі (чоловіки)

Вік Уайлд став єдиним сноубордистом, які представляють Росію в фіналі. Його головним суперником був швейцарець Невін Гальмаріні.

- золота медаль в паралельному слаломі

Цю медаль в скарбничку збірної Росії також поклав Вайлд Вік.

- бронзова медаль в паралельному гігантському слаломі (жінки)

Росіянка Олена Заварзіна виграла бронзову медаль, незважаючи на травму руки, яку вона ледь встигла залікувати до Ігор, а також падіння в півфіналі змагань.

- срібна медаль в змаганнях по борд-кросу (чоловіки)

Екстремальний борд-крос раніше не користувався широкою популярністю росіян. Ймовірно, все зміниться після того, як Микола Олюнин завоював в Сочі срібну медаль. До цього найвищим досягненням російських спортсменів в цій дисципліні було 15-е місце на Іграх у Ванкувері.

Бобслей

- золота медаль у змаганні двійок

Дует Олександра Зубкова та Олексія Воєводи виграв перше золото в бобслеї в олімпійській історії Росії. До цієї медалі спортсмени йшли дуже довго: йшли зі спорту і поверталися, сварилися і мирилися.

- золота медаль у змаганні четвірок

Олександр Зубков, Олексій Негодайло Олексій Олександрович, Дмитро Труненков і Олексій Воєвода взяли золоту медаль в змаганнях бобслейних четвірок.

скелетон

- золота медаль у змаганнях серед чоловіків

У перемогу російського скелетоніст Олександра Третьякова мало хто вірив. Головним фаворитом олімпійського турніру вважався латвієць Мартінс Дукурс - віце-чемпіон Олімпійських ігор у Ванкувері, дворазовий чемпіон світу, чотириразовий чемпіон Європи і п'ятикратний володар Кубка світу.

Але Третьяков показав кращий результат на Олімпіаді в трьох спробах з чотирьох і лише в одній спробі програв Дукурс всього 0,02 секунди.

До цього найвищим досягненням Росії в цій дисципліні була бронзова медаль на Іграх у Ванкувері.

- бронзова медаль в змаганнях серед жінок

Росіянка Олена Нікітіна завоювала бронзову медаль в змаганнях по скелетону на Олімпійських іграх в Сочі. Це перша в історії Росії олімпійська медаль в змаганнях жінок-скелетоністок.

Золото взяла Ліззі Ярнолд з Великобританії, а срібло - американка Ноель Пикус-Пейс.

Шорт-трек

- бронзова медаль в дистанції 1500 метрів (чоловіки)

Ця бронзова медаль, завойована Віктором Аном, стала першою олімпійський нагородою в історії російського шорт-треку.

- золота і срібна медалі в дистанції 1000 метрів (чоловіки)

Дивовижних результатів вдалося домогтися російським спортсменам - Віктору Ану і Володимиру Григор'єву. Весь фінальний забіг російські спортсмени в боротьбі за лідерство мінялися місцями, але за три кола до фінішу Ан отримав право і залишив Григор'єва з сріблом.

- золота медаль в дистанції 500 метрів (чоловіки)

- золота медаль в чоловічій естафеті

Збірна Росії завоювала золоту медаль, встановивши олімпійський рекорд: - 6: 42.100. В естафеті виступили Віктор Ан, Семен Єлістратов, Володимир Григор'єв та Руслан Захаров. Друге місце зайняла американська збірна. На третій позиції, незважаючи на падіння, команда Китаю.

Лижні гонки

- п'єдестал пошани в чоловічому мас-старті на 50 км

Марафон був останньою можливістю збірної Росії взяти золото в лижних гонках. На останніх кілометрах російські лижники фінішували цілою групою, і весь п'єдестал пошани став російським. Золоту медаль взяв Олександр Легков, Срібло - Максим Вилегжаніна, Бронзу - Ілля Черноусов.

У Росії - вперше за всю історію Олімпійського руху - талісмани Олімпійських ігор в Сочі було обрано всенародним голосуванням. За його підсумками офіційними талісманами Олімпійських ігор 2014 року в Сочі стали Леопард, Білий ведмідь і Заєць.

Презентація з фізичної культури "Історія Виникнення Олімпійських Ігор" (2 клас)

Історія Олімпійських ігор.

Виникнення Олімпійських ігор відноситься до далекого минулого. Стародавні греки створили безліч прекрасних легенд, що розповідають про те, як з'явилися Олімпійські ігри.

Давним-давно в Греції, жили-були люди і боги. І іноді боги приділяли увагу людям, в результаті чого виходили напівкровки - люди, наділені надлюдськими здібностями. Одним з таких напівбогів був всім нам відомий Геракл, про пригоди якого розказано в багатьох джерелах. Саме він, за однією з версій, і став прабатьком Олімпійських ігор, перемігши в бігу своїх 5 братів, і отримавши в нагороду вінок з дикого дерева оливи. З тих пір Ігри Олімпіади стали проводитися кожні 5 років, на Пелопонесс в Олімпії.

Олімпійські ігри Стародавньої Греції представляли собою релігійний і спортивне свято, що проводився в Олімпії. На час проведення ігор оголошувалося священне перемир'я, в цей час не можна було вести війну, хоча це неодноразово порушувалося.

У змаганнях могли взяти участь лише чистокровні греки (елліни), інші ж, що вважалися варварами, могли тільки спостерігати. Пізніше було зроблено виняток на користь римлян. Жінки були позбавлені права бути присутнім на Олімпійських іграх, за винятком жриць богині Деметри, але могли стати олімпійськими чемпіонами, наприклад, надіславши на змагання свою колісницю. Змагання стягували велику кількість, як простих глядачів, так і торговців, які могли укласти вигідні угоди, а також художників, поетів, знайомили людей зі своїми творіннями.

У жінок були свої Ігри - присвячені вони були богині Гері. Відбувалися за місяць до чоловічих або, навпаки, через місяць після них, на тому ж стадіоні, де жінки змагалися в бігу. Одним з видів змагань були гонки на колісницях - надзвичайно небезпечний вид спорту, часто коні лякалися, колісниці стикалися, жокеї падали під колеса ... Іноді до старту доходили лише дві колісниці з десяти. Але все одно, яку б силу і спритність не виявив жокей, вінок переможця отримував не він, а господар коней!

Починалися Ігри в перший повний місяць після дня літнього сонцестояння (в наш час це 20 або 21 червня) і тривали 5 днів. Одна частина з цих днів була присвячена змаганням, інша релігійних обрядів і бенкетів на честь переможців.

Античні Олімпійські ігри включали в себе наступні змагання:

Біг (біг на стадію - 192 метра, подвійний біг - 2 стадії, довгий біг - 7 стадій, біг гоплитов - біг на 2 стадії в шоломі, поножах і зі щитом);

Єдиноборства (бокс, панкратіон - рукопашний бій і боротьба);

Пентатлон (п'ятиборство - біг на стадію, метання диска, метання списа, стрибок і боротьба);

Скачки (гонки колісниць, стрибки на конях);

Змагання трубачів і герольдів (були введені в 508 році до нашої ери, з метою показати, що в здоровому тілі і дух здоровий, здатний сприймати прекрасне).

Порядок проведення змагань оголошувався на білій вивісці. Було зроблене жеребкування, в результаті якої оголошували час того чи іншого змагання і порядок виступу олімпійців. Переможців ставили на триніжок з бронзи, в руки давали пальмові гілки і нагороджували оливковою вінцем. Крім слави, переможець отримував різні привілеї від держави, за яке він виступав.

За ходом змагань спостерігали судді - елланодікі, яких спочатку було двоє. Пізніше їх число становило 9, 10, 12 і 18 осіб. Судді носили пурпурні шати і розташовувалися на особливих місцях. У їх розпорядженні був загін спеціальних воїнів, для спостереження за порядком. Перед початком змагань всі спортсмени, які бажають взяти участь в Іграх, повинні були довести суддям, що не менше 10 місяців були віддані підготовці і принести клятву перед статуєю Зевса. За місяць до початку Олімпіади, учасники, повинні були показати елланодіков своє мистецтво, в спеціальній Олімпійської гімназії.

Античні Олімпійські ігри завершилися, як і багато з прекрасного, з приходом християнства в 394 р і були відроджені великим французом, бароном П'єром де Кубертеном, лише в 1896 році.

З часів Давньої Греції, ігри 1896 року стали найбільшою подією в світі спорту, хоч участь в них брало всього 250 спортсменів. Ігри пройшли з величезним успіхом і влада Греції запропонували постійно проводити їх на території своєї країни. Але Міжнародний олімпійський комітет ввів правило, яке зобов'язує міняти місце проведення Олімпійських ігор і проводити їх кожні 4 роки.

Звичайно, як і в будь-якому починанні, не все було гладко з самого початку. Але поступово, рік за роком Олімпійські ігри набирали все більшої популярності, в результаті чого перетворилися в найбільші змагання сучасності, що проголошують ідеї світу, спортивної боротьби і об'єднання людей всієї планети!

Офіційний логотип (емблема) Олімпійських Ігор складається з п'яти зчеплених між собою кіл або кілець. Цей символ був розроблений засновником сучасних Олімпійських Ігор бароном П'єром де Кубертеном в 1913 році під враженням від подібних символів на давньогрецьких предметах. Немає підтверджень, що Кубертен пов'язував число кілець з числом континентів, але вважається, що п'ять кілець - символ п'яти континентів (Європи, Азії, Австралії, Африки та Америки). На прапорі будь-якої держави є, по крайней мере, один колір з представлених на олімпійських кільцях.

Офіційний прапор Олімпійських Ігор є зображенням олімпійського логотипу на білому тлі. Білий колір символізує мир під час Ігор. Олімпійський прапор використовується в церемоніях відкриття і закриття кожної Олімпіади. На церемонії закриття мер міста-господаря минулих Ігор передає прапор меру міста-господаря наступних Ігор. Протягом чотирьох років прапор залишається в будівлі мерії міста, який готується до чергових Ігор.

Олімпійський девіз складається з трьох латинських слів - Citius, Altius, Fortius. Дослівно це означає «Швидше, вище, хоробріше». Однак більш поширеним є переклад «Швидше, вище, сильніше» (по-англійськи - Faster, higher, stronger). Фраза з трьох слів вперше була сказана французьким священиком Анрі Мартіном Дідоном (Henri Martin Dideon) на відкритті спортивних змагань в своєму коледжі. Ці слова сподобалися Кубертену і він порахував, що саме ці слова відображають мету атлетів всього світу.

Олімпійський принцип був визначений в 1896 році засновником сучасних Ігор П'єром де Кубертеном. «Найважливіше в Олімпійських іграх - не перемога, а участь, також як в житті найголовніше - не тріумф, а боротьба».

Олімпійська клятва. Текст клятви запропонував П'єр де Кубертен, згодом він дещо змінився і зараз звучить так: «Від імені всіх учасників змагань, я обіцяю що ми будемо брати участь в цих Олімпійських Іграх, поважаючи і дотримуючись правил, за якими вони проводяться, в істинно спортивному дусі, у славу спорту і честі наших команд ». Клятву приймають також тренери і офіційні особи команд. Спортивні судді також приймають клятву, текст якої адаптований для цих цілей. Вперше олімпійська клятва прозвучала в 1920 році, а клятва арбітрів - в 1968 році в Мехіко. У 2000 році на Олімпіаді в Сіднеї вперше в тексті клятви з'явилися слова про невикористання допінгу в змаганнях.

Олімпійський вогонь. Ритуал запалювання священного вогню походить від стародавніх греків і був відновлений Кубертеном в 1912 році. Факел запалюють в Олімпії спрямованим пучком сонячних променів, утворених увігнутим дзеркалом. Олімпійський вогонь символізує чистоту, спробу вдосконалення і боротьбу за перемогу, а також мир і дружбу. Традиція запалювати вогонь на стадіонах була розпочата в 1928 році (на зимових Іграх - в 1952 році). Естафета з доставки факела в місто-господар Ігор вперше відбувся в 1936 році. Олімпійський факел доставляється на головний стадіон Ігор під час церемонії відкриття, де за допомогою нього запалюється вогонь у спеціальній чаші на стадіоні. Олімпійський вогонь горить до закриття Олімпіади.

Олімпійські медалі. Переможець отримує золоту медаль (насправді ця медаль срібна, але покрита товстим шаром золота). За друге місце дають срібну медаль, за третє - бронзову. Вручення медалей відбувається на спеціальній церемонії після змагань. Переможці розташовуються на подіумі відповідно до завойованими місцями. Піднімаються прапори країн, представниками яких є переможці. Грається гімн країни, представником якої є володар золотої медалі.

Церемонія відкриття ігор. У параді країн першою завжди виходить команда Греції. Далі команди країн йдуть в алфавітному порядку. Замикає парад команда країни-господарки Ігор. На церемонії виступають Президент Оргкомітету і Президент МОК. Олімпійський прапор піднімають під час виконання олімпійського гімну. Олімпійський факел, доставлений з Греції, використовується для запалювання олімпійського вогню. Випускаються голуби як символ миру. Всі атлети і офіційні особи команд беруть олімпійську клятву.

З 7 по 23 лютого 2014 року проходили Олімпійські Ігри в Сочі. Ігри в Сочі є двадцять другими (XXII) зимовими за рахунком (також двадцять другими літніми були і Ігри 1980 року в Москві ). П'ятнадцять зимових спортивних дисциплін, об'єднаних в сім олімпійських видів спорту , Входили в програму зимових Олімпійських ігор 2014. Сюди увійшли три коникових виду, шість лижних видів, два види бобслею, а також чотири окремих види спорту.

Порівняно з Іграми 2010 року в Ванкувері кількість змагань в різних дисциплінах збільшено на 12, в цілому було розіграно 98 комплектів медалей.

Номери в дужках вказують кількість комплектів медалей, що розігрувалися в конкретній дисципліні.

1. 1 Біатлон (11)
2. Бобслей (3)

3. 3 Керлінг (2)
4. Конькові види спорту

5. Лижні види спорту

6. 6 Санний спорт (4)

7 7   Хоккей з шайбою   (2) Хоккей з шайбою (2).

Олімпійська збірна Росії очолила загальнокомандний медальний залік Олімпіади в Сочі. У російські спортсмени завоювали 33 медалі. З них 13 золотих, 11 срібних і 9 бронзових нагород.

Перемоги російських спортсменів на Олімпійських Іграх.

Фігурне катання

На Олімпіаді в Сочі вперше пройшли змагання з нової дисципліни в фігурному катанні - командним змаганням.

Величезний внесок у перемогу внесла 15-річна фігуристка Юлія Ліпницька. Її виступ принесло команді 20 балів з 20 можливих. Успішним був катання в короткій і довільній програмі і Євгена Плющенка, який пізніше знявся зі змагань.

Не підвели команду Росії спортивні і танцювальні пари: Тетяна Волосожар і Максим Траньков, а також Ксенія Столбова і Федір Климов. Російську збірну в танцях на льоду представляли Олена Ільїних та Микита Кацалапов, Катерина Боброва та Дмитро Соловйов.

- золота і срібна медалі в змаганнях спортивних пар

Відразу два місця на п'єдесталі пошани зайняли російські спортивні пари. Олімпійські чемпіони Тетяна Волосожар і Максим Траньков попутно встановили новий світовий рекорд для коротких програм - 83,98 бала. За якість кожного з елементів Волосожар і Траньков отримали майже максимальні надбавки. За складність всіх без винятку елементів - четвертий рівень. Плюс шість «десяток» за компоненти.

Срібна медаль дісталася молодій російській парі - Ксенії Столбовий та Федору Климову.

- золота медаль у жіночому індивідуальному турнірі

17-річна фігуристка Аделіна Сотникова стала справжньою сенсацією індивідуального турніру. Спортсменка здобула першу золоту медаль в історії радянського і російського жіночого одиночного катання. Чотириразова чемпіонка Росії зуміла зробити те, що не вдалося Ірині Слуцької, Кірі Іванової та Марії Бутирської.

- бронзова медаль у змаганні танцювальних пар

Танцювальний дует - Олена Ільїних та Микита Кацалапов - стали чемпіонами світу в змаганні юніорів. На Олімпіаді вони поступилися тільки недосяжним спортсменам із США (пара Девіс і Уайт) і Канади (пара Верт і Мойр), взявши бронзову медаль.

сноуборд

Російські спортсмени поклали в скарбничку збірної відразу чотири медалі: дві золоті, срібну та бронзову.

Варто нагадати, що в змаганнях зі сноуборду у Росії до Олімпіади в Сочі не було значних досягнень, не рахуючи срібної медалі Катерини Илюхиной в жіночих змаганнях з паралельного гігантського слалому на Іграх у Ванкувері.

- золота медаль в паралельному гігантському слаломі (чоловіки)

Вік Уайлд став єдиним сноубордистом, які представляють Росію в фіналі. Його головним суперником був швейцарець Невін Гальмаріні.

- золота медаль в паралельному слаломі

Цю медаль в скарбничку збірної Росії також поклав Вайлд Вік.

- бронзова медаль в паралельному гігантському слаломі (жінки)

Росіянка Олена Заварзіна виграла бронзову медаль, незважаючи на травму руки, яку вона ледь встигла залікувати до Ігор, а також падіння в півфіналі змагань.

- срібна медаль в змаганнях по борд-кросу (чоловіки)

Екстремальний борд-крос раніше не користувався широкою популярністю росіян. Ймовірно, все зміниться після того, як Микола Олюнин завоював в Сочі срібну медаль. До цього найвищим досягненням російських спортсменів в цій дисципліні було 15-е місце на Іграх у Ванкувері.

Бобслей

- золота медаль у змаганні двійок

Дует Олександра Зубкова та Олексія Воєводи виграв перше золото в бобслеї в олімпійській історії Росії. До цієї медалі спортсмени йшли дуже довго: йшли зі спорту і поверталися, сварилися і мирилися.

- золота медаль у змаганні четвірок

Олександр Зубков, Олексій Негодайло Олексій Олександрович, Дмитро Труненков і Олексій Воєвода взяли золоту медаль в змаганнях бобслейних четвірок.

скелетон

- золота медаль у змаганнях серед чоловіків

У перемогу російського скелетоніст Олександра Третьякова мало хто вірив. Головним фаворитом олімпійського турніру вважався латвієць Мартінс Дукурс - віце-чемпіон Олімпійських ігор у Ванкувері, дворазовий чемпіон світу, чотириразовий чемпіон Європи і п'ятикратний володар Кубка світу.

Але Третьяков показав кращий результат на Олімпіаді в трьох спробах з чотирьох і лише в одній спробі програв Дукурс всього 0,02 секунди.

До цього найвищим досягненням Росії в цій дисципліні була бронзова медаль на Іграх у Ванкувері.

- бронзова медаль в змаганнях серед жінок

Росіянка Олена Нікітіна завоювала бронзову медаль в змаганнях по скелетону на Олімпійських іграх в Сочі. Це перша в історії Росії олімпійська медаль в змаганнях жінок-скелетоністок.

Золото взяла Ліззі Ярнолд з Великобританії, а срібло - американка Ноель Пикус-Пейс.

Шорт-трек

- бронзова медаль в дистанції 1500 метрів (чоловіки)

Ця бронзова медаль, завойована Віктором Аном, стала першою олімпійський нагородою в історії російського шорт-треку.

- золота і срібна медалі в дистанції 1000 метрів (чоловіки)

Дивовижних результатів вдалося домогтися російським спортсменам - Віктору Ану і Володимиру Григор'єву. Весь фінальний забіг російські спортсмени в боротьбі за лідерство мінялися місцями, але за три кола до фінішу Ан отримав право і залишив Григор'єва з сріблом.

- золота медаль в дистанції 500 метрів (чоловіки)

- золота медаль в чоловічій естафеті

Збірна Росії завоювала золоту медаль, встановивши олімпійський рекорд: - 6: 42.100. В естафеті виступили Віктор Ан, Семен Єлістратов, Володимир Григор'єв та Руслан Захаров. Друге місце зайняла американська збірна. На третій позиції, незважаючи на падіння, команда Китаю.

Лижні гонки

- п'єдестал пошани в чоловічому мас-старті на 50 км

Марафон був останньою можливістю збірної Росії взяти золото в лижних гонках. На останніх кілометрах російські лижники фінішували цілою групою, і весь п'єдестал пошани став російським. Золоту медаль взяв Олександр Легков, Срібло - Максим Вилегжаніна, Бронзу - Ілля Черноусов.

У Росії - вперше за всю історію Олімпійського руху - талісмани Олімпійських ігор в Сочі було обрано всенародним голосуванням. За його підсумками офіційними талісманами Олімпійських ігор 2014 року в Сочі стали Леопард, Білий ведмідь і Заєць.

Презентація з фізичної культури "Історія Виникнення Олімпійських Ігор" (2 клас)

Історія Олімпійських ігор.

Виникнення Олімпійських ігор відноситься до далекого минулого. Стародавні греки створили безліч прекрасних легенд, що розповідають про те, як з'явилися Олімпійські ігри.

Давним-давно в Греції, жили-були люди і боги. І іноді боги приділяли увагу людям, в результаті чого виходили напівкровки - люди, наділені надлюдськими здібностями. Одним з таких напівбогів був всім нам відомий Геракл, про пригоди якого розказано в багатьох джерелах. Саме він, за однією з версій, і став прабатьком Олімпійських ігор, перемігши в бігу своїх 5 братів, і отримавши в нагороду вінок з дикого дерева оливи. З тих пір Ігри Олімпіади стали проводитися кожні 5 років, на Пелопонесс в Олімпії.

Олімпійські ігри Стародавньої Греції представляли собою релігійний і спортивне свято, що проводився в Олімпії. На час проведення ігор оголошувалося священне перемир'я, в цей час не можна було вести війну, хоча це неодноразово порушувалося.

У змаганнях могли взяти участь лише чистокровні греки (елліни), інші ж, що вважалися варварами, могли тільки спостерігати. Пізніше було зроблено виняток на користь римлян. Жінки були позбавлені права бути присутнім на Олімпійських іграх, за винятком жриць богині Деметри, але могли стати олімпійськими чемпіонами, наприклад, надіславши на змагання свою колісницю. Змагання стягували велику кількість, як простих глядачів, так і торговців, які могли укласти вигідні угоди, а також художників, поетів, знайомили людей зі своїми творіннями.

У жінок були свої Ігри - присвячені вони були богині Гері. Відбувалися за місяць до чоловічих або, навпаки, через місяць після них, на тому ж стадіоні, де жінки змагалися в бігу. Одним з видів змагань були гонки на колісницях - надзвичайно небезпечний вид спорту, часто коні лякалися, колісниці стикалися, жокеї падали під колеса ... Іноді до старту доходили лише дві колісниці з десяти. Але все одно, яку б силу і спритність не виявив жокей, вінок переможця отримував не він, а господар коней!

Починалися Ігри в перший повний місяць після дня літнього сонцестояння (в наш час це 20 або 21 червня) і тривали 5 днів. Одна частина з цих днів була присвячена змаганням, інша релігійних обрядів і бенкетів на честь переможців.

Античні Олімпійські ігри включали в себе наступні змагання:

Біг (біг на стадію - 192 метра, подвійний біг - 2 стадії, довгий біг - 7 стадій, біг гоплитов - біг на 2 стадії в шоломі, поножах і зі щитом);

Єдиноборства (бокс, панкратіон - рукопашний бій і боротьба);

Пентатлон (п'ятиборство - біг на стадію, метання диска, метання списа, стрибок і боротьба);

Скачки (гонки колісниць, стрибки на конях);

Змагання трубачів і герольдів (були введені в 508 році до нашої ери, з метою показати, що в здоровому тілі і дух здоровий, здатний сприймати прекрасне).

Порядок проведення змагань оголошувався на білій вивісці. Було зроблене жеребкування, в результаті якої оголошували час того чи іншого змагання і порядок виступу олімпійців. Переможців ставили на триніжок з бронзи, в руки давали пальмові гілки і нагороджували оливковою вінцем. Крім слави, переможець отримував різні привілеї від держави, за яке він виступав.

За ходом змагань спостерігали судді - елланодікі, яких спочатку було двоє. Пізніше їх число становило 9, 10, 12 і 18 осіб. Судді носили пурпурні шати і розташовувалися на особливих місцях. У їх розпорядженні був загін спеціальних воїнів, для спостереження за порядком. Перед початком змагань всі спортсмени, які бажають взяти участь в Іграх, повинні були довести суддям, що не менше 10 місяців були віддані підготовці і принести клятву перед статуєю Зевса. За місяць до початку Олімпіади, учасники, повинні були показати елланодіков своє мистецтво, в спеціальній Олімпійської гімназії.

Античні Олімпійські ігри завершилися, як і багато з прекрасного, з приходом християнства в 394 р і були відроджені великим французом, бароном П'єром де Кубертеном, лише в 1896 році.

З часів Давньої Греції, ігри 1896 року стали найбільшою подією в світі спорту, хоч участь в них брало всього 250 спортсменів. Ігри пройшли з величезним успіхом і влада Греції запропонували постійно проводити їх на території своєї країни. Але Міжнародний олімпійський комітет ввів правило, яке зобов'язує міняти місце проведення Олімпійських ігор і проводити їх кожні 4 роки.

Звичайно, як і в будь-якому починанні, не все було гладко з самого початку. Але поступово, рік за роком Олімпійські ігри набирали все більшої популярності, в результаті чого перетворилися в найбільші змагання сучасності, що проголошують ідеї світу, спортивної боротьби і об'єднання людей всієї планети!

Офіційний логотип (емблема) Олімпійських Ігор складається з п'яти зчеплених між собою кіл або кілець. Цей символ був розроблений засновником сучасних Олімпійських Ігор бароном П'єром де Кубертеном в 1913 році під враженням від подібних символів на давньогрецьких предметах. Немає підтверджень, що Кубертен пов'язував число кілець з числом континентів, але вважається, що п'ять кілець - символ п'яти континентів (Європи, Азії, Австралії, Африки та Америки). На прапорі будь-якої держави є, по крайней мере, один колір з представлених на олімпійських кільцях.

Офіційний прапор Олімпійських Ігор є зображенням олімпійського логотипу на білому тлі. Білий колір символізує мир під час Ігор. Олімпійський прапор використовується в церемоніях відкриття і закриття кожної Олімпіади. На церемонії закриття мер міста-господаря минулих Ігор передає прапор меру міста-господаря наступних Ігор. Протягом чотирьох років прапор залишається в будівлі мерії міста, який готується до чергових Ігор.

Олімпійський девіз складається з трьох латинських слів - Citius, Altius, Fortius. Дослівно це означає «Швидше, вище, хоробріше». Однак більш поширеним є переклад «Швидше, вище, сильніше» (по-англійськи - Faster, higher, stronger). Фраза з трьох слів вперше була сказана французьким священиком Анрі Мартіном Дідоном (Henri Martin Dideon) на відкритті спортивних змагань в своєму коледжі. Ці слова сподобалися Кубертену і він порахував, що саме ці слова відображають мету атлетів всього світу.

Олімпійський принцип був визначений в 1896 році засновником сучасних Ігор П'єром де Кубертеном. «Найважливіше в Олімпійських іграх - не перемога, а участь, також як в житті найголовніше - не тріумф, а боротьба».

Олімпійська клятва. Текст клятви запропонував П'єр де Кубертен, згодом він дещо змінився і зараз звучить так: «Від імені всіх учасників змагань, я обіцяю що ми будемо брати участь в цих Олімпійських Іграх, поважаючи і дотримуючись правил, за якими вони проводяться, в істинно спортивному дусі, у славу спорту і честі наших команд ». Клятву приймають також тренери і офіційні особи команд. Спортивні судді також приймають клятву, текст якої адаптований для цих цілей. Вперше олімпійська клятва прозвучала в 1920 році, а клятва арбітрів - в 1968 році в Мехіко. У 2000 році на Олімпіаді в Сіднеї вперше в тексті клятви з'явилися слова про невикористання допінгу в змаганнях.

Олімпійський вогонь. Ритуал запалювання священного вогню походить від стародавніх греків і був відновлений Кубертеном в 1912 році. Факел запалюють в Олімпії спрямованим пучком сонячних променів, утворених увігнутим дзеркалом. Олімпійський вогонь символізує чистоту, спробу вдосконалення і боротьбу за перемогу, а також мир і дружбу. Традиція запалювати вогонь на стадіонах була розпочата в 1928 році (на зимових Іграх - в 1952 році). Естафета з доставки факела в місто-господар Ігор вперше відбувся в 1936 році. Олімпійський факел доставляється на головний стадіон Ігор під час церемонії відкриття, де за допомогою нього запалюється вогонь у спеціальній чаші на стадіоні. Олімпійський вогонь горить до закриття Олімпіади.

Олімпійські медалі. Переможець отримує золоту медаль (насправді ця медаль срібна, але покрита товстим шаром золота). За друге місце дають срібну медаль, за третє - бронзову. Вручення медалей відбувається на спеціальній церемонії після змагань. Переможці розташовуються на подіумі відповідно до завойованими місцями. Піднімаються прапори країн, представниками яких є переможці. Грається гімн країни, представником якої є володар золотої медалі.

Церемонія відкриття ігор. У параді країн першою завжди виходить команда Греції. Далі команди країн йдуть в алфавітному порядку. Замикає парад команда країни-господарки Ігор. На церемонії виступають Президент Оргкомітету і Президент МОК. Олімпійський прапор піднімають під час виконання олімпійського гімну. Олімпійський факел, доставлений з Греції, використовується для запалювання олімпійського вогню. Випускаються голуби як символ миру. Всі атлети і офіційні особи команд беруть олімпійську клятву.

З 7 по 23 лютого 2014 року проходили Олімпійські Ігри в Сочі. Ігри в Сочі є двадцять другими (XXII) зимовими за рахунком (також двадцять другими літніми були і Ігри 1980 року в Москві ). П'ятнадцять зимових спортивних дисциплін, об'єднаних в сім олімпійських видів спорту , Входили в програму зимових Олімпійських ігор 2014. Сюди увійшли три коникових виду, шість лижних видів, два види бобслею, а також чотири окремих види спорту.

Порівняно з Іграми 2010 року в Ванкувері кількість змагань в різних дисциплінах збільшено на 12, в цілому було розіграно 98 комплектів медалей.

Номери в дужках вказують кількість комплектів медалей, що розігрувалися в конкретній дисципліні.

1. 1 Біатлон (11)
2. Бобслей (3)

3. 3 Керлінг (2)
4. Конькові види спорту

5. Лижні види спорту

6. 6 Санний спорт (4)

7 7   Хоккей з шайбою   (2) Хоккей з шайбою (2).

Олімпійська збірна Росії очолила загальнокомандний медальний залік Олімпіади в Сочі. У російські спортсмени завоювали 33 медалі. З них 13 золотих, 11 срібних і 9 бронзових нагород.

Перемоги російських спортсменів на Олімпійських Іграх.

Фігурне катання

На Олімпіаді в Сочі вперше пройшли змагання з нової дисципліни в фігурному катанні - командним змаганням.

Величезний внесок у перемогу внесла 15-річна фігуристка Юлія Ліпницька. Її виступ принесло команді 20 балів з 20 можливих. Успішним був катання в короткій і довільній програмі і Євгена Плющенка, який пізніше знявся зі змагань.

Не підвели команду Росії спортивні і танцювальні пари: Тетяна Волосожар і Максим Траньков, а також Ксенія Столбова і Федір Климов. Російську збірну в танцях на льоду представляли Олена Ільїних та Микита Кацалапов, Катерина Боброва та Дмитро Соловйов.

- золота і срібна медалі в змаганнях спортивних пар

Відразу два місця на п'єдесталі пошани зайняли російські спортивні пари. Олімпійські чемпіони Тетяна Волосожар і Максим Траньков попутно встановили новий світовий рекорд для коротких програм - 83,98 бала. За якість кожного з елементів Волосожар і Траньков отримали майже максимальні надбавки. За складність всіх без винятку елементів - четвертий рівень. Плюс шість «десяток» за компоненти.

Срібна медаль дісталася молодій російській парі - Ксенії Столбовий та Федору Климову.

- золота медаль у жіночому індивідуальному турнірі

17-річна фігуристка Аделіна Сотникова стала справжньою сенсацією індивідуального турніру. Спортсменка здобула першу золоту медаль в історії радянського і російського жіночого одиночного катання. Чотириразова чемпіонка Росії зуміла зробити те, що не вдалося Ірині Слуцької, Кірі Іванової та Марії Бутирської.

- бронзова медаль у змаганні танцювальних пар

Танцювальний дует - Олена Ільїних та Микита Кацалапов - стали чемпіонами світу в змаганні юніорів. На Олімпіаді вони поступилися тільки недосяжним спортсменам із США (пара Девіс і Уайт) і Канади (пара Верт і Мойр), взявши бронзову медаль.

сноуборд

Російські спортсмени поклали в скарбничку збірної відразу чотири медалі: дві золоті, срібну та бронзову.

Варто нагадати, що в змаганнях зі сноуборду у Росії до Олімпіади в Сочі не було значних досягнень, не рахуючи срібної медалі Катерини Илюхиной в жіночих змаганнях з паралельного гігантського слалому на Іграх у Ванкувері.

- золота медаль в паралельному гігантському слаломі (чоловіки)

Вік Уайлд став єдиним сноубордистом, які представляють Росію в фіналі. Його головним суперником був швейцарець Невін Гальмаріні.

- золота медаль в паралельному слаломі

Цю медаль в скарбничку збірної Росії також поклав Вайлд Вік.

- бронзова медаль в паралельному гігантському слаломі (жінки)

Росіянка Олена Заварзіна виграла бронзову медаль, незважаючи на травму руки, яку вона ледь встигла залікувати до Ігор, а також падіння в півфіналі змагань.

- срібна медаль в змаганнях по борд-кросу (чоловіки)

Екстремальний борд-крос раніше не користувався широкою популярністю росіян. Ймовірно, все зміниться після того, як Микола Олюнин завоював в Сочі срібну медаль. До цього найвищим досягненням російських спортсменів в цій дисципліні було 15-е місце на Іграх у Ванкувері.

Бобслей

- золота медаль у змаганні двійок

Дует Олександра Зубкова та Олексія Воєводи виграв перше золото в бобслеї в олімпійській історії Росії. До цієї медалі спортсмени йшли дуже довго: йшли зі спорту і поверталися, сварилися і мирилися.

- золота медаль у змаганні четвірок

Олександр Зубков, Олексій Негодайло Олексій Олександрович, Дмитро Труненков і Олексій Воєвода взяли золоту медаль в змаганнях бобслейних четвірок.

скелетон

- золота медаль у змаганнях серед чоловіків

У перемогу російського скелетоніст Олександра Третьякова мало хто вірив. Головним фаворитом олімпійського турніру вважався латвієць Мартінс Дукурс - віце-чемпіон Олімпійських ігор у Ванкувері, дворазовий чемпіон світу, чотириразовий чемпіон Європи і п'ятикратний володар Кубка світу.

Але Третьяков показав кращий результат на Олімпіаді в трьох спробах з чотирьох і лише в одній спробі програв Дукурс всього 0,02 секунди.

До цього найвищим досягненням Росії в цій дисципліні була бронзова медаль на Іграх у Ванкувері.

- бронзова медаль в змаганнях серед жінок

Росіянка Олена Нікітіна завоювала бронзову медаль в змаганнях по скелетону на Олімпійських іграх в Сочі. Це перша в історії Росії олімпійська медаль в змаганнях жінок-скелетоністок.

Золото взяла Ліззі Ярнолд з Великобританії, а срібло - американка Ноель Пикус-Пейс.

Шорт-трек

- бронзова медаль в дистанції 1500 метрів (чоловіки)

Ця бронзова медаль, завойована Віктором Аном, стала першою олімпійський нагородою в історії російського шорт-треку.

- золота і срібна медалі в дистанції 1000 метрів (чоловіки)

Дивовижних результатів вдалося домогтися російським спортсменам - Віктору Ану і Володимиру Григор'єву. Весь фінальний забіг російські спортсмени в боротьбі за лідерство мінялися місцями, але за три кола до фінішу Ан отримав право і залишив Григор'єва з сріблом.

- золота медаль в дистанції 500 метрів (чоловіки)

- золота медаль в чоловічій естафеті

Збірна Росії завоювала золоту медаль, встановивши олімпійський рекорд: - 6: 42.100. В естафеті виступили Віктор Ан, Семен Єлістратов, Володимир Григор'єв та Руслан Захаров. Друге місце зайняла американська збірна. На третій позиції, незважаючи на падіння, команда Китаю.

Лижні гонки

- п'єдестал пошани в чоловічому мас-старті на 50 км

Марафон був останньою можливістю збірної Росії взяти золото в лижних гонках. На останніх кілометрах російські лижники фінішували цілою групою, і весь п'єдестал пошани став російським. Золоту медаль взяв Олександр Легков, Срібло - Максим Вилегжаніна, Бронзу - Ілля Черноусов.

У Росії - вперше за всю історію Олімпійського руху - талісмани Олімпійських ігор в Сочі було обрано всенародним голосуванням. За його підсумками офіційними талісманами Олімпійських ігор 2014 року в Сочі стали Леопард, Білий ведмідь і Заєць.