Полезные материалы

Від Сочімена до рекорду відвідуваності. Фотолітопис 2018 го року

Січень і Матч Зірок. Між ними вже давно можна поставити знак рівності. У перший місяць року кращі гравці КХЛ, а з недавніх пір - ЖХЛ і МХЛ з'їжджаються, щоб подарувати вболівальникам свято. У минулому році він прийшов до Казахстану. Матч Зірок - не тільки огляд майстерності гравців, але і їх фантазії, почуття гумору. Павло Падакін, на той момент виступав за ХК «Сочі», безсумнівно, увійде в історію зоряних уїк-ендів. І костюмом «Сочімена», і незабутнім стрибком на фініші естафети на швидкість.
Фото: Юрій Кузьмін

Фото: Юрій Кузьмін

Тиждень Зірок унікальна тим, що тут можливо все. Ну, або майже все. Майстер-шоу зірок КХЛ судять дівчата? Будь ласка. Нагорода - оплески уболівальників і фото з Іллею Ковальчуком на пам'ять.


Фото: Андрій Голованов Фото: Андрій Голованов

Дівчата на тренерській лаві? Діловито вказують Сергію Мозякин, Кирилу Капрізову і Микиті Гусєву, коли виходити на лід? І це не чудеса, а Матч Зірок. Квартет чарівних телеведучих в складі Дар'ї Миронової, Наталії Кларк, Марії Басс і Софії Гудим став однією з головних «фішок» хокейного свята в Астані. Справжня хокейна робота зазнала дівчат на міцність. І вони впоралися. З посмішкою.


Фото: Андрій Голованов Фото: Андрій Голованов

Якщо дуже захотіти, в хокей можна зіграти, де завгодно. І зробити так, щоб на грі був аншлаг. У Ризі дуже захотіли всі - від мера Нілу Ушакова, ім'ям кепки якого народ назвав один з ризьких рукотворних пагорбів до останнього вболівальника, який прийшов на зведений поряд з «кепкою» тимчасовий стадіон. Матч ризького і мінського «Динамо» продовжив серію ігор на відкритому повітрі, розпочату в Гельсінкі.


Фото: Юрій Кузьмін Фото: Юрій Кузьмін

Безумовно, головна подія 2018 року в хокейному світі - Олімпіада. Несподівано шлях до неї виявився для Росії важкий і сповнений втрат. У Пхенчан команда Олега Знарка приїхала під нейтральним прапором і не під назвою своєї країни. Але головне - тут, в Росії, в неї продовжували вірити, хворіти, і цікавитися всім, що з нею відбувається. Саме тому майданчик на базі в Новогорську ледь вмістила журналістів, які прийшли на останній перед Олімпіадою день відкритих дверей.


Фото: Юрій Кузьмін Фото: Юрій Кузьмін

Перед поїздкою російську команду прийняв Володимир Путін, любов якого до хокею загальновідома. Президент країни отримав ігровий светр з автографами гравців збірної.


Фото: Володимир Беззубов Фото: Володимир Беззубов

І команда не могла зрадити сподівання мільйонів уболівальників. Олімпійське золото - знову наше. Так, створювати собі труднощі ми вміємо, і фінал з Німеччиною, який забудемо нескоро - яскравий тому приклад. Але ж вміємо і долати їх. Тому що завжди в потрібний час і в потрібному місці виявляються такі люди, як Микита Гусєв і Кирило Капризів, які ставлять все на свої місця.

Після Олімпіади настало і найцікавіше в 10-му ювілейному сезоні КХЛ - плей-офф. «Салават Юлаєв» і його вболівальників по ходу чемпіонату кидало то в жар, то в холод. Команда на чолі з лідером Лінусом Умарк видавала чудові відрізки, а потім руйнувалася в прірву. Ну а в плей-офф саме Уфімцев видали дві запаморочливі семіматчевую серії.
Фото: Володимир Беззубов

Фото: Володимир Беззубов

А ось людина, яка після плей-офф минулого сезону змусив говорити про себе всіх. 11 очок в 16 кубкових матчах для 18-річного хлопця - відмінний привід для цього. Віталій Кравцов за кілька весняних днів з перспективного юніора перетворився в зірку, чиє ім'я постійно на перших сторінках спортивних видань.
Фото: Юрій Кузьмін

Фото: Юрій Кузьмін

Ну а в фіналі ми дізналися, що виходить, коли за клуб хворіє все місто і вся республіка. «Вперед за кубком» - цей девіз об'єднав сотні тисяч людей по ходу серії з ЦСКА.


Фото: Володимир Беззубов Фото: Володимир Беззубов

З такою командою нічого не змогла вдіяти навіть відмінно налагоджена армійська машина на чолі з супервратарём Іллею Сорокіним. Вісім «сухарів» за регулярний чемпіонат, п'ять в плей-офф! І все ж цього результату не вистачило для того, щоб зійти на вершину. Червоно-сині зупинилися в кроці від неї.
Фото: Володимир Беззубов

Зінетулой Білялетдінова вже можна писати практичне керівництво на тему - «Як вести себе при підкиданні в повітря під час святкування чемпіонства». Втретє вже в КХЛ-івської історії досвідчений наставник злітає на руках своєї команди. «Ак Барс» - вище всіх.


Фото: Володимир Беззубов Фото: Володимир Беззубов

Ще одна з багатьох приємних традицій чемпіонства - душ із шампанського, вимір глибини Кубка Гагаріна за допомогою наповнення його переможним напоєм і, звичайно, перший чемпіонський ковток - найсолодший.
Фото: Андрій Голованов

Ну а самим терплячим і самим везучим - унікальна можливість доторкнутися до кубка. Ще гарячого від битви і чемпіонських емоцій переможців.
Фото: Володимир Беззубов

Фото: Володимир Беззубов

Як починався минулий сезон, Данис Заріпов, напевно, вважатиме за краще забути. Але - добрий початок. Ніякі, в тому числі далекі від хокейних, обставини, не змогли похитнути традиції, в якій мовиться: де Заріпов - там і Кубок. Унікальний нападник в п'ятий раз підняв над головою чашу, і одне з перших привітань від одного і екс-партнера Олексія Морозова.


Фото: Володимир Беззубов Фото: Володимир Беззубов

Чемпіонський автобус, спеціальні светри і, звичайно ж, парад під грозовим, а іноді і ураганним казанським небом. Триразові володарі Кубка Гагаріна проїхали повз головних визначних пам'яток міста разом з трофеєм.
Фото: Андрій Голованов

Коли в топ-клубі змінюється головний тренер - подія вельми помітне. Коли в національній збірній - більш, ніж. У минулому році відбулося і те, і інше. Правда, людина при цьому фігурує один. Пітерський СКА і збірну Росії очолив Ілля Воробйов. Він змінив на обох постах новоспеченого олімпійського чемпіона Олега Знарка. Для обох команд настав час змін. Але курс залишився незмінним - тільки на перемогу.
Фото: Андрій Голованов

Фото: Андрій Голованов

Церемонія закриття - останній захід десятого ювілейного сезону КХЛ. Тільки тут можна побачити головних героїв сезону в цивільних костюмах. І на одній сцені.
Фото: Андрій Голованов

Фото: Андрій Голованов

Золота ключка - Микиті Гусєву. Ну, а кому ще? Він - найцінніший гравець «регулярки», а ще - без його гола не було б і золотого олімпійського.


Фото: Юрій Кузьмін Фото: Юрій Кузьмін

Нагород у Павла Дацюка багато. У нинішньому році до Кубка Гагаріна, Кубку Стенлі і золота чемпіонату світу Чарівник додав золото олімпійське і став воістину унікальним гравцем з історії хокею. І нагороду на церемонії закриття отримав унікальну. Приз під назвою «Сіріус» у вигляді чотирикінцевий зірки вручив Дацюку президент ІІХФ Рене Фазель.


Фото: Андрій Голованов Фото: Андрій Голованов

Літо - прийшла пора Кубку Гагаріна відправлятися в традиційну подорож разом з гравцями команди-переможниці. Цього разу маршрут трофея був дуже різноманітний. Наприклад, голкіпер Еміль Гарипов привіз чашу в рідне село Середні Варезе на свято сабантуй.


Фото: Вадим Китаєв Фото: Вадим Китаєв

Уродженець Ярославля Максим Сидоров привіз трофей в Ярославль і не міг не відвідати місця, пов'язані з самою трагічною сторінкою історії КХЛ. А взагалі - де тільки не побував Кубок цього літа. Втім, на відміну від хокеїстів, цю пору року у нього завжди найбагатше на події.
Фото: Володимир Беззубов

18 березня 2017 року пішов з життя Сергій Гімаєв. Пішов, граючи в хокей, займаючись улюбленою справою. А 27 серпня 2018 го на Новолужінском кладовищі був відкритий пам'ятник хокеїстові, тренеру, тележурналіста. Першими квіти до нього поклали молоді гравці ЦСКА.


Фото: Володимир Беззубов Фото: Володимир Беззубов

Вересень - і це початок нового, 11-го сезону, знову Казань згадує чемпіонську весну. Правда, переможець минулорічної «регулярки» СКА облив холодним душем володарів Кубка Гагаріна, перемігши у Матчі відкриття 6: 1. А це значить - «Ак Барсу» треба, засукавши рукава, братися за захист титулу.
Фото: Юрій Кузьмін

7 вересня назавжди залишиться в історії Ліги як день пам'яті «Локомотива». В цьому році вперше після трагедії проводилися матчі регулярного чемпіонату. Всі команди, що вийшли на лід, вшанували пам'ять загиблих, в кожному палаці обладнали місце, куди вболівальники могли принести квіти. Команда жива, поки живе про неї пам'ять ...
Фото: Володимир Беззубов

Фото: Володимир Беззубов

KHL World Games - новий проект Ліги, для якої європейський напрямок розвитку означає дуже багато. У жовтні КХЛ провела винесені матчі у Відні. Господарем виступив «Слован», а гостями - ЦСКА і СКА. Хокей в серці Європи - одне з найяскравіших подій календаря 2018 го.


Фото: Андрій Голованов Фото: Андрій Голованов

Через місяць, в листопаді, ігри KHL World Games прийшли до Швейцарії. Цього разу господарем місцевої арени стало ризьке «Динамо», яке прийняло тих же пітерських і московських армійців. Кубок також не втрачав часу і зробив екскурсію по Цюріху.


Фото: Андрій Голованов Фото: Андрій Голованов

Нинішній сезон для «Авангарду» видався вельми бурхливим. Призначення Боба Хартлі, проблеми з омської ареною і переїзд в Балашиха. Форс-мажор - найвірніше визначення ситуації. Однак команда на чолі зі своїм тренером труднощі переносить стійко і з посмішкою. І разом з уболівальниками, які не залишили команду в важкий момент.
Фото: Володимир Беззубов

Перехід топ-гравця з клубу в клуб, особливо якщо в попередній команді він провів всю кар'єру в КХЛ - таке трапляється досить рідко. Найджел Доус такий перехід зробив і з Астани переїхав в Єкатеринбург, однак зміна обстановки нітрохи не позначилася на результативності форварда. Зараз він - лідер «Автомобіліста», а «Автомобіліст» - сенсаційний лідер Сходу.
Фото: Антон Басанаев

Фото: Антон Басанаев

Грандіозний матч відбувся в Санкт-Петербурзі 22 грудня, в день народження вітчизняного хокею. Топ-клуби Заходу, СКА і ЦСКА, футбольний стадіон і 67770 глядачів - новий рекорд відвідуваності. Рік завершується, але сезон триває. Найцікавіше - попереду!


Фото: Юрій Кузьмін

Майстер-шоу зірок КХЛ судять дівчата?
Ну, а кому ще?