Полезные материалы

Новий стадіон «Динамо» в комплексі «ВТБ Арена Парк»: фото, відео, відкриття

У Росії стадіони - один з головних довгобудів. На тлі інших арен у «Динамо» ще не найгірший варіант. Старий стадіон в Петровському парку закрився на реконструкцію практично рівно 9 років тому. З тих пір змінювався і формат реконструкції, і забудовник, і сам проект. Плановану місткість то збільшували під чемпіонат світу 2018 року, то скорочували, коли арену не включили в остаточну заявку FIFA.

Загалом, багато всього відбувалося навколо будівництва, так що вже сама новина, що вона наближається до фіналу, не може не радувати. З моменту початку активних робіт на арені з року в рік називалася конкретна дата відкриття - 22 жовтень 2017 року, день народження Лева Яшина. Навіть в цьому році від неї ніхто офіційно не відрікся. У суперники «Динамо» по матчу відкриття сватали то одного європейського гранда, то іншого.
У підсумку обмежилися досить камерним (більшого не дозволяють норми безпеки - це поки що діє спортмайданчик) заходом, яке доречно назвати презентацією чаші нового стадіону. Там готовність така, що при бажанні можна було б і матч зіграти. Трибуни з кріслами, газон, ворота - все на місці. З обов'язкових атрибутів не вистачає тільки табло та лавок запасних.

Однак комплекс «ВТБ Арена Парк» - це не тільки футбольний стадіон, а й мала спортивна арена, де гратимуть хокейне «Динамо» і баскетбольний ЦСКА, і торгово-розважальний центр. Здати повинні все відразу, тому доведеться почекати. Та й оздоблення фасадів та купола ще належить.
Загалом, терміни на даний момент називаються такі: в квітні 2018 го - здача об'єкта і перші тестові заходи як до ювілею товариства «Динамо», так і неспортивні, в червні - перший офіційний матч за участю збірної Росії, в липні - переїзд сюди московського «Динамо». 5 червня національна команда може зіграти тут з Італією - якщо «Скуадра» проб'ється на чемпіонат світу. І це буде останній матч збірної перед домашнім ЧС. Член опікунської ради товариства «Динамо» Сергій Степашин ще заявив про можливість проведення якогось відкриття чемпіонату світу на арені.

У Росії стадіони - один з головних довгобудів

Фото: Олександр Сафонов, «Чемпіонат»

- Сьогодні у нас проміжний Чекпойнт, до дня народження Яшина ми повністю закінчили основні роботи на футбольному стадіоні, залишилися тільки табло і оздоблення лож, - констатував старший віце-президент Банку ВТБ, керівник проекту «ВТБ Арена парк» Андрій Перегудов.
- Яка підсумкова вартість проекту?
- Ми не вийшли за стандарти для такого рівня стадіонів: у межах 5 тисяч євро собівартість одного місця на футбольній арені і 10 тисяч євро - місця в універсальному спортивному комплексі. Плюс у нас ще торгово-розважальний центр, який теж мають закінчити навесні. Все це одна черга будівництва, тому весь комплекс мають закінчити навесні, щоб в наступному сезоні тут грало не тільки футбольне "Динамо", але і хокейне, і баскетбольний ЦСКА.

- Місткість 26 700 глядачів - досить для такого стадіону?
- Це набагато більше середньої відвідуваності РФПЛ. Ми сподіваємося, що арена буде добре заповнюватися, чемпіонат світу дасть поштовх зростанню глядацького інтересу. Як і фактор нового стадіону для вболівальників.
В урочистих заходах на «Динамо» взяли участь ветерани клубу, діючі гравці і вихованці академії клубу. Символічний перший удар по м'ячу на новій арені наносили тричі: спочатку це зробив ветеран Валерій Урін, останній з тих, хто грав разом з Яшиним, потім кращий бомбардир «Динамо» останніх сезонів Кирило Панченко , А потім 11 юних гравців зі школи біло-блакитних.

Право нанести перший удар Панченко поступився Антон Шунін . Всі побоювалися за ногу Кирила, адже йому лише недавно зробили операцію на «хрестах». Але форвард запевнив: все в порядку.
- Для мене це було не важко, нога не болить, все нормально. Це дуже почесно в такий день і на такому легендарному стадіоні першим зробити удар. Сьогодні день народження Льва Яшина, і це особливий день. Яшин - справжня легенда. Були питання, кому бити - мені чи Антону Шуніну. Але Антон наш воротар, йому бити в свої ворота якось неправильно. А моя справа - забивати голи. Тому вдарив я, Антон мені поступився.

Шунін в цей вечір зробив, напевно, близько сотні Селфі з усіма гостями церемонії. Вболівальники, ветерани, журналісти - всі хотіли висловити захоплення вчорашніми божевільними сяйвом в матчі з «Рубіном». Яшин був би задоволений своїм наступником. До речі, Шунін - єдиний в «Динамо», хто пам'ятає ще останній матч на старому стадіоні в 2008-му.
- Тоді, звичайно, не чекав, що все затягнеться майже на 10 років, - розповів капітан «Динамо» «Чемпіонату». - Але зараз вже чекати залишилося недовго. Все майже готове - вже готовий був би зіграти тут. Прямо хочеться піти роздягальні подивитися (сміється). Що ж, будемо чекати наступного року, щоб почати грати тут. Мій батько - давній уболівальник «Динамо», він буде щасливий прийти сюди в наступному сезоні і побачити, як я, сподіваюся, зіграю на новому стадіоні. Для мене це буде особливий момент.

Для мене це буде особливий момент

Фото: Олександр Сафонов, «Чемпіонат»

Що ж, матч відкриття в день народження Яшина не відбувся. Але можна не сумніватися, що самий великий і самий скромний воротар в історії футболу нітрохи не засмутився б, що ігри на новій арені стартують в інший день. Зрештою, майбутні в 2018-м 95-річчя «Динамо» і 90-річчя стадіону - теж гарні дати.

Яка підсумкова вартість проекту?
Місткість 26 700 глядачів - досить для такого стадіону?