Полезные материалы

Від любові до ненависті - один банан

Під час виїзду до Махачкали в минулі вихідні у фанатів «Зеніта» і «Анжи» знову не вийшло піти дорогою дружби, по якій ще пару років збиралися вести гостей з Петербурга дагестанці. За підрахунками петербуржців, як мінімум 5 людей постраждали в результаті нападів в столиці Дагестану. Серед нападників, за їхніми словами, навіть співробітники поліції. «Фонтанка» поспілкувалася з одним із фанатів «Зеніта», який розповів, як його били в підтрибунних приміщеннях стадіону в Махачкалі. Під час виїзду до Махачкали в минулі вихідні у фанатів «Зеніта» і «Анжи» знову не вийшло піти дорогою дружби, по якій ще пару років збиралися вести гостей з Петербурга дагестанці

http://fanstyle.ru/wp-content/uploads

Під час виїзду до Махачкали в минулі вихідні у фанатів «Зеніта» і «Анжи» знову не вийшло піти дорогою дружби, по якій ще пару років збиралися вести гостей з Петербурга дагестанці. За підрахунками петербуржців, як мінімум 5 людей постраждали в результаті нападів в столиці Дагестану. Серед нападників, за їхніми словами, навіть співробітники поліції. В обох клубах від коментарів відмовляються. РФПЛ ж діє за принципом «немає тіла - немає справи». «Фонтанка» поспілкувалася з одним із фанатів «Зеніта», який розповів, як його били в підтрибунних приміщеннях стадіону в Махачкалі.

Інформація про те, що під час чергового виїзду обстановка в Махачкалі аж ніяк не сама доброзичлива для фанатів «Зеніта», з'явилася 19 серпня, ще до початку матчу «Анжи» - «Зеніт». На навколофутбольних сайтах почали обговорювати ситуацію, що склалася в місцевому готелі з цілком патріотичним для петербурзького очі назвою «Ленінград». Точніше - те, що місцеві, висловлюючись відповідним сленгом, «накрили» зенітовцев, сили суперників явно не рівні, а місцева поліція, звичайно, під'їхала, але не допомагає.

20-го числа на об'єднаному сайті фанатів «Зеніта» «Ландскрона» з'явилося офіційне повідомлення: «Матч бачили все. Півтори сотні петербуржців підтримували «Зеніт» від початку і до кінця. А коли камери вимкнулися і фанати стали залишати сектор, двох з зенітовцев поліцейські відтягли в непросматріваемих кут під трибунами. Там їх чекали люди в масках і чорних футболках, частина з них, очевидно, ті ж Чопівці з «Шаха». І наших хлопців просто мовчки забили палицями і ударами електрошоку. Пізніше хтось із командирів «карателів» зауважив, що їм не сподобалися якась символіка і заряди ».

Про те, що сталося, «Фонтанці» розповів Олександр - один з тих, хто побував на виїзді в Махачкалі, і в підтрибунних приміщеннях стадіону.

«Тут нема чого розповідати. Просто після матчу мене і ще одного молодого чоловіка залишили спочатку в підтрибунному приміщенні, а потім заштовхали в інше приміщення, де були люди в масках, і почали бити палицями, електрошокерами, ногами. А потім залили газовими балонами. Це все тривало недовго, напевно, протягом хвилини », - розповів Олександр.

«Хто вас вів в підтрибунне приміщення?» - запитала «Фонтанка». Прозвучала відповідь: «Співробітники поліції, нічого не пояснюючи».

«У готелі насправді теж кілька людей побили. Незважаючи на те, що вона охоронялася співробітниками поліції. Все одно туди увійшли місцеві жителі, і на сходах 10 осіб побили трьох наших хлопців », - додав Олександр.

Звертатися в місцеву поліцію у зв'язку з побиттям вболівальники не стали. «Ми нікуди не зверталися. Щоб кудись звернутися, треба було там залишатися. А залишатися в Махачкалі, чесно кажучи, не найкращий варіант. Та й тут звертатися не будемо. Насправді я розумію, в якій державі живу, тому нікуди звертатися не буду », - заявив Олександр.

«У місті були зіткнення, на секторі було кілька людей зі слідами травм. Власне, в Махачкалі це завжди відбувається. Російських там не люблять, а футбол використовують як привід, щоб висловити свої національні і релігійні інтереси. На стадіоні все як завжди для Махачкали. Жорсткий і неадекватний обшук з боку місцевої поліції і співробітників «Шаха», постійні погрози від співробітників, які не пропускали банери, у людей забирали навіть запальнички. Вже на секторі все було дещо краще, ніж в минулому році. Оточення навколо було виставлено на кілька крісел далі, ніж раніше, але до другого тайму воно зрушилося практично впритул. Місцеві провокували словесно постійно, іноді навіть щось намагалися кинути на сектор, але не так багато, як раніше », - розповів« Фонтанці »інший очевидець подій.

Представники ГУ МВС по Республіці Дагестан виявилися недоступні для коментарів, хоча неофіційно в висловлюваннях дагестанців звучить думка, що приїжджі вболівальники - провокатори і самі винні. У «Анжи» і «Зеніті» від коментарів утримуються. офіційно поки виступив тільки представник Російської футбольної прем'єр-ліги - директор з безпеки Олександр Мейтін: «У нас такої інформації немає, у нас працювала людина і нічого не бачив, він був присутній на матчі з початку і до самого кінця. Я розмовляв із цього приводу і з «Зенітом», і з «Анжи» - підтвердження цього факту немає, і претензій у клубів теж немає ».

Про те, що постраждалі нікуди не зверталися (і чому так вийшло) написано вище.

Ця історія, безсумнівно, є послідовним продовженням минулорічної. Трохи більше року тому (24 липня 2011 року) там же, в Махачкалі, гра між дагестанським і петербурзьким клубами ознаменувалася заходом місцевого ОМОНу на сектор гостей. 21 осіб було затримано. Все це відбулося після того, як в сторону петербурзького сектора полетіло каміння і бите скло . Тоді, до речі, дії правоохоронців були визнані мало не героїчними, а уболівальників петербурзького клубу так само звинуватили в провокації: місцевим нібито не сподобався банер (імперський прапор з намальованою на ньому руной «Одал»).

І ще одне. Судячи з усього, історію взаємин «Анжи» і «Зеніту» (точніше - фанатів обох команд) остаточно можна розділити на два періоди: «до» і «після» банана, показаного грав за «Анжи» Роберто Карлосу. Те, що стало «після», тепер всі знають. А ось те, що цьому передувало, гідно нагадування.

Кінець жовтня 2010 года (тоді махачкалінський клуб боровся за виживання в прем'єр-лізі). За два тижні до приїзду «Зеніта» в Махачкалі побував московський «Спартак». Гостей зустріли з максимальним дружелюбністю: автобус з футболістами і тренерами закидали камінням, транспорт фанатів - обстріляли з травматики. Петербурзький клуб несподівано зустрічали зовсім по-іншому.

Тоді представники «Дикої дивізії» (фанатського об'єднання «Анжи») особисто допомагали співробітникам правоохоронних органів забезпечувати безпеку на стадіоні (гостьовий сектор був обгороджений порожніми рядами і сектором з фанатами дагестанського клубу). Тоді на грі не був присутній ОМОН. Тоді, як кажуть, петербурзькі фанати жили не в готелях, а у знайомих. А на стадіоні представників берегів Неви зустрічали відразу два банери: «Якщо тобі не легко, / Будеш ти від будинку далеко, / Фан« Анжи »з тобою,« Зеніт », / Дух команди переможе!» І «Зеніт» + «Анжи» = дорога дружби ». Тепер дорога дружби остаточно згорнула кудись не туди.

Марія Циганкова, «Фонтанка.ру»

«Хто вас вів в підтрибунне приміщення?