Полезные материалы

Знайомтеся, ДИКАЯ ДИВІЗІЯ!

Офіційна назва:   «Дика Дивізія» (Wild Division) - клуб уболівальників ФК «Анжи» Махачкала

Офіційна назва:

«Дика Дивізія» (Wild Division) - клуб уболівальників ФК «Анжи» Махачкала. Цією назвою наш фан-клуб зобов'язаний Кавказької тубільної кінної дивізії ( «Дикої дивізії»)

ІСТОРІЯ

1998-2000 РОКИ

У сезоні-98 один з молодих людей, які хворіють на нестандартно, Кайран Кагерманов (нині керівник прес-служби «Анжи») разом зі своїм другом Мурадом Генжехановим вирішили створити в своєму місті фан-бригаду. За допомогою вони звернулися в досить авторитетну в республіці організацію - «Товариство любителів футболу Дагестану» (свого роду старійшини серед футбольних уболівальників) і особисто до керівника Климу Адільгерееву. На одному з матчів того сезону по стадіону прозвучало оголошення, що дана організація створює молодіжний філія. Його представникам на стадіоні виділять окремий сектор, а також транспорт на виїзди. Так на стику століть на Кавказі з'явився перший футбольний фан-клуб.

У новоспечену фан-бригаду активно вступала молодь, «Дивізія» росла і ширилася в унісон досягненням об'єкта вболівання ... Розпал «Дикої Дивізії» тих часів припав на другу половину 99го і 2000 роки.

Тоді «Анжи», здивувавши всіх скептиків, несподівано на фініші вирвалася у вищий дивізіон з першого місця, і на наступний же сезон практично тим же складом зайняла там третє місце. Завдяки старанням ростовського арбітра Ключникова, заслужену нагороду «Анжи» так і не отримав. «Торпедо» з тієї бронзою нині животіє між другою і аматорської лігою, так і Ключников вже третій рік на пенсії, але образа на той епізод на 6-ій доданій хвилині у фанатів «Анжи» до сих пір не сходить з душі. Подібних образливих подій за ті роки накопичилося чимало. Це і упущена на дев'яносто третьому хвилині перемога в фіналі, а вже в серії пенальті і кубок Росії в 2001м. Це і безпрецедентне рішення УЄФА про те, що замість 2х стикових матчів «Анжи» з «Рейнджерс» належить один на нейтральному полі. Це і безглуздий автогол Гордєєва, і образливі 1: 0 на табло, після якого далі пройшли шотландці ...

Але, звичайно, приємних емоцій і спогадів було куди більше!

«Дика Дивізія» завжди відрізнялася від фан-клубів інших російських міст. Якщо інші фан-групи - це невеликий сектор або група секторів на стадіоні, які хворіють на безперервно, то ДД - це свого роду «палії» на стадіоні. Досить було їм відбити пару барабанних дробів і прокричати «Вперед, вперед, Анжи Махачкала!», Як весь стадіон підхоплював клич і в єдиному пориві гнав команду вперед! У такій атмосфері відрізнити фаната від «Кузьмича» було вельми проблематично.

Сьогодні такий арсенал, як один піонерський горн, один барабан для лезгинки і пара трійка дагестанських і клубних прапорів нікого не здивує, але тоді цього цілком вистачало для того, щоб зробити стадіон єдиним організмом і надихнути команду на великі перемоги.

2003-2008 РОКИ

Але з часом активісти руху стали старше і розсудливим, на тлі гнітючих результатів команди, молоді стало все складніше заводити трибуни, і вже до вильоту команди в перший дивізіон рух поступово приходило в занепад.

Залишки «Дикої Дивізії» стали іменувати себе «Південним батальйоном», взявши за основу назви місце дислокації ( «південна» трибуна) і значно скоротилася чисельність особового складу.

Квінтесенцією занепаду стала гра з «Металургом» у 2004 році на Хазаре, де команду підтримували лише близько десятка «дикунів» і ще трохи менше 200 (!!!) пасивних глядачів. Незабаром організація припинила своє існування.

У сезоні-2005 група колишніх ДД-шників спробували реанімувати «Південний батальйон», був зшитий шаховий жовто-зелений прапор 12х12м, були плани на замовлення клубної і фанатської атрибутики, але в підсумку так і не вдалося налагодити організаційні питання.

У сезоні 2007 року група молодих хлопців з числа активних користувачів сайту уболівальників вирішили, що для відродження «Дивізії» не вистачає організованості, а легендарну фан-групу пора б відродити. Для початку був створений свій фонд в інтернеті, за допомогою якого набралася невелика сума грошей. На ці гроші було замовлено жовто-зелений банер «ДД-Анжи», з яким ця група в числі ще 50ти активних уболівальників вирушили на виїзд до Москви, де на трибунах «Лужників» в матчі «Торпедо» - «Анжи» тожественно розгорнули новий баннер і запалили димовушку.

У сезоні-2008 цій групі вдалося зібрати навколо себе на секторі більшість активного фан-спільноти стадіону «Динамо». На окремих центральних матчах все частіше на трибунах можна було побачити фаєри, димовушку і строкатість дефіцитної клубної атрибутики. Закінчення сезону-2008 фан-сектор зазначив масштабним за мірками першого дивізіону піротехнічним шоу - за кілька хвилин до закінчення зустрічі «Анжи» - «Динамо» Брянськ було запалено кілька десятків фаєрів і так званих «стробоскопів». Після чого, звичайно ж, не уникли «розмови» з правоохоронцями.

2009 РІК

Справжній прорив, який співпав до слова з проривом клубу, стався в 2009 році. Прорив торкнувся як перфомансу, так і організаційних питань.

У міжсезоння до цієї групи приєдналося чимало ініціативних і амбітних людей, багато з яких на даний момент нарівні з групою «старожил» складають найактивнішу частину «Дикої Дивізії», в їх числі і нинішній лідер «ДД» - Рамазан «Neo» Газієв. З їх приходом рух помітно змінилося і здобуло організованість і дисципліну. Почалося все з замовлення фанатських "троянд" ...

До початку сезону сектор ДД, як і личить сектору фанів «Анжи», одягнувся повністю в жовто-зелені кольори за допомогою прапорів, шарфів і одягу відповідних кольорів. На зміну обридлим всім кричалки прийшло спів.

Розширилася і географія виїздів. Крім традиційних поїздок в сусідні регіони були і виїзди в Білгород, Липецьк. Та й виїзди на Південь стали набагато масштабніше. На перший виїзд до Владикавказа з Махачкали різним транспортом вирушило понад сто дагестанських фанатів. А рекордним за кількістю «виездюков» став вояж в Астрахань. Гостьовий сектор астраханського стадіону виявився майже цілком забитий приїжджими вболівальниками з Дагестану.

Ось повний список виїздів «Дикої Дивізії» у 2009 році (без урахування місцевих уболівальників «Анжи»):

28.03. Нижній Новгород. 5 чоловік

31.03. Владикавказ. 150 осіб

22.04. Подольск. 2 людини

14.05. Астрахань. 250 осіб

22.05. Нижній Новгород . 3 людини

28.05. Набережні Челни. 2 людини

13.06. Єкатеринбург. 2 людини

6.07. Білгород. 50 осіб

9.07. Липецьк. 7 осіб

9.08. Калінінград. 1 людина

28.08. Краснодар. 50 осіб

31.08. Новоросійськ. 7 осіб

7 осіб

Самим центральним і незабутнім матчем минулого сезону, безсумнівно, став матч «Анжи» - «Сибір». Звичайно, гравці господарів і гравці гостей відчували після матчу діаметрально протилежні почуття, а й ті й інші зійшлися на думці, що в цій перемозі заслуга вболівальників була величезною!

Ось деякі з коментарів представників обох клубів:

Микола ЖОСАН (півзахисник «Анжи»):

«Велике спасибі їм! Навіть програючи, вони вірили в нас і гнали вперед. Я радий, що нам це вдалося і не підвели їх. Як у нас і у "Зеніта" ніхто не підтримує команду! »

Давид Цораєв (півзахисник «Анжи»):

«О, ну вболівальники, звичайно, дуже добре хворіли! Відсотків 70% перемоги це їхня заслуга! »

Михайло БАКАЄВ (півзахисник «Анжи»):

«Ми виграли завдяки їх підтримці! Не часто зустрінеш таку підтримку, як в цій грі. Я хотів би подякувати їм за це - все було супер! »

Гоча Ходжава (півзахисник «Анжи»):

«Особисто я не думав, що підтримка буде такою. Особливо відзначу "Дику Дивізію". Після сезону хотів би зустрітися з ними і обійняти їх! Їх підтримка була просто чудовою! За цю гру спасибі від команди всім фанатам! »

Микола СКОРОХОДОВ (член опікунської ради ФК "Сибір"):

«Якщо у нас в місті навчаться так гнати команду вперед, ми можемо далеко піти.»

Найяскравішими свідченнями прогресу движу стали рекордні для стадіону «Динамо» банери.

В організаційному плані довелося починати практично з нуля. Був розроблений статут, «Дика Дивізія», як громадська організація була зареєстрована в Мін'юсті. Визначено структуру «ДД», визначено пріоритетні напрямки діяльності та призначені відповідальні за ці напрямки. Організовано збір внесків, видані посвідчення учасників «ДД».

Крім того, зусиллями «Дикої Дивізії» було відкрито регіональне відділення ВОБ, в останньому з'їзді організації брав участь і наш представник .

ВІДНОСИНИ У колективі

«Дика Дивізія» - це одна велика сім'я! Це вірні друзі як на стадіоні, в інтернеті, так і в реальному житті!

Спільні походи в кіно, на природу, масові поїздки один до одного в гості, навіть до іногородніх, стали для учасників фан-групи звичною справою.

Наші головні принципи поведінки - це повага один до одного, взаємодопомога і підтримка!

ВІДНОСИНИ З ОХОРОНОЮ ПОРЯДКУ

Нижче представлено думку одного з дикунів, висловлене на нашому гесті, якого дотримується абсолютна більшість учасників «Дивізії»:

«Міліція на нашому секторі в такій кількості не потрібна. Ми самі справляємося з ситуацією, але оскільки міліція там має бути присутня, нехай буде 3-4 її представника, - цього буде цілком достатньо. Нас же оточує цілий батальйон, як ніби ми злочинці якісь. Використовують проти нас свої електрошокери направо і наліво, на одному з матчів мегафон забирали. Не дають палити фаєри, хоча це не заборонено законом і регламентом змагань і не передбачає ніяких санкцій, але наші служителі правопорядку переконані в зворотному. Пам'ятаю, в минулому ще сезоні на останній грі ми пішли на «східну» трибуну, похворіли, запалили фаєри і тут же за нами рушила міліція. Гра закінчилася, а нам 40 хвилин не давали вийти зі стадіону, погрожували всіх забрати до відділку. У підсумку ж, зателефонувавши кудись і дізнавшись, що ми своїми діями ніяких законів не порушували, нас, нарешті, відпустили. Ми хочемо і будемо спалювати фаєри, це одна з найкрасивіших частин «супорта», і хочеться, щоб міліція нас зрозуміла, нарешті, в цьому питанні. Ми приходимо на стадіон підтримувати свою команду, а не беспредельничать і хуліганити. »

ЩЕ по темі

ВІДНОСИНИ З КЛУБОМ

Були конфлікти, пов'язані з не зовсім зрозумілими "звільненнями" улюбленців, спочатку Руслана Агаларова, потім Вартана Мазалова. На догляд Агаларова в 2008му «ДД» відреагувала банером "ХТО ТАКИЙ Мамука", звинувативши в догляді Руслана спортивного директора "Анжи" Мамуку Джугелі.

В даний час багато в чому завдяки віце-президенту Зайдіну Джамбулатову і форварду Магомеду Магомедову налагоджений продуктивний діалог. Наприклад, багато в чому, завдяки їм не залишилося без відповіді наше звернення на сайті «Дикої Дивізії» і вдалося повернути клубу в це міжсезоння герб зразка початку 2000-х. Також за підтримки Магомедова дикуни отримали 40% знижки на сезонні абонементи.

Розуміючи складну фінансову ситуацію в клубі, «Дивізія» намагається не завантажувати клуб нашими турботами і вирішувати свої проблеми самостійно. Керівництво клубу також з розумінням ставиться до потреб «Дивізії» і намагається всіляко її підтримати. Чого вартий жест президента клубу Магомед-Султана Байболатовіча Магомедова, який після матчу в Новоросійську підійшов до 7рим фанатам, які прибули на матч своїм ходом, і повідомив їм про те, що вони летять додому на літаку разом з командою.

ГОЛОВНІ ЦІЛІ І ЗАВДАННЯ

1. Гідна підтримка "Анжи", всіх дагестанських команд і дагестанського футболу в цілому.

2. Популяризація футболу в Махачкалі і в Дагестані.

3. Формування позитивного морального обличчя вболівальника футбольного клубу "Анжі".

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Рік освіти: +1998

Талісман: Орел

Кольори: Жовто-зелені

Гімн: Нинішнім гімном вважається пісня "Анжи" проекту "Прямий".

Керівник: Рамазан «Neo» Газієв

Ідеологи руху: Насрула Курбанов, Ісмаїл «HuMan» Ібрагімов, Шаміль «Master Ceremony» Абдулаєв.

Структура: Керівник, актив, учасники. Фан-клуб - єдина організація. Ніяких дрібних окремих груп в ній не значиться.

Інтернет: «Дика Дивізія» - офіційний сайт , гостьова книга «Дикої Дивізії» , Група Вконтакті », блог «Дикої Дивізії» на sports.ru

Кількість учасників: офіційно вступило на даний момент 170 осіб.

Дислокація: Центральний сектор «північної» трибуни стадіону «Динамо»

Наймасовіший виїзд: 2009 рік. Астрахань. (250 осіб)

Місце збору: Сквер навпроти головного входу на республіканський стадіон "Динамо", спорт-бар «Трибуна» (під східною трибуною стадіону), стадіон «Сокіл» (домашня арена молодіжного складу «Анжи»).

Пріоритети в розвитку: поступальний розвиток у всіх напрямках. Невеликий пріоритет віддається розвитку шумовий підтримки.

Вороги: немає

Союзники: «Аланські барси», історія дружби з ними налічує 15 років. У минулому році здружилися з фанатами «Спартака-Нальчик» і «Терека» (готові дружити і співпрацювати з будь-якою іншою російською або зарубіжної фан-групою, за умови спільних ідей та інтересів).