Полезные материалы

Перемога на розрив аорти!

Золоте армійське правило «Чим складніше і непереборне обставини, тим краще» спрацювало і цього разу.

Золоте армійське правило «Чим складніше і непереборне обставини, тим краще» спрацювало і цього разу

У першому таймі матчу-відповіді раунду плей-офф Ліги чемпіонів проти лісабонського «Спортинга» «червоно-сині» очікувано дозволили суперникам вирватися вперед - в головному єврокубку Теофіло Гутьєррес оформив для Ігоря Акінфєєва році тридцятому й першому «Несухі» матч поспіль. Положення господарів поля було ускладнене і вимушеною заміною Маріо Фернандеса. Травму бразилець отримав на самому початку зустрічі, після чого, перемагаючи біль, сподобився навіть створити гольовий момент для Думбія. Однак навіть перший тайм Маріо не дограв до кінця і був замінений на Кирила Набабкін.

Після перерви катастрофічні 0: 1 компенсувалися героїчними 3: 0, разом - 3: 1. Десять з гаком років тому «червоно-сині» точь-в-точь повторили сценарій феєричного фіналу Кубка УЄФА. Тоді ж на домашній арені «Спортинга» «Жозе Алваладе» москвичі також пропустили першими.

До перерви Вагнер Лав, пам'ятається, упустив реальний гольовий шанс - він був навіть більш очевидним, ніж той, що покалічений Маріо Фернандес спорудив для Думбія. А після, маючи по суті два з половиною моменти ( «половиною» можна вважати штрафний удар), добилися шуканого в конкретної ігрової ситуації результату.

Вражаюче, але в матчах чемпіонату Росії більше двох м'ячів у ворота суперників віце-чемпіони зараз не забивають, що, втім, ніяк не заважає їм, немов на конвеєрі, штампувати важкі, на розрив аорти, перемоги. Ще більш вражаючим те, що у вирішальних - тобто друге - поєдинках кваліфікаційної стадії Ліги чемпіонів армійці немов на замовлення виконують три голи. Це рівно на один більше, ніж від них у внутрішніх змаганнях вимагає їх же чемпіонський формат.

Оренда Думбія вже перекрита в 24 рази!

Містика? Армійці дружать з футбольної езотерикою? Ні звичайно. У команди, про що ми за весь час президентства Євгена Гинера пишемо вже, напевно, в 101-й раз, є характер, сила волі. Група гравців, багатьох з яких найчастіше ніким повноцінно замінити, звикла битися всупереч будь-яких обставин. Для них вони - лише додатковий мотиватор. Ну а ефективний менеджмент Євгена Ленноровіч, буквально навчив своїх підопічних жити за коштами, заслуговує окремого і цілком наукового дослідження.

Гинера, для якого попередня єврокампанії виявилася збитковою «завдяки» горе-фанатам, які залишили команду без глядацької підтримки на домашніх матчах, знову в плюсі. Безпосередньо перед стартом раунду плей-офф ЦСКА дозаявив лише одного футболіста - але якого: Сейду Думбія! Піврічна оренда з «Роми» коштувала клубу півмільйона євро. У двох поєдинках зі «Спортингом» Сейду, який, будемо відверті, поки далекий від власного еталонного зразка, в стилі Герда Мюллера забив португальцям три м'ячі. В кінцевому підсумку, якщо просто взяти в руки калькулятор і порахувати, з'ясується, що, заплативши за Думбія одну суму, ЦСКА, завдяки виходу в груповий етап Ліги чемпіонів, чого Сейду всіляко посприяв, заробив ... в 24 рази більше. Армійці отримають за те, що складуть тепер компанію «Зеніту» в групових битвах, 12 млн євро преміальних за успіх у відборі. Таке частіше зустрічається у віртуальній грі «Футбольний менеджер», ніж безпосередньо в спортивній реальності. Але і Гінер, і вся його команда вміють перетворювати будь-яку сказу в бувальщина.

Між двох центрдефов

Найлегше заняття стосовно ЦСКА - це вгадувати його стартовий склад з початковою розстановкою. Здається, що і на цей раз все знайомі з виступами «червоно-синіх» в попередніх сезонах ні по позиціях, ні в визначенні тактичної схеми не помилилися: класична армійська цитадель 4-5-1 з Думбія як головною зброєю в атаці і Єременко, який по відношенню до єдиного форварду то грає строго «з глибини», то глибоко відходить назад, щоб «застовпити» атаку першим темпом. Плюс, природно, Муса і Тошич на краях півзахисту, два опорника - через слабку гру Натхо в даній зоні в пару до Вернблом Слуцький змушений випускати Дзагоєва. Так пара центральних захисників - Ігнашевич і Василь Березуцький, Щенніков та Маріо Фернандес по краях. У стартові хвилини матчу команди боролися за ініціативу. У якийсь момент на вигляд оборонний склад «Спортинга» навіть притиснув армійців до їх штрафного майданчика. Але ті з неабияким тиском гостей впоралися. Що до творення, то в відновилися підходах «червоно-синіх» до воріт португальців простежувалися старання і самовіддача, а ось креативний сегмент явно був відсутній. Пролізти по центру практично не виходило, простріли та навіси з флангів майже гарантовано закінчувалися втратами м'яча, причому на підборі нерідко досягали успіху гості. Проте перший гольовий момент у цій зустрічі створили москвичі.

Фернандес вдалося відпасував зі свого краю на Думбія, який нарешті на пару секунд звільнився від щільної опіки захисників. Однак пробив івуарієць поруч зі стійкою. Надалі армійці якщо і загрожували воротам Руя Патрісіу, так тільки здалеку. Всі «постріли» не мали успіху. Тошич так взагалі промазав, а Єременко і Дзагоєв голкіпера лише розім'яли - тому навіть не довелося стрибати за м'ячем.

До перерви «Спортинг» завдяки промаху двох центральних захисників ЦСКА міг забити лише раз. І, на жаль, забив ... Відмінний шанс використав Теофіло Гутьєррес, якому ідеально відпасував Жоау Перейра. Проскочивши в штрафну між братом Василем і Ігнашевич, колумбієць легко переграв Акінфєєва - 0: 1.

Від подарунків не відмовилися

Доля зглянулася над армійськими бійцями як не можна вчасно. Незабаром після відновлення гри Паулу Олівейра зніс Думбія зліва від штрафного майданчика. «Червоно-сині» отримали право на «стандарт». Розіграно він був, прямо скажемо, феєрично. Дзагоєв віддав пас низом під удар комусь зі своїх партнерів (і це рішення уявлялося єдино вірним, так як у верховій боротьбі в цій зустрічі незмінно перемагали гості), Джонатан Сільва зрізав м'яч до ближньої штанги, ввівши в оману і Руя Патрісіу, і інших своїх партнерів. А Думбія не дрімав. За м'яч він зачепився, і той швидко відскочив від нього в сітку - 1: 1.

Гол, який гарантував «червоно-синім» два овертайму, армійці забили нескоро. Але віддамо їм належне: саме вони, а не гості домінували на полі. «Спортинг» лише зрідка йшов вперед, а оборонявся так і зовсім всім своїм складом. До пори до часу тиску, що чиниться москвичами на ворота опонентів, бракувало родзинки. Здавалося, що прорвати захист португальців в позиційному нападі просто неможливо. Але ось коли футболісти ЦСКА провели, нарешті, швидку комбінацію в кілька ходів, з'ясувалося, що їх неуспіхи в ситуації, коли «Спортинг» захищається в кілька ешелонів, - в принципі, не біда. Діагональ Щенникова на Мусу сплутала гостям всі карти. Ахмед вивалився-таки один на один з голкіпером і тут же адресував м'яч Думбія, що уразила порожні ворота - 2: 1.

Слімане втратив фарт в Хімках

Але головне випробування москвичів, ясна річ, чекало попереду. Якби ЦСКА пропустив ще раз, за ​​час, що залишився до закінчення другого тайму час, він би два голи напевно не забив. М'яч потім все ж побував у сітці воріт Акінфєєва. Після навісу з кутового Слімане без перешкод пробив у лівий від Ігоря кут. Але, на щастя, удар цей був нанесений після свистка - раніше при подачі в штрафний майданчик м'яч на пару секунд вилетів за лицьову лінію.

ЦСКА скористався і цим подарунком. Шикарним пасом Дзагоєв відправив Мусу на «побачення» з голкіпером. Цього разу пасувати на Думбія, якого міг «накрити» хтось із захисників, нігерієць не став. Ахмед з трьох метрів від лінії воріт пробив сам, і - 3: 1! Гості, що залишилися потім вдесятьох (Жоау Маріо жорстко сфолив на Мусі, за що був вигнаний з поля), фінальний штурм зробили. Однак виявився він і неефективним, і, що найважливіше, швидкоплинним.

джерело | Автор тексту: В.Романов |

Таблиця коефіцієнтів УЄФА. ЦСКА виграв битву за 10 балів! Армійці не тільки принесли в скарбничку Росії 5 очок, а й відібрали їх у безпосередніх конкурентів

Армійці не тільки принесли в скарбничку Росії 5 очок, а й відібрали їх у безпосередніх конкурентів

Вперше Росія без будь-яких застережень про раніше нараховані бонусні бали випередила і Францію, і Португалію за показниками поточного сезону! Нарешті відставання нашої країни від найближчих конкурентів стало менше двох балів (в перерахунку на звичайні матчі від Франції нас тепер відокремлюють «зайві» чотири перемоги і одна нічия, від Португалії - «тільки» п'ять перемог)! Знаків оклику після того, що створили у вчорашньому матчі армійці, які відправили португальський «Спортінг» в Лігу Європи, - не шкода.

Не виключено, що вже завтра Португалія і Франція здійснять рокіровку місцями в таблиці коефіцієнтів УЄФА. І тоді ціна вчорашньої перемоги ЦСКА ще більше зросте. Адже Португалія вже виступає в єврокубках в скороченому складі: з шести клубів залишилося в строю п'ять. І якщо завтра не підведе «Рубін» (в попаданні «Краснодара» в груповий етап Ліги Європи сумнівів мало), то ми отримаємо на три місяці реальний чисельну перевагу над найближчим конкурентом і потенційний - в шість зайвих матчів! Це зовсім немало. Особливо враховуючи, що «Белененсеш» не виглядає випробуваним добувачем очок (як, втім, і у нас сьогодні - «Рубін»). Хоча не будемо забігати вперед - обом командам ще треба пробитися в груповий етап. А казанці самі ускладнили собі боротьбу з «робітничків» перенесенням гри з «Зенітом» на понеділок. У чемпіонаті «Рубін» точно не вигадали, але чи не позначиться відсутній тепер день відпочинку на подоланні останнього відбіркового бар'єру?

Одне можна вже констатувати сміливо: ніколи Росія не була так близька до історичного звершення - виходу в груповий етап єврокубків в повному складі! Від «Рубіна» і «Краснодара» сьогодні не потрібно подвигів - аби не зганьбитися!

Містика?
Армійці дружать з футбольної езотерикою?
У чемпіонаті «Рубін» точно не вигадали, але чи не позначиться відсутній тепер день відпочинку на подоланні останнього відбіркового бар'єру?