Полезные материалы

Як тренувати вестибулярний апарат: вправи

  1. Робота вестибулярного апарату
  2. Вправи для зміцнення

Як тренувати вестибулярний апарат? За орієнтацію в просторі відповідає цей орган, який регулює рівновагу людей. У людини у внутрішньому вусі є апарат для координації рухів тіла. Як поліпшити здатність тримати рівновагу? Спеціальна гімнастика для дорослого і дитини допоможе відновити функції органу.

Спеціальна гімнастика для дорослого і дитини допоможе відновити функції органу

Робота вестибулярного апарату

Для нормальної життєдіяльності людини необхідна тренування вестибулярного апарату. Його канали заповнені рецепторами звукових коливань і рідиною. При будь-якому русі вона переливається і викликає балансування. Потім імпульси надходять по вестибулярним нервах і передають інформацію про положення тіла в головний мозок. В результаті відбувається координація рухів у тих, хто тренує орган. Вестибулярний апарат чуйно сприймає будь-які зміни положення голови і тіла в просторі. Як розвинути здатність зберігати рівновагу при запамороченні?

Часто виникає нудота при поїздці в транспорті, сильно паморочиться голова. При порушенні роботи цієї системи навігації мозок отримує неправильну інформацію. Виникає картинка зорового аналізатора, рідина в вестибулярний апарат рухається, очі бачать рух, але м'язи знаходяться в спокої. Як укріпити вестибулярний апарат? Симптоми патології значно ускладнюють життя. Вельми важко впоратися з цією патологією у дитини.

Важливо проводити тренування вестибулярного апарату у дорослих після інсульту.

Вправи для зміцнення

З перших днів життя дитини потрібні вправи для розвитку. Можна ефективно тренувати вестибулярний апарат в домашніх умовах. Фахівці розробили спеціальні вправи для тренування. Позбутися від неприємних відчуттів дорослому допоможе систематичне тренування координації рухів.

Вправи для вестибулярної реабілітації:

  1. Використовується спеціальне взуття для розвитку вестибулярного апарату. У ній виконується гімнастика, можна ходити, бігати, танцювати.
  2. Ця незвичайна взуття є тренажером для вестибулярного апарату. Коли людина буде ходити в звичайному взутті, він відчує себе набагато краще.

Коли людина буде ходити в звичайному взутті, він відчує себе набагато краще

Виконуйте стоячи:

  1. Руки розведені, ноги стоять разом. Закривши очі, стійте рівно, не втрачаючи рівноваги, кілька секунд. Намагайтеся відчувати всі свої м'язи. Потім повільно опустите руки.
  2. Піднявшись на носки якнайвище, розставте в обидві сторони руки. Постарайтеся утримати рівновагу в такій позі. Потім потрібно перебувати в цій позиції протягом декількох секунд, не відкриваючи очей. Зберігайте рівновагу, стоячи на носочках, щоб розвинути вестибулярний апарат.
  3. Підніміться на носках, закиньте голову якнайдалі і зберігайте рівновагу в цьому положенні. Потім потрібно закрити очі і постаратися постояти ще кілька секунд.
  4. Руки поставте на пояс і підніміться на носочки. Робіть кілька швидких нахилів голови, а потім тулуба вперед. Те ж саме зробіть, закривши очі.
  5. Як можна вище підніміть одне коліно, розставте руки в сторони. Замріть в цьому положенні на деякий час. Закрийте очі і постарайтеся ще трохи затриматися в такій позі.
  6. Поставте одну ногу перед другою на одній лінії. Носочек задньої ноги стосується п'яти передньої кінцівки. Розставте руки в сторони і стійте в цьому положенні деякий час. Після цього опустіть руки і затримайтеся в цій позиції на 10 секунд. Потім спробуйте встояти в цій позі, не відкриваючи очей. Далі поміняйте ноги місцями, повторіть вправу для розвитку координації тіла.
  7. Ноги залишаються в тій же позиції. Руки знаходяться на поясі. Робіть по черзі нахили в різні боки спочатку з невеликою швидкістю, намагаючись зберегти рівновагу. Це гарне тренування вестибулярного апарату людини. Потрібно спробувати зробити те ж саме з закритими очима.

Поступово час перебування в різних позах можна збільшувати.

Рухи головою і очима повторюйте 20 разів:

  1. Потрібно далеко відвести від себе руку з олівцем і зосередити погляд на його кінчику. Олівець слід повільно видаляти і наближати до лиця, безперервно фіксуючи погляд на кінчику предмета.
  2. Голова абсолютно нерухома. Подивіться високо вгору, потім повільно переведіть погляд вниз, потім потрібно робити це в більш швидкому темпі.
  3. Не змінюючи положення голови, енергійно переводите погляд вправо-вліво. Спочатку робіть ці нескладні руху неквапливо, далі повторюйте в прискореному темпі.
  4. Багаторазово робите глибокі нахили голови до грудей, закидайте її з відкритими очима спочатку обережно і повільно, потім з прискоренням. Нахиляйте повільно голову на плече, потім все швидше. Коли припиниться запаморочення, робіть таку дію з закритими очима.

Лікувальні вправи в сидячому положенні:

  1. Щоб поліпшити вестибулярний апарат, максимально піднімайте плечі. Потім виконуйте енергійні обертання плечима одночасно. Повороти тіла по черзі вправо-вліво, руки зігнуті в ліктях.
  2. Сидячи на стільці, низько нахиляйтеся без напруги до статі. Потрібно при цьому діставати невеликий предмет, що лежить тут, потім повертати.
  3. Повільно виконуйте тренування вестибулярного апарату, неспішно обертаючи головою в сторони. Спочатку повільно зробіть 2 обертання, а потім виконайте 2 швидких повороту. Коли відчуєте поліпшення, робіть ці вправи із закритими очима.
  4. Крутіться навколо своєї осі з руками, витягнутими в обидві сторони.

Виконуйте 20 разів в положенні сидячи або стоячи:

  1. Встаньте з положення сидячи. При цьому очі повинні бути відкриті.
  2. Повторіть вправу з закритими очима.

Для розвитку вестибулярного апарату у дітей корисно кататися на каруселях. Регулярні заняття спортом і спеціальні вправи допомагають зміцнити свою здатність координувати рухи. Якщо бути наполегливим, можна натренувати свій вестибулярний апарат.

Як поліпшити здатність тримати рівновагу?
Як розвинути здатність зберігати рівновагу при запамороченні?
Як укріпити вестибулярний апарат?