Полезные материалы

Де береться апетит: як поліпшити апетит дитини

  1. Три важливих факти про апетит, які повинен знати кожен батько
  2. Головні правила годування
  3. Формування інтересу до їжі

Дитина не хоче їсти. Поширена проблема. Батьки, яким доводиться її вирішувати, давно розділилися на два табори: одні змушують дитини є за розкладом, інші не змушують ніколи. Але обидві сторони хочуть вирішити проблему глобально, а саме - сформувати у свого малюка здоровий апетит. Чи це можливо? Цілком!

Три важливих факти про апетит, які повинен знати кожен батько

Перш ніж починати програму щодо поліпшення апетиту, обов'язково запам'ятайте:

  • Небажання є може бути пов'язано із захворюванням. В першу чергу перевірте всі показники здоров'я, а потім вже починайте активні дії. Якщо дитина хвора, ви не тільки не сформуєте у нього ніякого апетиту, але і пропустіть час.
  • Здоровий апетит - це не завжди великий апетит. Є люди, які просто мало їдять, і це нормально. Можливо, ваша дитина з їх числа. Поговоріть з лікарем, здайте аналізи, переконайтеся, що малюкові достатньо вітамінів і мінералів, і не наполягайте на обіді з трьох страв.
  • Перегодовування шкідливо так само, як і недоїдання. Причому наслідки - це не обов'язково ожиріння. Це і неврози, і розлади харчування (анорексія і булімія), і просто неприйняття якихось окремих продуктів.

Пам'ятайте, що в питаннях харчування нашкодити дуже просто, тому максимально уважно ставитеся до того, що робите, і регулярно спілкуйтеся з лікарями.

Головні правила годування

Головні правила годування

Правил годування насправді не так вже й багато. Одне з них, найголовніше, звучить наступним чином: «Ніколи не змушуйте дитину їсти». Саме наполегливі «поки не з'їси, через столу не вийдеш» та інші ультиматуми формують в малюка неприйняття їжі. При належному завзятості ви досягнете зворотного результату: навіть якщо дитина буде хотіти їсти, він їстиме без бажання, тому що з їжею у нього пов'язані тільки негативні асоціації.

Наступне правило - довіритися своїй дитині в плані їжі. Більшість дітей, якщо їхні смаки ще не зіпсовані бургерами і газованою водою, знають, скільки їм потрібно їжі і який. У малюка немає проблем з вагою (в межах норми, нехай і на нижній межі), немає проблем з рухливістю (бігає, грає, не апатичний), немає проблем зі стільцем (регулярний, нормальний)? Значить, у вас немає приводу для занепокоєння. При бажанні можна здати аналізи, які підтвердять, що в організмі достатньо вітамінів і мінералів.

Ще одна рекомендація полягає в тому, що діти-малоїжки повинні харчуватися за розкладом. Звичайно, узгодити це з вимогою ніколи не примушувати їсти важкувато. Але все можливо. Щоб вийти на харчування за розкладом, регулярно кличте дитини в потрібний час поїсти. Нехай він вимиє руки, сяде за стіл, подивиться на запропоновану їжу, спробує її. Не потрібно з'їдати, умовте спробувати ложечку, і все. Якщо спробував і відмовився, дайте води або чаю, фрукт. Відпустіть далі грати. Згодом у дитини сформується звичка щодня в один і той же час сідати за стіл і щось є. З звичкою з'явиться і апетит.

Ще один важливий момент - це відсутність перекусів між їжею. Перший час, коли дитина ще не їсть в потрібний час, без перекусів навряд чи обійдеться. Але потрібно скорочувати їх кількість і вибирати такі, які не заглушають апетит, а розпалюють його. Це яблука, домашні сухарі, горіхи, сухофрукти.

Формування інтересу до їжі

Формування інтересу до їжі

Основною причиною того, що дитина не хоче їсти, є відсутність інтересу до їжі. Незважаючи на те що їжа це життя, ваш малюк цього чітко не розуміє. Для нього час харчування - момент, коли його відірвали від цікавої гри. Але ви можете це змінити.

В першу чергу вам допоможуть ігри по готуванні. Можна грати вдома з дитячими або навіть справжніми продуктами (фруктами і овочами), а можна - за комп'ютером на спеціальних флешках, як тут . Виберіть програму, де готують їжу, яку ви хочете, щоб дитина спробувала. Наприклад, стейк або омлет. І грайте! Приготувавши в грі таке блюдо, ваш малюк напевно захоче його спробувати. І навіть якщо воно йому не сподобається, ви завжди можете приготувати інше.

І не забувайте пропонувати дитині різні продукти. Пам'ятайте, що чим більше різних страв малюк спробує, тим краще він буде в них орієнтуватися і тим вище у вас шанси знайти щось, що йому припаде до душі. А харчування з бажанням - це запорука гарного апетиту і гарного настрою!

Чи це можливо?
У малюка немає проблем з вагою (в межах норми, нехай і на нижній межі), немає проблем з рухливістю (бігає, грає, не апатичний), немає проблем зі стільцем (регулярний, нормальний)?