Синьо-біло-блакитний місто. "Зеніт" - "Динамо" - 2: 1. Прем'єр Ліга. 41 тур / Новини / Чемпіонат Росії з футболу (Прем'єр-ліга) / Футбол / Спорт-Експрес в Україні

Вчора. Санкт-Петербург. "Зеніт" - "Динамо" - 2: 1. 30-я хвилина. Роман ШИРОКОВ забиває перший гол у ворота Антона Шунін. Фото Антона СЕРГІЄНКО, "СЕ Інтернет"

ЧЕМПІОНАТ РОСІЇ. ПРЕМ'ЄР ЛІГА. 41-й тур

"ЗЕНІТ" - "ДИНАМО" - 2: 1 (2: 1)

Голи: Широков, 30 (1: 0). Кержаков, 36 - з пенальті (2: 0). Єпуряну, 43 (2: 1).

"Зеніт" (Санкт-Петербург): 16. Малафєєв (к) - 2. Анюков, 14. Губочан, 6. Ломбертс, 4. Крішіто - 34. Бистров (25. Семак, 62), 15. Широков, 27. Денисов , 18. Зирянов, 29. Аршавін (20. Файзулін, 81) - 11. Кержаков (99. Канунніков, 87).

Запасні: 30. Жевнов, 24. Лукович, 17. Розіна, 9. Бухаров.

"Динамо" (Москва): 1. Шунін - 23. Вілкшир, 33. Риков, 6. Фернандес (4. Шитов, 20), 5. Єпуряну - 19. Самедов, 26. Нобоа (10. Воронін, 77), 8 . Місімовіч, 21. Семшов (к), 7. Джуджак (9. Кокорін, 63) - 22. Кураньї.

Запасні: 18. Березовський, 14. Юсупов, 12. Нехайчик, 41. заспівати.

Попередження: Джуджак, 35 (неспорт. Поведінка). Крішіто, 40 (зрив атаки). Зирянов, 45 + 3 (неспорт. Поведінка). Губочан, 52 (зрив атаки). Єпуряну, 53 (груба гра). Риков, 68 (зрив атаки).

Вилучення: Зирянов, 56 (друга ж.к., груба гра).

Судді: МІШКІВ (Дмитров), Еровенко (Краснодар), Демешко (Химки).

28 квітня. Санкт-Петербург. Стадіон "Петровський". 20 000 глядачів (вміщує 21 500).

Після перемоги над "Динамо" "Зеніт" став недосяжним для переслідувачів - пітерці виграли другий чемпіонський титул поспіль.

Сергій ЯРЕМЕНКО
з Санкт-Петербургу

СВЯТО ДО НАС ПРИХОДИТЬ

"Свято до нас приходить, свято до нас приходить ..." - ця невигадлива пісенька з набила оскому реклами якнайкраще підходила до настрою прокинувся суботнім ранком Петербурга. Перший же чоловік, якого ваш кореспондент зустрів на пустельній вуличці, був замотаний в синьо-біло-блакитний шарф. І це незважаючи на яскраве весняне сонечко, розігрівшись повітря до 15 градусів. Кілька хвилин по тому погляд зачепився за чоловіка, явно поспішав на роботу. З-під ділового піджака у нього визирала зенітовского футболка ...

Все це було результатом звернення до городян, розміщеного на сайті фанатів "Зеніта" "Ландскрона": всіх небайдужих до головної команди Петербурга просили одягнути в суботу синьо-біло-блакитні кольори, вивісити прапори, шарфи і навіть майки з вікон будинків. До цього заклику підключився і найбільш просунутий інтернет-користувач в "Зеніті" Роман Широков, днями обзавівся аккаунтом в соціальній мережі "ВКонтакте". На своїй сторінці півзахисник теж закликав пітерців забарвити Північну столицю в клубні кольори і ввечері обов'язково прийти на стадіон. Останнє, втім, було зайвим - квитки в касах стадіону закінчилися ще в неділю, майже за тиждень до матчу.

Не можна сказати, що весь Санкт-Петербург відгукнувся на клич фанатів і Широкова, але в північних районах міста мені вдалося побачити як мінімум десяток клубних прапорців, визирає з балконів і вікон. Кількість офісних працівників, продавців та інших менеджерів, які посміли в робочу суботу порушити дрес-код і прийти на службу в кольорах улюбленої команди, і зовсім обліку не піддається. Багато з них потоптали трудову дисципліну ще разок, втікши з роботи на годину раніше ніж треба, щоб встигнути до шостої вечора на Двірцеву площу.

Саме звідти на радість численним туристам стартувало хода вболівальників до стадіону. Побачивши величезну юрбу в шарфах і футболках однаковою забарвлення, гості міста підходили до вболівальників з одним і тим же питанням:

- Що у вас за свято сьогодні?

- Хіба це свято? Виходьте на вулицю після десятої вечора, тоді побачите справжнє свято, - відповідали приїжджим.

Роздягатися САМІ!

Острівцем спокою в охопленій передсвяткової лихоманкою Північної столиці намагався бути лише ... футбольний клуб "Зеніт". Лучано Спаллетті зробив все, щоб бацила спокою і самовпевненості і не вразив цей його підопічних. На традиційному брифінгу перед матчем він заявив, що якщо хтось із його футболістів святкуватиме чемпіонство заздалегідь, то реакція тренера буде максимально суворої. Однак тут же дозволив собі на секундочку заглянути в щасливе майбутнє, порекомендувавши журналістам відзначити золоті медалі "Зеніту" ... масовим роздяганням. Мовляв, в позаминулому році оголився мій тренерський штаб, тепер ваша черга.

А ось суперникам лідерів - динамівцям - було куди простіше зберегти холодну голову перед грою. Начебто головний переслідувач повинен всім своїм виглядом декларувати намір наздогнати лідера, але 12 очок відриву робили цю можливість ілюзорною. Навіть самі оптимістично налаштовані з числа москвичів Вілкшир і Місімовіч говорили про необхідність перемоги в Петербурзі для успішної боротьби за друге лігочемпіонський місце, відзначаючи, що вони докладуть усіх зусиль для того, щоб зенітовци відсвяткували чемпіонство лише на наступному тижні. Про те, що шанси на це залишаються у них самих, ні австралієць, ні боснієць навіть не згадали.

невгамовний Аршавін

До матчу обидві команди підійшли з мінімальними втратами. Зенітівці як і раніше не могли розраховувати на Данні (до речі, приїхав в Санкт-Петербург спеціально під зустріч з "Динамо"), зате в дію повернувся Файзулін, який зайняв місце на лавці запасних. Біло-блакитні ж втратили Граната, пропускає гру через перебір жовтих карток - його місце на лівому краю зайняв молдаванин Єпуряну.

Здавалося б, петербуржцям сам бог велів користуватися проломом, що утворилася на фланзі оборони суперника, але команда Спаллетті виходить з власних сильних сторін, а не слабкості суперника. Синьо-біло-блакитні побудували гру на різких передачах за спину захисникам "Динамо", які щедро роздавав партнерам Аршавін. На перших хвилинах гості вміло ловили подібні випади в офсайдну пастку, але на 20-й хвилині їх захист зазнала ще одну чутливу втрату: через травму поле покинув Фернандес. Його замінив білорус Шитов. Пару хвилин опісля зенітовци ледь не скористалися проблемами суперника в обороні. Анюков, виведений невгамовним Аршавіним на рандеву з Шуніним, пробив повз воротаря, але "Динамо" виручив Вілкшир, який виніс м'яч зі "стрічки".

Динамівці теж обраний не обмежувалися, огризаючись вельми небезпечними "стандартами". Удар Джуджак зі штрафного Малафєєв ніяково відбив прямо перед собою, але Кураньї не очікував такого подарунку від голкіпера і скористатися ним не зміг.

На кінець півгодини гри старання Аршавіна дали результат. Черговий передачею з глибини капітан збірної Росії організував Широкова вихід один на один з Шуніним - і головний "твіттерянин" нашого футболу холоднокровно реалізував свій шанс.

Пропустивши, гості помітно занервували і дозволили "Зеніту" створити три найгостріших моменту біля воріт Шунін. Спочатку Зирянов з Аршавіним виконали витончену "стіночку" перед штрафним, але в останній момент захисники встигли завадити 29-му номеру господарів. Потім той же Зирянов від душі приклався по м'ячу метрів з 25, але у ворота не влучив. Ну і, нарешті, все той же Аршавін майстерно виконав навіс з лівого флангу, і Джуджаку нічого не залишалося, крім як завалити Бистрова в штрафний. Кержаков чітко реалізував пенальті, почекавши, поки Шунін почне валитися вправо і відправивши м'яч у протилежний від воротаря кут.

Трибуни моментально затягнули пісні в честь бомбардира, ніж, схоже, злегка розслабили господарів. Синьо-біло-блакитні скинули оберти і дозволили динамівцям відіграти один м'яч в кінцівці тайму. Малафєєв після чергового навісу ніяково вибив м'яч на кутовий, і цей "стандарт" став гольовим. Єпуряну вистрибнув вище всіх і успішно замкнув передачу Місімовіч з кута поля.

У доданий до тайму час гості і зовсім ледь не відправили Петербург в нокдаун. Семшов відмінно "вистрілив" з-за меж штрафного, але Малафєєв реабілітувався за промах в попередньому епізоді, витягнувши м'яч в красивому стрибку.

ЧЕМПІОНИ!

Перцю в другій тайм додав Зирянов, примудрився за сім хвилин отримати дві жовті картки. Підбадьорився гості обрушили на "Зеніт" шквал атак. Поймавшему гру Малафєєва знову довелося рятувати петербуржців після удару Кураньї з лінії воротарського. Синьо-біло-блакитні зосередилися на обороні, в повному складі відійшовши на свою половину поля. Однак при будь-якому зручному випадку пружина зенітовской контратаки моментально розтискати, в два-три паси доставляючи м'яч Кержакову. Нічого наднебезпечними біля воріт Шунін після таких випадів не виникало, але захист гостей ці уколи постійно нагадували про те, що надмірно захоплюватися облогою штрафний Малафєєва не варто - можна і поплатитися.

Хвилин за двадцять до кінця матчу між віражем і полем з'явилися омонівці, що перегородили найбільш гарячим фанатам дорогу до своїх улюбленців. Цей хід поліції дуже не сподобався ультрас: в ОМОН полетіли фаєри і стільці. На щастя, скоро негативний порив змінився позитивним - нетерплячі вболівальники ще до фінального свистка висипали на бігові доріжки і влаштували карнавал на імпровізованому танцполі.

Динамівці до кінця продовжували напирати на ворота Малафєєва, але робили вони це, скоріше, за інерцією. Лучано Спаллетті навіть дозволив собі дві заміни під оплески - поле покинули головні герої вечора - Аршавін і Кержаков. Ішли вони під клич "Чемпіони-чемпіони, оле-оле".

З фінальним свистком Мєшкова на "Петровському" почалося щось неймовірне. Незважаючи на всі зусилля омонівців, на поле висипала маса фанатів, моментально які розібрали на сувеніри не тільки сітку, але і самі ворота, які в другому таймі захищав Антон Шунін. Свято в Північній столиці стартував!