Полезные материалы

Сулейман Хамід Ясін: "Татусеві уроки арабської вже зовсім забулися"

  1. Орфографічна помилка в тексті:

19 листопада 2008, 08:15 Переглядів:

Сулейман Хамід Ясін. Фото В. Курінного.

Півтора тижні тому за збірну України U-16 (1993 року народження) вперше зіграв хлопець з харківського училища фізкультури на ім'я Хамід Ясін. Дебют у цього рослого нападаючого видався. Українці перемогли збірну Молдови (6: 1), а Хамід, вийшовши на заміну, в перебігу однієї хвилини забив два голи!

- Звуть мене Ясін, Хамід - це прізвище, а Сулейман - це по батькові. Мама у мене українка, а тато єгиптянин, - пояснює футболіст. - Мій тато, Сулейман Хамід, приїхав в Україну в 91-му році, щоб здобути освіту в одному з харківських ВНЗ. У нього було багато друзів серед українців, один з них і познайомив з мамою. Взагалі, папа по життю товариська людина. І, до речі, мама каже, що вже тоді він дуже добре говорив по-російськи. Десь близько року вони зустрічалися, а потім зіграли весілля. І приблизно через рік народився я.

- Якою мовою виголосив свої перші слова?
- На російській, звичайно. Пізніше тато вчив мене писати і читати по-арабськи, але скажу чесно, нічого вже не пам'ятаю! Мама теж так і не навчилася. Швидше, вона тата привчила до нашої культури.

- А любов до футболу батько прищепив?
- Так, ще коли мені було п'ять років, тато грав зі мною у дворі. Напевно, йому я і забив свій перший гол. Він захоплювався футболом, часто грав з друзями. У нас в будинку було багато футбольних книг. Хворів тато найбільше за збірну Голландії.

- Знаєш своїх бабусю і дідуся по батьківській лінії?
- Так, але бачив їх тільки на фотографіях. Бабусю звуть Зубейда, а ось ім'я дідуся вимовити буде проблематично ... До речі, крім мого тата у них є ще п'ять синів! Вони живуть в Єгипті, не раз запрошували мене приїхати, але то школа, то училище, не вистачає часу.

- Чим зараз займається твій батько?
- Зараз він живе в Судані. На жаль, кілька років тому вони з мамою розлучилися. Він іноді телефонує, спілкуємося. Але відстань є відстань, нічого не поробиш. Тому і хочу стати хорошим футболістом, мати хорошу зарплату, щоб не тільки себе забезпечувати, а й допомагати, по-перше, мамі.

- На твій погляд, які риси в твоєму характері від батька, єгипетські, а які від мами, українські?
- Ой, у мене складний характер! Більше я пішов в тата. Він дуже добра людина, але іноді буває дуже запальним. Так і я. Вважаю себе доброзичливим. Але іноді буває, якщо хтось зачепить, то так заводжуся, що може і до бійки дійти!

- А на футбольному полі?
- Так точно так же. Не можу себе в руках утримати іноді, часто жовті картки за це отримую. Зіграли проти мене грубо - я і "відповім". За зайві розмови з суддею теж отримую ... Знаю, що це мій недолік, але поки що не можу його перебороти.

- Прізвище у тебе в команді є?
- Мене завжди називали Ясик - і тренер, і хлопці.

- Були в твоєму житті конфліктні ситуації через твого іноземного походження?
- Та ні, ніяких проблем не було. Якось мені завжди люди траплялися нормальні, добрі. Ніколи не відчував себе чужим в Україні.

- У футбольну секцію в якому віці записався?
- У шість років. Але пізніше цю секцію закрили і всіх нас перевели на хокей! Але мені це вид спорту зовсім не до душі! Я дуже сумував з футболу, став пропускати заняття. Мама забрала мене з спортивної школи, півроку ходив в звичайну. І одного разу до нас прийшов тренер і сказав, що в їх спортшколу потрібен воротар. Я без вагань погодився! Довелося, правда, завзято вести переговори з мамою і обіцяти їй, що більше не буду прогулювати через футбол уроки.

Стояв на воротах, начебто непогано виходило. Але вечорами, бувало, приходив з тренувань, плакав і говорив мамі: "Я не хочу так і залишитися воротарем! Хочу бути нападником, забивати голи!". І якось набрався сміливості і виклав це тренеру. До моєї великої радості він поставився з розумінням і перевів мене в напад!

- Коли приїхав в збірну, хлопці не допитували: "Звідки ти такий взявся?".
- Ні, вони всі знали мене. Ми ж все граємо один з одним в Дитячо-юнацькій лізі, часто зустрічаємося на полі. До зборів знаком був з усіма, а після з багатьма розлучилися вже друзями. Спілкувалися багато, навіть запізнилися на свій поїзд, довелося їхати наступним. Так що ці збори запам'ятаються мені надовго!

- Ясін, а не було сумнівів, що, може бути, не варто "заграватися" за Україну? Адже ти можеш прийняти і інше громадянство, грати за Єгипет.
- Ні, таких сумнівів у нас не було у нас ніколи, - взяла слово мама Ясина Інна. - Харків для нас рідне місто, Україна наша країна. Тому про інше громадянство ми ніколи і не думали!

- Знаю, нещодавно тобі запросили в ФК "Харків". А які взагалі у тебе мрії в футболі?
- Напевно, як і у всіх: стати хорошим гравцем, домогтися успіху в хорошому клубі, заробляти хороші гроші. Ідеалом гравця для мене є Роналдіньо. З українського чемпіонату, звичайно ж, Джексон Коельо. Звичайно, в моїх мріях такі клуби як "Манчестер Юнайтед", "Ліверпуль", "Реал", але я прекрасно розумію, що мені потрібно ще дуже багато працювати ... Найближче майбутнє я пов'язую з ФК "Харків", де хочу прогресувати. Уже після підписання контракту мені надходили пропозиції з донецьких "Шахтаря" і "Металурга", київських "Динамо" і "Оболоні". Але в це міжсезоння я почну тренуватися з дублюючим складом ФК "Харків". А як буде далі - подивимося!

"МОЖЕ" протягнути "М'ЯЧ через півполя"

Юрій Несміян, тренер Хаміда в училище: "Ясин виділяється серед інших гравців своїми фізичними якостями. Наполегливий, різкий, вміє добре працювати з м'ячем, може" протягнути "м'яч через півполя, володіє хорошим ударом, особливо лівою ногою. Але все ж він людина настрою ! Є настрій - буде гра, а немає - і гра не йде. Але над цим нам ще належить попрацювати ".

"Він людина доброзичливий, компанійський, - додає інший тренер команди Артем Черняєв. - Тому у відносинах з іншими хлопцями у нього порядок. Ось з навчанням буває по-різному! Але він дуже старається і, в принципі, вчиться непогано".

Володимир Курінний

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Сулейман Хамід Ясін:" Татусеві уроки арабської вже зовсім забулися "". інші Новини футболу дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Якою мовою виголосив свої перші слова?
А любов до футболу батько прищепив?
Знаєш своїх бабусю і дідуся по батьківській лінії?
Чим зараз займається твій батько?
На твій погляд, які риси в твоєму характері від батька, єгипетські, а які від мами, українські?
А на футбольному полі?
Прізвище у тебе в команді є?
Були в твоєму житті конфліктні ситуації через твого іноземного походження?
У футбольну секцію в якому віці записався?
Коли приїхав в збірну, хлопці не допитували: "Звідки ти такий взявся?