Футбол. Турнірна таблиця ЧС-2018: Мессі забиває, Аргентина залишається в Росії

Sport.ru/ Футбол. У вівторок, 26 червня, на чемпіонаті світу з футболу визначилися ще чотири учасники 1/8 фіналу. Своїх представників в плей-офф делегували групи С і D.

Огляд матчів вівторка в нашому підсумковому матеріалі дня.

Турнірна таблиця ЧС-2018

Група D. Зі спокійним серцем і квитком в плей-офф до фінішу групового етапу з чотирьох команд квартету D підійшла тільки збірна Хорватії, яка заробила за два тури шість очок і статус недосяжною. Для інших трьох збірних третій ігровий день був вирішальним.

Найбільш вигідне становище перед моментом "Х" було у команди Нігерії, яка завдяки трьом пунктам в графі очок в матчі з Аргентиною могла "сушити" нічию. У найменш вигідному становищі перебувало збірна Ісландії, якої потрібно було перемагати Хорватію і чекати слушного для себе результату в паралельному матчі Нігерія - Аргентина.

Турнірне становище перед третім туром: Хорватія - 6 очок, Нігерія - 3, Ісландія - 1, Аргентина - 1.

Аргентина - Нігерія. Гра в Санкт-Петербурзі була останнім шансом для Мессі і Ко реабілітувати розгубила на російських "дорогах" реноме аргентинського футболу і залишитися за столом Кубка світу.

Виручати дворазових чемпіонів світу першим кинувся, звичайно, улюбленець аргентинських критиків Ліонель Мессі! На 14-й хвилині півзахисник Евер Барега з центру поля закинув м'яч до штрафної, де Ліонель в своєму стилі накрутив захисника і без розмаху пробив у верхній кут воріт, ставши автором сотого гола на ЧС-2018.

Нігерія збиралася з відповіддю 36 хвилин і зібралася: досвідчений Хав'єр Маскерано в своїй штрафній прихопив суперника за футболку після подачі кутового, на що арбітр відреагував характерним жестом, вказавши на точку. Місію "спаси Нігерію" довірили Віктору Мозеса, який не підвів - 1: 1!

Вирішальний гол, який вирішив долю матчу і визначив володаря квитка в плей-офф, забив на 86 хвилині Маркос Рохо, які відгукнулися на передачу Меркадо в центр штрафної точним ударом c літа - 2: 1!
У паралельному матчі Ісландія намагалася створити чергове диво - обіграти Хорватію і відібрати квиток в 1/8 фіналу у грізної Аргентини. На жаль, продовжити казкову подорож в світі великого футболу остров'янам не вдалося. Не допоміг дружині Хеймір Хадльгрімссона навіть наставник балканців Златко Даліч, який залишив лідерів команди на лавці запасних.

Першими в матчі відзначилися хорвати зусиллями Мілана Баделя, який на 53 хвилині відгукнувся на передачу в штрафну Піваріча і пробив за спину Ханнес Халлдорссона.

Другий гол на "Ростов-Арені" був за Ісландією, що отримала на 76 хвилині право пробити одинадцятиметровий удар за гру рукою у власному штрафному майданчику Деяна Ловрен.

Гілфі Сігурдссон пробив з точки під поперечину і зрівняв рахунок, проте точний удар з ісландського півзахисника став останнім акордом остров'ян в Росії.

Вже через 15 хвилин хорватський футболіст Іван Перішич здорово обробив м'яч в штрафний після пасу Баделя і загнав круглого у лівий кут ісландських воріт, поставивши крапку в матчі - 2: 1 !.

Скромна перемога Хорватів і група D йде в архів, відсіявши для плей-офф дві кращі команди - Хорватію і Аргентину.

В 1/8 фіналу збірна Хорватії зіграє зі збірною Данією, а аргентинців на цій же стадії турніру чекає зустріч з командою Франції.

Календар і результати ЧС-2018

Група С. Перед очною зустріччю в "Лужниках" збірні Франції та Данії з задоволення б погодилися обміняти сьогоднішню гру на нічию і додатковий вихідний день перед вирішальними матчами.

Нічия давала Франції можливість гордо закрити груповий етап на першому рядку, а Данію мирне розв'язання робив недосяжною для дихаючих в потилицю австралійців.

У паралельному матчі квартету С Австралія на сочинському Фішт боролася з "безочкової" командою Перу і сподівалася на поразку данців в матчі з "трибарвними".

Турнірне становище перед третім туром: Франція - 6 очок, Данія - 4, Австралія - 1, Перу - 0.

Франція - Данія. Перед будь-якою грою зі статусом "матч чемпіонату світу" вболівальники свідомо налаштовуються на футбольне свято - дійство, яке не можна порівняти ні з яким іншим турніром. Публіка, що зібралася сьогодні в "Лужниках", свята не побачила: Франція весь матч грала в тренувальному режимі, а Данія, яка в першому таймі ще намагалася пограти в активність, дізнавшись в перерві про успіхи перуанців в паралельному матчі з Австралією, також спустила гру на гальма.

Якби не свист футбольних уболівальників, які справедливо відреагували на пасивність команд, то матч би зовсім не зачепився в пам'яті.

Сухі нулі на табло, засмучені вболівальники "Лужників" і новоспечені учасники 1/8 фіналу від групи С Франція і Данія - такий підсумок гри.
Сухі нулі на табло, засмучені вболівальники Лужників і новоспечені учасники 1/8 фіналу від групи С Франція і Данія - такий підсумок гри

У сусідньому матчі збірної Перу вдалося наостанок голосно грюкнути дверима російського Мундіалю, перемігши з рахунком 2: 0 команду Австралії на сочинському "Фішт". Перемога, зароблена завдяки точним ударам Андре Каррільо і Хосе Паоло Герреро, дозволила перуанцям потіснити з третьому рядку групи С Австралію і завершити турнір мажорній ноті.

Австралія ж приходить до фінішу групового раунду останньої по результату, але не останньою по грі - сміливий і атакуючий футбол команди з Зеленого континенту обов'язково знайде свою сторіночку в історії російського Мундіалю.

Змагання в групі С закриті і також відправляються в архів ЧС-2018.