Полезные материалы

NEWSru.com :: Міністр економіки Аргентини пішов у відставку

Міністр економіки Аргентини Хорхе Ремес Леніка пішов у вівторок у відставку
Конгрес Аргентини не має наміру брати надзвичайне законодавство, покликане врятувати від краху банківську систему країни
Якщо вкладники продовжать забирати заощадження, почнеться масове банкрутство фінансових структур

Міністр економіки Аргентини Хорхе Ремес Леніка пішов у вівторок у відставку, передає ВВС . Він прийняв це рішення після того, як стало ясно, що конгрес Аргентини не має наміру брати надзвичайне законодавство, покликане врятувати від краху банківську систему країни.

Ремес Леніка очолював урядову делегацію на переговорах, в ході яких уряд намагався переконати конгрес перевести всі банківські вклади в державні облігації з терміном погашення п'ять-десять років. Цей план виходу з банківської кризи отримав назву "Бонус".

З його допомогою президент Едуародо Дуальде сподівався стабілізувати фінансову систему республіки, яку керівники банківського сектора вважають близькою до краху через постійну витоку коштів, яка відбувається за рішеннями судів.

Після провалів переговорів з конгресом Ремес Леніка вирішив подати у відставку. Як зазначає ВВС, це рішення тільки посилить кризу в країні.

Місцеві ЗМІ називають в якості можливих наступників Ремес економіста Аліето Гуаданьі з правлячої пероністської партії або президента Центробанку Маріо Блехер.

Тим часом аргентинські банки попередили верховний суд країни про ймовірне швидку катастрофу фінансової системи, передає ІТАР-ТАСС. У спільній заяві Асоціації банків Аргентини і Асоціації громадських і приватних банків говориться, що, якщо вкладники продовжать забирати заощадження, почнеться масове банкрутство фінансових структур.

У банківській сфері Аргентини з 3 грудня 2001 року діють обмежувальні заходи: cо рахунку можна зняти готівкою понад певної суми. Валютні рахунки заморожені. Ці заходи були введені з метою врятувати фінансову систему, яка похитнулася 30 листопада, коли аргентинці під впливом чуток про неминучість дефолту і девальвації місцевого песо почали в масовому порядку знімати гроші з рахунків. Десятки тисяч людей подають позови і через суд повертають заощадження.

З учорашнього дня діють "банківські канікули". Вони триватимуть до тих пір, поки парламент не прийме запропонований урядом закон, за яким заощадження аргентинців будуть переведені в бони. За допомогою цих нових цінних паперів планується протягом 10 років повернути валютні вклади, а вклади в аргентинських песо - протягом 5 років.

Банки попередили верховний суд, що в іншому випадку їм доведеться повернути вклади по 200 тис. Позовів, для чого треба буде виплатити приблизно 20 млрд. Песо, що за нинішнім курсом одно 6,34 млрд. Дол. Це вдвічі перевищує обсяг готівки, що зберігаються сьогодні в банках. Якщо впаде фінансова система, грошей не отримає ніхто.

Банки звернулися до верховного суду як до останнього захисника інтересів вкладників, закликаючи його зупинити лавину позовів, за якими вони зобов'язані повернути гроші.