Полезные материалы

Будинку архітекторів і художників: Трезини, Айвазовського, Полєнова, Васнецова, Рєпіна.

  1. 1721-1723 роки: Доменіко Трезини
  2. 1817 рік: Михайло Малахов
  3. 1848 рік: Іван Айвазовський
  4. 1852 рік: Михайло Лопиревскій
  5. 1892 рік: Василь Полєнов
  6. 1893-1894 роки: Віктор Васнецов
  7. 1900-1903 роки: Лев Кекушев
  8. 1900-1906 роки: Ілля Рєпін
  9. 1903-1913 роки: Максиміліан Волошин
  10. 1904-1906 роки: Роберт Мельцер
  11. 1910 рік: Костянтин Коровін
  12. 1910 рік: Федір Шехтель

Е слі людина мистецтва будує будинок, в якому збирається жити сам, зазвичай виходить щось цікаве. Шедевр авангарду - будинок Мельникова - тому доказ. Погляньмо на будинки, зведені іншими російськими архітекторами і художниками для себе і своєї сім'ї, разом з Софією Багдасарова.

1721-1723 роки: Доменіко Трезини

Е слі людина мистецтва будує будинок, в якому збирається жити сам, зазвичай виходить щось цікаве

Санкт-Петербург, Університетська наб., 21

, 21

Санкт-Петербург, Університетська наб., 21

Будинок італійського архітектора, який приїхав до Росії на запрошення Петра Великого і спроектував для нього половину тодішнього Петербурга. Будівля перебудована (доданий третій поверх). Нещодавно після реконструкції в ньому відкрився готель, названий на честь архітектора, а перед входом поставлена ​​його статуя.

1817 рік: Михайло Малахов

Єкатеринбург, вул. Луначарського, 173а

Луначарського, 173а

Єкатеринбург, вул. Луначарського, 173а. Фото Wikimapia, автор AndreyKo66.

Творець класицистичного вигляду Єкатеринбурга, він і свою садибу, зрозуміло, вибудував у цьому ж стилі. Будівля з мезоніном в цокольному поверсі було кам'яним, а вище - дерев'яним. Будинок сильно постраждав, в 1970-х роках був розібраний, повністю реконструйований і перенесуть вглиб. Сьогодні це одна з будівель Уральської архітектурно-художньої академії.

1848 рік: Іван Айвазовський

Феодосія, Галерейна вул., 2

, 2

Феодосія, Галерейна вул., 2

уродженець Криму , Заробивши стан, оселився в рідних краях і ближче до улюбленого натурника - морю. Свій будинок він побудував на південному «ренесансному» дусі. В кінці 1840-х років Айвазовський відкрив його кімнати, повні картин, для відвідувачів, потім прилаштував спеціальну галерею. Сьогодні це Феодосійська національна картинна галерея ім. І.К. Айвазовського.

1852 рік: Михайло Лопиревскій

Москва, Калошин пров., 12. Фото um.mos.ru, автор Олександр Іванов.

ru, автор Олександр Іванов

Москва, Калошин пров., 12. Фото um.mos.ru, автор Олександр Іванов.

Син вольноотпущенника-архітектора Осипа Лопирьова (або позашлюбний син князя Голіцина) в історію столичної архітектури увійшов саме проектом свого власного будинку (хоча він займався відновленням Спаської башти Московського Кремля). Дерев'яний одноповерховий особнячок в неокласичному стилі прикрашає один з арбатских провулків. Зараз, після масштабної реставрації, його займає приватна компанія.

1892 рік: Василь Полєнов

Діти художника біля південного фасаду Великого дома.1902 р

1902 р

Тульська область, страхових, садиба Поленово

Купивши 80 десятин землі у збіднілій поміщиці, художник облаштував там все по своєму смаку: «Великий будинок» для сім'ї, майстерня - «Абатство», хатинка для дітей, фахверковий сарай і безліч служб. Сьогодні в комплекс музею-заповідника «Поленово» також входить сусідня церква Святої Трійці, яку Полєнов в 1890-1907 роках будував для місцевих селян, ну і для себе, звичайно.

1893-1894 роки: Віктор Васнецов

Москва, Васнецова пер., 13. Фото museum.ru

ru

Москва, Васнецова пер., 13. Фото museum.ru

кращий російський художник-казкар сам намалював, яким буде його «Теремок». Васнецов з родиною, а потім і його діти жили в будинку до 1953 року, після чого нащадки живописця передали його державі. Сьогодні це філія Третьяковської галереї .

1900-1903 роки: Лев Кекушев

Москва, вул. Остоженка, 21. Фото С.Пономарева.

Пономарева

Москва, вул. Остоженка, 21. Фото С.Пономарева.

Відомий московський архітектор (автор в тому числі готелі «Метрополь») побудував на Остоженке симпатичний особняк в стилі модерн з орнаментом з листя каштана, горобини і конопель. Довгі роки тут знаходилося Оборонне відомство посольства Арабської Республіки Єгипет, а в 2015 році було оголошено, що будівля відреставрують і виставлять на аукціон.

1900-1906 роки: Ілля Рєпін

Селище Репино. Приморське шосе, 411. Фото Wikimedia Commons, автор Петро Іванов.

Фото Wikimedia Commons, автор Петро Іванов

Селище Репино. Приморське шосе, 411

знаменитий художник , Як і багато інших петербуржці, завів собі дачу в Куоккале (зараз Репино). Будинок, який він побудував за своїм проектом (обов'язково з великої світлої майстерні), Рєпін назвав на честь римських богів домівки - «Пенати» . Там він жив до самої смерті, ставши емігрантом без переїзду: після революції будинок виявився на території Фінляндії. Після повернення Куоккале за заповітом дружини художника будинок перейшов до Академії мистецтв для створення музею Рєпіна.

1903-1913 роки: Максиміліан Волошин

Коктебель, вул. Морська, 43.Фото 1910 р

Фото 1910 р

Коктебель, вул. Морська, 43

Кримська дача з великими вікнами майстерні у важкі роки Громадянської війни стала єдиним будинком і притулком для багатьох друзів Волошина. Після його смерті до 1976 року тут продовжувала жити вдова художника і поета, хоча сама будівля за заповітом перейшло до Спілки письменників. З 1984 року - це музей .

1904-1906 роки: Роберт Мельцер

Санкт-Петербург, Польова алея, 6-8. фото citywalls.ru

ru

Санкт-Петербург, Польова алея, 6-8. фото citywalls.ru

ru

Санкт-Петербург, Польова алея, 6-8. фото citywalls.ru

Архітектор Імператорського двору, який займався обробкою безлічі палаців, в тому числі він зробив огорожу і ворота Зимового палацу. Також він багато працював на Нобеля . Загалом, засобів на власний особняк вистачило - вийшла іграшка в стилі модерн. Після реконструкції 2008 року цей дерев'яний будинок увійшов в комплекс президентської Державної гостьовий резиденції на Кам'яному острові Санкт-Петербурга.

1910 рік: Костянтин Коровін

Гурзуф, вул. Чехова, буд.1. фото dom-korovin.ru

ru

Гурзуф, вул. Чехова, буд.1. фото dom-korovin.ru

художник потрапив в Гурзуф на запрошення Чехова, але жити в його будинку не зміг: надто заважав шум моря - і побудував свій подалі. Особнячок він назвав «Вілла Саламбо» (на честь балету у Великому, де він був автором декорацій) і неодноразово писав у своїх картинах. Сьогодні це приватний Будинок творчості і відпочинку імені К.А. Коровіна, інакше кажучи - пансіонат. Тут також відкрито меморіальну кімнату і музей на честь художника.

1910 рік: Федір Шехтель

Москва, вул. Б. Садова, 4, стор. 1

1

Москва, вул. Б. Садова, 4, стор. 1. Фото pastvu.com.

головний архітектор російського модерну в Москві побудував собі цілих три особняка: перший - в районі Ленінградського проспекту, другий - в Ермолаевском провулку, третій, найвідоміший, - на Садовому кільці. Цікаво, що це вже не модерн, а неокласика. Після реконструкції 1990-х років будівля займає приватний фонд.