Полезные материалы

Що таке ментальна арифметика і чим вона корисна

  1. У Києві готуються до рекорду за усним рахунком
  2. Ментальна арифметика по-українськи: як батько двох дочок перетворив математику в тренажер для розуму
  3. Чим корисна методика для дітей і дорослих
  4. АВТОР:
  5. Орфографічна помилка в тексті:

6 грудня 2017, 8:04 Переглядів:

У Києві готуються до рекорду за усним рахунком

6 грудня 2017, 8:04 Переглядів:   У Києві готуються до рекорду за усним рахунком   Люди, що займаються ментальної арифметикою, можуть одночасно вважати і декламувати вірші

Люди, що займаються ментальної арифметикою, можуть одночасно вважати і декламувати вірші. Фото: "Сегодня".

У столиці 9 грудня відбудеться всеукраїнська олімпіада з ментальної арифметиці "Діти майбутнього". На неї з'їдуться понад 500 дітей у віці від 4 до 16 років. Крім змагання, там планують встановити новий рекорд України усного рахунку.

Організатори олімпіади розповіли про незвичайну методикою розвитку. За їх словами, ментальна арифметика дозволяє "прокачати" мозок, а дослідження вчених підтвердили, що заняття цієї незвичайної наукою розвивають одночасно обидві півкулі мозку і зв'язку між ними. Завдяки цьому підвищується швидкість мислення, концентрація уваги, уяву і образне мислення, а також здатність швидко аналізувати інформацію і приймати рішення.

Ментальна арифметика по-українськи: як батько двох дочок перетворив математику в тренажер для розуму

Українець Володимир Федяй переробив класичну ментальну арифметику, спростив її, максимально відійшовши від математики - в його методиці відсутні такі поняття, як "негативні числа", "коріння" і "дроби". Чоловік каже, що свою версію допрацьовував два роки. Зараз її викладають в одній з академій розвитку інтелекту, по всій країні в рамках приватних шкіл і центрів.

"Наші діти, які після шести років йдуть в школу, стикаються з великим об'ємом інформації. Я часто чую, що діти вчать уроки з батьками до 10-11 години вечора. Це негативно позначається на їхньому розвитку і на стосунках у сім'ї. Є ментальна арифметика , яка дозволить скоротити цей процес і менше витрачати часу на домашні завдання. Я прийшов до цього - у мене є дві дочки. Коли народилася старша дочка, ми почали її розвивати. Зараз вона збирається в школу. Я побачив цю методику випадково, привіз її в Україна ", - розповів розробник укр їнської версії ментальної арифметики.

Завдяки такій методиці, п'ятирічна дитина вже через місяць вирішує приклади подумки, а дитина у віці від семи років за місяць вважає подумки швидше дорослого. Якщо займатися регулярно - людина зможе одночасно декламувати вірші і вважати в уяві. Також методика покращує пам'ять: щоб вивчити вірш, дітям достатньо було прочитати його два-три рази.

"Уявіть, що у кожного з нас в голові є рахунки. Ментальна арифметика розганяє мозок і фактично змінює ці рахунки на чотирьохядерний комп'ютер. Будь-яка інформація, неважливо, цифри, букви, картинки, починає оброблятися і сприйматися з величезною швидкістю", - говорить Володимир Федяй , уточнюючи, що його методика підходить не тільки дітям, а й корисна для дорослих.

Методика усного рахунку використовує в навчанні спеціальні рахунки Абакус. Якщо на уроках одночасно користуватися ними і "уявними" рахунками, як припускає вдосконалена версія ментальної арифметики - перші результати з'являються через три-чотири тижні. Класична версія методики дає такі результати мінімум через півроку, розповів автор української ментальної арифметики.

Чим корисна методика для дітей і дорослих

Академія, в якій викладається курс за методикою українця, провела чемпіонат серед своїх юних студентів. У ньому взяли участь кілька тисяч дітей. Переможець чемпіонату в молодшій групі (4-6 років) - Ваня Князєв з Броварів. Хлопчик вільно вирішує в розумі приклади додавання і віднімання з п'ятьма тризначними числами. Незважаючи на хвилювання, вундеркінд вирішує завдання майже моментально - для перевірки ми не встигали вводити цифри в калькулятор.

"Івану недавно виповнилося шість років. Він ходить в садок, на курси англійської мови, на секцію ушу і футбол. Ми з дружиною приділяємо увагу всебічному розвитку. Трохи більше року тому ми записалися на курси ментальної арифметики, на сьогоднішній день Ваня займається більше року. на другому році він буде вчитися множити і ділити багаторозрядні числа. Дитина після занять став більш уважним, сконцентрованим, він швидше справляється з завданнями в садку і на курсах англійської ", - говорить його батько, Вадим Князєв.

А в старшій групі переміг дитина, який вважав п'ятизначні числа - на швидкості два приклади в секунду.

Володимир Козел-Богуцький з Херсона відкрив для себе ментальну математику після мікроінсульту, відчуваючи проблеми з промовою і пам'яттю. Згодом очолив представництво академії в Херсоні. Літній чоловік знає шість мов і вважає в розумі, одночасно декламуючи вірші на вірменському і німецькою мовами.

"Я сам освоїв цю програму. У Херсоні вже випустилися дві групи дорослих, найстаршій студентці - 63 роки. Через півтора місяці занять вона показала результат - 10 дій поспіль з інтервалом три секунди. Вона краще стала аналізувати інформацію, відновилася пам'ять - вона до нас прийшла для відновлення пам'яті, у неї проблема з-за хвороби Альцгеймера. І виявилося, що все, чого вона боялася - пішло ", - розповів Володимир.

Фото: "Сегодня"

Для України це нова методика, але українські школярі, які займаються за цією програмою, вже демонструють свої здібності в декількох талант-шоу. Тим часом, ментальна арифметика поширена в більш ніж 70 країнах світу, в різні роки її освоїли понад мільйон учнів. У Китаї і Японії вона входить до шкільної програми.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Ментальна арифметика: як незвичайна методика рятує людей похилого віку і розвиває дітей". інші Інші новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Міла Князьська-Ханова

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ