Полезные материалы

Аліна Кабаєва: "Перемогти - це не дати зламати себе, не здатися і вистояти"

  1. Спорт не можна перетворювати в політичне зброю
  2. Футболісти - молодці! Але ЗМС привласнюють за конкретні результати
  3. Медведєва себе ще покаже. Якщо не буде сидіти в соцмережах
  4. Спрощення роблять художню гімнастику менш видовищною
  5. Плануємо приурочити фестиваль "Аліна" до Різдва і Нового року
  6. НМГ - найдинамічніший холдинг Росії

Олімпійська чемпіонка з художньої гімнастики, голова ради директорів холдингу Національна Медіа Група та видавничого дому "Спорт - Експрес" в ексклюзивному інтерв'ю висловилася на найактуальніші спортивні теми і підвела підсумки 2018 року

- 2018 й відходить в історію. Як думаєте, через деякий час з чим в першу чергу у вас буде асоціюватися цей рік?

- З перемогою. Так-так, саме з перемогою. Тому що перемогти - це не тільки бути найпершим і стояти на верхній сходинці п'єдесталу. Перемогти - це ще не дати зламати себе, не здатися і вистояти. У нас на зимову Олімпіаду поїхала фактично одна молодь. Що відбулися сильних атлетів МОК не пустив під приводом вживання допінгу, хоча ніяких доказів цьому не було. Нашу олімпійську збірну, по суті, обезголовили. Поїхали молоді недосвідчені хлопці, і подивіться, як вони билися. Перших місць мало, але другі і треті місця - наші! У багатьох видах спорту. Хіба це не перемога? Я вже не кажу про те, як ми провели чемпіонат світу з футболу . І це теж перемога. Ось 2018 рік для мене він такий ...

- Який день в минулому році запам'ятався найбільше, став найбільш значущим?

- Напевно, це день, коли завершився чемпіонат світу з футболу. Стало абсолютно ясно, що Росія не просто впоралася, а блискуче впоралася з таким складним завданням. І закриття турніру вийшло таким яскравим, радісним, таким, що запам'ятовується - як гарний фінальний акорд. Це було дуже хвилююче час. Мені здається, тоді все раділи, раділи. Навіть ті, хто до футболу байдужий. Адже справа не тільки в футболі. Чемпіонат був як виклик, і Росія довела, що, незважаючи на всі нападки і звинувачення, вона була, є і буде спортивною державою.

- На контрасті напрошується, звичайно, і питання про те, що найбільше засмутило?

- Необгрунтовані претензії до нашої олімпійської збірної і пов'язані з цим нелегітимні обмеження.

Спорт не можна перетворювати в політичне зброю

- На початку року допінгове переслідування нашої країни досягло піку, і в підсумку на Олімпіаду ми поїхали в нейтральному статусі. але після Ігор-2018 істерика навколо Росії стала спадати. Як вважаєте, допінговий жах скоро зійде нанівець? Або це ще не кінець і нас чекають нові випробування?

- Я вже це говорила, і це відомо. Спорт повинен об'єднувати людей. Неприпустимо перетворювати його в зброю зовнішньополітичної боротьби, але, на жаль, саме це і відбувається. Зовні ситуація з допінгом начебто заспокоїлася, але нападки на нашу країну, як ми бачимо, тривають. А це означає, що наші недоброзичливці можуть продовжити використовувати допінгових тему. Подивимося, наскільки міжнародним спортивним чиновникам вистачить мужності, щоб відстояти ідеали П'єра де Кубертена, а у наших чиновників вистачить витримки, професіоналізму та наполегливості для захисту інтересів російських спортсменів.

- Про що подумали, коли дізналися, що прапора і гімну Росії не буде на зимовій Олімпіаді?

- Такий несправедливості і такий гидоти я не могла собі навіть уявити. Розуміла, що це буде подвійне навантаження на наших хлопців. Але вони гідно впоралися з цим викликом.

- Якщо говорити про спорт - що вам найбільше запам'яталося на Олімпіаді в Пхенчхані?

- Драматизм фінального матчу з хокею і яскрава перемога нашої команди.

- Тренер Олег Знарок після цього золота покинув збірну , Та й зі СКА не зміг вийти у фінал Кубка Гагаріна. Це правда, що після олімпійського успіху настає психологічний спад?

- Виступ на Олімпіаді вимагає від спортсмена і тренера повної віддачі. І постійно тримати цю планку на висоті олімпійського золота непросто. Олег Знарок - видатний тренер, він живе хокеєм. Такі люди будуть завжди затребувані.

- Ви напевно знаєте, що Аліну Загитова , Що завоювала золото, назвали в вашу честь. Зізнайтеся, стежили за її виступами з особливими почуттями?

- Так стежила, і з особливим почуттям, вона дуже яскрава, талановита. І перемагає вона, звичайно, не тому, що назвали її в мою честь, а тому, що працьовита та цілеспрямована. Це ті якості, які їй прищепили батьки і тренери. І ми повинні їм бути вдячні за те, що у нас з'явилася така яскрава спортсменка.

- Знаю, що ви спілкувалися з Загитова після її успіху на Олімпіаді. Якщо не секрет, що їй сказали?

- Ні, це помилкова інформація. Після Олімпіади я з нею не спілкувалася, це було не так важливо, тому що бажаючих привітати її з перемогою було напевно багато і без мене. Я дзвонила Аліні в березні після чемпіонату світу в Мілані, де вона виступила невдало (Загитова зайняла 5-е місце. - Прим. "СЕ"), щоб підтримати її. Я сказала, що у всіх спортсменів бувають і тріумфи і поразки. Було таке і у мене. Впевнена, що Аліна Загитова ще неодноразово порадує нас своїми яскравими перемогами.

Олімпійська чемпіонка з художньої гімнастики, голова ради директорів холдингу Національна Медіа Група та видавничого дому Спорт - Експрес в ексклюзивному інтерв'ю висловилася на найактуальніші спортивні теми і підвела підсумки 2018 року   - 2018 й відходить в історію

Аліна Кабаєва.

Футболісти - молодці! Але ЗМС привласнюють за конкретні результати

- Давайте поговоримо про футбол. Російська збірна піднесла справжній сюрприз, дійшовши до чвертьфіналу ЧС-2018 . Що скажете про гру нашої команди?

- Грали дуже здорово, красиво, могли б вийти в півфінал. Прикро, що цього не сталося. Але футболісти все одно молодці - показали бійцівський характер. А тренер проявив себе як блискучий фахівець світового класу.

- Хто з футболістів цієї збірної вам найбільше імпонує - як за манерою гри, так і по поведінці поза полем?

- Звісно, ​​це Ігор Акінфєєв . Пенальті, відбитий ногою, - безумовно, увійде в історію російського спорту.

- В цьому році розгорілася бурхлива дискусія про те, чи варто було футболістам збірної Росії присвоювати звання заслужених майстрів спорту. Можете озвучити свою позицію з цього питання?

- Я вже сказала, що вони великі молодці. Вони нас порадували. І якістю гри, і ставленням до справи. Спасибі їм за це. Але заслужених майстрів привласнюють за конкретні результати. На жаль, на цьому чемпіонаті збірна його не добилася.

- Вуса надії, Забівака, ложки перемоги, жест Дзюби , Нога Акінфєєва ... З чим у вас буде асоціюватися ЧС-2018?

- З блискучою організацією турніру. Рада ФІФА визнав чемпіонат світу в Росії кращим в історії. Не просто успішним, а найкращим з усіх, що проводилися раніше, тому що він побив рекорди попередніх чемпіонатів світу. Тому особлива подяка всім організаторам. Всім, хто відповідав за будівництво, за безпеку, за спортивну організацію. І, безумовно, ми не повинні забувати і про волонтерів, які створили особливу атмосферу свята і доброзичливості, показали всьому світові Росію такою, яка вона є.

Медведєва себе ще покаже. Якщо не буде сидіти в соцмережах

- У 2018 році спорт виявився в числі найактивніших "ньюсмейкерів". Крім таких грандіозних подій, як Олімпіада і ЧС з футболу , Постійно виникали якісь ситуації, які розбурхували все спортивне співтовариство, - то трапилася бійка після бою Нурмагомедов - Макгрегор , то Серена Вільямс посварилася з суддею ... Все це мало великий резонанс серед спортсменів і уболівальників, розділило їх на два табори. Цікаво, а ви в цих обговореннях на чиєму боці?

- Я завжди на боці наших спортсменів, навіть якщо іноді вони трохи помиляються. Спорту без емоції не буває.

- Чим відоміший спортсмен, тим більше він привертає увагу величезної кількості людей. І це увагу не завжди доброзичливо. Женя Медведєва недавно зізналася, що змушена відмовитися від спілкування в соцмережах через численні негативних коментарів. Як вважаєте, наскільки виправданий такий крок, адже серед уболівальників багато і тих, хто щиро хоче підтримати спортсмена?

- Женя дуже талановита і дуже перспективна спортсменка, і я впевнена, вона ще себе покаже. Якщо не буде сидіти в соцмережах (посміхається). Так що її рішення абсолютно правильне. Ті, хто на неї нападає, поняття не мають, що таке спорт. Який самовіддачі він вимагає. З власного досвіду можу сказати, що і я, і дівчатка, які зі мною тренувалися і виступали, - не сиділи в соцмережах і, чесно кажучи, не звертали увагу на ЗМІ. Ми просто працювали, знали собі ціну, знали, чого ми хочемо, йшли до мети і перемагали.

Спрощення роблять художню гімнастику менш видовищною

- На чемпіонаті світу з художньої гімнастики в Софії знову блискуче виступили росіянки. Як ви вважаєте, чи дозволяють ці успіхи розраховувати на перемогу в Олімпійських іграх в Токіо?

- Спорт є спорт, але поки Ірина Олександрівна Вінер очолює збірну, у нас є всі шанси на перемогу.

- Цікавий ваш професійний погляд - як оцінюєте стан сучасної художньої гімнастики? До чого привели зміни в правилах, відкриті оцінки?

- Спрощення правил, яке ми спостерігаємо в останні роки, а також зниження цінності складних елементів роблять наш вид спорту менш видовищним і привабливим. Міжнародна федерація гімнастики (FIG) і Всеросійська федерація художньої гімнастики повинні це мати на увазі і відповідним чином реагувати.

- Але існує думка, що в гонитві за постійно збільшується складністю в художній гімнастиці є ризик втратити красу?

- Навпаки, нескінченні спрощення роблять художню гімнастику менш видовищною, менш ефектною і менш привабливою. Якщо така тенденція триватиме, то ми ризикуємо перетворити художню гімнастику з олімпійського виду спорту в загальнодоступний вид художньої творчості. А це, на мій погляд, неприпустимо. У багатьох інших видах спорту йдуть зовсім іншим шляхом - ускладнення елементів. Це робить спорт більш видовищним і привабливим. Цим шляхом має йти і розвиток російської художньої гімнастики. І це дуже важливо, оскільки сьогодні ми - законодавці моди в цьому виді спорту, а вже за нашої художньою гімнастикою піде і гімнастика в інших країнах.

- Чи існує якийсь варіант розширення олімпійської програми в художній гімнастиці або МОК не піде на це ніколи?

- Треба подивитися на досвід інших видів спорту, і перш за все на досвід спортивної гімнастики. Як тільки там з'явилися олімпійські медалі за окремі види, спортивна гімнастика стала набагато більш популярною у всьому світі. Тому що у багатьох країн одразу ж з'явився шанс отримати олімпійську нагороду. Те ж саме потрібно зробити і в художній гімнастиці. Звичайно ж, не для того, щоб у Росії було ще більше медалей, а для того, щоб наш чудовий, який народився саме в нашій країні, вид спорту набував ще більшої популярності у всьому світі.

Май 2018 року. Москва. Аліна Кабаєва під час виступу на фестивалі "Аліна". Фото Дарина Ісаєва, "СЕ"

Плануємо приурочити фестиваль "Аліна" до Різдва і Нового року

- У цьому році відбувся 10-й фестиваль "Аліна". Чи зверталися до вас з пропозиціями провести свій спортивний дитяче свято в іншій країні? Як взагалі ставитеся до такої ідеї?

- Так, в деяких країнах звернули увагу на наш фестиваль. Цей дитяче свято дуже сподобався своєю добротою, витонченістю і високим рівнем професіоналізму всіх учасників - від найменших до дорослих. І зараз ми вибираємо форму взаємодії з нашими друзями і можливими партнерами.

- Видовищна привабливість фестивалю таїть в собі певний спокуса - унікальний формат можуть скопіювати без вашого дозволу. Чи не побоюєтеся плагіату?

- Всі авторські права на фестиваль юридично захищені на міжнародному рівні. Це перше. Друге - для того щоб провести захід на нашому рівні, потрібні такі фахівці і учасники фестивалю, які є поки тільки у нас. Але ми зацікавлені в тому, щоб художня гімнастика крокувала по планеті. І готові співпрацювати з тими, хто хоче працювати з нами.

- Яким ви бачите майбутнє дитячого фестивалю "Аліна"?

- У цьому році у нас був 10-й ювілейний фестиваль, і дійсно ми хочемо в майбутньому трошки змінити формат. По-перше, плануємо приурочити його до Різдва і Нового року. По-друге, додати більше казковості, анімації, музики і балету.

- Цього року ви стали кандидатом педагогічних наук. Розкажіть, як вибирали тему для своєї дисертації і що можете особливо виділити у своїй науковій роботі?

- Моя кандидатська дисертація називається "Зміст спортивно-оздоровчого етапу підготовки дітей дошкільного віку в художній гімнастиці". Вона не претендує на епохальне наукове відкриття, але має, на мій погляд, гарне практичне застосування. Я узагальнила в ній досвід своєї спортивної кар'єри і, що найголовніше, досвід роботи з дітьми молодшого дошкільного віку - від 3 до 7 років - в процесі підготовки і проведення дитячого фестивалю художньої гімнастики протягом десяти років, про що ми з вами тільки що говорили . В результаті мною створена методика роботи з дітьми цієї вікової групи з урахуванням їх психофізіологічних особливостей. Для нашого виду спорту це дуже важливо, тому що дітей в художню гімнастику призводять з трьох років, і я сама прийшла в спорт саме в цьому віці, але науково обґрунтованих методик роботи з такими дітьми до сих пір не було.

- Чи плануєте продовжувати свою наукову роботу?

- Важко сказати, подивимося. Переді мною зараз стоїть більше все-таки практичних завдань. У спорті наукова робота базується в основному на великому практичному матеріалі. Якщо накопичиться матеріал, який можна буде систематизувати, і розробити певні рекомендації, які стануть корисними, то, звичайно, я постараюся це зафіксувати. Це можливо тільки в тому випадку, якщо мої дослідження будуть дотягувати до рівня докторської роботи, а це дуже складне завдання, і я на це поки не претендую.

- Над якими проектами крім фестивалю "Аліна" в минулому році працював ваш благодійний фонд?

- Крім фестивалю наш фонд надає підтримку деяким релігійним організаціям і окремим людям, які потребують допомоги і підтримки. Ми робимо це тихо, скромно, чи не зраджуємо ці справи розголосу і не робимо їх публічними. Я і зараз не хотіла б говорити про це.

НМГ - найдинамічніший холдинг Росії

- Національна Медіа Група - один з найбільш успішних і динамічних приватних холдингів на російському медіаринку. З якими результатами НМГ завершує 2018 рік?

- За підсумками 2018 року НМГ з фінансових і аудиторних показниками є найбільш швидкозростаючим медіахолдингом в Росії. Наш бізнес зробив масштабну трансформацію - від традиційних секторів присутності - ефірного телебачення і принта - до платного ТБ, інтернет-виданням і виробництва кіноконтенту.

Давайте по порядку. У сфері ефірного ТБ в цьому році "РЕН-ТВ" і "П'ятий" продовжили нарощувати частку аудиторії.

У новинній журналістиці МІЦ "Известия" стабільно входить в число лідерів рейтингу даного сегмента. За рік роботи МІЦ збільшив свою середньодобову аудиторію і увійшов в топ-5 найбільш відвідуваних новинних сайтів Росії.

Також НМГ займає частку понад чверть ринку платного телебачення в Росії, будучи стратегічним партнером для таких міжнародних гравців, як Discovery, VIASAT, Sony, Turner.

Окремо скажу про спорт. Ми активно розширюємо присутність в цьому сегменті, пропонуючи своєї аудиторії якісний контент у всіх середовищах споживання. Ключовим успіхом року тут стало значне збільшення фінансових і аудиторних показників "Спорт-Експресу". Видання стало прибутковим. Важливо відзначити, що 75% виручки "СЕ" зараз дає саме інтернет. Сайт sport-express.ru стабільно входить в топ-3 найбільш відвідуваних ресурсів спортивного рунета. Плюс "СЕ" активно впроваджує інновації - в редакції працює онлайн відеостудія, вперше запущена в рамках Олімпіади-2018.

Унікальну нішу тематичних спортивних каналів в Росії займають Eurosport і Eurosport Gold, а також Viasat Sport, які пропонують своїм глядачам трансляції провідних світових спортивних ліг та чемпіонатів.

Ми активно інвестуємо і в кіновиробництво. Картина "Лід", співпродюсером якої виступила НМГ, побила рекорди в прокаті: розмір касових зборів склав 1,5 мільярда рублів. Холдинг виступив в ролі інвестора і продюсера повнометражної картини Федора Бондарчука "Тяжіння-2". В кінці року ми зміцнили наше багаторічне співробітництво з командою Федора і набуваємо 50% кінокомпанії Art Pictures Studio.

Ми продовжуємо роботу з розвитку унікального освітнього проекту школи кіно і телебачення "Індустрія". П'ять робіт учнів школи успішно дебютували в конкурсі "Кінотавр-2018", короткометражний фільм наших студентів отримав гран-прі фестивалю "Коротше".

Крім того, в цьому році НМГ та партнерами був реалізований проект по створенню інфраструктури з мовлення ТБ-каналів в інтернет-середовищі "ВІТРИНА ТВ". На початку 2019 го готується до запуску онлайн-платформа More.TV, пропонує можливості перегляду самого затребуваного російського і зарубіжного контенту в онлайн-середовищі.

Особливо хочу відзначіті, что на чолі всех наших досягнені знаходяться люди. Саме професіоналізм, лідерство и орієнтація на результат наших співробітніків дозволяють досягаті поставлених цілей и формуваті амбітні плани. Ми пішаємося, что наші топ-менеджери відзначені професійним співтоваріством. У 2018 році активи НМГ завоювали шість призів в ключових номінаціях головної телевізійної премії країни - ТЕФІ. Платні телеканали НМГ стали лауреатами відразу в дев'яти номінаціях щорічної премії супутникового телебачення "Золотий промінь". А відразу сім керівників активів холдингу отримали премії "медіаменеджером-2018".

- Ви завжди дотримувалися чіткої позиції, що медіабізнес має свої особливості, але потрібно думати не тільки про прибуток, а й про інтереси суспільства. Чи вдається зберігати і просувати цю позицію на своїй посаді?

- Медіабізнес - складний бізнес, в якому дуже багато внутрішніх протиріч. Головне з них - це необхідність отримання прибутку і в той же час дотримання загальнонаціональних інтересів. І добитися оптимального співвідношення зусиллями однієї людини неможливо. В цілому нам це вдається. Але це результат роботи всієї нашої команди, включаючи насамперед генерального директора Ольгу Паскін.

- Сучасні друковані ЗМІ, в тому числі і спортивні, зазнають серйозних труднощів, конкуруючи з більш доступними телевізійними та інтернет-ЗМІ. Тим часом друкований варіант має свої переваги, стає свого роду ексклюзивом, який можуть дозволити собі люди, здатні відсунути суєту і спокійно (без реклами і нескінченних спливаючих вікон) дізнатися останні новини. Як ви вважаєте, чи не втрачає медіабізнес такого читача в гонитві за передовими технологіями?

- Така небезпека існує, але тут вирішальне значення відіграє контент. Важливо, які люди це роблять. У нас багато талановитих журналістів зі своєю власною позицією. А це і є золотий ключ до успіху.

Бліц від Аліни Кабаєвої
- Герой року?
- Ігор Акінфєєв.
- Подія року?
- Чемпіонат світу з футболу.
- Відкриття року?
- Аліна Загитова.
- І в кінці - ваше новорічне привітання.
- Всіх російських спортсменів і любителів спорту вітаю з Новим роком! Бажаю всім яскравих перемог! "Спорт-Експрес" завжди з вами!

Як думаєте, через деякий час з чим в першу чергу у вас буде асоціюватися цей рік?
Хіба це не перемога?
Який день в минулому році запам'ятався найбільше, став найбільш значущим?
На контрасті напрошується, звичайно, і питання про те, що найбільше засмутило?
Як вважаєте, допінговий жах скоро зійде нанівець?
Або це ще не кінець і нас чекають нові випробування?
Про що подумали, коли дізналися, що прапора і гімну Росії не буде на зимовій Олімпіаді?
Це правда, що після олімпійського успіху настає психологічний спад?
Зізнайтеся, стежили за її виступами з особливими почуттями?
Якщо не секрет, що їй сказали?