Полезные материалы

NEWSru.com :: Футбольні клуби роблять гроші на образливих прізвиська

Майка Дмитра Сичова під час виступу за "Спартак"

12 травня в Москві пройде футбольне супердербі - грають непримиренні суперники ЦСКА і "Спартак". Напередодні цього матчу газета "Комсомольська правда" спробувала поглянути на їх протистояння з неофіційною боку.

Навряд чи знайдеться в Росії людина, яка б не знала, як фанати суперників називають столичні "Спартак" і ЦСКА. "М'ясо" і "коні" прописалися на вітчизняних стадіонах так давно, що сьогодні здається, вони там були завжди. Однак аж до нинішнього століття це були образливі образи, і в шістдесяті роки через кинутий в обличчя "м'ясника" або "коня" могли побитися навіть футболісти на полі.

Але останнім часом ситуація змінилася. Клуби почали усвідомлювати, що їх "клички" - це бренди, не сильно поступаються в ціні офіційним назвам. І рожева свинка нітрохи не гірше червоно-білого ромбика, а маленька конячка - червоно-синього щита. На них можна робити гроші точно так же, як і на титульних найменуваннях.

До Дмитру Сичову спартаківські фанати відносяться по-різному: хтось раніше симпатизує, хтось відверто зневажає. Занадто далеко життя розвело футболіста і клуб, який дав йому путівку у велику гру. Але саме з Сичова почалася остаточна легітимізація "м'яса". Юний форвард, вийшовши до камер в футболці з написом "Хто ми? М'ясо!", Породив шалений попит на продукцію з таким слоганом. Сьогодні спартаківські сектори на підтримку своїх улюбленців скандують: "М'ясо! М'ясо!" - від колишніх образ не залишилося і сліду.

Не відстають від червоно-білих і закляті друзі армійці. Коли фанати на матчі ЦСКА разом відпустили в небо тисячі надутих гелієм кульок-конячок, "нікнейм" остаточно перейшов з полупрілічних мало не в офіційне титулування клубу. Сьогодні прийти на гру армійців з плюшевою кобилою - знак хорошого тону і клуб робить на сувенірній продукції "непогані гроші.

З провінційних команд першими підхопили цю моду самарські "Крилья Совєтов". Образливу кричалку уболівальників супротивника вони перетворили в талісман. І тепер хутряну щура клубних кольорів разом з вимпелом дарують перед грою навіть капітану суперників.

Як називають наші команди:

ЦСКА - коні, стайня

Над етимологією цього прізвиська б'ються кращі уми фанатського руху, але до розгадки ще далеко. Найбільш достовірним є походження від самого першого назви клубу: Дослідно-показовий майданчик Военведа. Вважається, там в господарстві мали місце і коні. Самі ж романтичні тягнуть генеалогію прізвиська безпосередньо до кінноті Будьонного.

"Спартак" - м'ясо, свині

На відміну від ЦСКА тут все гранично ясно. До гучного нинішньої назви клуб виступав під маркою "Харчовик", ось один із напрямів діяльності "титульного спонсора" і породило кличку.

"Москва" - кепки

Як клуб, утворений мало не позавчора, "Москва" не має багаторічну історію з безліччю підгрунтя. Їх прізвисько - неприкритий натяк на головний убір головного вболівальника команди мера столиці Юрія Лужкова. Штучно всіяне "городяни" у фанатському середовищі досі не вкоренилося.

"Зеніт" - мішки, бомжі

Причина появи прізвиська - славний для Пітера 1984 рік. На честь завойованих золотих медалей в місті на Неві випустили мало не мільйонної партією поліетиленові пакети з написом "Зеніт" - чемпіон ". І всі шанувальники клубу, включаючи Михайла Боярського, ходили з цими" мішками "." Як бомжі ", - зловтішалися столичні фанати.

"Локомотив" - паровоз

До початку XXI століття "Локомотив" вважався п'ятим колесом у возі московських команд. Тому навіть порядної клички йому придумати ніхто не спромігся. А коли "Локо" набрав силу, то схопилися за перше, що попалося під руку. І воно прижилося.

"Динамо" - сміття

Було б дивно, якби команду силового суспільства недоброзичливці іменували якось інакше. Хоча зараз від динамівських фанатів запросто можна почути і дещо пообіднее на адресу власних же футболістів. Одна тільки їх кричалка "Вперед, виродки! Вперед, тупі!" чого вартий. Перейшов з Англії в "Динамо" Олексій Смертін спочатку був просто в шоці.

"Крилья Совєтов" - щури

Жадібний до словотворення російський народ скоротив назву клубу, і з абстрактного імені народився цілком конкретний звір.

"Сатурн" - телепузики

Прізвисько йде корінням в недалеку історію клубу, коли його спонсором був телеканал Рен-ТВ. Канал зійшов з кола, а кличка залишилася.

"Томь" - валянки

Можливо, в середній смузі Росії це слово, покликане символізувати сибірське походження клубу, і здається образливим. Але людям, які живуть в краю, де стовпчик термометра регулярно опускається до мінус п'ятдесяти, на валянки ображатися не доводиться.

"Ростов" - сінокосарки

Ще зовсім недавно клуб був "Ростсільмашем" - по імені найбільшого на Дону виробника сільгоспмашин. Складно сказати, чи була справді серед його продукції сінокосарка, але фанатів це не цікавило.

Юний форвард, вийшовши до камер в футболці з написом "Хто ми?