Футбол. Турнірна таблиця ЧС-2018: Росія б'є Єгипет, Салах - в тіні Черишева

Sport.ru/ Футбол. У вівторок, 19 червня, на змагальну доріжку чемпіонату світу з футболу вийшли останні чотири учасники Мундіалю - збірні Колумбії, Японії, Польщі та Сенегалу. А в рамках вечірньої програми дня в Санкт-Петербурзі збірна Росія боролася з Єгиптом.

Про матчах вівторка в нашому підсумковому матеріалі шостого ігрового дня ЧС.

ГРУПА А. З самого ранку вся увага російських уболівальників була прикута до Санкт-Петербургу, де на арені однойменного стадіону головну команду країни очікувало бій c Єгиптом за три очки, який з 90-відсотковою ймовірністю гарантували Росії право продовжити боротьбу за Кубок світу на стадії плей офф.

З перших хвилин матчу Черчесов запропонував єгиптянам, як і раніше аравійцям, якісний пресинг в розстановці 4-5-1, з перебудовою стилю по ходу таймів.

З лівого флангу "фараонів" атакували Жирков, Зобнин і замінив травмованого Дзагоєва Черишев, праворуч нагнітали Фернандес, Газінський і Самедов, а роль наконечника збірної в цей раз Черчесов довірив Дзюбі, залишивши форварда "Краснодара" Смолова на лавці.

Турнірна таблиця ЧС-2018

Вже з самого початку першого тайму стало зрозуміло, що феєрії гольових моментів, ефектних флангових проходів і розсипи елегантних дотепів, якими російські футболісти наввипередки один з одним обсипали суперника під час матчу з аравійцями, в першій сорокап'ятихвилинці чекати не варто - команди помітно обережними, чекаючи помилку з боку суперника. Чи не дочекалися.

По-справжньому гострий момент трапився лише один раз, коли на 41-й хвилині матчу захисники збірної Росії дозволили Салах прийняти м'яч на лінії штрафного, а той розкрутив фінтом Жиркова і пробив з розвороту в лівий кут. М'яч пройшов зовсім поруч зі штангою - Акінфєєв м'яч тільки поглядом проводив.

Початок другого тайму ознаменувався королівським підношенням господарям Мундіалю з боку гостей з Єгипту. На першій хвилині тайму Зобнин подав на Дзюбу, тульський велетень начисто програв боротьбу Ахмеду Фатхі, але останній елегантно під саму штангу переправив м'яч у власні ворота на очах у здивованої публіки - 1: 0!

Другий гол у ворота єгиптян трапився вже без участі останніх. На 59-й хвилині шедевр видала парочка Фернандес-Черишев! Маріо з кута поля прострілив в сторону воріт єгиптян, а далі "жовта субмарина" в складі збірної Росії спливла в штрафному майданчику суперника і випередивши захисників запустила результативну торпеду за спину Мохамеда Ель-Шенаві.

Браво, Денис! Ще одна така гра, і в офіс "Вілльяреала", без сумнівів, полетять привабливі пропозиції з усіх світових футбольних столиць.
Браво, Денис

Ще через 3 хвилини нагадав про себе вже занудьгували Дзюба. Рослий форвард команди Черчесова вигриз м'яч у чужій штрафній, класно пішов від захисника єгиптян і кометою запустив м'яч у ближній кут воріт Ель-Шенаві.

Розгром за 15 хвилин!
Розгром за 15 хвилин

Наступний м'яч божевільного другого тайму трапився на 72 хвилині і, на жаль, вже в ворота збірної Росії. Мохамеда Салаха збили на лінії штрафного майданчика і арбітр вказав на точку. Лідер єгиптян був точний - 3: 1.

Гола форварда "Ліверпуля" став останньою подією дивного другого тайму матчу Росія - Єгипет. Як підсумок - яскрава перемога Росії в Санкт-Петербурзі, яка практично гарантує нашій команді вихід в 1/8 фіналу ЧС.

Після перемоги над Єгиптом збірна Росії, в активі якої шість очок, зміцнюється на першій сходинці групи А, звідки тепер її може змістити тільки Уругвай, відстає від лідера на три пункти, але має один матч в запасі - вже завтра команда Суареса битиметься на поле " Ростов-Арени "з Саудівською Аравією.

Матчі третього туру, які остаточно розставлять команди на свої місця, відбудуться 25 червня, коли дружина Черчесова в Самарі зіграє з Уругваєм, а команди Єгипту і Саудівської Аравії розберуться між собою в Волгограді.
Роздягальня збірної Росії після матчу з Єгиптом.

Календар і результати ЧС-2018

ГРУПА H. Перший матч квартету був зіграний в Саранську, де похід за Кубок світу починали команди Колумбії і Японії.

Не кожен страшний сон запам'ятається уболівальникам і футболістам збірної Колумбії так, як стартові хвилини сьогоднішньої гри проти Японії на поле "Мордовії-арени". Вже на третій хвилині поєдинку арбітр матчу Дамір Скоміна вигнав з поля за гру рукою в своєму штрафному майданчику захисника колумбійців Карлоса Санчеса і призначив одинадцятиметровий удар у ворота Давида Оспіна.

До точки підійшов півзахисник дортмундської "Боруссії" Шінджі Кагава і холоднокровно відкрив рахунок в матчі.

Поганий сон колумбійських уболівальників спробував розігнати зоряний форвард латиноамериканської команди Радамель Фалькао, зусиллями якого на 37-й хвилині гри команда Хосе Пекермана заробила гольовий штрафний, точно виконаний Хуаном Кинтеро. Але втримати нічийний рахунок до кінця гри ослабленим колумбійцям все-таки не вдалося.

Під завісу матчу форвард гостей Юйа Осако відгукнувся на точний навіс з кутового у виконанні колишнього футболіста ЦСКА Хонди, і головою підсік м'яч у дальній кут, поставивши крапку в матчі - 2: 1, Японія сенсаційно виграє!

В іншому матчі групи H на московському стадіоні "Відкриття Арена" поляки грали з Сенегалом.

Охарактеризувати матч на спартаківський арені можна однією фразою: поляки атакують, сенегальці забивають. З перших хвилин матчу команда Адама навалювання грала в досить безглузду активність, а африканці сиділи в засідці і чекали свого моменту.

Дочекатися вдалося двічі - в першому таймі на 37-й хвилині, коли м'яч після удару півзахисника Ідрісса Гейє зачепив ногу поляка Сіонека і зрадницьки залетів у протилежний від Войцеха Щенсни кут воріт, а другий раз - на 60-й хвилині, коли форвард сенегальців Ньянга скористався помилкою Щенсни, що пробіг повз м'яча, і без зусиль послав м'яч в порожні ворота збірної Польщі.

Гол Гжегожа Крихов'як, який на 86-й хвилині вискочив на подачу Гросицького зі штрафного і розстріляв ворота африканців ударом головою, навряд чи сильно підніме настрій полякам, які втратили на старті турніру дорогоцінні три очки.

Після першого туру турнірну таблицю групи H очолюють команди Сенегалу і Японії, який у вівторок обіграли своїх суперників з однаковим рахунком 2: 1, а третю і четверту рядок ділять між собою поляки з колумбійцями.

У наступному турі, який відбудеться 24 червня, підопічні Адама навалювання на поле "Казань-Арени" спробують реабілітуватися за стартовий провал в матчі з Колумбією, а в Єкатеринбурзі зустрінуться лідери квартету збірний Японії та Сенегалу.