Полезные материалы

Чи беруть в армію Росії з кіфозом 1, 2, 3 ступеня?

Кіфоз - хронічна хвороба хребта і грудного відділу, яка викликає сильне викривлення цих органів Кіфоз - хронічна хвороба хребта і грудного відділу, яка викликає сильне викривлення цих органів. У цього захворювання є кілька стадій, зі своїми особливостями. За їх наявності лікар визначає, чи придатний юнак до служби.

Читайте також: Кіфоз грудного відділу хребта - лікувальні вправи

Остаточну відповідь на питання «Чи беруть в армію з кіфозом?» Дає лікарська комісія, провівши обстеження. Отримавши всі висновки, вона приймає рішення про несення призовником служби. якщо виникає Остаточну відповідь на питання «Чи беруть в армію з кіфозом спірне питання, призначають додаткове обстеження.

При кіфозі порушення буває фізіологічне і патологічне. Фізіологічний - коли хребет викривлений на 40 градусів і не більше.

Патологічний - коли хребет викривлений більш, ніж на 45 градусів.

Лікарі виділяють чотири ступені кіфозу грудного відділу і хребта:

перша - коли орган викривлений на 30 градусів, а у хворого в області викривлення з'являються болі;

  • друга - деформація органа доходить до 50 градусів, хворому важко дихати, починаються проблеми з сечовипусканням;
  • третя - коли органи викривлені в 60 градусів, а в спині спостерігаються сильні болі, стискаються внутрішні органи і стають набагато менше, чому відбувається нестача кровопостачання;
  • четверта - хребет деформований більше 70 градусів. Хворий може залишитися інвалідом і задихнутися від нестачі дихання.

Визначити точну ступінь захворювання зможе травматолог згідно рентгенівському знімку і певних обстежень Визначити точну ступінь захворювання зможе травматолог згідно рентгенівському знімку і певних обстежень.

Знаючи ступеня хвороби, давайте тепер розберемося, чи беруть в армію з кіфозом. Призовник може служити чи ні, необхідно переглянути хвороби, описані в регламенті статті 66.

Відповідно до закону, що діє в Російській Федерації на сьогоднішній день, стаття 66 вказує на наступне:

військова категорія «А» - хлопець придатний до служби, у нього стандартне викривлення, як і у багатьох;

  • категорія «Б» - юнак може служити в армії не у всіх військах, для нього є обмеження;
  • до категорії «В» відносяться хворі з фіксованим кіфозом клиноподібної форми від 3-х і більше хребців;
  • до категорії «Д» відносяться чоловіки з серйозним кіфозом, і до служби в збройних силах вони не придатні.

Юнаки, у яких діагноз, що відноситься до двох останніх категоріям, на службу не призиваються. Комісія встановлює, що вони не придатні і їм видають білий квиток, визначаючи в запас.

Проводячи медогляд призовника, лікарі використовують таблиці статті 66 «Розклад хвороб» і дивляться перелік захворювань хребта, що не дозволяють проходити військову службу.

Давайте ще раз розглянемо, чи беруть в армію Росії з кіфозом різного ступеня. Стаття 66 не пояснює точно це питання. Дуже часто бувають спірні ситуації при ухваленні рішення про придатність юнака до служби. На їх рішення йде не один рік. Відзначимо відразу, що сьогодні не потрапляють в армію призовники, у яких такі симптоми хвороби:

Сильна опуклість хребта більше 60 градусів.

  1. Деформована грудна клітка, є патологія в грудних хребцях і ребрах, вони западають.
  2. Є порушення дихання.
  3. Сильно зменшено простір між міжхребцевими дисками в грудному відділі.

Ще раз давайте визначимося. З кіфозом 1-го ступеня чоловіка заберуть, а ось брати чи не брати з другої - вирішить лікарська комісія. Вони візьмуть до уваги кількість звернень хворого до лікаря з цією проблемою, чи проходив він спеціальне лікування. З третім ступенем, природно, призовник звільнений від служби, але тільки в мирний час.

Що потрібно зробити призовнику з кіфозом, щоб його звільнили від служби в армії

Перш за все, йому необхідно пройти медичну комісію, яка підтвердить наявність захворювання і визначить його ступінь. Потім до військкомату потрібно подати відповідні документи:

  • довідки;
  • результати МРТ, рентген та інших обстежень;
  • позначки про відвідування лікаря в медкарті;
  • висновок лікаря.

Після цього необхідно буде дочекатися остаточного рішення.

У 2015 році були прийняті зміни в закон про лікарсько-військової експертизи, згідно з яким стало менше діагнозів і хвороб, що дозволяють призовнику не служити в армії. Вони торкнулися і статті 66, про хвороби хребта. Тепер юнаки, у яких сколіоз другого ступеня і функції хребта не порушені, вважаються придатними до армійської служби. У деяких ситуаціях, коли є проблеми з диханням, призовники з другої ступенем кіфозу не допускаються до служби.

Коли хлопець з кіфозом потрапляє під категорію «В», «Г» або «Д», він не повинен дозволяти медичної комісії визнавати його придатним для армійської служби. Заради свого здоров'я він може відстоювати свої права.