Полезные материалы

Чи беруть в армію зі сколіозом і якою мірою?

  1. Сколіоз і армія: коли можна і коли не можна служити
  2. Чи беруть в армію з плоскостопістю

Сколіоз - це викривлення хребта вправо або вліво відносної своєї осі Сколіоз - це викривлення хребта вправо або вліво відносної своєї осі. На жаль, ця неприємність зустрічається у кожного другого сучасного юнака. Причини викривлення хребта можуть бути найрізноманітнішими, але основною є малоактивний спосіб життя, коли підлітки криво сидять за партами, сплять на неправильних ліжках, постійно сидять в кривому положенні за столом тощо. Розвивається сколіоз в період зростання, це приблизно з 10 до 16 років.

В цей час батькам потрібно бути дуже уважними і не допускати, щоб їхні діти криво сиділи або спали на занадто м'якій перині. В останньому випадку необхідно спати на жорсткому і пружному ортопедичному матраці, який дозволяє хребту прийняти правильне положення і розслабитися.

Однією з хвороб, з якої можуть не взяти на службу до військової частини, є сколіоз. Це досить серйозна недуга, який не можна запускати. Найчастіше призовників з такою проблемою відправляють на лікування, надаючи відстрочку. Однак не завжди сколіоз є причиною «укосу» від строкової. Чи беруть в армію зі сколіозом? Давайте розбиратися.

Читайте також: Закликають Чи в армію з виразкою шлунка

Сколіоз і армія: коли можна і коли не можна служити

Ні для кого не секрет, що перед тим, як йти в армію, все призовники проходять медичну комісію, яка включає в себе повний медогляд. Юнак проходить всіх лікарів, і на підставі їх свідчень комісія приймає рішення про те, придатний або не придатний призовник до служби. В обов'язковому порядку всі проходять ортопеда, який перевіряє хребет.

Якщо лікар бачить викривлення, яке часто явне, то він може відправити юнака на рентген для того, щоб встановити, яка стадія розвитку викривлення.

Зазвичай дають направлення на рентген стоячи і напрямок на рентген лежачи. Перший дозволяє визначити ступінь сколіозу, а другий - фіксований він чи ні. Якщо на рентгені, який був зроблений лежачи, кут викривлення зник, то в такому випадку діагноз «сколіоз» не ставиться.

Якщо говорити про ступені викривлення хребта, то їх буває чотири:

  • 1-я - до 10 ° викривлення;
  • 2-я - 11-25 °;
  • 3-тя - 26-50 °;
  • 4-я - більше 50 °.

Відповідність ступенів сколіозу і категорій придатності до служби:

  1. Якщо сколіоз 1-го ступеня, медкомісія приймає рішення брати призовника на службу, але записує його в категорію «Б». Тим новобранцям, хто потрапив в дану категорію, надаються деякі обмеження.
  2. Якщо 2-я ступінь, молодої людини також записують в категорію «Б» і беруть на службу. Однак, якщо є порушення функцій, в такому випадку записують в категорію «В», тобто військовий квиток, який звільняє від громадянського обов'язку, але лише в мирний час. У разі військових конфліктів такий юнак призивається на службу.
  3. Якщо 3-й ступінь, юнак йде в запас, і його записують в категорію «В».
  4. Якщо 4-я ступінь, призовник потрапляє в групу «Д» і звільняється від армії.

Читайте також: Закликають Чи в армію з тахікардією

Чи беруть в армію з плоскостопістю

Поряд зі сколіозом причиною непридатності до армії може бути плоскостопість, яке часом розвивається на тлі запущеного викривлення хребта Поряд зі сколіозом причиною непридатності до армії може бути плоскостопість, яке часом розвивається на тлі запущеного викривлення хребта. При плоскостопості людині надається спеціальне взуття, тому носіння армійських черевиків для нього недопустимо. Слід зазначити, що лише за наявності 3-й і 4-го ступеня недуги можна «відкосити» від служби. Якщо лікар виніс діагноз про наявність 3-й або 4-го ступеня, то призовника записують в категорію «В», і, таким чином, він звільняється від строкової.

Якщо ж у юнака 2-я ступінь, він придатний до служби у військовій частині. До внесення поправок в закон з другої ступенем теж не допускалося брати в армію. Однак тепер ситуація змінилася. При наявності 1-го ступеня молода людина може відправлятися на службу, і ніякі відмовки тут не приймаються. В даному випадку він не відчуває болю при ходьбі в тій чи іншій взуття, тому нести громадянський обов'язок зобов'язаний. Так що неправильно вважати, що з плоскостопістю не беруть в збройні сили. Тут має значення, який ступінь розвитку недуги.

Читайте також: Чи беруть служити з остеохондрозом

В цілому лікарі на медкомісії практично завжди зацікавлені в тому, щоб все призовники йшли в армію, оскільки це громадянський обов'язок, який необхідно виконати. Більшість громадян придумують собі хвороби, роблять липові довідки, намагаючись всіма силами «відкосити» від служби. Саме тому люди на медичної комісії привчені і часто відразу можуть розпізнати, де дійсно нездорові хлопці, а де - хитруни. Не варто накликати на себе хвороби, набагато краще прослужити рік і забути про це, ніж ховатися від військкомату і ризикувати власною свободою.

Чи беруть в армію зі сколіозом?