Полезные материалы

Призов до армії РФ в Криму - кримчанам дали поради як уникнути строкової служби

  1. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  2. Орфографічна помилка в тексті:

30 жовтня 2018, 15:57 Переглядів:

Фото: архів.

Для того щоб кримчанам уникнути незаконного "призову" в російську армію , Потрібно, як мінімум, не отримувати російський паспорт і не ставати на облік в т.зв. "Військкомати" окупантів.

Про це "Апостроф" розповів аналітик "Кримської правозахисної групи" Олександр Сєдов.

По-перше, за його словами, ні в якому разі не можна отримувати російський паспорт, тоді ніхто не зможе закликати - це найнадійніший метод.

Сєдов також закликає юнаків не ставати на облік в "військкомат", а якщо хто вже там стоїть - то знятися з нього.

"Для цього достатньо принести відповідний лист до військкомату з проханням знятися з обліку у зв'язку зі зміною місця проживання і вказати будь-яке інше місце проживання. Якщо за ухилення від служби за російськими законами загрожує кримінальна відповідальність, то непостановка на облік - це адміністративна стаття і 500 рублів штрафу ", - пояснив він.

"Захворіти" і піти в суд - такий варіант пропонує правозахисник. Цей спосіб не новий і періодично працює. Потрібно лише зібрати всі можливі довідки з лікарень, історію своїх хронічних захворювань і принести на медкомісію. Але якщо лікар визнає придатним, то можна це питання вирішувати вже в суді і навіть не обов'язково його вигравати.

"Судовий процес буде тягнутися досить довго, а поки не прийнято рішення суду, рішення про придатність не вступить в силу. Але навіть якщо суд першої інстанції програний, можна подавати на апеляцію, і поки пройдуть всі ці суди, призовна кампанія вже давно закінчиться, і рішення про придатність в цій призовної кампанії буде недійсним ", - зазначає Сєдов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Альтернативне проходження служби. На цей варіант можна послатися, мотивуючи це релігійними переконаннями. В армію, звичайно, все одно відправлять, але зброю в руках така категорія призовників тримати не буде. За російськими законами ніяких доказів чоловік надавати не повинен - ​​досить публічної заяви. Робити це краще до початку призовної кампанії.

І п'ятий варіант - це виїхати на вільну територію України.

"Поки людина не оголошений в розшук, він може спокійно перетинати адміністративний кордон з Кримом. Але якщо людина вже отримав повістку, розписався про отримання і не з'явився до військкомату, це може бути розглянуто як ухилення, і в подальшому його оголосять у розшук", - резюмував експерт.

Після того, як в Криму почався осінній "заклик" на строкову військову службу в армію РФ, МЗС України висловив протест Росії . Українські дипломати нагадують окупантам, що такі дії є грубим порушенням зобов'язань відповідно до міжнародного гуманітарного права.

Нагадаємо, ще в минулому році в доповіді ООН про права людини в Україні говорилося, що "заклик" кримчан на військову службу в армію РФ порушує Женевську конвенцію. Кампанія по "заклику" порушує міжнародну заборону на військову службу в збройних силах держави, що окуповує, пояснили в Організації.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як" відкосити "від" призову "окупантів в Криму: кримчанам дали п'ять рад". інші Новини Криму дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ