Полезные материалы

Служба за контрактом за кордоном

  1. Перелік країн для служби за кордоном
  2. На яку зарплату можна розраховувати
  3. умови служби
  4. Порядок укладення контракту
  5. Критерії відбору
  6. Застереження для майбутніх контрактників
  7. Громадянство через службу в армії

Військові кадри затребувані в багатьох країнах світу. Є держави, які забороняють захищати інтереси свого народу іноземцям, а також країни, які більш лояльні в цих питаннях. Вони готові платити зарубіжним військовим непогану зарплату, і гарантують соціальний захист. Служба за контрактом за кордоном як спосіб поліпшити своє матеріальне становище, і іммігрувати в благополучну країну часто розглядається росіянами, які не мають райдужних перспектив на батьківщині. Про те, як стати контрактником в іноземній армії, і чого чекати від цієї служби, далі в матеріалі.

Перелік країн для служби за кордоном

У світі багато держав, які беруть в свою армію контрактників-іноземців, але далеко не у всіх країнах військова служба посильна для росіян, і добре оплачується.

Основні складності:

  • мовний бар'єр;
  • складні кліматичні умови;
  • специфіка завдань, що встановлюються перед військовими-іноземцями.

До цього слід додати незвичну їжу, особливо медицини, складності життя далеко від сім'ї і рідних місць.

Найбільш привабливими для росіян, що бажають служити за кордоном, вважаються такі країни, як:

  • Франція (Французький іноземний легіон);
  • США;
  • Великобританія;
  • Німеччина;
  • Італія і так далі.

Сьогодні практично у всіх благополучних країнах Європи є недобір в національні Збройні Сили, тому брак заповнюють контрактниками-іноземцями.

Також іноземці можуть служити в армії Ізраїлю. Періодично потрібні військові фахівці для служби в різних військових формуваннях ООН.

Вибираючи країну і формат служби, необхідно пам'ятати, що найманство (оплатне участь в збройних конфліктах) - серйозне кримінальний злочин, за яке можна отримати реальний термін позбавлення волі. З цієї причини потрібно з особливою обережністю вибирати військове формування, що набирає контрактників.

На яку зарплату можна розраховувати

Мінімальна заробітна плата військовослужбовця-контрактника в європейських країнах - від 1,5 тисячі євро. Таку зарплату платять перші 5 років за умови, що службовець не просувається по кар'єрних сходах, і прибуває в званні, рівнозначно рядовому.

Будь-яка наступна сходинка по військовій кар'єрних сходах дає прибавку в 200-500 Євро. За участь у відрядженнях, миротворчих місіях та інше виплачується подвійне, а то й потрійне грошове забезпечення. За одну піврічне відрядження армієць молодшого неофіцерского чину може заробити близько 15 тисяч Євро, але такі відрядження випадають військовослужбовцям не часто.

В армії США зарплати більше, однак, потрапити туди можна тільки, отримавши дозвіл на проживання (грін-карту). Так, рядовому платять близько 2 тисяч доларів на місяць, неофіцерскому складу - близько 3 тисяч доларів на місяць, а офіцерам - починаючи від 4 тисяч доларів на місяць.

Бойові походи в США оплачуються за завищеними тарифами. За місячну відрядження в Ірак або іншу гарячу точку планети, де задіяні Збройні Сили США, рядовий може заробити 3 окладу, тобто близько 6 тисяч доларів.

На великі оклади можуть розраховувати фахівці військових професій , Які дійсно роблять значний внесок у функціонування Збройних Сил інших держав.

умови служби

умови служби

Служба в армії будь-якої країни світу починається з підготовчого етапу, в рамках якого проходить ознайомлення бійця з умовами несення служби і навчання. Цей термін складає від 2-х до 4-х місяців.

Закінчується підготовчий етап підписанням контракту. До цього моменту новобранець може відмовитися від подальшої служби. Якщо служити стане не під силу після підписання тривалого контракту, то єдина можливість залишити службу - дезертирувати.

В іноземних полицях (або інших військових з'єднаннях, створених для служби іноземців) армієць повинен проявляти фізичну витривалість, організаторські та розумові здібності. Активна і сумлінна служба за контрактом за кордоном також передбачає присвоєння чергових військових звань та просування по службі.

У зарубіжних полицях практично немає дідівщини і інших дискримінаційних проявів, оскільки, в основному, кожен, хто працює розуміють, що це просто робота, і чим сумлінніше вони будуть служити, тим більше шансів просунутися по кар'єрних сходах.

Побутове, соціальне, речове забезпечення та харчування приблизно таке ж, як і в сучасній російській армії. Розраховувати на щось більше не варто. Кожній країні армія обходиться дуже дорого, тому економія присутня у всіх сферах. Армійці отримують тільки найнеобхідніше.

Приблизний розпорядок дня:

  • підйом (5.00);
  • сніданок (5.30);
  • прибирання території і ранковий розлучення (7.00);
  • другий сніданок (9.00);
  • тренування і навчання (до 12.00);
  • обід (о 12.00);
  • виконання службових завдань (до 17.30);
  • вечеря (о 17.30);
  • особистий час (до 22.00);
  • відбій (о 22.30).

Якщо під час вступу на службу ви вже володієте будь-якої прикладної професією, то висока ймовірність, що в армії також будете цим займатися. Особливо це стосується електротехніків, механіків, зварників, кухарів, операторів ЕОМ, молодшого медичного персоналу і так далі.

Порядок укладення контракту

Для того щоб укласти контракт на військову службу в європейській країні, необхідно:

  • самостійно прибути на добірний пункт (ніхто не буде оплачувати новобранця витрати, пов'язані з отриманням візи, прибуттям і проживанням, також ніхто не гарантує, що по прибуттю новобранець буде прийнятий);
  • здати іспит на знання офіційної мови держави, де буде проходити служба (додатково знання англійської мови вітається);
  • пройти медкомісію і психологічне тестування;
  • пройти перевірку на фізичну підготовку і витривалість (кандидат повинен підтягуватися на перекладині, підніматися по канату, виконувати вправи на прес та інше).

У Французькому Іноземному легіоні немає вимог по знанню французької мови. Можна потрапити на службу, володіючи тільки російською мовою. Якщо буде підписаний контракт, то заняття з французької мови будуть входити до обов'язкової програми навчання.

На першому етапі подається мінімальний пакет документації та заяву встановленого зразка. Найчастіше єдиним документом, який вимагається від іноземця, є його закордонний паспорт.

Кандидати, які успішно пройшли відбірне оцінювання, можуть розраховувати на зарахування на підготовчі курси. Після їх проходження новобранець може претендувати на укладення контракту терміном на 5 років.

Якщо говорити про армію США, то потрапити туди набагато важче. Основна складність - отримати американський вид на проживання.

Критерії відбору

Мінімальні вимоги до кандидатів цілком лояльні: вік від 17-ти до 40-ка років, наявність закордонного паспорта і хороший стан здоров'я.

При проходженні перевірки на фізичну підготовку кандидат повинен підтвердити відповідність таким кваліфікаційним вимогам:

  • 20 віджимань;
  • 50 присідань;
  • біг на довгу дистанцію (3 км за 12 хвилин).

Це самий мінімум. Якщо деякі учасники відбору покажуть кращі результати, то візьмуть саме їх. Набагато охочіше беруть на службу тих кандидатів, які відповідають наступним вимогам:

  • вік від 20-ти до 25-ти років;
  • наявність прикладної професії (потрібно документальне підтвердження);
  • спортивні досягнення.

У новобранця повинні бути добре розвинені уважність і пам'ять (ці якості окремо тестуються). Що стосується здоров'я, то негативну оцінку можуть отримати кандидати, які перехворіли:

  • жовтяницею, кір;
  • перенесли одну або кілька операцій;
  • мали переломи або важкі травми.

У кандидата повинні бути хороші зуби, відмінний слух і зір.

Застереження для майбутніх контрактників

Військовослужбовців в іноземних арміях чекає багато складнощів. Більш того, труднощі можуть виникнути і після повернення на батьківщину.

Слід відразу зазначити, що якщо ви - російський підданий, то вас не відправлять служити в точки, де є вітчизняний інтерес, тобто не слід боятися, що будете воювати проти своїх.

Проблеми можуть виникнути через незнання національного законодавства і традицій тієї країни, в якій буде проходити служба. З цієї причини слід уважно поставитися до підготовчих курсів, де новобранцям доводять правила безпечної поведінки з цивільним населенням.

Як вже говорилося, Кримінальним кодексом України передбачено покарання за найманство. Однак, перебуваючи на службі в іншої держави, військовослужбовець не може відмовитися від виконання наказів командира. Якщо виникне ситуація, в якій ваше військовий підрозділ буде направлено в зону збройного військового конфлікту, тоді є ймовірність кримінального переслідування в РФ.

Це застереження не стосується миротворчих місій ООН.

Громадянство через службу в армії

Мінімальний термін служби для того, щоб претендувати на отримання громадянства іноземної держави - 3 роки, в деяких країнах - 5 років. Після закінчення цього терміну військовослужбовець має право звернутися із заявою про отримання громадянства.

Тільки в тому випадку, якщо за час служби іноземець приблизно виконував свої обов'язки, був надійним і добросовісним бійцем (не мав доган, стягнень та інших видів покарань), то його прохання може бути задоволене.

Передбачена прискорена процедура отримання громадянства для тих військових, які мають особливі заслуги перед державою (є нагородні знаки).

Родичі армійця, який загинув при виконанні своїх обов'язків на службі іноземної держави, рідко мають право на громадянство, однак, уряд може розглянути їх документи, і прийняти позитивне рішення в тому випадку, якщо загиблий мав особливі бойові заслуги.