Полезные материалы

Як вболівальники добиралися до ЧС-2018: самі незвичайні способи

На Чемпіонаті світу з футболу в Росії змагаються не лише збірні з усього світу, а й їхні вболівальники

На Чемпіонаті світу з футболу в Росії змагаються не лише збірні з усього світу, а й їхні вболівальники. бразильці переміщаються по столичному метро в костюмах динозаврів, мексиканці гуляють по містах ЧС в сомбреро, а тисячі ісландців перед грою своєї збірної влаштовують перформанси. Ще одне негласне змагання розгорнулося між тими, хто не летів, а їхав на Кубок. RTVI зібрав найоригінальніші способи дістатися до головних змагань цього літа.

Губерт Вірт

70-річний німецький уболівальник Губерт Вірт з баварського міста Форххайм приїхав в Москву на тракторі Lanz Bulldog 1936 року випуску, який перебрав своїми руками. Він почав подорож в середині травня і за місяць проїхав більше двох тисяч кілометрів по Німеччині, Польщі, Білорусі та Росії.

Максимальна швидкість його транспортного засобу - 30 км / год, але ззаду є причіп, який уболівальник переробив в будинок на колесах. Компанію німцеві склала такса на прізвисько Відьма (Хексе).

Хворіти на ЧС-2018 Вірт, зрозуміло, буде за збірну Німеччини. Але ще він підтримує команду з Данії. будинки пенсіонера чекають дружина, двоє дорослих дітей і онук. Вони з розумінням поставилися до подорожі глави сімейства. Адже на цьому тракторі чоловік вже їздив на Чемпіонат Європи 2016 року до Франції.

Вернер Циммерман

55-річний швейцарець Вернер Циммерман теж вирушив в Росію на тракторі. Він хоче приїхати в Калінінград 22 червня, щоб подивитися на гру збірної Швейцарії проти Сербії. Відстань в 1800 км він розраховує подолати за два тижні.

На відміну від німецького вболівальника, Циммерман вибрав новий трактор, але без гідропідсилювача керма. За словами швейцарця, він цілий місяць качав руки, щоб підготуватися до поїздки.

Сантьяго Реалі

Аргентинець Сантьяго Реалі приїхав в Москву з Барселони на велосипеді. він викладав в інстаграм фото подорожі, яке почалося на початку березня. Мрійник-мандрівник, як сам себе називає Реалі, подолав 4 тисячі кілометрів і відвідав 12 країн на шляху до мрії - повболівати за збірну Аргентини на ЧС-2018. Друзі не вірили в успіх вболівальника, але зараз раді за нього.

Друзі не вірили в успіх вболівальника, але зараз раді за нього

Джеймі Марріотт і Мітч Джонс

Вболівальники з Англії Джеймі Марріотт і Мітч Джонс теж вибрали велосипеди для того, щоб приїхати в Росію. Правда, на відміну від аргентинця, їх мотивом була благодійність: акцію вони приурочили до боротьби з раковими захворюваннями. Шлях від Хемпшира до Волгограда зайняв у них 24 дня. За цього час вони подолали близько 3800 кілометрів. 18 червня збірна Англії в Волгограді зіграє проти Тунісу.

Мохамед Нуфа
Єгиптянин Мохамед Нуфа їхав до Росії на велосипеді і (частково) летів на літаку. З Єгипту його шлях на велосипеді лежав би через Сирію, тому уболівальник вирішив не ризикувати, а дістатися літаком до Болгарії. Своїми враженнями від подорожі Нуффал ділився в групі в фейсбуці. Єдине, на що єгиптянин скаржився, так це на холодну російське літо. 15 червня Єкатеринбурзі він подивився матч Єгипту і Уругваю. До столиці Уралу Нуфа все-таки прилетів на літаку.

Елдер Батіста


Елдер Батіста з Португалії теж осідлав двоколісного друга, щоб подивитися за матчами своєї збірної. Його надихнула перемога Кріштіану Роналду і компанії на Чемпіонаті Європи 2016 року. Тоді ж уболівальник вирішив, що поєднає подорож з благодійною акцією, щоб зібрати гроші для фонду рідного міста Аленкер.
З 6 травня Батіста проїхав більше 4,5 тисячі кілометрів і відвідав вісім країн. 18 червня він приїхав в Москву і на сторінці в фейсбуці написав російською мовою: «Москва, ось я і прийшов». 20 червня в «Лужниках» Португалія зіграє проти Марокко.

Гретар Йонссон і Крістбьорн Кьяртанссон

Ісландці Гретар Йонссон і Крістбьорн Кьяртанссон приїхали в Москву на машині. Чи не найоригінальніший спосіб пересування, але їх автомобіль - «Нива», розфарбована в кольори національного прапора.

За словами Йонссона, радянський позашляховик - культова машина в Ісландії. Свою уболівальник виграв, коли туристична фірма проводила конкурс в фейсбуці. Після чвертьфіналу Ісландії на Євро-2016 друзі вирішили, що поїдуть на ЧС-2018 року. А після несподіваного виграшу визначилися, який транспорт їх пощастить.

Новина швидко розлетілася по маленькому острову, і у вболівальників з'явилися спонсори. Найцінніше, що привезли два друга в Москву - лист від президента Ісландії, який повболівати за збірну в Росію не приїхав через політичні причини. Невідомо, чи встигли фанати передати послання гравцям, текст листа - теж таємниця. Але вже в першому матчі збірна Ісландія створила сенсацію і втримала нічию в матчі проти Аргентини.

Ванесса Зандона Сарторі і Линха Бергамін Хосе

Теж джип, теж раритетний. цей автомобіль вибрали бразильці Ванесса Зандона Сарторі і Линха Бергамін Хосе. Їхній автомобіль зробили в 1946 році.

Свою подорож вони почали 12 березня 2016 року у півдні Бразилії. Всього сімейна пара побувала в 43 країнах Південної і Північної Америки, Африки і Європи На підготовку такого масштабного заходу пішли роки. За словами вболівальників, на ремонт джипа пішло близько п'яти років. Це не дивно, адже Бергамін Хосе за професією інженер. За ці роки він перетворив просту машину в будинок на колесах.

За ці роки він перетворив просту машину в будинок на колесах

У Росії бразильці зупинилися в Ростові-на-Дону, де 17 червня бразильці з рахунком 1: 1 зіграли зі швейцарцями. Тепер уболівальники поїдуть в інші російські міста, де буде грати їх збірна. А після фіналу (сімейна пара не сумнівається, що Бразилія виграє Кубок світу) вони поїдуть в подорож по Північній Європі, а потім в планах Туреччина, Азія і Австралія. Всього «на колесах» вони хочуть провести п'ять років і подолати 179 тисяч кілометрів.

чи Цзин

Китаєць з російським паспортом Лі Цзин поставив собі за мету відвідати всі 11 міст, які приймають матчі ЧС-2018, на коні. У березні в Карачаєво-Черкесії йому подарували коня, якого він назвав Караман. «Кара» - на честь відправної точки подорожі Карачаєво-Черкесії. «Ман» знаменує собою фінальну крапку імпровізованого походу - місто Мурманськ.

У 2007-му Лі вже пройшов в сідлі з Башкирії через Забайкальск в Пекін, присвятивши 17-місячний пробіг довжиною в дев'ять тисяч кілометрів літніх Олімпійських ігор. Другий його дальній маршрут пролягав з Пекіна в західний Китай уздовж Великої Китайської стіни.

Зараз денна норма Караман і Лі - 40 кілометрів шляху. Мандрівник скаржився на комарів і спеку, які чекали його в Самарській і Волгоградській областях. Та й кавказького жеребця в степах важче, ніж в горах. Але Лі сподівається, що в жовтні 2018 року сягне берегів Баренцева моря.

Грем Кентслі

Продюсер з Великобританії Грем Кентслі приплив в Волгоград на своїй яхті «Шарлін». Свій похід він назвав «Від Дунаю до Волги». Подорож почалася в Болгарії і за 36 днів Кентслі пройшов через Румунію, Крим і Волго-Донський канал.

18 червня англійці зіграють в Волгограді проти збірної Тунісу.

18 червня англійці зіграють в Волгограді проти збірної Тунісу

PS

Деяким уболівальникам дістатися до ЧС не вдалося, але на допомогу прийшли друзі. Так, мексиканський уболівальник на ім'я Хав'єр приїхати на чемпіонат не зміг: його не пустила дружина. Але його друзі не стали впадати у відчай і взяли з собою картонну ростовую фігуру одного. На футболці у паперового Хав'єра напис: «Моя бабуся мене не відпустила». Судячи з фотографій в інстаграме його друзів, копія Хав'єра відмінно проводить час в Росії.

https: //rtvi.com/stories/kak-b ...