Полезные материалы

Володимир Абрамов: Аршавіна в Англії називають хітрож * пим

  1. Задушать за сто рублів

Для футболістів обдурити або «кинути» агента - свята справа

Ця людина продав за кордон більше 150 наших спортсменів і тренерів. Серед його клієнтів - Рінат Дасаєв, Федір ЧЕРЕНКОВ, Анатолій БИШОВЕЦЬ ... Володимир АБРАМОВ вважається першим радянським футбольним агентом. Таким, як він, палець в рот не клади.

- Власник футбольного клубу «Краснодар» Сергій Галицький заявив, що футбольні агенти зовсім знахабніли. За перехід гравця один з них вимагав собі 300 тисяч доларів, а інший - і зовсім 400 тисяч. Справедливо обурюється власник клубу?

- А Галицький НЕ знахабнів, ставши доларовим мільйонером в нашій країні? Хіба ціни в його магазинах не ростуть - на м'ясо, ковбасу та майже на все? Всі ці націнки, вони в чию кишеню йдуть? Галицький міркує, як торговий працівник. Це раз. А по-друге, Краснодар - не найкращий місто країни, туди не кожен футболіст поїде. Якщо клуб Галицького знайде агентів, які будуть просити менше комісійних, - будь ласка!

- Він готовий платити 5 - 10 відсотків від суми контракту. Це звичайна світова практика.

- Згоден. Але є нюанси. Якщо за перехід Халка «Зеніт» заплатив 60 мільйонів євро, то 10 відсотків - це 6 мільйонів. Великі гроші! Можна кілька років не працювати. А якщо гравець не такий розкручений і агент зумів збити ціну трансферу, наприклад з двох мільйонів до одного, - що тоді? Формально агент може розраховувати на 100 тисяч комісійних. Але він же заощадив для власника клубу цілий мільйон! Тому агент і просить не 100 тисяч, а, скажімо, 250 або 300. Це нормально, до того ж часто комісійні йдуть в кишеню не тільки агенту, але і його помічникам.

Раніше Андрій Аршавін проводив відпустку з дружиною і дітьми. Однак цього літа все буде, очевидно, по-іншому. фото: facebook.com

- Коли агентам було легше працювати - в 90-е або тепер?

- Звичайно, раніше. У 90-е футболісти були неписьменними, нічого не розуміли в фінансах. А сьогодні все спритні стали, ось тільки наших футболістів за кордон майже ніхто не бере. Зараз в Європі все забито, ціни на гравців пішли вниз. І тільки в Росії ціни задирають до небес. На наш ринок хлинув цілий потік агентів з усього світу.

- Бували випадки, коли клієнти «кидали» своїх агентів?

- А як же! Обдурити - це для футболістів свята справа. Особливо для таких типів, які отримують великі гроші. Найяскравіший приклад - історія з Андрієм Аршавіним. Перейти з «Зеніту» в «Арсенал», укласти вигідний контракт йому допоміг агент Денніс Лахтер. Скільки шуму було, скільки захоплень! Але потім Аршавін зметикував: навіщо йому агент, якщо з клубом можна домовитися безпосередньо? Та й «Арсенал» його до цього підштовхнув. Загалом, через півроку від послуг Лахтера нападник позбувся.

- Влітку у Аршавіна закінчується контракт з «Арсеналом». Як ви думаєте, де він продовжить кар'єру?

- Аршавін - людина дуже складний. Він вважає, що в усьому розбирається сам, в тому числі в бізнесі. Йому не потрібні поради! Андрія в Англії називають smart ass - хітрожопие. Він жив під одним дахом з жінкою, яка народила йому трьох дітей. Але шлюб так і не оформив! А тепер, як я розумію, у Андрія інша пасія, і він відчуває себе вільною людиною. Мене виховали за радянських часів - я не можу собі дозволити таке. А Аршавін може. З точки зору капіталістичного суспільства, де він опинився в молодому віці, це нормально. Там людина людині вовк.

Агент АБРАМОВ обурений тим, як Аршавін кинув його колегу. Фото з особистого архіву Володимира АБРАМОВА

- З ким із футболістів ви зараз працюєте?

- З Андрієм Панюкова з «Динамо». Йому 18 років, але він вже виходив в основному складі. У Панюкова були пропозиції від інших клубів, проте нам вдалося поліпшити умови його контракту, і Андрій залишився в «Динамо». А то б пішов безкоштовно, як Іван Соловйов. Керівництво «Динамо» занадто довго думало, чи варто підписувати з ним контракт. А коли схаменулися, 19-річний Соловйов вже підписав договір з «Зенітом». Зараз всі почали лаяти його агента, Лахтера. А чого лаяти-то? У Вані в «Динамо» була ставка 35 тисяч рублів. А завдяки Лахтер він отримав в «Зеніті» дуже хороші підйомні, клубу гравець дістався безкоштовно, а тому і сам агент заробив солідні комісійні. Професіонал!

- Журналісти пишуть, що Соловйов тепер буде отримувати в місяць 1,5 мільйона доларів.

- Це вигадка. В реальності сума набагато менше.

Бразилець ХАЛК хотів сам пробити пенальті ... Фото В'ячеслава Євдокимова / Архів «Советского спорта»

Задушать за сто рублів

- Вам не здається, що обстановка в «Зеніті» залишається напруженою? Широков не забиває пенальті, а вину за це звалює на бразильця Халка.

- Ха-ха! (Голосно сміється.) А що, правильно Широков сказав. Халка купили для того, щоб він забивав голи. Купили за великі гроші. А йому ж корейський захисник з «Базеля» практично не дав жодного разу як слід вдарити. Він просто «з'їв» Халка! Коли бразилець грав в «Порту», ​​то забивав майже в кожному матчі. А в «Зеніті» у нього так не виходить. Халк став грати на місці Володі Бистрова. Але якщо зарплата у бразильця в два рази більше, ніж у Бистрова, нехай він і бігає більше. І грає в два рази краще. Я чому симпатизую «Зеніту»? Тому що до приходу Халка і Вітселя погоду в цій команді визначали чи не іноземні зірки, а російські футболісти. А потім в «Зеніті» щось зламалося, пішли конфлікти. Коли Халк або Вітсель забивали голи, наші хлопці не бігли їх вітати. Зараз відносини покращилися, але вони далеко не ідеальні.

... але капітан «Зеніту» ШИРОКОВ відтер його від м'яча. Роман вважає, що нападник ХАЛК повинен забивати голи з гри. Фото В'ячеслава Євдокимова / Архів «Советского спорта»

- На стадіоні в Грозному прямо в мікрофон суддю Вілкова назвали продажним. Як, на ваш погляд, повинен був відреагувати арбітр? - Якщо ти суддя, то повинен звикати до образливих випадів на свою адресу. У них робота така - завжди знайдеться незадоволений. Футбол для того і створений, щоб люди могли вихлюпнути емоції. А то що ж виходить? На стадіоні пити горілку не можна, палити не можна, ще й емоції висловлювати заборонять? Так, президент Чечні не стримався і висловив свою думку. Інша справа, що він зробив це в мікрофон, на весь стадіон. Ось це неправильно. Але Кадиров міг і не знати, що мікрофон включений.

- Свого часу ви закінчили Московський фінансовий інститут. Поясніть, чому «Газпром» не може виділити мільярд євро на чемпіонат Росії, але готовий викласти таку суму на Об'єднаний чемпіонат Росії і України?

- У «Газпрому» немає одного мільярда, який просто лежить в столі. А вже лунають заклики: нехай цей мільярд Міллер віддасть на дитячий футбол. Але, вибачте, це утриманський підхід. Досить бути утриманцями! Зараз гроші, які вкладаються в футбол, не повертаються. А Міллер бачить вигоду в об'єднанні двох чемпіонатів, він хоче створити продукт, який в подальшому став би самоокупним.

- Вас не вразили суми призових, які озвучив глава «Газпрому»? Вони вище, ніж в Лізі чемпіонів УЄФА.

- Чи не вразили. Я мав справу з людьми з «Газпрому». Якщо ви на дачі не заплатите за газ, вас через сто рублів задушать. А якщо не заплатите тисячу - повісять. «Газпром» - це вовк, він вигризає все. І не збирається просто так дарувати комусь гроші. Якщо Міллер каже про мільярд євро, значить, він знає, де його знайти. Він же не хоче, щоб його перетворювали в дурня. А українці бояться, що цих грошей «Газпром» не дасть.

- І все-таки у нас буде спільний чемпіонат з Україною?

- Російські клуби живуть невідповідно до своїх достатків. Нас скоро викинуть з єврокубків - за недотримання фінансових правил. Треба об'єднуватися - у нас немає іншого вибору.

Май на увазі

Коли збірна Росії завоювала «бронзу» на Євро-2008, Володимир Абрамов не надто схвально відгукнувся в інтерв'ю про гру наших футболістів з іспанцями. Та газета потрапила на очі Віталію Мутко. Тодішній президент РФС розпорядився прибрати Абрамова з футболу. Так що тепер Володимир Миколайович називає себе не футбольним, а спортивним агентом. Але виступає як експерт в футбольних телепрограмах.

Справедливо обурюється власник клубу?
Хіба ціни в його магазинах не ростуть - на м'ясо, ковбасу та майже на все?
Всі ці націнки, вони в чию кишеню йдуть?
А якщо гравець не такий розкручений і агент зумів збити ціну трансферу, наприклад з двох мільйонів до одного, - що тоді?
Бували випадки, коли клієнти «кидали» своїх агентів?
Але потім Аршавін зметикував: навіщо йому агент, якщо з клубом можна домовитися безпосередньо?
Як ви думаєте, де він продовжить кар'єру?
А чого лаяти-то?
Я чому симпатизую «Зеніту»?
Як, на ваш погляд, повинен був відреагувати арбітр?