Всі товариські матчі Бразилії проти Росії / СРСР

Незважаючи на те, що Бразилія і Росія / СРСР знаходяться на різних континентах, матчі за їх участю траплялися досить часто (13 разів). Спочатку була ідея написати про найголовніші (чи то пак на ЧС та ОІ), але про них все чули. Куди краще товариські! 8 штук, з 1965 по 2006, від Валентина Іванова і Пеле до Аршавіна і Кака! Один момент - не очевидець жодного з матчів, так що можливі неточності.

СРСР 0: 3 Бразилія

4 липня 1965, Москва, Центральний стадіон ім. Леніна, 102 000 глядачів

СРСР: Банников (Кавазашвілі, 46), В. Пономарьов, Рябов, Данилов, Воронін, Сичинава, Метревелі, Вал. Іванов (Банішевський, 46), Барка (Біба, 68), Хусаїнов (Логофет, 46), Месхі

Бразилія: Манга, Кампуш Сантос, Белліні (Діта, 82), Дуду (Діас, 73), Орландо, Рілдо, Жаір (Гаррінча, 77), Герсон, Флавіо, Пеле, Парана

Голи: Пеле (24, 67), Флавіо (32)

Перший товариський матч між цими збірними, але не перший офіційний. 7 років тому на чемпіонаті світу в Швеції Бразилія обіграла СРСР в рамках групового турніру з рахунком 2: 0, попутно представивши світу Пеле, однак з групи вийшли обидві команди (Радянський Союз завдяки тому, що Англія не зуміла переграти Австрію). Далі турнір склався для них по різному - СРСР вилетіли від господарів турніру, а бразильці переграли їх же в блискучому фіналі.

Могли вони зустрітися і 4 роки по тому, обидві збірні (до речі, одна офіційно найсильніша в Європі, а друга в усьому світі) хвацько пройшли груповий етап, але СРСР знову оступилися в першому ж раунді плей-офф, причому знову на господарях чемпіонату і не вийшли в ¼ фіналу, де чекала Бразилія, згодом стала дворазовим чемпіоном.

На початку 60-х Селесао були незламні та їх цілком можна порівняти з героєм того часу, Мохаммедом Алі. Обидва не залишали жодних шансів суперникам. Якщо продовжити проводити паралелі з боксом, то описуваний матч цілком собі тягне на поєдинок претендента проти чемпіона. Хоча до 1965 року Бразилія сильно змінилася, з основного складу, який виступав трьома роками раніше в Чилі залишилися лише Жілмар, Кампуш, Пеле і Гаррінча.

Зміни були і в збірній СРСР, наприклад захисна лінія була практично повністю оновлена ​​в порівнянні з минулим ЧС. І та, і інша команда перед очною зустріччю провели далеко не один матч - СРСР впевнено проходив кваліфікацію на наступний мундіаль, здобувши з травня по липень перемоги над Грецією, Уельсом і Данією (над останньою 6: 0), а Бразилія проводила час в товариських турне , за червень зігравши аж 6 ігор - перемоги над Бельгією, НДР, Алжиром, Швецією і нічия з Аргентиною і Португалією. Примітно, що пропущений був всього 1 м'яч, а Пеле засмучував суперників цілих 6 разів.

Довідкова інформація закінчилася, трохи і про гру, яка стала бенефісом Пеле. Не допоміг і Георгій Сичинава, який спеціально був висмикнуть з півзахисту і приставлений до Королю. Взагалі, схему господарів можна назвати хай не оборонної, але обережною. Так, на місце Сичинава був пересунутий форвард Барки, а попереду залишилися «за все» троє футболістів - Месхі, Метревелі і Валентин Іванов.

"Я дуже радий, що мені все ж вдалося забити гол у Москві. До сих пір в моєму послужному списку не було м'ячів, проведених в ворота збірної СРСР. Тому я, напевно, так і радів успіху в матчі" - Пеле.

Допомагало це все в кращому випадку до 20 хвилини, а потім Пеле, легко і невимушено обігравши двох біля штрафного, завдав моментальний удар і відкрив рахунок. Кілька хвилин по тому він же зробив все, щоб відзначився Флавіо. У другому таймі збірна СРСР перебудувалася і мала 2 хороших моменти, але спочатку виручила поперечина, а потім і Манга.

Варто відзначити, що бразильці грали переважно через центральну зону, практично не задіюючи фланги. Деяка активність на краю виникла лише з виходом Гаррінчі менш, ніж за 15 хвилин до кінця гри. На той час рахунок вже був розгромним - Пеле, відірвавшись від усіх захисників, розстріляв ворота з лінії штрафної.

Бразилія 2: 2 СРСР

2 листопада 1965, Ріо-де-Жанейро, «Маракана», 132 000 глядачів

Бразилія: Манга, Кампуш Сантос, Белліні (Мауро, 26), Дуду, Орландо, Рілдо, Жаір, Герсон, Флавіо (Адемір, 46), Пеле, Парана

СРСР: Яшин, В. Пономарьов, Шестерньов, Данилов, Воронін (Хусаїнов, 76), Афонін (Хурцилава, 73), Метревелі, Сабо, Банішевський, Малофєєв (Месхі, 46), Копаев

Голи: Герсон (51), Пеле (54) - Банішевський (59), Метревелі (85)

Матчу-реваншу чекати довелося недовго, менше півроку. Збірна СРСР встигла зіграти ще одну товариську зустріч - 0: 0 з Югославією, і по разу з суперниками по кваліфікації до ЧС (2 перемоги, 1 поразка). Бразильці ж особливо не проявляли активність - розгром Уругваю 3: 0 в черговому дружньому матчі і неофіційна зустріч з лондонським «Арсеналом» (0: 2).

Склад Селесао залишився колишнім, а ось в СРСР зробили відразу 7 замін. Місце в воротах зайняв великий Лев Яшин, в центрі оборони замість Рябова вийшов Шестерньов, але найголовніші зміни відбулися в нападі. На поле в стартовому складі вийшли Сабо, Банішевський, Малофєєв і Копаев - з них тільки другий брав участь в попередньому матчі, вийшовши після перерви.

На поле в стартовому складі вийшли Сабо, Банішевський, Малофєєв і Копаев - з них тільки другий брав участь в попередньому матчі, вийшовши після перерви

З огляду на результати останніх товариських матчів в загальному і домашніх зокрема, а також зустріч в Москві, журналісти і вболівальники бразильської збірної вірили тільки в перемогу. І навряд чи їх розчарувало початок матчу - господарі проводили безлічі різноманітних атак, звичайно ж хороший був Пеле, але радянські футболісти відмінно стримували суперника, а коли і вони були безсилі, виручав Яшин.

Ближче до кінця тайму за рахунок того, що бразильські півзахисники активно допомагали своїм нападником в атаці, гравці СРСР зуміли провести декілька не дуже небезпечних випадів. На другий тайм Селесао вийшли заведеними і за 10 хвилин двічі відзначилися. Спочатку Герсон, пішовши від Сабо і Шестернёева, не залишив жодних шансів Яшину, через кілька миттєвостей Пеле робить схожий прохід - 2: 0.

"Росіяни проявили волю до перемоги і високу агресивність" - L'Equipe

Ось тут футболісти СРСР і показали себе, продемонструвавши відмінну командну гру і фізичну підготовку. Нехай перший м'яч був забитий після грубої помилки голкіпера Мангі, але в подальшому тиск гостей тільки посилювалося і за 5 хвилин до кінця призвело до другого м'яча. Якби це був чемпіонат світу, немає сумнівів, що футболісти СРСР без праці дотиснули в додатковий час.

Після гри тренера і футболістів збірної критикували всі кому не лінь і, як показав час, не дарма. Через рік на англійському чемпіонаті світу Бразилія сенсаційно не вийшла з групи, поступившись два рази по 1: 3 угорцям і португальцям. СРСР же дісталися до півфіналу, але вагомих дивідендів це не принесло - поразки 1: 2 від НДР і Португалії в матчі за 3-е місце.

СРСР 0: 1 Бразилія

21 червня 1973 року, Москва, Центральний стадіон ім. Леніна, 80 000 глядачів

СРСР: Пільгуй, Дзодзуашвілі, Хурцилава, Ловчев, Капличний, Колотов, Мунтян, Васенін, Зінченко, Онищенко (Ніконов, 68), Блохін

Бразилія: Венделл, Луїс Перейра, Мойзес, Зе Марія, Клодоалдо, Марко Антоніо, Вальдоміро, Рівеліно, Жаірзіньо, Лейвінья, Пауло Сезар

Гол: Жаірзіньо (67)

Історія повторюється. Знову ці збірні зустрічалися в товариському матчі через 3 роки після чемпіонату світу. Чи варто говорити, що в 1970 році в Мексиці обидві команди впевнено пройшли груповий турнір, але СРСР вилетів на першій же стадії плей-офф, а Бразилія стала чемпіоном?

За місяць до гри збірна СРСР здобула 2 перемоги над Францією та Ірландією в черговий кваліфікації перед ЧС, а також програла в товариському матчі Англії. Бразилія знову вирушила в насичене турне проти команд абсолютно різного рівня, від Тунісу до Італії.

Перед зустріччю в Москві тренер гостей Маріо Загало заявив, що його команда серйозно підготувалася до суперника і ставить її на один рівень зі збірною ФРН, з якої бразильці зустрічалися до цього. Виходячи з цього, Селесао НЕ будуть мчати стрімголов вперед, а розпочнуть зустріч, вивчаючи противника.

"Зустрітися з командою СРСР зараз - значить визначити хоча б приблизно темп зростання її класу, а перемогти - значить проникнути в лабораторію її підготовки до чемпіонату світу" - Маріо Загало

На відміну від нинішніх прес-конференцій, Загало говорив це не маючи на увазі будь-яке лукавство і виконав обіцянку. У першому таймі обидві команди нікуди не поспішали, так що гра проходила досить рівна. І ті, і інші намагалися працювати флангами - особливо бразильці тиснули зліва, де розташовувався Пауло Сезар і часто підключався до атак Марко Антоніо. Радянські футболісти діяли трохи різноманітніше, обидва краї атаки в особі Блохіна і Онищенко працювали збалансовано, від того ініціатива була скоріше за ними.

У другій половині гравці обох збірних стали частіше помилятися, а перевага перейшла до команди СРСР, футболісти якої упустили 2 вірні можливості забити. Готовий битися об заклад на будь-які гроші, що в звітах всієї радянської преси написали «спрацювала стара футбольна істина - не забиваєш ти, забивають тобі». Хоча насправді так і сталося. Після навісу з правого флангу Жаірзіньо, єдиний, хто брав участь в аналогічному матчі 8-річної давності, головою вразив ворота. Після цього господарі ще провели кілька симпатичних атак, але толком зробити нічого не змогли.

У тому ж році збірна СРСР посіла 1 місце в своїй групі, але їй стояли стикові матчі з Чилі. Перший матч в Москві завершився нульовою нічиєю, а в відповідь втрутилася політика - команда рад відмовилася летіти в країну, в якій тільки що стався військовий переворот, і американська збірна потрапила на ЧС автоматично.

Для Бразилії мундіаль склався невдало - двічі зайнявши 2 місце в групах (ідіотська система проведення турніру), триразові на той момент чемпіони в матчі за бронзові медалі програли Польщі.

Бразилія 2: 0 СРСР

1 грудня 1976, Ріо-де-Жанейро, «Маракана», 50 000 глядачів

Бразилія: Леао, Карлос Альберто (Маріньо, 70), Амарал, Бето Фускан, Марко Антоніо, Жіванілдо (Фалькао, 46), Рівеліно (Какапава, 46), Зіко, Жиль, Роберто, Ней

СРСР: Гонтар, Круглов, Ольшанський, Хінчагашвілі, Парів, Слободян (Бережний, 46), Мачаідзе, Тарханов, Долматов, Чесноков (Казаченок, 20), Петросян

Голи: Фалькао (79), Зіко (87)

Тут варто відразу ж зробити поправку, СРСР поїхали на матчі з Аргентиною і Бразилією у вигляді «збірної клубів». Склад цієї команди практично повністю відрізняється від складу збірної, яка роком раніше грала у відбірковому турнірі чемпіонату Європи, а в тому ж 1976 ¼ з Чехословаччиною.

Забавно, що кілька місяців тому суперники зустрічалися в матчі за 3-е місце на Олімпіаді в Монреалі, але тоді навпаки, найсильніший склад був у СРСР.

У бразильців в той час сяяли Фалькао, Рівеліно і надія всієї нації, або як би сказали зараз «розпіарений», Зіко. Як би там не було, Селесао до зустрічі з СРСР зіграли 12 матчів в різних товариських турнірах і всього один раз оступилися (1: 1 з Парагваєм). Радянська збірна же мало того, що зібрала не найкращих, ще й кількома днями раніше провела важкий матч з Аргентиною під проливним дощем. А в Ріо їх чекало палюче сонце.

Ви розумієте, що у наших співвітчизників (кому-то колишніх) не було шансів. Зовсім. Ще в першому таймі бразильці створили чи не з десяток гольових моментів, але видатний матч видав «динамівець» Гонтар.

Після перерви поле покинув активний Рівеліно, але гру взяв в свої руки Зіко, і господарі стали виглядати ще більш страхітливо. На жаль, шквал атак закінчився лише двома взяттями воріт - спочатку Фалькао замкнув головою подачу з флангу, а потім Зіко забив шедевральний гол, по ходу справи накрутивши всіх захисників збірної СРСР.

Бразилія 1: 2 СРСР

15 червня 1980, Ріо-де-Жанейро, «Маракана», 130 000 глядачів

Бразилія: Раул, Нелін, Амарал (Мауро, 46), Едіньо, Батіста, Жуніор, Серезо, Сократес (Ренато, 73), Нуньєс, Зіко, Зе Сержіо (Едер, 63)

СРСР: Дасаєв, Сулаквелідзе, Чивадзе, Хидіятуллін, Романцев, Шавло, Андрєєв, Бессонов, Гаврилов (Євтушенко, 75), Черенков, Челебадзе (Оганесян, 66)

Голи: Нуньєс (22) - Черенков (32), Андрєєв (38)

Перша (і остання) перемога збірної СРСР над Бразилією в товариських матчах. Але, як це завжди буває - в самому знаменному матчі. Справа в тому, що гра проходила в честь ювілею, навіть відразу двох - 30-річчя відкриття «Маракани» і 10-річчя останньої перемоги Бразилії на чемпіонаті світу.

Господарі поставилися до матчу з усією серйозністю, як до події століття. Збірна під керівництвом Теле Сантани на 5 днів буквально закрилася від громадськості на базі «Крузейро». Спонсори матчу виготовили кубок «Переможцю матчу Бразилія - ​​СРСР», прикрашений футбольним м'ячем і трьома статуетками богині Ніки, який у підсумку довелося віддати збірної СРСР. Вся країна чекала перемоги, а 130 тисяч щасливчиків прийшли на стадіон. Нічого не нагадує?

30 років тому на чемпіонаті світу, до якого власне і будували «Маракану», збірна Бразилії абсолютно сенсаційно програла Уругваю. Може ще не пізно перенести фінал ЧМ2014, скажімо, на Стадіон Мане Гаррінчі?

"Можна все життя грати на найвищому рівні, але не відчути таке. Ми доторкнулися до історії і самі увійшли в неї. Після цього нашу команду стали поважати вже у всьому світі" - Вагіз Хідіятуллін

Природно, весь матч пройшов за фантастичною атмосфері. Перші хвилин 25-30 бразильці були на голову сильніші за суперника і як підсумок - забитий м'яч Нуньеса після кутового і призначений пенальті у ворота Дасаєва. Футболісти збірної СРСР зізнавалися, що забий з 11 метрів Зіко і бути розгрому, але «білий Пеле» промахнувся і це стало переломним моментом в матчі.

Лише через 4 хвилини радянські футболісти проводять першу серйозну атаку - Андрєєв отримує м'яч з флангу, віддає його вперед Гаврилову, той п'ятою повертає Андрєєву, далі йде пас на Черенкова і нищівний удар з близької відстані.

"Я завжди критично до всього підходжу. Але, чесно кажучи, перемогою над бразильцями був дуже задоволений" - Костянтин Бєсков

Але гостям і цього мало! За 7 хвилин до кінця першої половини Андрєєв забиває головою після стандарту - під копірку гол Нуньєса. Другий тайм пройшов під акомпанемент атак Бразилії і контрвипадів СРСР, хоча 100-відсоткових нагод не було ні в однієї з команд.

Другий тайм пройшов під акомпанемент атак Бразилії і контрвипадів СРСР, хоча 100-відсоткових нагод не було ні в однієї з команд

Взагалі, в тому році обидві збірні були у вогні - не рахуючи цього матчу, і та і інша команда лише по одному разу зіграли внічию. Це якщо не брати до уваги Олімпіади, де збірна СРСР поступилася у півфіналі.

Два роки по тому бразильці на чемпіонаті світу взяли реванш, обігравши радянську збірну 2: 1, а один найвідоміших і найкрасивіших своїх голів забив Сократес. На жаль, в цілому турнір склався невдало - СРСР у 2 раунді зіграли внічию з Польщею і не пройшли через гіршу різницю м'ячів, а Бразилія поступилася в легендарному матчі збірної Італії.

PS На YouTube легко гугл повний матч. Енджой.

Росія 2: 2 Бразилія

28 серпня 1996 року, Москва, «Динамо», 25 000 глядачів

Росія: Черчесов, Мамедов, Никифоров, Тихонов (Харлачёв, 63), Тернавський, Тетрадзе, Онопко, Канчельскіс, Веретенников (Радімов, 15), Коливанов (Кечинов, 77), Радченко (Бесчастних, 66)

Бразилія: Карлос Жермано, Кафу, Гонсалвес, Андре Круз, Зе Еліас, Андре Луїс, Донізетті, Амарал, Джованні, Леонардо (Зе Марія, 79), Роналдо (Жардел, 88)

Голи: Никифоров (18), Радімов (80) - Донізетті (47), Роналдо (85)

Розпалася велика країна, а з нею і футбольна збірна. Хоча у нас же тут не Ностальгія ТВ, тим більше на той час вже пройшло досить після розвалу СРСР, збірна Росія встигла сформуватися і з'їздила по разу на чемпіонати світу та Європи.

Континентальний форум проходив якраз в тому році, і не мені вам розповідати, що виступила російська команда дуже невдало, набравши всього 1 очко. Також в 1996 російські провели багато товариських ігор (матч з Бразилією став дев'ятим) і лише одного разу зіграли внічию, вигравши інші. Хоча варто визнати, що серед інших фігурували такі сумнівні суперники як Мальта, ОАЕ або Катар.

Діючі чемпіони світу у властивій манері шумно і весело каталися по світу з гастролями, а на самому початку в ролі запрошених гостей взяли участь в Золотому Кубку КОНКАКАФ, що проходив в США, де дійшли до фіналу, але поступилися збірній Мексики.

У Москву Маріо Загало привіз, м'яко кажучи, експериментальний склад, але це легко пояснити - тренеру потрібно було переглянути кандидатів на поїздку до Франції через 2 роки, а у відбірковому турнірі вона не брала участь. Таким чином, з усього золотого складу дворічної давності в Росії виявилися лише Леонардо і Кафу. Планувався ще Бебето, але він отримав травму.

У Росії відбулося багато змін в порівнянні з закінчилися менше двох місяців тому ЧЄ і вона теж готувалася до чемпіонату світу, точніше до його кваліфікації. Але до тих подій було ще багато часу, а значить гравці були налаштовані не настільки серйозно, і у них вийшло видати захоплюючий матч.

Перший тайм пройшов швидше навіть за переваги господарів, які, нехай і забили з пенальті, але мали більше небезпечних моментів. У бразильців дуже погано йшла гра в пас, та й взагалі будь-які командні взаємодії. Але після перерви тетракампеонам помітно додали і відзначилися вже на 2 хвилині.

Включивши пресинг, гості все більше володіли ініціативою, чудовий був молодий Роналдо (який тоді був більш відомий як Роналдіньо, хоча вже тим влітку перейшов в «Барселону»), міг відзначитися Джованні, але влучив у поперечину. Тим дивніше, що забив Радімов, що вийшов ще на 12 хвилині замість травмованого Веретенникова. Але збірна Росії не була б збірної Росії, якщо б не пропустила в кінцівці, та ще й через власну дурість - рука в штрафний і Роналдо чітко реалізує пенальті. Забавно, що вилучений був Онопко, але не за порушення, а за розмови.

Ось так, весело і невимушено, збірної Росії вдалося зробити те, чого не вдавалося команді СРСР після двох спроб - забити і не програти бразильцям в Москві.

Бразилія 5: 1 Росія

18 листопада 1998 Форталеза, «Естадіо Пласідо Кастело», 76 000 глядачів

Бразилія: Рожеріо Сені (Емерсон Феррейра, 75), Кафу (Маркус Ассунсао, 38), Антоніо Карлос, Сезар, Флавіо Консейсан, Сержіньо, Аморозо, Вампета (Нарсисо, 68), Елбер (Крістіан, 76), Рівалдо, Денілсон (Джексон , 68)

Росія: Новосадів (Чічкан, 60), Мамедов, Варламов, Некрасов, Соломатін (Корнаухов, 32), Ігонін, Семак, Кормільцев (Бахарєв, 38), Єсіпов (Панов, 52), Смертін (Кондрашов, 50), Філіпенко (В . Булатов, 46)

Голи: Елбер (3), Аморозо (19, 70), Рівалдо (44), Маркус Ассунсао (58) - Корнаухов (66)

Ніколи ще між цими суперниками не було такої різниці в класі, навіть в Ріо в 1976 році. Хоча результат цілком закономірний, виходячи з попередніх виступів збірних. Бразилія провела насичений і досить сумний рік, посівши 3 місце на Кубку КОНКАКАФ (що не важливо) і за всіма статтями програла у фіналі чемпіонату світу Франції (що дуже важливо).

«Нам би ваші проблеми», - могли сказати все, хто причетний до збірної Росії. Команда не пробилася на ЧС і не набрала жодного очка в 3 матчах кваліфікації чемпіонату Європи (це ми зараз знаємо, що все буде вирішуватися в останньому турі). Морок, як втім і у всій країні.

Що у тих, що у інших було багато нових гравців, у бразильців була відсутня левова частка футболістів, які брали участь на чемпіонаті світу, у гостей дебютувало відразу 11 чоловік. Причому Анатолій Бишовець використав усіх наявних футболістів.

Про гру говорити нічого, Росія була схожа швидше на команду на кшталт Андорри або Люксембургу (хоча, згадуючи як сама російська збірна грала з ними в нульових, може, і не саме доречне порівняння). Перші 2 голи прийшли з правого флангу - відзначився Джованні Елбер, який в тому році відіграв мало не у всіх матчах збірної (може і у всіх, ліньки рахувати), не рахуючи чемпіонату світу.

В кінці першого тайму Новосадів зіпсував запланований шикарний гол, збивши Рівалдо. Але з пенальті футболіст «Барселони» був точний. У другій половині нічого не змінилося, хоча гості примудрилися забити і свій м'яч - з пенальті відзначився Корнаухов, який проводив свій перший (і єдиний) матч за збірну. Загалом, хороша заявка на звання одного з найбільш непотрібних і бездарних товариських матчів в історії.

PS Посилання на повний матч для мазохістів.

Росія 0: 1 Бразилія

1 березня 2006, Москва, «Локомотив», 19 000 глядачів

Росія: Акінфєєв, В. Березуцький, Ігнашевич, А. Березуцький, Анюков, Алдонін, Смертін, Лоськов (Білялетдінов, 65), Жирков, Аршавін, Кержаков

Бразилія: Рожеріо Сені, Сісіньо, Лусіо, Жуан (Кріс, 46), Роберто Карлос, (Густаво Нері, 64), Емерсон (Жілберто Сілва, 73), Зе Роберто, Кака (Жуніньо Пернамбукано, 73), Рікардіньо (Едмілсон, 46 ), Адріано, Роналдо (Фред, 63)

Гол: Роналдо (15)

До сьогоднішнього вечора останній, і не тільки товариський, матч між збірними Бразилії та Росії / СРСР. Примітно, що так рано між собою команди не грали ніколи, зазвичай бразильці приїжджали в Москву влітку, а приймали гостей пізньої осені.

А ще зверніть увагу на склади - у Росії 6 осіб з 11 до сих пір в збірній, причому в основі! Для порівняння - у бразильців це тільки Фред, який 7 років тому не потрапив в старт. І взагалі, багато хто з того скликання вже або завершили кар'єру, або зроблять це в найближчі рік-два (у Росії тільки Смертін і Аршавін).

Команда господарів чекала нового тренера. Уже тоді за чутками повинні були призначити Хіддінка, що і було офіційно оголошено через місяць, хоча і приступив до роботи голландець тільки в серпні. Карлос Альберто, який, до речі, грав в матчі 1976, привіз цілком бойовий склад. Не вистачало тільки Кафу, Діди і Роналдіньо, але практично всі, що вийшли на поле в Москві, вирушили на ЧС до Німеччини.

"Зізнаюся, це був самий холодний матч у моїй кар'єрі. Але ми не скаржимося" - Карлос Альберто

Холодна погода (-10), півроку до чемпіонату світу - в загальному, бразильці просто приїхали заробити грошей. На той момент вже пентакампеони створили всього 1 небезпечний момент - сисних прострілив на Адріано, але хороший був Акінфєєв.

Тим більше бразильці грали не напружуючись, що їм вдалося забити вже на 16 хвилині дуже курйозний гол. Роберто Карлос зарядив здалеку, м'яч потрапив в лікоть Роналдо і відскочив у сітку. Рука Бога? Прости, Рон, ми не язичники і бог у нас один і він на той час уже 20 років як зробив свою справу.

Практично весь інший час атакували російські. Ближче до кінця першого тайму Кержаков пробив у хрестовину, а вже в доданий час Бузакка знову начудив і визначив офсайд у Лоськова, який якщо в ньому і був, то в пасивному.

У другій половині господарі куражилися ще більше, особливо виділялися Аршавін і Кержаков, одного разу в упор бив Василь Березуцький, але врятував великий Рожеріо Сені (подивіться нарізку моментів, є на що). Не подумайте, у бразильців були відповіді, але вони виявилися дуже вже скромними, лише в кінці Фред забив після штрафного, але суддя знову зафіксував офсайд (спірне).

Так і закінчили. Бразильці провалилися на чемпіонаті світу, і взагалі з тих часів дуже вже часто виглядають непереконливо, але талановита молодь повинна все виправити. Росія з'їздила на кращий турнір в сучасній історії, встигла опуститися на дно і ніби як виринути назад. Загалом, дивіться футбол, сьогодні буде цікаво.

Загалом, дивіться футбол, сьогодні буде цікаво

Чи варто говорити, що в 1970 році в Мексиці обидві команди впевнено пройшли груповий турнір, але СРСР вилетів на першій же стадії плей-офф, а Бразилія стала чемпіоном?