Полезные материалы

«Арсенал» і «Челсі» видали божевільний матч. Озіл і Сеск - королі

Вадим Лукомський систематизував хаос лондонського дербі (2: 2).

1. «Матч вийшов захоплюючим для глядачів. Шкода, що не для тренерів », - підсумував Антоніо Конте.

«Челсі» і «Арсенал» провели самий божевільний матч святкового періоду і не залишили нам вибору - довелося знову поцупити формат у чудових хлопців з Football365 . Після кожного великого матчу вони роблять 16 (так, шістнадцять) висновків - іноді це єдиний спосіб переварити безумство (ідеально для нашої гри).

Важко розбирати матч, в якому один нападник запоров хет-трик вірних моментів, а інший - обстріляв обидві штанги, причому в одному епізоді; обидва воротарі тягли і чуділі; один гол забив гравець, який точно не повинен був знаходитися в центрі штрафного, а другий гол забив гравець, який міг взагалі не вийти на поле. Чорт забирай, важко навіть здогадатися, хто є хто в минулому реченні.

Сідайте зручніше. Попереду ще 15 пунктів.

2. Почнемо з очевидного. «Ми зіграли внічию з хорошою командою, але заслуговували на перемогу», - ще один точний вердикт Конте.

«Челсі» створив НАБАГАТО більше моментів. 19 ударів проти 14 у «Арсеналу». 16 ударів зі штрафної проти 9. 5 явних гольових шансів (4 без пенальті) проти 1. Розгром при такому сценарії (і при стандартних цифрах реалізації цих команд по сезону) був найімовірніше 2: 2. Нічия - подарунок для «Арсеналу».

3. Це не означає, що «Челсі» грав краще весь матч. Використовуючи ті ж цифри, легко простежити, що прірва між командами з'явилася після того, як «Арсенал» відкрив рахунок.

Пристойну частку матчу - як раз до гола - «Арсенал» тримав рівність по моментам (в такому складі це досягнення), навіть був трохи гостріше, володів м'ячем і створював моменти елегантніше (в результаті комбінацій, а не прямолінійних, нехай і дуже гострих, передач ).

Потужні відрізки - це нова тема великих матчів «Арсеналу». 3 голи за 5 хвилин проти «Ліверпуля», перетворення в кращу команду світу після 2 пропущених від «МЮ» і навіть відрізки другого тайму з «Сіті» - таких перепадів немає в жодного іншого клубу. Це краще безнадійних провалів, але спостерігати за цим потенціалом, який рідко трансфоміруется в результати, теж болісно.

4. Ключовий передматчевий хід - рішення Арсена Венгера зберегти 3 центральних захисників.

Через це француз вимушено випустив 10-е поєднання центральних захисників в сезоні - лякає цифра всього для 22 турів. Калум Чемберс і Роб Холдинг одночасно вийшли в старті, а організовувати їх повинен був нестабільний Шкодран Мустафі.

Венгер дуже хотів зіграти проти «Челсі» саме трійкою. Це нетипове для Арсена рішення - зазвичай він не жертвує рівнем гравців заради схеми. Але зараз він, схоже, мав рацію.

5. При цьому «Арсенал» все-таки відійшов від типової схеми: замість 3-4-2-1 використовували 3-5-1-1.

Формацію 3-4-2-1 «Арсенал» ще по ходу минулого сезону скопіював у «Челсі». Головна загадка такої схеми для суперників - хто грає з інсайда (гравцями в «2»). Якщо суперник грає 4-2-3-1, то в різних ситуаціях це фланговий захисник, опорник і іноді навіть центральний захисник. Постійна передача гравців провокує плутанину.

У серпні Конте показав, як грати проти його схеми. «Тоттенхем» теж її скопіював, Антоніо відповів переходом на 3-5-1-1. Додатковий гравець в опорній зоні разом з трійкою захисників допомагав нейтралізувати інсайдів.

Якби «Арсенал» вийшов з типовою схемою, сценарій матчу з «Тоттенхемом», ймовірно, повторився б. Але замість цього Венгер знову скопіював схему «Челсі» - «сині» не отримали тактичної переваги, на перший план вийшли індивідуальні протистояння футболістів.

6. Самий дикий контраст був між опорниками. У них не було прямих опонентів по схемі, тому вони отримували деяку свободу і були особливо важливими. Нголо Канті провів шикарний матч - Граніт Джака провалив гру. Джака привозив контратаки - Канті їх зупиняв. Джака невиправдано викидався і кидав опорну зону - Канті тримав зону і виправляв помилки партнерів по центру.

Перевага француза видно навіть по примітивною статистикою відборів і перехоплень: 4 відбору, 4 перехоплення, 0 раз обіграний на дриблінгу. У Джак - 3 відбору, 1 перехоплення, 3 рази обіграний на дриблінгу. Ця статистика примітивна, так як показує активну гру у відборі, але не фіксує тиск на суперників і напрямки передач, які перекриває гравець. При повній оцінці Канті виявився б ще крутіше.

7. Месут Озіл зіграв бездоганно. В деякій мірі це теж наслідок схеми. Навіть при 3-4-2-1 Месут часто опускається за м'ячем і допомагає в першій стадії атаки. Це природне для нього рух, але в новій формації цей маневр менш хаотичний, а партнери краще підлаштовуються під його рух. Результат: Озіл віддав з відривом більше всіх точних передач (77), а їх якість зашкалювало - ніхто не приніс більше користі в атаці і ніхто не пасував корисніше .

Схема допомогла, але це схоже на частину більш глобального процесу по затикання Хейтер. Озіл - найкращий гравець «Арсеналу» у другому поспіль великому матчі. Забудьте жарти про пропадає в топ-іграх Месута. У 2018-му їм не місце.

У 2018-му їм не місце

8. Гра стала шикарним шоу завдяки обом плеймейкера. Сеск Фабрегас був настільки шикарний, що при догляді з поля почув не тільки свист, а й трохи оплесків від уболівальників «Арсеналу». З огляду на важкі стосунки з колишнім клубом, це велике визнання.

«Челсі» менше володів м'ячем. Завдання Фабрегаса відрізнялася від завдання Озіла: він при будь-якому зручному випадку розрізав захист «Арсеналу». Недисциплінованість Вілшера і епізодичні провали пресингу «канонірів» створили Сеска ідеальні умови.

9. «Якби після нашого другого гола« Челсі »забив ще один, я б прийшов додому і наклав на себе руки», - пожартував Венгер. Альваро Мората пощадив «Арсенал» і Арсена.

Мората видав унікальний матч. Гострота його ударів (1,15 xG) майже перебила гостроту всіх ударів «Арсеналу» (1,23), при цьому він не забив жодного м'яча. Це схоже на провал.

Але Мората прямо або побічно брав участь в кожної небезпечної атаки «Челсі»: він шикарно відкривався під далекі кидки і створював свободу партнерам, стягуючи на себе по два захисника суперника. Це схоже на заявку на статус кращого гравця матчу.

Це схоже на заявку на статус кращого гравця матчу

Антоніо Конте вирішив похвалити нападника: «Гол на підході. Сьогодні у Альваро були моменти, але такий футбол. Я задоволений його самовіддачею, він старанно працює на команду - це найважливіше для мене ».

10. Джек Вілшер - це анти-Мората. Гол у великому матчі - важливий епізод в гонитві за місце в заявці на ЧС-2018. Але забитим м'ячем він тільки замаскував слабкий перфоманс.

Вілшер зовсім не справлявся з оборонною роботою і просував м'яч гірше звичного рівня. Це 6-й поспіль повний матч Джека в АПЛ - солідна серія, з огляду на його травматичність. У більшості ігор він виглядав здорово. Залишилося знайти стабільність (ну і перестати халтурити без м'яча).

11. Маркос Алонсо знову забив. 12-й м'яч лівого латераля за півтора року в «Челсі». Цього разу він взяв участь в ідеальному - по Марсело Б'єлсі - голі. Найбільше геніальний аргентинський теоретик любить, коли один фланговий захисник забиває після пасу іншого. Такі голи простіше створювати за рахунок системи, а не імпровізації. Такі голи вимагають сміливого стилю гри.

Схоже, Алонсо вже виріс в ідеального атакуючого латераля, але стає ще краще. Конте недавно вірно виділив гру головою і штрафні як головні методи Алонсо. Вчора він забив ногою за рахунок розумного руху в штрафний.

12. Центральний півзахисник провів черговий класний матч на позиції лівого захисника - так вміє не тільки Фабіан Делфі і не тільки система Пепа Гвардіоли. Раніше Мейтленд-Найлз підміняв Сеад Колашинаць в іграх, коли «Арсенал» переходив на четвірку захисників (за рахунок швидкості і дбайливого поводження з м'ячем). Зараз він зіграв в ролі латераля - і знову вразив. Рідкісний позитив бляклого сезону «Арсеналу».

13. Черговий матч - черговий пенальті в ворота «Арсеналу». Епізод вже традиційно спровокував купу обговорень, яким не вистачає виваженості.

Думки розділилися. З одного боку, Еден Азар - підлий симулянт, з іншого - Ектор Бельерін явно потрапив йому по нозі. Дивно, адже одне іншого не виключає.

Пенальті справедливий, тому що Бельерін промазав по м'ячу і потрапив по нозі, Азар вибрав впасти, а не дійсно впав (і точно прикрасив падіння).

14. Коли настає момент, після якого можна звинувачувати воротаря за те, що він не відбиває пенальті? Зазвичай до нього не доходить. Або кіпер не затримується в одній команді так довго, або в її ворота не ставлять стільки пенальті, або він нарешті тягне. Петр Чех пропустив 15 пенальті поспіль. Це дивно - і статистично, і суб'єктивно. Не можна ігнорувати серію, але сьогодні вона не повинна бути в фокусі, так як в іншому Чех відіграв просто шикарно.

15. При Антоніо Конте «Челсі» перестав бути кошмаром «Арсеналу» - по одній перемозі і дві нічиїх в АПЛ. Ще дві кубкові перемоги «Арсеналу». Не бачу очевидного обґрунтування цього тренда. «Челсі» при італійця лише додав, стиль і характер матчів істотно не змінився. Схоже на чергові глузування випадкових величин: до Конте «Челсі» не був такий хороший в кожному матчі проти «Арсеналу», при ньому «Челсі» часом серйозно не щастить (як вчора).

16. «Арсенал» все сильніше схожий на торішній «МЮ». Через міксу дивних обставин - від суддівських рішень до жахливої ​​реалізації - обидві команди втратили купу очок в іграх з Андердог. «Арсенал» вже відстає від 4-го місця на 5 очок.

Все йде до того, що клуб ось-ось зосередиться на Лізі Європи.

Блог «Англія, Англія» у соціальних мережах: Twitter / VK / Telegram

фото: Gettyimages.ru / Shaun Botterill (1,7), Julian Finney; REUTERS / John Sibley / Action Images, Dylan Martinez (4,6); globallookpress.com / David Klein / Sportimage

Дата проведення 3 січня, 22.45, «Емірейтс» Голи: 1: 0 - 63 Вілшер , 1: 1 - 67, пенальті Азар , 1: 2 - 84 Алонсо , 2: 2 - 90 Бельерін . Арсенал - Чех , Чемберс ( Уолкотт , 88), Мустафі , Холдинг , Бельерін , Джака , Вілшер , Мейтленд-Найлз , Озіл , Санчес , Ляказетт ( Уелбек , 80). Челсі - Куртуа , Аспілікуета , Крістенсен , Кейхілл , Мозес ( Дзаппакоста , 56), Бакайоко , Канте , Фабрегас ( Дрінкуотер , 71), Алонсо , Азар ( Вілліан , 82), Мората . попередження: Вілшер (31), Фабрегас (43), Холдинг (53), Озіл (67), Куртуа (89).