Полезные материалы

«Челсі» - «Арсенал». Тактичний огляд матчу

У цьому матчі основна слабкість "Челсі" була очевидна: захисники "синіх" намагаються грати високо, і тому їм було досить-таки важко повертатися назад вчасно. "Арсенал" на відмінно скористався ахіллесовою п'ятою своїх лондонських конкурентів.

Давид Луїс погано провів матч з КПР в минулому турі і був замінений на Бранислава Івановича в центрі оборони. Андре Віллаш-Боаш віддав перевагу Джона Обі Мікеля Раулю Мейрелешу в ролі опорного хавбека. В іншому склад господарів був передбачуваний.

Арсен Венгер знову випустив Йохана Джуру на позицію правого захисника; Томас Вермален залишився на лавці запасних, поскільки не до кінця відновився від травми.

У цьому матчі було дуже багато небезпечних моментів, адже команди часом жахливо грали в обороні. "Арсенал" досяг успіху у використанні слабких місць свого супротивника.

помінятися ролями

У порівнянні з попередніми очними протистояннями цих клубів картина гри змінилася, і цей аспект зустрічі став найбільш цікавим. У 2-3 минулих сезонах сценарій матчу був відомий заздалегідь: "Арсенал" домінує у володінні м'ячем, а "Челсі" грає "від грубки", сподіваючись на контратаки. Зазвичай все це закінчувалося перемогою останніх.

Тут же ми спостерігали розклад, прямо протилежний звичного. "Челсі" володів м'ячем більшу частину ігрового часу, "Арсенал" грав простіше. На передматчевій прес-конференції Венгер визнав, що на даний момент в грі "синіх" проглядається "трохи більше винахідливості" через наявність в їх складі Хуана Мати, який чудово виступав в останні кілька років. Безумовно, Віллаш-Боаш змінив стиль гри своєї нової команди.

Висока лінія оборони

Отже, пора перейти до спостереження під номером "2". Головна причина результату минулого дербі - висока оборона "Челсі". Ми вже звертали на це увагу в середині тижня.

Висока оборона завжди доставляла господарям проблеми - "Арсенал" користувався цим протягом усієї зустрічі, і хоча це не послужило причиною всіх 5 пропущених м'ячів, "каноніри" цілком могли забити ті ж п'ять голів, покладаючись лише на передачі за спину захисникам і на швидкісні якості Уолкотта і / або Жервіньо. Як приклад можна привести шокуючий промах івуарійця за рахунку 0-0 в першому таймі.

Все та ж проблема виявлялася далеко не один раз - перший гол був забитий після того, як неприкритий Жервіньо просочився крізь оборону суперника; Уолкотт сам створив собі вільний простір за допомогою дриблінгу перед тим, як розпечатав ворота Петра Чеха втретє. Персональні помилки гравців призвели до другого голу (Даніель Старрідж не доглядів за Андре Сантос); четвертий м'яч (неаккуаратний пас Флорана Малуда і фатальне падіння Джона Террі), а, за словами Віллаш-Боаша, і п'ятий теж, були пропущені через те, що "Челсі" атакував великими силами, намагаючись вийти вперед, і тому в оборонних діях "синіх" завжди залишалися вільні зони. Таке пояснення, схоже, містить в собі раціональне зерно.

Дуже важко спростувати те, що "Арсенал" створив левову частку своїх небезпечних моментів, скориставшись прогалинами в обороні "Челсі". "Червоно-білим" залишалося всього лише обіграти Чеха. Сумніваюся в тому, що нам знадобиться подальший аналіз цієї ясною як день теорії, тим більше що вона була детально обговорена в мідуік.

Командний рух "Челсі"

Не варто забувати, що і самі "пенсіонери" мали чимало реальних шансів забити - крім трьох голів, "сині" упустили ще кілька небезпечних моментів біля воріт гостей - особливо при нульовому рахунку на старті гри. Схоже, Віллаш-Боаш розумів, яка загроза йде від прудконогих арсенальських вінгера, і замість того, щоб грати більш глибоко при обороні, вирішив змусити Жервіньо і Уолкотта повертатися на свою половину.

Найважливішим компонентом матчів між "Арсеналом" і "Челсі" в останні роки було те, що Ешлі Коул обігравав правого вінгера "червоно-білих", підтримуючи атаку своїми навісами в штрафну. У перші п'ять хвилин зустрічі це така тенденція підтвердилася двічі - Джуру виглядав абсолютно втраченим на позиції фуллбека, Уолкотт виключився з гри, і, таким чином, простріли Коула довелося переривати центральним захисникам лондонців.

Втім, дії гравців, викликані підключеннями вперед крайніх захисників, не обмежуються ситуацією, описаної вище - Джон Обі Мікель часто опускався в оборону, утворюючи тріо центрбек, що дозволяло, власне, фуллбекам грати більш високо. Для того, щоб не програти боротьбу 3 на 3 в центрі півзахисту, в цю зону зміщувався Хуан Мата. Даніель Старрідж на протилежному фланзі пересунувся ближче до воріт "канонірів" і проривався крізь їх захисну лінію - позиційна гра Андре Сантоса викликала деякі питання, і Старрідж мав два непоганих моменти. Крім того, Сантос помилився перед голом Френка Лемпарда, коли Хуан Мата змістився на фланг бразильця і ​​з легкістю його обіграв. Насправді складно сказати, що хоч хто-небудь з крайніх захисників по обидва боки перевершив свого персонального опонента - фуллбекі "Арсеналу" продемонстрували поганий вибір позиції, фуллбекі "Челсі" програвали супернику у швидкості.

Дуель півзахисників чи мала значний вплив на перевагу однієї команди над іншою. Як вже було сказано, "Челсі" мав перевагу у володінні м'ячем, але все одно програв.

хід матчу

Як змінювалася гра по ходу зустрічі? В общем-то, від нульового рахунку до рахунку 2-3 кардинальних змін не відбувалося. Причиною такої відкритої грі послужила стабільно висока швидкість матчу - тільки коли "Арсенал" вів у рахунку, Аарон Ремзі і Мікель Артета намагалися прибрати м'яч до ніг і контролювати темп матчу, та й то подібні відрізки зустрічі не можна назвати тривалими. В інший час гра проходила на зустрічних курсах, здавалася безбашенної і рясніла забитими м'ячами.

Цифри "2" і "3" горіли на табло "Стемфорд Брідж" довше, ніж будь-які інші, і саме в цей період ситуація змінилася. Віллаш-Боаш провів три потрібні заміни, і гравці його команди стали передавати м'яч один одному трохи швидше. До слова, наскільки вплинули на матч заміни? Якщо звернути увагу виключно на те, як були забиті голи, то значно: "сині" повернулися в гру, хоч і стали вразливими для контратак "Арсеналу".

Взагалі кажучи, "Челсі" не створив нічого видатного при рахунку 2-3 аж до дальнього удару Мати - і "Арсенал" забив свій четвертий гол завдяки персональній помилку гравця господарів, в той час як вихід на поле Томаша Росіцкі замість Уолкотта, здавалося, означав , що "каноніри" вирішили призупинити свої атакуючі пориви, випустивши футболіста, який буде знаходитися позаду лінії пересування м'яча. Закінчуючи розмову про всіх тактичних перепиттями матчу і замінах, варто відзначити, що не дійшов до адресата пас Малуда був дуже несподіваним.

висновок

Проблеми арсенальській захисту як і раніше існують. Вони пропустили три м'ячі, і на це варто звернути увагу. Але вони виграли і виграли з розумом. Швидкість була важливим фактором в цій зустрічі, і вони грали в нехитрий футбол, їх гравці чудово відкривалися - всього цього було достатньо, щоб виграти будь-який матч.

В теорії така перемога дуже важлива для "Арсеналу" через те, в якій манері вони забивали голи. У цьому сезоні ще не був продемонстрований той простіший ігровий стиль, до якого логічно перейти після того, як ви втрачаєте диспетчерів на зразок Сеска Фабрегаса і Саміра Насрі і ваша гра будується навколо швидких вінгера на кшталт Жервіньо і Уолкотта.

Занадто часто в минулому сезоні, навіть якщо "Арсенал" перемагав, їх комбінаційна гра була надто повільною, і команду "тягнув" Робін ван Персі. Сполучний, швидкий стиль гри як і раніше є питанням на порядку денному. Повернення до стилю "тики-така" (упор на довгий розіграш м'яча і постійне пересування футболістів по полю без оного) в наступному матчі буде прикрістю (з іншого боку, більшість команд буде грати проти них менш творчо, і можливостей для контратак явно зменшиться).

Віллаш-Боаш буде захищати свою високу лінію оборону. Судячи з цього матчу, таке нововведення представляється безглуздим. Але з огляду на його мету, для досягнення якої йому знадобиться не один рік, - змусити команду грати в більш конструктивному, активному, агресивному стилі - така різка зміна підходу до гри несумісна із здійсненням раптової рокіровки на користь більш обережною манери в окремо взятих зустрічах. В останні роки "Челсі" постраждав від короткочасність в різних аспектах розвитку клубу і від втрати фізичних кондицій. Віллаш-Боаш хоче додати в дії гравців щось виняткове, і вже за це його треба дякувати.

Тут логічно задатися питанням, чи зможуть захисники, що знаходяться в розпорядженні португальського фахівця, звикнути до нової стратегії? Команда не може настільки бездоганно реалізовувати єдино вірну ідеологію свого тренера, тому потрібно обов'язково стежити за тим, як футболісти виглядають перед матчами. Менеджер "синіх" здорово контролює всі процеси в клубі, але він не може не бачити персональні помилки своїх гравців.

Zonal Marking

До слова, наскільки вплинули на матч заміни?
Тут логічно задатися питанням, чи зможуть захисники, що знаходяться в розпорядженні португальського фахівця, звикнути до нової стратегії?