Полезные материалы

Кубок англійської Ліги. 1/4 фіналу. "Челсі" знищує "Лідс"

19 грудня

"Лідс" - "Челсі" 1: 5
Голи: Беккі 37 - Мата 47, Іванович 64, Мозес 66, Азар 81, Торрес 83
"Лідс": Ешдаун, Пірс, Лис, Пелтьер, Байрем, Тондж, Грін, М. Браун (Норріс, 72), Томас (Уайт, 68), Діуф (Маккормак, 73), Беккі
"Челсі": Чех, Іванович, Бертран (Е. Коул, 74), Давид Луїз, Аспілікуета, Оскар, Марін (Е. Азар, 60), Лемпард, Мата (Феррейра, 86), Торрес, Мозес
Попередження: Лемпард 15, Бертранд 70

Сутичка на "іланд Роуд" обіцяла бути запеклою. "Челсі" і "Лідс Юнайтед" здавна є непримиренними суперниками. Матчі між командами не проводилися вже вісім років і зросла мало не ціле покоління уболівальників, які бачили на власні очі битви "Півночі" і "Півдня". Але "старі" не дають забути про безкомпромісність і дбайливо зберігають легенду тягнеться ще з 70-х протистояння.

Так вийшло, що старі рахунки залишилися не тільки у фанів, а й на всіх важливих рівнях клубної ієрархії. Нинішній власник "Лідса" до настання "ери Абрамовича" являся босом в "Челсі". Кен Бейтс змушений був покинути число акціонерів лондонців через конфлікт з новим керівництвом. У 2005 році він прийняв "Лідс" в жалюгідному стані і за час біля керма йоркширців зміг стабілізувати справи в клубі.

Що стосується тренерів "Челсі" і "Лідса", то і тут є своя історія, що відноситься ще до тих часів, коли вони очолювали "Ліверпуль" і "Шеффілд Юнайтед". У заключному турі сезону 2006/07 "Шеффілду" була необхідна допомога "червоних", щоб залишитися в Прем'єр-Лізі. Однак, виставивши на матч проти "Фулхема", - конкурента "клинків" за виживання, - неосновної склад, Бенітес програв і в підсумку оформив пониження колективу Ворнока в класі.

"Ліверпуль" тоді готувався до фінальної гри Ліги чемпіонів проти "Мілана", і надання відпочинку лідерам було вимушеним заходом. Проте, Уорнок, будучи розлюченим рішенням Бенітеса, висловив надію, що "Ліверпуль" під керівництвом іспанця більше не виграє жодного трофея. Напередодні звітного матчу Уорнок говорив про Бенітес: "Я не знаю, потисну я йому руку. Чесно кажучи, я поки про це навіть не думав".

Але, якщо і варто було про щось згадувати наставникам команд, то явно не про колишні образи. І "Челсі" і "Лідс" переживають не найкращі часи, нехай і кожен на своєму рівні. "Павичі" займають лише 14-е місце в Чемпіоншипа. Ну а про проблеми "синіх" чули, напевно, все. Лондонці напередодні здійснили довгий переліт до Японії, але лише для того, щоб в фіналі клубного Чемпіонату Світу безвольно поступитися "Корінтіансу". Це вже третій у сезоні упущений трофей для "Челсі", що укупі з раннім вильотом з Ліги чемпіонів і досить великим відставанням від МЮ в Прем'єр-ліги, малює безрадісну картину.

Виходячи з вищеназваних обставин, чвертьфінал Кубка Ліги був вкрай важливий як для одних, так і для інших. Тим більше що в півфінальну стадію пробилися не самі грізні суперники.

Шкода, але "Лідс" вистачило лише на один тайм більш-менш рівної боротьби. Зі старту господарі віддали ініціативу супернику. Гра носила жорсткий характер. Неодноразово футболісти сходилися в стиках. Але "Лідс" не вдалося залякати більш технічних гостей. І навіть Мата, не кажучи вже про загартованому в подібних сутичках Лемпарда, охоче стелився в підкати.

За відчутної переваги "Челсі", яке виразилося в декількох небезпечних ударах Мозеса, Оскара і Лемпарда, рахунок, проте, відкрили йоркширца. Беккі завершив чудову контратаку ударом приблизно з одинадцяти метрів.

"Челсі" міг відігратися ще до перерви зусиллями Лемпарда, але Джеймі Ешдаун був на висоті.

У другому таймі захисники "павичів" відплатили своїм кіперу чорною невдячністю, раз по раз дозволяючи гравцям гостей створювати і реалізовувати моменти. На 47-й хвилині Мата зрівняв рахунок. Іспанець поставив крапку в багатоходівці за участю Лемпарда, Торреса і Мозеса точним ударом з лінії штрафного в кут. Ешдаун ще кілька разів виручив невдалих партнерів. А потім і воротар "Лідса" втомився від нескінченних атак суперників і ще чотири рази витягнув м'яч з власних воріт. Іванович ударом голови вивів "Челсі" вперед на 64-й хвилині, а ще через дві Мозес зняв питання про переможця. Голи Азара і Торреса під завісу поєдинку були вже як вишеньки на торті.

"Челсі" крупно виграє, виходить в півфінал і вселяє в своїх уболівальників надію на те, що сезон для "синіх" ще не втрачений.

12 грудня

"Суонсі" - "Мідлсбро" (Д2) 1: 0
Гол: Хайнс (аг) 81
"Суонсі": Треммель, Тіендаллі, Чіко, Монк, Девіс, Дайер, Бріттон, Де Гузман, Шехтер (Мур, 54), Раутледж (Кі, 64), Мічу
"Мідлсбро": Стіл, Хойт, Бікей (Халідей, 63), Хайнс, Френд, Арун (Смоллвуд, 64), Лідбіттер (Міллер, 82), Бейлі, Ледесма, Юткевіч, Макдональд
Попередження: Лідбіттер 43, Бейлі, 73

11 грудня

"Бредфорд" - "Арсенал" 1: 1 (3: 2 по пен.)
Голи: Томпсон 16 - Вермален 88
"Бредфорд": Дюк, Макердл, Макхью, Мередіт, Дарбі, Аткінсон (Турготт, 92), Томпсон (Джонс, 72), Джонс, Дойл, Уеллс (Коннелл, 74), Хансон.
"Арсенал": Щенсни, Санья, Мертезакер, Вермален, Гіббс, Вілшер, Коклен (Шамах, 61), Касорла, Ремзі (Росіцкі, 69), Жервіньо, Подольскі (Окслейд-Чемберлен, 70)
Попередження: Уеллс 68, Дойл 90, Хансон 120 - Жервіньо 8, Вермален 92

Сьогодні на "Веллі Перейд" було знову продемонстровано, що в футболі завжди є місце подвигу і Давид може здолати Голіафа.

"Бредфорд" - мешканець Другий Футбольної ліги Англії (четвертий за силою дивізіон) - приймав "Арсенал". На зорі 2000-х йоркширца встигли попиліть навіть в Прем'єр-лізі. Нині для "півнів" вже одне знаходження на цій стадії турніру - великий успіх, в той час як для "канонірів" - рутина. Лондонці вже десять років поспіль виходять до чвертьфіналу, і, можливо, поставилися б до цього змагання з усім зневагою і не стали б сильно упиратися, але сім років без трофеїв дають про себе знати. Протягом цього періоду команда двічі виходила у фінал Кубка Ліги (2007-го і 2011-го року), але терпіла невдачу у вирішальному матчі. У чемпіонаті справи йдуть не дуже, великих ілюзій з приводу перемоги в Лізі Чемпіонів ніхто не плекає, а цей трофей команді було взяти цілком під силу. Тим більше в розіграші з топ-клубів залишався один лише "Челсі". Тому, кажучи про склад, французький наставник "Арсеналу" обіцяв випустити "досвідчених футболістів, якості яких допоможуть нам мати шанси на успіх".

Стартовий склад на матч говорив, що Венгер не лукавив в своїх передматчевих обіцянках і відмовився від традиційної тактики надання шансу молодим. У складі за винятком кількох виконавців з'явилися основні гравці. Тренер господарів Паркінсон перед грою казав про головне козир своєї команди - рідних трибунах, сподіваючись, що вони будуть заповнені і "передадуть свою пристрасть" його підопічним.

Уболівальники не обманули очікувань і стадіон був забитий під зав'язку. За їхньої підтримки "Бредфорд" з перших хвилин намагався не притискатися до воріт і нехай можливостей у "Арсеналу" було більше, безнадійними аутсайдерами господарі не виглядали. А на 16-й хвилині і зовсім приголомшили гостей. Все почалося з того, що на фланзі Гіббс завалив Уеллса, який встиг прокинути йому м'яч між ніг. Не забарився навіс, подовжений на дальню штангу, де Томпсон, забутий і кинутий, вколотив снаряд у сітку, не рахуючись з відчайдушним стрибком Щенсни.


Час минав, а "Арсенал" подавав лише слабкі ознаки життя - безглузде володіння м'ячем і рідкісні стандарти, час від часу перемежовувалися дальніми ударами. Ближче всіх до мети був постріл Гіббса на 34-й хвилині. Справа пішла веселіше в останні хвилини тайму: Коклен вліпив м'яч в штангу після сольного проходу і серії фінтів, а Санті Касорла промахнувся зовсім трохи, укладаючи снаряд в кут. Нарешті, Жервіньо з трьох метрів в стилі Луїса Адріано не влучив порожніх воріт, замикаючи простріл, прошу воротарський майданчик.

Але і "Бредфорд" ледь вдруге не покарав "канонірів" Накі Уеллс, якому пророкують велике майбутнє, на прийомі, як хлопчика прибрав Вермален, і пробив в дальній. Гучний подих на трибунах - мимо.

Другий тайм почався в спокійній манері. Іноді "Арсеналу" вдавалося знаходити розріджені зони в захисті господарів, але точності останнього пасу столичній команді відверто не вистачало. Годинники відраховували хвилини, Венгер нервував, бігаючи по брівці. На поле за 20 хвилин до назріваючої сенсації вийшли Росіцкі і Окслейд-Чемберлен, трохи раніше з'явився Шамах.

"Бредфорд" до кінця матчу почав тулитися до воріт, граючи відверто на відбій, за що і поплатився. Касорла навісив - Вермален переправив м'яч в сітку. Метт Дюк двічі врятував господарів в доданий час і відправив команди грати овертайм.

Все додаткових 30 хвилин "півні" відбивалися, а "Арсенал" кружляв і кружляв біля штрафного. Апогеєм тиску став постріл Касорла в поперечину. Так матч дійшов до серії післяматчевих одинадцятиметрових.

Серію господарі почали впевнено і повели 2: 0 (у "Арсеналу" не забили Касорла (сейв воротаря) і Шамах (штанга), але розгубили перевагу і, до моменту, коли до точки підійшов Вермален, рахунок був 3: 2 на користь "Бредфорда ". Все залежало від точності бельгійця, яка його і підвела.

Штанга ... божевільний рев трибун і купа мала в центрі поля. Воістину історичний день для всього Бредфорда.

І тут хочеться поставити кілька риторичних запитань. Куди подівся характер "Арсеналу", показаний в матчі з "Редінга", коли довелося відігравати 4 м'ячі відставання? Куди поділася результативність (13 голів у двох іграх попередніх раундів)? Ні, не бачити лондонцям з такою грою 15-го півфіналу Кубка Ліги в історії.

А "Бредфорд" сенсаційно йде далі. Хто знає, може бути, цим самовідданим хлопцям посміхнеться удача і через 101 рік з моменту найгучнішого успіху провінційного клубу, його гравці знову завоюють значимий кубок. "Арсеналу" ж не варто засмучуватися у них ще все попереду. Попереду ще 94 роки на завоювання трофея і вічно молода команда на чолі з нестаріючим Арсеном Венгером .

"Норвіч" - "Астон Вілла" 1: 4
Голи: Морісон 19 - Холма 21, Вайманом 79, Вайманом 85, Бентеке 90
"Норвіч": Банн, Тірні, Мартін, Барнетт, Бассонг, Снодграсс, Джонсон, Хаусон (Е. Беннетт, 87), Пилкингтон, Морісон (Джексон, 80), Холт
"Астон Вілла": Гівен, Лоутон, Бейкер, Кларк, Ліхай, Делфі, Ель Ахмаді, Херд, Бентеке, Бент (Вайманом, 35), Холман (Нзогбія, 72)

Куди подівся характер "Арсеналу", показаний в матчі з "Редінга", коли довелося відігравати 4 м'ячі відставання?
Куди поділася результативність (13 голів у двох іграх попередніх раундів)?