Найкрутіші перемоги «Спартака» в єврокубках: «Реал», «Арсенал», «Севілья» -

Кубок володарів кубків, сезон 1992/93
«Ліверпуль» - «Спартак» - 0: 2

На зорі новітньої історії російського футболу «Спартак» в двоматчевому протистоянні гримнув «Ліверпуль». Спочатку дотиснув будинку - спасибі воротареві-циркачів Гроббелар, який подарував Карпіні гол за рахунку 1: 1. Далі пішло як по маслу - кіпер мерсисайдців ще й червону з пенальті організував, і в підсумку в Москві вийшло 4: 2. На «Енфілді» «Ліверпуль» рвав і метав, але «Спартак» вистояв. Порятунок Хлестова в першому таймі було до пари виносу Дмитра Комбарова в матчі з «Севільєю» 25 років потому. У другому таймі червоно-білі чітко покарали англійців - забили Радченко та П'ятницький.

ВІДЕО

Ліга чемпіонів, сезон-1995/96
«Русенборг» - «Спартак» - 2: 4

Це був той самий груповий цикл Ліги чемпіонів, який завжди з задоволенням будуть згадувати шанувальники московського «Спартака». Команда здобула шість перемог в груповому турнірі з шести - приголомшливе досягнення. Найяскравішим в тому циклі вийшов гостьовий матч з норвезьким «Русенборгом». До перерви «Спартак», ворота якого захищав Станіслав Черчесов, «горів» з рахунком 0: 2. А в другому таймі Олег Романцев випустив на поле молодих Аленичева і Кечінова і не прогадав. Аленічев відіграв перший м'яч, а Кечинов забив третій і четвертий, поклавши норвежців на лопатки.

ВІДЕО

Кубок УЄФА, сезон 1997/98
«Спартак» - «Сьон» - 5: 1

Після вильоту з Ліги чемпіонів «Спартак» відправився в Кубок УЄФА, де в 1/32 фіналу виграв в Сьон у місцевого клубу з рахунком 1: 0, а потім у важкій домашній зустрічі зачепивши влаштовує нічию 2: 2. Про те протистоянні вже давно б забули, якби президент «Сьона» не подав протест, вимагаючи присудити його команді технічну перемогу через невідповідність воріт стадіону «Локомотив» з регламентом УЄФА - вони були нижче ніж треба на 16 сантиметрів. Була призначена перегравання в Москві, і на неї червоно-білі вийшли з такою мотивацією, що просто на друзки рознесли швейцарців. Забивали Бузнікін, Кечинов, Титов, Тихонов і Ромащенко.

ВІДЕО

«Аякс» - «Спартак» - 1: 3

Гостьова перемога над «Аяксом», по суті, забезпечила «Спартаку» Олега Романцева третю путівку в півфінал єврокубка (до цього червоно-білі грали в півфіналах Кубка чемпіонів і Кубка кубків). Матч в Амстердамі став кращою грою в кар'єрі Олександра Ширко, який оформив дубль у ворота Едвіна ван дер Сара. Але найкрасивішим в матчі став гол Валерія Кечінова, який, перед тим як забити, посадив на п'яту точку знаменитого голландського воротаря.

Кубок володарів кубків, сезон 1992/93   «Ліверпуль» - «Спартак» - 0: 2   На зорі новітньої історії російського футболу «Спартак» в двоматчевому протистоянні гримнув «Ліверпуль»

ВІДЕО

Ліга чемпіонів, сезон-тисяча дев'ятсот дев'яносто вісім / 99
«Спартак» - «Реал» - 2: 1

У 1998-му в «Лужниках» спартаківці, які громили всіх в чемпіонаті Росії, обіграли чинних володарів Кубка чемпіонів. П'ять хвилин знадобилося червоно-білим, щоб обіграти мадридський «Реал» - на гол Рауля в середині другого тайму влучними пострілами відповіли Ілля Цимбалар та Єгор Титов. В цей день Москва, та й вся Росія зійшли з розуму. Навіть на тлі тих досить успішних для нашого футболу часів перемога над найсильнішим складом «королівського клубу» була нереально крутим досягненням.

ВІДЕО

Ліга чемпіонів, сезон-2000/01
«Спартак» - «Арсенал» - 4: 1

У 2000-му червоно-білі розгромили іншого європейського гранда - лондонський «Арсенал» Арсена Венгера, який на той момент був одним з двох найсильніших клубів АПЛ, а не вічне четвертим. Перший гол в «Лужниках» забив «канонір» Сільвіньо, однак команда Арсена Венгера не змогла нічого зробити з Маркао, які оформили дубль і став найкращим гравцем матчу. Він же допоміг забити Єгору Титову і Робсону. Та перемога стала останньою для червоно-білих в Лізі чемпіонів під керівництвом Олега Романцева. Ні в тому розіграші, ні в двох наступних «Спартак» не виграв жодного разу. А крупно не перемагав в ЛЧ з тих пір аж до гри з «Севільєю».

ВІДЕО

Ліга чемпіонів, сезон 2017/18
«Спартак» - «Севілья» - 5: 1

Це був феєричний «Спартак», мабуть, кращий з часів 4: 1 з «Арсеналом» і вже точно кращий під керівництвом Массімо Каррери. Навіть в чемпіонському сезоні з топ-суперниками червоно-білі НЕ обробляють так переконливо.

Так, гра могла скластися по-різному, що не вибий Комбаров м'яч з порожніх воріт за рахунку 1: 1. Але за іскрометний другий тайм, шикарні контратаки і 5 м'ячів в ворота триразового переможця Ліги Європи і однією з кращих (після двох грандів) команд Іспанії можна тільки поаплодувати.