продовження банкету

Фото: barcelonaleague.com Іспанська «Барселона» і англійський «Арсенал» продовжили з'ясовувати стосунки в 1/8-й фіналу футбольної Ліги Чемпіонів, подарувавши любителям виду спорту номер ще один диво-спектакль в своєму виконанні.

Рівно три тижні тому в Лондоні на стадіоні «Емірейтс» «Арсенал» і «Барселона» поставили в своєму лігочемпіонський протистоянні кому. У відкритому і красивому бою «каноніри» кинули своєму більш маститому суперникові рукавичку, обігравши каталонців з рахунком 2: 1, поступаючись по ходу зустрічі 0: 1. Виклик вийшов настільки гучним і яскравим, що футбольні вболівальники по всьому світу з небувалим інтересом чекали продовження банкету на «Ноу Камп». І відповідь «Барси» на домашній арені, треба сказати, мало кого розчарував. Ну, хіба що шанувальників «канонірів».

У себе вдома «Барселона» показала футбол просто космічного рівня. Хаві і Ко часом виробляли з м'ячем таке, що гравців «Арсеналу» навіть ставало трохи шкода. Який же чудо-гол створили господарі поля на 3-й доданій до першого тайму хвилині! Андрес Іньєста на елегантному дриблінгу пішов відразу від декількох суперників і точно відпасував в штрафну на Ліонеля Мессі. Аргентинець міг вирішити епізод простим ударом, ризикуючи, правда, догодити у воротаря. Тому, відкинувши убік думки про банальності, Лео спритно перекинув м'яч через вискочив йому назустріч голкіпера Мануеля Альмунію (при цьому повністю зберігаючи контроль над сферою) і вже другим дотиком переправив футбольний снаряд у порожні ворота.

І все це було за рахунку 0: 0 і 1: 2 на користь «Арсеналу» за сумою двох матчів. У такий відповідальний момент, коли «Барселоні» потрібен був забитий м'яч, аргентинець дозволяє собі те, що багато хто б назвали піжонством. І були б неправі. Це не піжонство. Це позамежний рівень майстерності, коли, щоб забити, потрібно все виконати саме так, як зробили Іньєста і Мессі. Пізніше - у другому таймі - ці ж хлопці спорудять ще один шедевр. Знову Іньєста включає свій витончений дриблінг. Знову атака по центру, де, здавалося б, щільність найбільш висока. Але «Барсі» це не заважає забити другий м'яч. Цього разу гол записує на свій рахунок капітан Хаві Ернандес.

Третій і вирішальний гол став наслідком фізичної і моральної втоми гостей. Втомишся тут, коли тебе всією командою замикають у власному штрафному. Причому «привіз» цей гол захисник Флоран Косьельні, який був одним з кращих на полі в складі «Арсеналу». Трохи незграбний француз польського походження був швидкий, всюдисущий і непоступливий в єдиноборствах. У тому, що Мессі ще до перерви не оформив хет-трик, його заслуга. Але навіть майже безпомилкової гри Косьельні, виявляється, буває недостатньо, щоб стримати каталонських «хоббітів». «Канонір» не встигає і замість м'яча б'є у власному штрафному по нозі Педро Родрігесу. Це пенальті. До точки підходить Мессі. І це третій гол, який виводить до чвертьфіналу «Барселону».

Ну, а що ж «Арсенал»? Гості приїхали на «Ноу Камп» з однією метою - відбитися. Жалити «Барсу» на контратаках у «канонірів» шансів практично не було. Головний моторчик лондонців Тео Уолкотт був травмований і в грі участі не брав. З пошкодженням вийшов на поле і ще один швидкісний гравець Робін Ван Персі. Однак на «Ноу Камп» голландець був абсолютно непомітний. Спочатку бо каталонці залишили його без м'яча, відрізавши форварда від середньої лінії «Арсеналу», а потім тому що Ван Персі усунувся сам. У другому таймі «канонір» на рівному місці заробив видалення за удар по м'ячу після свистка.

Проте «Арсенал» бився, бився. А головне - не боявся. І це, мабуть, найвагоміше досягнення підопічних Арсена Венгера в нинішньому сезоні. «Арсенал» не програв грізному супернику до матчу, що було притаманне «канонірам» раніше. Але одним лише характером каталонців не переможеш. Секрет успіху в протистоянні з «Барселоною» (якщо вона, звичайно, грає в повну силу) відомий давно. Потрібно показати все найкраще, що в тебе є. І трохи ще. Якраз останній пункт «Арсеналу» виконати і не вдалося.

Ігровий мощі «канонірів» не вистачило навіть на один єдиний удар по воротах господарів. (Чи не рекорд це? Принаймні, для такого рівня суперників.) Як же, питається, «Арсенал» тоді примудрився забити свій м'яч? А «Барселона» і тут обійшла лондонців. Після подачі з кута поля м'яч у власні ворота зрізав каталонець Серхіо Бускетс.

«Барселона» - «Арсенал« - 3: 1 (1: 0)

Голи: 1: 0 - Мессі (45 + 3), 1: 1 - Бускетс (автогол) (53). 2: 1 - Хаві (69). 3: 1 - Мессі (пенальті) (71).

Барселона: Вальдес, Дані Алвес, Бускетс, Абідаль, Адріано (Максвелл, 90), Маскерано (Кейта, 88), Хаві, Іньєста, Педро, Мессі, Вілья (Афеллай, 82).

Арсенал: Шчесни (Альмунія, 19), Санья, Косьельні, Джуру, Кліши, Діабі, Вілшер, Насрі, Фабрегас (Бендтнер, 78), Росіцкі (Аршавін, 73), ван Персі.

Вилучення: Ван Персі (56).