Самі собі подарунок. «Металург» почав з перемоги на міжнародному турнірі

Давос. З 26 по 31 грудня в Швейцарії традиційно проводиться найстаріший хокейний турнір «Кубок Шпенглера». Участь в ньому беруть місцевий хокейний клуб «Давос», збірна Канади, а також інші команди, які запрошують самі організатори. Цього року поборотися за звання кращого, випала честь і Магнітогорський «Металургу».

Вчора, 26 грудня, уральці зіграли з командою з Чехії - хокейним клубом «Оцеларжі». Врожайним на забиті шайби матч не був, однак, на витрачені сили і нерви - вельми.

Команди довго придивлялися один до одного і не могли почати серйозну атаку. Через пару хвилин «Металург» освоївся і спробував пробити ворота Шимона Грубеца. Суперники за кидком в кишеню не полізли, постаралися щільніше вишикуватися в обороні, так що знову закріпитися в чужій зоні Магнітці було непросто. Чехи кидали по воротах Артема Загідулін, але перехитрити голкіпера не змогли. У другій половині періоду територіальну перевагу залишалося за «Металургом», а на випадкові контратаки суперника, магнітогорський голкіпер реагував блискуче! Реалізувати чисельну перевагу чехам теж не вдалося. Проте, гравці подарували вболівальникам цікавий хокей і нічийний рахунок після першої двадцятихвилинки.

Котимо далі. Другий період. «Сталевари» зрозуміли атаку зі старту і отримали чергове випробування у вигляді меншини. На цей раз суперники момент не упустили і добили ворота Загідулін: гольову шайбу у ворота відправив Мартін Адамський - 1: 0. Чехи продовжували насідати на чужі ворота, не даючи Магнітогорському воротареві і хвилини на перепочинок. У боротьбі суперники отримали видалення, але «Металург» використовувати перевагу не зміг. Магнітка значно додала в швидкості, заробила ще одне видалення на собі. Шайба не йшла! Грамотно вишикуватися в більшості не вийшло. Зате чехи із завданням перевірки Загідулін на міцність справлялися відмінно, так само як і Артем, який без помарок відбивав все кидки. 17:16 ММГ - кидки в створ воріт, 9:16 ММГ - виграні вкидання.

Третій період Магнітка вела на хорошому ходу. «Металург» кидав, кидав багато, але рикошети і штанги були проти! На сьомій хвилині Магнітогорська хокеїсти знову отримали можливість зіграти з чисельною перевагою, але і тут пробити оборону чеської захисту не вийшло. Після двох зіграних хвилин в більшості «Металург» продовжив по інерції завойовувати чужі ворота. Магнітка грала позиційно, але кидків було нещадно мало. І ось на тринадцятій хвилині з передач Денніса Расмуссена і Ііро Пакарінен шайбу в ворота чеської команди закинув Максим Матушкин - 1: 1.

Закрутилася справжня інтрига, команди вирушили в овертайм. Магнітка виглядала краще за свого суперника, було створено безліч небезпечних моментів біля воріт Грубеца, здавалося, удача була на боці суперника, але тільки не в серії буллітів. Хокеїсти «Оцеларжі» так і не впоралися в поєдинку з Загідулін. А ось в ворота суперника переможну шайбу закинув Роман Любимов - 1: 2.