Полезные материалы

5 вправ, які допоможуть приборкати артроз тазостегнового суглоба

Реабілітолог Клініки остеопатії доктора Огарко Вікторія Лапко

Фото: Олександр Яремчук

Артроз кульшового суглоба, або коксартроз, - захворювання, при якому руйнується хрящова і кісткова тканина тазостегнового суглоба, в результаті чого людина може пересуватися за допомогою палиці або ходунків. Прийнято вважати, що ця недуга розвивається у людей похилого віку в результаті природного старіння організму. Але, на жаль, йому можуть бути схильні навіть досить молоді люди. У них він може з'явитися в результаті травм, важких фізичних навантажень, порушення біомеханіки в тілі і ряду інших причин.

Виділяють три ступені патології, і в разі 1-2-го ступеня можливе лікування за допомогою консервативних методів. При цьому обов'язково призначається комплекс спеціальних вправ, завдання яких - поліпшити рухливість суглоба і зміцнити його. Ми пропонуємо вам до освоєння ефективний комплекс, розроблений спеціально для хворих з таким діагнозом. Його показала реабілітолог Клініки остеопатії доктора Огарко Вікторія Лапко. Запорука успіху - регулярність виконання: для хорошого результату потрібно виконувати ці вправи два рази в день.

Вправа 1

ВИХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ: лежачи на животі, ноги на ширині таза. Руки складете перед собою і голову опустіть підборіддям на тильні сторони долонь.

ВИКОНАННЯ: на вдиху підніміть пряму ногу вгору, на видиху - опустите на підлогу. З наступним вдихом повторіть рух іншою ногою. Зробіть по 15-20 рухів з кожною ногою. Після динамічних рухів підніміть пряму ногу над підлогою і утримуйте на вазі 15-30 сек.

Відбудова: стежте за тим, щоб нога залишалася рівною в коліні. Штовхайте її якомога вище, але не допускайте больових відчуттів в стегні.

Вправа 2

ВИХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ: лежачи на животі. Ноги на ширині таза зігніть в колінах так, щоб стопи дивилися вгору, на стелю, руки складіть перед собою і голову опустіть підборіддям на тильні сторони долонь.

ВИКОНАННЯ: на вдиху штовхайте стопу правої ноги вгору, на видиху опустіть на підлогу. З наступним вдихом повторіть рух лівою ногою. Зробіть по 15-20 рухів з кожною ногою. Після динамічних рухів підніміть зігнуту в коліні ногу над підлогою і утримуйте на вазі 15-30 сек.

Відбудова: стежте за тим, щоб нога залишалася зігнутою в коліні під кутом 90 градусів. Штовхайте стопу якомога вище до стелі. Рухайтеся, уникаючи больових відчуттів.

Вправа 3

ВИХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ: лежачи на правому боці, праву руку поставте в упор під голову, ліву - в упор на долоню перед собою. Праву ногу зігніть в коліні так, щоб стопа була за спиною, ліва нога пряма, на одній лінії з корпусом.

ВИКОНАННЯ: на вдиху підніміть пряму ліву ногу вгору, на видиху опустіть на підлогу. Зробіть 15-20 рухів, після чого підніміть ліву ногу вгору і утримуйте на вазі 15-30 сек.
Повторіть цю серію рухів на іншу сторону.

Відбудова: стежте за тим, щоб нога, якою ви рухаєте, залишалася рівною в коліні. Рівновага вам допоможе утримувати опорна нога і рука.

Вправа 4

ВИХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ: лежачи на правому боці, праву руку поставте в упор під голову, ліву - в упор на долоню перед собою. Обидві ноги зігніть в колінах так, щоб стопи були за спиною.

ВИКОНАННЯ: на вдиху підніміть ліву ногу вгору, на видиху опустіть на підлогу. Зробіть 15-20 рухів, після чого підніміть ліву ногу вгору і утримуйте на вазі 15-30 сек.
Повторіть цю серію рухів на іншу сторону.

Відбудова: стежте за тим, щоб нога, якою ви рухаєте, залишалася зігнутою в коліні під кутом 90 градусів. Рівновага вам допоможе утримувати опорна нога і рука.

Вправа 5

ВИХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ: лежачи на спині, ноги зігніть в колінах і приведіть якомога ближче до живота, долоні покладіть на коліна.

ВИКОНАННЯ: за допомогою рук повільно обертайте колінами по колу. Зробіть 15-20 обертань за годинниковою стрілкою і стільки ж проти.

Відбудова: рухайтеся повільно, уникаючи ривків. Якщо руху не завдають дискомфорту, спробуйте поступово збільшити їх амплітуду.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні