Полезные материалы

Біль в коліні? Лікування суглобів від Бубновського: 5 вправ

  1. дракон
  2. Аддукция (приведення)
  3. Абдукція (відведення)
  4. На спині
  5. Розтяжка квадрицепса - передній поверхні стегна

зміст:

Болі в суглобах - колінному, тазостегновому - нерідкі у людей «за 50», і їх часто пов'язують саме з віком: мовляв, суглоби поступово зношуються. Але чому тоді болять коліна у молодих і активних? Відповідь знає доктор Бубновський. Він же пропонує вправи для лікування колінних суглобів без уколів і інших маніпуляцій. Тільки роби гімнастику - і відступлять не лише болі в суглобах, але і в спині.

Прийнято вважати, що болі в колінних суглобах найчастіше виникають при гонартріте, гонартрозе 1-2-го ступеня або деформирующем остеоартрозі (ДОА).

Насправді болю в колінних суглобах народжуються через слабкість (атрофії) власних м'язів і зв'язок ніг і подальшої їх травматизації. Наприклад, людина при ослаблених м'язах ніг раптом починає бігати, позбавляючись від ожиріння, грати в футбол, хокей, волейбол, великий теніс.

Виникають непомітні для нього травми. М'язи набрякають (запалюються), і харчування суглобових хрящів погіршується. Спочатку починається артрит - його можливо вилікувати без операції, а трохи пізніше артроз, який видно на рентгенівських знімках і МРТ. Тобто все йде до ендопротезування - заміни суглоба на імплант - і тільки завдяки експлуатації ніг зі слабкими м'язами.

Тому біг, ігри, необхідно замінити на більш правильні вправи. А запобігти протезування допоможе регулярне виконання вправ, які ми представляємо сьогодні. Незначна болючість при їх виконанні допускається.

Гонартроз - дегенеративно-дистрофічних захворювань, остеоартроз колінного суглоба. Виявляється обмеженням рухливості і болями в колінному суглобі.
Коксартроз - захворювання тазостегнових суглобів, що призводить до їх руйнування.

До змісту

дракон

Вправа дозволяє опрацьовувати суглоби ніг в декомпресійним режимі. Це одне з найбільш універсальних вправ при лікуванні гострого болю в спині (поперековий відділ хребта), болів в тазостегновому, колінному і гомілковостопному суглобах, коксартрозе.

Ця вправа опрацьовує і розтягує м'язи передньої поверхні стегна (квадрицепс), сідничні м'язи і м'язи гомілки.

При набряках колінного суглоба, коли опора на коліно неможлива (пошкодження менісків, хрестоподібних зв'язок), вправа виконується лежачи на боці. Протипоказань не має.

І.П. Стоячи рачки, упор руками в підлогу. Один кінець гумового амортизатора зафіксований у верхній точці кімнати, другий за манжету - до ноги (нижньої третини гомілки). Можна працювати з партнером. Тяга коліном вперед з положення прямої ноги назад.

Допускається виконання через біль (в перших 3-4 рухах). Кількість повторень - 20, поступово збільшуючи розтягнення гуми або кількість гумових амортизаторів.

До змісту

Аддукция (приведення)

Вправа знімає осьову навантаження з колінних і тазостегнових суглобів. Воно не тільки відновлює хрестоподібні зв'язки і що приводять м'язи стегна, але і є помпою кровотоку для органів малого таза (тазового дна). Тому є найкращою профілактикою простатиту у чоловіків, ендометріозу і міоми матки у жінок. Хороший засіб профілактики геморою . Протипоказання: коксартроз 2-4-го ступеня, пахова грижа.

Варіант 1. І.П. Сидячи на підлозі, боком до нерухомій опорі (або партнеру), ноги витягнути вперед. Тяга прямою ногою гумового амортизатора з боку до центру.

Допускається хворобливість в паху і внутрішньої поверхні колінного суглоба. Кількість повторень - 20.

Варіант 2. І.П. Те ж. Нога зафіксована за верхній блок тренажера. Цей варіант підійде фізично ослабленим людям.

До змісту

Абдукція (відведення)

Вправа містить абдуктора стегна, які беруть участь в кровопостачанні колінних і тазостегнових суглобів, поперекового відділу хребта і органів малого тазу. Прекрасно відновлює хрестоподібні зв'язки колінного суглоба, є профілактикою коксартрозу і остеохондрозу поперекового відділу хребта. Протипоказання: коксартроз 2-4 ступеня, пахова грижа.

Варіант 1. І.П. Те ж, що і в попередній вправі. Тільки виконується відведення прямої ноги максимально в сторону. Амортизатор необхідно зафіксувати за нерухому опору або скористатися послугами партнера.

Амортизатор необхідно зафіксувати за нерухому опору або скористатися послугами партнера

Варіант 2. І.П. Те ж, що у варіанті 1. Відведення виконується прямою ногою, зафіксованої за допомогою манжети до верхнього блоку тренажера.


До змісту

На спині

Саме універсальне вправу для хребта з остеохондрозом і грижами міжхребцевих дисків, а також для суглобів нижніх кінцівок. Вправа корисно також при болях в нижній частині спини, при хворобах тазового дна у чоловіків і жінок. Прекрасно розтягує м'язи задньої поверхні стегна, всередині яких проходить сідничний нерв. Протипоказань не має.

Варіант 1. І.П. Лежачи на спині, головою до нерухомій опорі, один кінець гумового амортизатора зафіксований за нижню третину гомілки, інший - за нерухому опору в максимально високій точці. Або попросіть допомогти партнера. На видиху опускаємо пряму ногу вниз до торкання п'ятою статі, потім повертаємо в початкове положення. Кількість повторень - 20.

Кількість повторень - 20

Варіант 2. І.П. Лежачи на спині, головою до тренажера, прямими руками триматися за спеціальні рукоятки. Нога зафіксована за верхній блок тренажера.

Можливе виконання цієї вправи тяжкохворими людьми, нездатними пересуватися самостійно. Правильне дихання, питний режим дозволяють уникнути запаморочень.

До змісту

Розтяжка квадрицепса - передній поверхні стегна

Будь суглоб має чотири поверхні, не однаково навантажених. Найбільше навантаження переносять чотириглаві м'язи стегна (передня поверхня стегна) і гомілковостопні суглоби, а результаті вони «забиваються» і стають «дерев'яними», погано розтягуються. Сидіння на п'ятах поступово відновлює еластичність м'язово-зв'язкового апарату. Протипоказання: коксартроз, гонартроз 2-4-го ступеня.

І.П. Сидячи на підлозі (килимок) на колінах, з валиком (різного діаметру) в підколінної ямці. Сидіння від 5 секунд до 5 хвилин, через хворобливість в м'язах передньої поверхні стегна і в гомілковостопному суглобі, під який в перші заняття можна також підкладати валик. Згодом треба прагнути сісти на п'яти без валика.

Після виконання вправи - самомасаж м'язів стегна і холодний душ від коліна вниз (у ванні).

Обговорення

Гарна ідея, потрібно додати до свого лікування коліна ще і вправи. Лікар, до речі, мені нічого не говорив про подібні методи. Давно вже не можу позбутися від болю в коліні, мазі все до фені. Зараз приймаю сустілак, думаю, якщо ще і вправи буду робити, справа зрушиться.

Можна ж еспандер лижника брати, правильно я розумію? Тоді можна буде і вдома їх робити. Хороша річ, мені здається, без вправ ніякі ліки не допоможе, навіть та ж ельбона, якою б сильною її лікарі не вважали ...

23.03.2017 5:58:13, Аина

Бубновский взагалі геній.Хорошая стаття.

За Бубновського можна просто розтягувати хворий суглоб і буде добре. Я саме так і роблю.

.

Коментувати можут "Біль в коліні? Лікування суглобів від Бубновського: 5 вправ"

Але чому тоді болять коліна у молодих і активних?
Можна ж еспандер лижника брати, правильно я розумію?
Коментувати можут "Біль в коліні?