Полезные материалы

Як зняти біль в плечовому суглобі

  1. Причини болю в плечовому суглобі
  2. Лікування болю в плечовому суглобі
  3. Лікування болю в плечовому суглобі народними засобами

Як відомо, плече постійно піддається всіляким навантажень, і будь-який дискомфорт в його області може серйозно відбитися на працездатності і активності людини Як відомо, плече постійно піддається всіляким навантажень, і будь-який дискомфорт в його області може серйозно відбитися на працездатності і активності людини. Тому біль в плечовому суглобі, яка є вельми поширеною скаргою на прийомі у лікаря, не можна ігнорувати ні в якому разі. Адже часто відкладання обстеження на потім може привести до того, що будь-який рух руки буде викликати гострий біль.

Причини болю в плечовому суглобі

Слід знати, що біль в плечовому суглобі далеко не завжди є проблемою в даній області. Дуже часто вона буває відбитої і свідчить про наявність зовсім іншого захворювання.

Розглянемо найпоширеніші причини болю в плечовому суглобі:

  • тендиніт;
  • Тендиніт біцепса;
  • бурсит;
  • Синдром зіткнення;
  • Травми суглоба;
  • Захворювання внутрішніх органів;
  • Плечолопатковий периартроз.

Тендиніт є найпоширенішою причиною болю в плечовому суглобі. При цьому захворюванні запалюються сухожилля, які оточують суглоб. Найчастіше такий діагноз загрожує тим, хто регулярно піддає себе надмірним фізичним навантаженням, при яких і відбувається тертя сухожиль об кістки, що провокує виникнення болю і подразнення.

Біль в плечовому суглобі турбує також при тендините біцепса. Вона носить хронічний характер і загострюється навіть при незначних рухах. При розриві сухожилля на плечі утворюється здуття, схоже на кульку.

Бурсит також буває спровокований непомірними фізичними навантаженнями. Однак крім болю в плечовому суглобі, для даного захворювання характерна поява набряку в області, так званої суглобової сумки (м'який мішечок, який оточує суглоб).

Синдромом зіткнення прийнято називати розладом, при якому в сухожиллі, що проходить під лопаткою і ключицею, утворюються відкладення солей кальцію. Для цього захворювання характерна раптовий сильний біль в плечовому суглобі. Вона зазвичай загострюється при піднятті руки.

Дуже поширеною причиною болю в плечовому суглобі є травми. У молодих людей, якщо виключити нещасні випадки, вони, як правило, виступають наслідком занадто активних занять спортом або будь-яким видом боротьби. У дорослих же травми плечового суглоба пов'язані з остеопорозом або зносом тканини. Це обумовлено тим, що в зрілому віці часто спостерігається розлад кальцієвого обміну в кістках.

Нерідко біль в плечовому суглобі виступає ознакою захворювань внутрішніх органів. Можна виділити найпоширеніші з них:

  • Шийний радикуліт;
  • Пухлини органів грудної клітини;
  • Інфаркт міокарда;
  • Патологія печінки;
  • стенокардія;
  • Пневмонія.

Біль в плечовому суглобі є характерною ознакою такого захворювання як плечолопатковий периартроз. В даному випадку вона може носити ниючий, пекучий або різкий характер, часто больові відчуття загострюються до ночі. Додатковими симптомами виступають болю в передпліччя і кисті. Дане захворювання може тривати від декількох тижнів до місяців. Слід зазначити, що іноді спостерігається повне одужання хворого, а іноді ускладнення призводять до блокування плеча або порушення функцій кисті.

Менш поширеними причинами болю в плечовому суглобі можна назвати:

  • артроз;
  • артрит;
  • Наявність гриж міжхребцевих дисків грудного і шийного відділу хребта;
  • Кальциноз передпліччя;
  • Розрив сухожилля;
  • Запальні захворювання;
  • Імпігментний синдром;
  • Неврогенна патологія і розлади чутливості.

Лікування болю в плечовому суглобі

Перед тим як починати лікування болю в плечовому суглобі, необхідно виявити її справжню причину. Для цього слід здати потрібні аналізи, пройти рентгеноскопію і УЗД і, лише отримавши діагноз, приступати до лікування.

Так, при артриті, артрозі і бурсите найчастіше призначаються хондропротектори і нестероїдні протизапальні засоби. Якщо ж хвороба була запущена, для полегшення болю в плечовому суглобі, як правило, використовуються анальгетики і гормони. Вони застосовуються і при розвитку злоякісних пухлин і вводяться перорально, внутрішньовенно і у вигляді внутрішньосуглобових ін'єкцій.

Лікування болю в плечовому суглобі при деформуючому артрозі найчастіше вимагає оперативного втручання. Зазвичай в такому випадку вдаються до ендопротезування суглобів.

У разі нещасного випадку, ударах і розриві зв'язок рекомендується накладати лід на місце ураження.

Болі в плечовому суглобі відмінно знімають заняття йогою, при яких розслабляється м'язовий механізм тіла, що дуже корисно для шиї і плечей. Добре допомагають протизапальні мазі, компреси, магнітотерапія та електрофорез.

Лікування болю в плечовому суглобі народними засобами

Коли болить плечовий суглоб, народні засоби часто можуть значно полегшити або навіть усунути больові відчуття.

З цією метою зазвичай використовуються:

  • ванни;
  • розтирання;
  • мазі;
  • Настоянки і відвари;
  • Компреси.

Відмінним засобом народної медицини при болю в плечовому суглобі є лікувальні ванни.

Для приготування гірчичної ванни береться суха гірчиця (100-200 г), розводиться теплою водою до консистенції сметани і вливається в ванну з гарячою водою. Приймати таку ванну слід 20 хвилин перед сном. Потім потрібно обмитися теплою водою, надіти теплий одяг, вовняні шкарпетки і лягти спати під товстою ковдрою.

Болі в плечовому суглобі пом'якшує ванна з сінної потертю. Для її приготування береться 1 кг потерті на відро води, кип'ятити в ньому півгодини, настоюється 50 хвилин, проціджують. Відвар слід влити в ванну з гарячою водою. Після процедури також рекомендується тепло одягнутися. Однак даний засіб протипоказано людям, що страждають серцевими або психічними захворюваннями.

Якщо болить плечовий суглоб, народні засоби пропонують також практикувати розтирання, в процесі яких хворе місце отримує додатковий масаж Якщо болить плечовий суглоб, народні засоби пропонують також практикувати розтирання, в процесі яких хворе місце отримує додатковий масаж. 50 г кори черемхи змішують зі склянкою горілки і настоюють 2 тижні. Після цього настій втирають двічі в день в область хворого суглоба.

Також можна залити окропом 20 г подрібнених коренів лікарського дягеля, настояти 20 хвилин, процідити і отриманим відваром розтирати суглоби кілька разів на день.

При запальних процесах, що викликають біль в плечовому суглобі, особливо ефективне застосування домашніх мазей. 40 г подрібненого хрону змішують з вазеліном і втирають навколо хворого суглоба. Дуже добре допомагає і така мазь: 50 г свинячого жиру змішують з 3 г прополісу. Мазь за цим рецептом не тільки усуває больові відчуття, але і знімає запалення.

Ефективні при болю в плечовому суглобі різні настоянки і відвари для прийому всередину. Щоб приготувати цілющий відвар, необхідно залити 30 г трави польового хвоща склянкою окропу і настояти півгодини, пити по кілька склянок на день.

Якщо болить плечовий суглоб, народні засоби пропонують також застосування різних компресів. Необхідно змішати по 1 столовій ложці меду, сухої гірчиці і рослинного масла. Отриману суміш нагріти, покласти на лляну тканину і прикласти до хворого місця на півгодини. Процедуру потрібно повторювати протягом 10 днів.

Відео з YouTube по темі статті: