Футбольні матчі, які проходили в екстремальних погодних умовах

6. «Крила Рад» - «Динамо» - 1: 0
  7. Україна - Франція - 0: 2
  8. «Динамо» Загреб - «Динамо» Київ - 1: 1
  9. Колумбія - Еквадор - 1: 0

Команди по всьому світу нерідко стикаються з необхідністю грати в практично несумісних з футболом умовах. Щорічно таких випадків відбуваються тисячі. У Всесвітній день метеорології ілюструємо фотографіями яскраві випадки, коли погода готувала неприємний сюрприз гравцям і організаторам матчів.

ЦСКА - «Спартак» - 2: 1

10 листопада 2002 р

Головна біль російського футболу - зимова частина чемпіонату. Ключове дербі країни в 2002 році проходило в заметіль. За годину до початку гри інспектор дав добро на проведення гри, однак до початку зустрічі ситуація серйозно погіршилася. Сніг перед матчем заблокував входи на стадіон ім. Едуарда Стрельцова, глядачі насилу пробиралися до арени через замети по шляху від метро, ​​а співробітники стадіону совковими лопатами марно намагалися очистити поле. Вчасно нагодилися снігоприбиральні машини, проте після їх роботи від газону залишилися лише сліди.

Команди по всьому світу нерідко стикаються з необхідністю грати в практично несумісних з футболом умовах

ЦСКА - «Спартак»

фото

: РІА Новини

«Локомотив» - «Брюгге» - 2: 0

13 листопада 2002 р

Буквально через три дні після пам'ятного дербі відбувся ще один матч в схожих умовах: «Локомотив» в Лізі чемпіонів приймав бельгійський «Брюгге» при сніжної хуртовини. Дмитро Лоськов, який встановив в додатковий час остаточний рахунок у зустрічі (2: 0), не став скаржитися на погоду. Замість цього він весело відсвяткував гол з партнером по команді Володимиром Маміновим, проїхавшись по свіжому снігу на животі.

«Локомотив» - «Брюгге»

«Сатурн» - «Кубань» - 2: 0

3 серпня 2007 р

Проливні дощі не додають настрою командам влітку. У випадку з раменським «Сатурном» та «Кубанню» через непрості погодні умови довелося навіть перервати матч і дограти його на наступний день. До моменту прийняття рішення арбітром Олексієм Сергєєвим «Сатурн» вже вів з рахунком 2: 0. «Перенесли гру на день вперед - забрали наш вихідний день. Так що доведеться завтра виходити на роботу », - скаржився тоді півзахисник господарів Олексій Єрьоменко.

«Сатурн» - «Кубань»

фото

фото

«Луч-Енергія» - «Зеніт» - 0: 0

16 липня 2008 р

Напередодні гри головний тренер «Зеніту» Дік Адвокат наполягав на скасуванні зустрічі в зв'язку з проливним дощем, але офіційні особи розсудили інакше. У підсумку командам довелося провести 90 хвилин на заболоченому полі стадіону «Динамо» у Владивостоці. Гравці постійно падали, помилялися при передачах і практично в прямому сенсі тонули в калюжах, а в перерві зустрічі на поле налетіли чайки, додавши зустрічі ще більший колорит.

«Луч-Енергія» - «Зеніт»

фото

: Андрій Касьян, «Чемпіонат» : Андрій Касьян, «Чемпіонат»

фото

: Андрій Касьян, «Чемпіонат»

«Рубін» - «Ростов» - 0: 2

13 червня 2009 р

Інший приклад екстремального зіткнення футболу з погодою - аномальна спека. У 2009 році в матчі РФПЛ в Казані стовпчик термометра піднявся до 34 градусів. Півзахисник «Рубіна» Петро Бистров в кінцівці гри впав на газон в центрі поля і зміг піднятися лише зі сторонньою допомогою. Хавбек був госпіталізований з важким тепловим ударом і підозрою на інсульт. Згодом попередній діагноз «геморагічний інсульт» не підтвердився, однак гравець змусив добряче понервувати вболівальників казанської команди.

«Рубін» - «Ростов»

фото

«Крила Рад» - «Динамо» - 1: 0

25 вересня 2011 р

Погода в Самарі нерідко ставить в незручне становище команди з РФПЛ. У 2011 році від буйства стихії постраждали «Крила» і московське «Динамо». Через дощ м'яч взагалі не переміщався по полю, передачі проходили тільки верхом. Калюжі на деяких ділянках колишнього газону досягали масштабів ставка. «Я вважаю, в таких умовах в футбол грати не можна. Тому що люди, які прийшли на футбол, побачили не футбол, а водне поло або боротьбу всі 90 хвилин », - сказав після матчу наставник« Динамо »Сергій Сілкін, а форвард команди Андрій Воронін гру в таких умовах і зовсім назвав« антифутболом ».

«Крила Рад» - «Динамо»

фото

: Юрій Стрілець, «Чемпіонат»

Україна - Франція - 0: 2

15 червня 2012 р

Матч збірних України і Франції на Євро-2012 на п'ятій хвилині був перерваний через буйства стихії: гроза зупинила зустріч на цілу годину. Все могло б закінчитися перенесенням гри, якби не якісна дренажна система на «Донбас-Арені». «Газон фактично здав іспит, продемонструвавши, що грозові води можуть швидко піти, системи добре регулюються навіть у разі крайньої потреби, щоб трав'яне покриття швидко підготувати для футбольної гри», - зазначив колишній президент федерації футболу Польщі Міхал Лісткевич.

Україна - Франція

«Динамо» Загреб - «Динамо» Київ - 1: 1

4 грудня 2012 р

Матч двох динамівських команд - загребській і київської - був зупинений через снігопад. Великі пластівці снігу літали по всій арені і закривали огляд всіх учасників футбольного дійства - гравців майже не було видно на полі. Заміна м'яча на контрастнішу версію не допомогла, і арбітр Станіслав Тодоров після дев'яти хвилин гри повів футболістів у підтрибунне приміщення. Тільки через 17 хвилин служба стадіону змогла прибрати сніг з газону і нанести нову розмітку.

«Динамо» Загреб - «Динамо» Київ

Колумбія - Еквадор - 1: 0

7 вересня 2013 р

У 2013 році в Барранкилье організаторам довелося відкласти початок відбіркового матчу до чемпіонату світу-2014 між збірними Колумбії та Еквадору на цілих півтори години. Через зливу поле набуло просто фантасмагоричний вигляд - вода займала практично всю площу поля, закриваючи газон. А початок другого тайму через проблеми з електрикою було затримано ще на 20 хвилин.

Колумбія - Еквадор

І наостанок - маленький бонус. На матчі швейцарської Суперліги «Санкт-Галлен» - «Тун» фотограф відобразив милу картину: хтось із присутніх на стадіоні, зрадівши, що випав, спорудив у кромки поля сніговика.