Полезные материалы

Риболовля на судака. Погода для лову судака. Атмосферний тиск.

  1. Як погодні умови позначаються на клюванні судака взимку і влітку
  2. В яку погоду краще всього ловити судака
  3. Яке атмосферний тиск є сприятливим для лову судака
  4. Які стадії зміни погоди, при яких судак починає краще клювати

Риболовля на судака, а саме її успішність, часто залежить від погоди та атмосферного тиску. Важливо брати до уваги ще й ряд інших факторів, які значним чином впливають на улов. Давайте ж поговоримо про них більш детально.

Зміст (згорнути)

  • Як погодні умови позначаються на клюванні судака взимку і влітку ...

  • В яку погоду краще всього ловити судака ...

  • Продовження супер риболовлі в негоду ...

  • Яке атмосферний тиск є сприятливим для лову судака ...

  • Які стадії зміни погоди, при яких судак починає краще клювати ...

  • «Чоловіча компанія» - Як потрібно ловити судака (відео) ...

  • Кращі навчальні фільми по «Ловлі судака». Дивіться безкоштовно онлайн ...

Як погодні умови позначаються на клюванні судака взимку і влітку

Судак - відноситься до числа хижих риб. Влітку найчастіше судака ловлять на спінінг , Рідше на жерлиці , донки , гуртки. Взимку судака ловлять, як активно: на балансир, блешні, і т.д., так і пасивно: на тюльку, на шматочки рибки ...

Однак для того, щоб повернутися додому з хорошим уловом, мало враховувати тільки приманку і техніку подачі цієї приманки.

Однак для того, щоб повернутися додому з хорошим уловом, мало враховувати тільки приманку і техніку подачі цієї приманки

Досить довго існувала думка щодо того, що активна ловля судака триває з травня і до пізньої осені. Однак з часом, думка рибалок в корені змінилося, так як при певних і сприятливих для судака умовах, цю рибу можна успішно ловити весь рік.

Кращими періодами для лову судака все ж, по праву є рання весна і жовтень місяць . Вибір цих періодів невипадковий, оскільки саме в цей час температура води найбільш сприятлива, в результаті чого, активний не тільки судак але і щука з окунем.

В яку погоду краще всього ловити судака

Якщо говорити про погодні умови, то можна відзначити, що судаки перед бурею залягають на дно. Саме тому, якщо в прогнозі на найближчий час намічається шквалистий вітер, сильний дощ, град і т.п., то відправлятися на рибалку не має ніякого сенсу, тому що ймовірність повернутися додому з уловом практично дорівнює нулю.

Крім того, беріть до уваги і таку цікаву особливість - якщо протягом декількох годин яскраво світить сонце, а потім погода раптом починає потихеньку псуватися, небо затягує хмарами, то судак, як правило починає активізуватися.

Погода також впливає і на те, на якій відстані риба знаходиться від поверхні водної гладі.

Погода також впливає і на те, на якій відстані риба знаходиться від поверхні водної гладі

Інтенсивність клювання судака за рік

  • Якщо є сильна хвиля, то велика ймовірність того, що риба постарається перебувати якомога глибше;
  • Якщо ж на воді стоїть штиль, погода при цьому сонячна, однак немає сильної спеки, то судак цілком може перебувати від поверхні води на відстані, що не перевищує 1 метр;

Крім цього, в сприятливу, комфортну погоду риба також може виходити на ділянки водойми, глибина яких не перевищує 2 метрів.

Однак немає сенсу ловити рибу в тому випадку, якщо сонце просвічує водойму до дна. При таких погодних умовах ви навряд чи знайдете цього хижака, так як він:

  1. По-перше, не любить прозору воду;
  2. По-друге: спеку;

Укриттям під час спеки рибі може служити піщана мілина неподалік від берега, тому має сенс спробувати щастя саме там.

Якщо говорити про час доби, то можна сказати, що судак відмінно бере наживку і вночі , І вдень. На зорі охочіше клюють невеликі екземпляри, великі ж виходять «на полювання» в основному з настанням сутінків.

До речі, про сприятливу погоду і атмосферному тиску для лову щуки ™ © - читайте тут !!!

Яке атмосферний тиск є сприятливим для лову судака

Відзначимо, що на апетит хижака дуже благотворно позначається зростаюче атмосферний тиск.

Пояснюється це досить просто:

В умовах тиску, що підвищується значним чином посилюється концентрація кисню в воді, що в свою чергу призводить до того, що різні види риб починають проявляти більшу активність, тим самим провокуючи судака почати на них полювання.

В умовах тиску, що підвищується значним чином посилюється концентрація кисню в воді, що в свою чергу призводить до того, що різні види риб починають проявляти більшу активність, тим самим провокуючи судака почати на них полювання

Інтенсивність клювання судака на добу

Стрімко падає атмосферний тиск, навпаки, негативно позначається на апетитах риб, так як вміст кисню помітно скорочується, а значить, знижується і активність.

Однак якщо ви вже приїхали на риболовлю і не хочете повертатися додому без улову, то можна спробувати привернути увагу судака за допомогою штучних приманок, яскравого, що провокує кольору.

Якщо ніяких інших несприятливих факторів немає, то вам цілком може і повезти.

Які стадії зміни погоди, при яких судак починає краще клювати

До таких факторів можна віднести температуру води. Найбільш сприятливою для судака є температура, яка перебуває в районі 8 °.

При температурі 12 ° у цього хижака прокидається хороший апетит.

При температурі 12 ° у цього хижака прокидається хороший апетит

Влітку, при сильній спеці, судак практично неактивний, він в основному ховається в різних прохолодних місцях. Також, затишшя настає, якщо температура опускається нижче 8 °.

Щоб не просиджувати на рибалці даремно, рекомендуємо спочатку виміряти за допомогою термометра температуру води на різних ділянках водойми.

Якщо ви відправляєтеся на зимову риболовлю , То пам'ятайте про те, що найбільш тепла вода знаходиться над поверхнею дна.

Зазвичай там її температура дорівнює 4 °.

Якщо піднімається вітер або ж починається приплив, який сприяє збільшенню вмісту кисню в воді, то судак також починається поводитися активніше.

При зміні погоди, особливо в літню пору, хижак також переходить на «інший» режим. після нересту у судака наступає сильний жор, тобто приблизно з кінця червня, тому в цей період його можна ловити практично цілодобово.

після   нересту у судака   наступає сильний жор, тобто  приблизно з кінця червня, тому в цей період його можна ловити практично цілодобово

Критерії зміни погоди

Денні клювання судака найбільш вірогідні в період з 11 і до 15 годин, вечірнє клювання зазвичай починається з 18 і до 19 годин. На неглибоких брівках судак годується приблизно з 21 години і до ранку.

На глибокі бровки риба йде близько 5 ранку, тому, ловити її краще перед світанком.