Полезные материалы

Ольга Рипакова: біографія, досягнення

  1. Ольга Рипакова: біографія спортсменки
  2. Ольга Рипакова: досягнення

Ольга Рипакова, біографія якої гідна окремого твору, власною працею, наполегливістю і цілеспрямованістю заслужила звання легенди легкої атлетики. Тендітна дівчина, любляча і улюблена жінка, турботлива мати, успішна і титулована спортсменка - це далеко не повний перелік характеристик Ольги Рипакова. Цікавитесь життям і досягненнями спортсменки? Читайте подробиці в статті. Ольга Рипакова, біографія якої гідна окремого твору, власною працею, наполегливістю і цілеспрямованістю заслужила звання легенди легкої атлетики

Фото: Казахстанська правда

Ольга Рипакова: біографія спортсменки

Ольга Рипакова - в дівоцтві Алексєєва - з'явилася на світ 30 листопада 1984 року в Усть-Каменогорську. З раннього дитинства батьки Ольги - Сергій і Валентина Алексєєва - прищеплювали дочки любов до спорту. Батько Ольги - десятиборець - навів дочка тренуватися до Тетяни Назарової, своїй вихованці. На перших порах маленька Оля займалася семиборстві.

У 16 років Ольга Рипакова вперше виступила на юнацькому чемпіонаті світу з легкої атлетики. Змагання проходили в Чилі. Скромний дебют для світу спорту, але значущий для Рипакова. На змаганнях Ольга зайняла 23-е місце. Решта учасників були старше легкоатлетки мінімум на два роки.

У 17 років Рипакова, тоді ще Алексєєва, закінчила Східно-Казахстанську обласну школу-інтернат зі спортивним ухилом і приїхала в Алмати вступати до академії фізичної культури і спорту. Там і познайомилася з майбутнім чоловіком.

Там і познайомилася з майбутнім чоловіком

Фото: YK-news.kz

Денис Рипаков - спринтер, срібний призер Всесвітньої універсіади 2003 року, що проходила в Тегу. Після весілля Денис вирішив, що в сім'ї буде тільки один спортсмен. Люблячий чоловік відмовився від власної спортивної кар'єри, ставши тренером Ольги. У той час Рипакова вже тренував її батько. У шлюбі Ольга народила дочку Анастасію (2005) і сина Кирила (2013).

Бронза, яку Рипакова привезла з Лондонської Олімпіади 2012 року, стала поштовхом для розвитку легкої атлетики в Казахстані і в рідному місті спортсменки. Нурсултан Назарбаєв пообіцяв реалізувати проект будівництва легкоатлетичного центру в Усть-Каменогорську, який відповідає міжнародним стандартам і вимогам.

Денис Рипаков контролював процес будівництва з закладки першого каменю. По завершенні проекту Рипакова призначили директором центру, названого в честь його дружини. З цієї причини подружжя Рипакова переїхала з Алмати в рідній спортсменці Усть-Каменогорськ.

Читайте також: Ілля Ільїн: біографія

Ольга Рипакова: досягнення

Чи можливо повірити, що тендітна, ніжна дівчина здатна подолати 7 метрів в стрибку? Здатна! Особистий рекорд Ольги Рипакова - 6,85 м в стрибках в довжину.

На рахунку спортсменки 18 міжнародних медалей. Для казахстанців Ольга Рипакова - національна гордість.

У 2002-му, в 18 років, Ольга стала чемпіонкою країни в семиборстві у дорослій категорії. В цьому ж році взяла срібло на юнацькому чемпіонаті світу в Кінгстоні.

У 2006-му на Азіатських іграх, що проходили в місті Доха, Ольга Рипакова завоювала золото, продовжуючи виступати як семіборец, і бронзу за стрибки в довжину. Збіг обставин змусило Ольгу спробувати себе саме в стрибках в довжину, які вимагають високих показників спринту, а пізніше зупинитися на потрійному стрибку - найскладнішої дисципліни легкої атлетики.

Фото: Zakon.kz

У 2010 році на першому Континентальному кубку IAAF Рипакова встановила особистий рекорд у потрійному стрибку -15,25 м, що став рекордом Азії.

Потрійний стрибок з'явився в олімпійських змаганнях ще в 1896 році. У жіночу програму його ввели сто років по тому. Підкорився чи Рипакова олімп? Отже:

  • Пекінська Олімпіада - перше значне спортивний захід, в якому Рипакова захищала честь Казахстану.

Ольга привезла додому срібло. За підсумками фіналу спортсменка посіла четверте місце. Погодьтеся, вона змогла піднятися на п'єдестал не тільки через те, що грекиню і росіянку, які завоювали срібло і бронзу, викрили в прийомі допінгу.

  • На Лондонській Олімпіаді Рипакова завоювала довгоочікуване золото. Це незважаючи на травму ноги.
  • У Ріо-де-Жанейро на Олімпіаді Ольга завоювала бронзу.

Фото: Kazpravda.kz

Нещодавно Ольгу Рипакова номінували на звання кращого спортсмена Казахстану 2018 року (за версією Informburo.kz).

У 2020 році Ольга має намір поповнити скарбничку Казахстану медаллю з Токійської Олімпіади.

Біографія Ольги Рипакова - приклад успішності, доказ того, що висока мета підкоряється сильному.

Читайте також: Олімпійські чемпіони Казахстану

Цікавитесь життям і досягненнями спортсменки?
Підкорився чи Рипакова олімп?