Полезные материалы

Важкоатлети не їдуть на Олімпіаду. Поки тільки російські

Міжнародна федерація важкої атлетики (IWF) зробила офіційну заяву: російські спортсмени на Олімпійські ігри в Ріо допущені не будуть.

Давайте відверто: цього мало хто здивувався. Керівники вітчизняного спорту не під диктофон давно говорили про високу ймовірність такого результату. А вже коли стало відомо, що Міжнародний олімпійський комітет (МОК) віддасть рішення щодо допуску російських спортсменів на Олімпійські ігри на відкуп міжнародним федераціям, то якихось ілюзій не плекали, напевно, навіть самі спортсмени.

ВАЛ ПОКАРАНЬ

Тривожний дзвінок пролунав ще в червні, коли IWF оголосила, що російська команда позбавлена ​​двох олімпійських квот через численні позитивні допінг-проб. Після цього, як і годиться, з боку перших осіб федерації було кілька висловлювань в пресі з приводу несправедливості такого рішення і намірів негайно подати до Спортивного арбітражного суду (CAS). Але в цілому, новину сприйняли як належне. Як і прийняте за нею рішення виконкому IWF, яке звучало так: якщо в ході перевірки проб Пекіна-2008 і Лондона-2012 у однієї федерації виявиться три або більше позитивних проб - вона буде дискваліфікована на рік.

За підсумками реаналіза з'ясувалося, що перевірку часом не пройшли відразу сім росіян: Марина Шаїнова, Надія Євстюхіна, Апті Аухадов, Наталія Заболотна, Світлана Царукаева, Олександр Іванов та Андрій ДеМанн. І це не рахуючи дискваліфікованих в інший час спортсменів і чотирьох прізвищ, які згадуються в доповіді Макларена. Як то кажуть: питання є? Примітно, що на тлі всього цього президент Федерації важкої атлетики Росії Сергій Сирцов не так давно був обраний главою антидопінгової комісії Європейської федерації важкої атлетики (EWF) ...

Міжнародна федерація важкої атлетики (IWF) зробила офіційну заяву: російські спортсмени на   Олімпійські ігри в Ріо   допущені не будуть

Президент Федерації важкої атлетики Росії Сергій СИРЦОВ (праворуч) і Олексій ловчих. Фото Олексій ІВАНОВ, REUTERS

двоїсту позицію

Парадоксально, але навіть на тлі такого валу позитивних проб при бажанні, а головне - вміння, рішення про повне відсторонення збірної Росії з Олімпійських ігор можна оскаржити. Адже оголосивши про дискваліфікацію федерації за проби, виявлених в результаті перевірки, IWF фактично змінила правила під час гри. Як останнім часом любить повторювати міністр спорту Віталій Мутко: "Це те ж саме, що вийти на футбольний матч, а в середині гри дізнатися, що суддя скасував офсайди".

Сергій Сирцов: "Якщо збірну не допустять в Ріо, подамо в суд"

Ось тільки надій на те, що хтось зараз вирішить заступитися за важкоатлетів і "пробити" через CAS участь в Олімпіаді хоча б двох-трьох росіян, до яких у антидопінгових служб ніколи не було претензій, практично немає. Позов до Міжнародного спортивного суду буде подано, швидше за для очищення совісті, про команду сильних юристів говорити не доводиться. Спортсменів, чиє відсторонення від Ігор у Ріо викликає подив - хоч греблю гати. І в ситуації, коли наших атлетів усувають пачками, боротися за кожного окремо взятого олімпійця просто нікому. Навіть зараз, на піку абсурду, керівництво російського спорту ніяк не може визначитися з обраної лінією. З одного боку - ми "ковтаємо" всі звинувачення, знімаючи з олімпійських рейсів будь-яких спортсменів, яких тільки скажуть (начебто показуємо свій намір жорстко боротися з допінгом), а з іншого - Олексія Ловчева незабаром після оголошення про чотирирічної дискваліфікації призначають радником губернатора Володимирській області по спорту, а Ольга Каніськіна не далі як в цю п'ятницю брала участь в засіданні колегії Міністерства спорту. Сиділа в першому ряду. З "ворогами-журналістами" спілкуватися відмовилася.

КОЛИ З ОЛІМПІЙСЬКІЙ ПРОГРАМИ виключать ВРЮ важкої атлетики?

При всіх наших внутрішніх проблемах, кажучи про важкої атлетики, не можна забувати і про зовнішні. Вид спорту просто захлинається від допінгу. Один приклад. Розглянемо першу вісімку за підсумками Олімпійських ігор в Лондоні в категорії до 94 кг. Казахстанец Ілля Ільїн і наш Олександр Іванов, що виграли золото і срібло відповідно, дискваліфіковані в результаті недавньої перевірки проб. За ідеєю, золото має перейти до Анатолія Кирик з Молдавії, але в 2015-му він "погорів" на анаболическом стероїді і отримав бан на 8 років. Спортсмени, що зайняли в Лондоні четверте, шосте й сьоме місця теж були спіймані на повторному огляді. Таким чином, медалі, швидше за все, перейдуть до Саєд Мохаммадпуру (Іран) і Кім Мін Дже (Корея), які в первісному підсумковому протоколі були на п'ятій та восьмій позиції. При цьому невідомо, чи брали допінг-проби у них ...

При цьому невідомо, чи брали допінг-проби у них

Вся трійка призерів Ігор-2012 в Лондоні у ваговій категорії до 94 кг за підсумками повторної перевірки проб була викрита у приминении допінгу. фото REUTERS

І кому в олімпійській програмі потрібен такий вид спорту?

Перші особи МОК про можливе виключення важкої атлетики з Олімпійських ігор поки не повідомляли, але розмови про необхідність такого кроку ходять давно. Міжнародна федерація відверто не справляється з антидопінгової політикою. І нинішня спортивно-допінгова історія з Росією припала для неї як не можна до речі - нашу команду, за яку особливо нікому постояти, спокійно дискваліфікують, тим самим а) демонструючи максимально жорстке ставлення до порушників і б) перебуваючи в тренді світової спортивної політики. По суті, у IWF навіть не було особливого вибору. Поклади вони за опальних росіян - отримали б від західної преси і антидопінгових агентств по перше число. А тепер, завдяки Росії і в черговий раз дискваліфікованою Болгарії, можна відтягнути підняття неминучого питання про доцільність перебування виду спорту в олімпійській програмі. Хоча б до тих пір, поки не прийде час повторного огляду проб з Ріо-2016.

Як то кажуть: питання є?
КОЛИ З ОЛІМПІЙСЬКІЙ ПРОГРАМИ виключать ВРЮ важкої атлетики?