Полезные материалы

Чи читають в ГПУ газети і Кримінальний кодекс?

ВО «Свобода», як відомо, під час минулих виборів в ВР набрала лише 4,7% і залишилася за воротами майбутнього парламенту. Причин такого скромного результату багато, і не виключено, що одна з них - втрата популярності в західних регіонах країни, в тому числі і внаслідок негативних публікацій в місцевій пресі.

Причин такого скромного результату багато, і не виключено, що одна з них - втрата популярності в західних регіонах країни, в тому числі і внаслідок негативних публікацій в місцевій пресі

Наприклад, 13 листопада 2014 р львівська газета «Експрес» у №120 опублікувала інтерв'ю з місцевим бізнесменом Володимиром Дідухом, відомим у вузьких колах як Вова Морда. Він заявив, що свого часу передав на утримання осередків, мітинги і зарплату функціонерам «Свободи» $ 48 млн. Причому гроші надходили через народного депутата Ігоря Кривецького. За словами пана Дідуха, фінансувати партію він почав ще тоді, коли її члени були «голі і босі», і фактично допоміг «Свободі» народитися, проте після того як партія «продала» націоналістичну ідею, з якою виграла вибори в парламент, фінансування припинив.

«Коли вони зійшлися з людьми Януковича, наприклад з Курченко, я сказав: він на мільярди, під виглядом транзиту, ввозить в країну бензин, а потім топить його всередині країни без сплати податків», - поскаржився Дідух. Однак реакції від партії, за його словами, не було.

Він також розповів, що «Свобода», зокрема в особі Ігоря Кривецького, вела справи з олігархом Дмитром Фірташем. За його словами, саме на матір Кривецького «була записана власність Фірташа». Дідух заявив, що вимагає від партійних функціонерів повернути гроші назад, тим більше що у партії вони є. «Вони, будучи у владі, взяли 600 млн. Подивіться, які готелі купили -« Жорж »у центрі Львова,« Хаятт »- в центрі Києва, банки скупили. $ 200 млн. Дали тільки за «Хаятт», - стверджує пан Дідух.

«Свобода» відреагувала моментально. Прес-служба партії розповсюдила заяву, в якій повідомила, що «Експрес» продовжує публікувати брехню проти «Свободи», «щоб дискредитувати націоналістичний об'єднання». Публікація в газеті - «чергова порція бруду, яку вона під соусом« розслідування »виливає на об'єднання протягом останніх двох років» і є матеріально мотивованим політичним замовленням опонентів «Свободи». Партія готує «черговий судовий позов до цього видання про захист честі, гідності і ділової репутації та спростування недостовірної інформації, поширеної про лідера Олега Тягнибока та голові економічної ради« Свободи »Ігоря Кривецьке».

«Свободі» завтра припишуть отримання фінансів, можливо, і від усього кримінального світу України, а то і від міжнародних терористичних угруповань на зразок «Аль-Каїди», - іронізує прес-служба і вказує на те, що Франківський райсуд Львова задовольнив позов Олега Тягнибока про захист честі, гідності та ділової репутації, поданий ним на газету за однією з попередніх публікацій. Крім того, Ірина Сех подала до судів чотири позови, ще один - Ігор Кривецький. Партія висловила переконаність, «що в кінцевому підсумку рано чи пізно будуть прийняті справедливі рішення по всіх справах, і газета« Експрес »опублікує спростування».

Тим часом в приймальні «Експресу» по телефону нам повідомили з посиланням на штатного юриста газети, що остаточних судових рішень за позовами, поданими проти видання представниками «Свободи», поки немає. До слова, в листопаді 2013 р головний редактор газети Ігор Починок заявив, що вони публікують «такі факти, які спростувати неможливо».

Як би там не було, але пан Дідух по суті зізнався в тому, що нелегально фінансував «Свободу», і ці гроші, швидше за все, в офіційних документах не фігурували, т. Е. Ні про яку сплату податків не може бути і мови. Що ми в результаті маємо? Оскільки Дідух, за його словами, давав гроші «Свободі» перед початком минулих парламентських виборів, то в ч. 2 ст. 159-1 КК чітко сказано, що «умисне використання у великому розмірі фінансової (матеріальної) підтримки у здійсненні виборчої кампанії кандидата, політичної партії (блоку), його уповноваженим представником, довіреною особою кандидата чи уповноваженою особою, з порушенням встановленого законом порядку карається обмеженням волі на термін до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк ».

Крім того, ніхто не відміняв і ст. 212 КК (ухилення від сплати податків і зборів), що передбачає штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

У прес-службі МВС, куди ми звернулися за коментарем, про одкровення пана Дідуха нічого не знали, пообіцяли прочитати і доповісти керівництву. А ось в прес-службі Генпрокуратури порадили направити письмовий запит на ім'я Віталія Яреми.

Все це виглядає дивно, адже щоб порушити кримінальну справу за фактом, не потрібно конкретної заяви громадянина або громадської організації - досить публікації в пресі. У зв'язку з цим виникає питання: чи читають співробітники Генпрокуратури, включаючи її керівництво, газети, електронні засоби масової інформації і тим більше Кримінальний кодекс? Або вони настільки відірвалися від реальності, що будь-які публікації в пресі для них порожній звук?

Не можна не звернути уваги і ще на один аспект. Нинішній міністр юстиції Павло Петренко, як відомо, був обраний на цю посаду в лютому нинішнього року, а до цього був одним із заступників лідера «Батьківщини». Саме Мін'юст виступив з ініціативою про заборону КПУ і направив до суду відповідний позов, звинувативши комуністів в підтримці сепаратистів на сході країни і в закликах до зміни територіальної цілісності.

Чи не бентежить Павла Дмитровича той факт, що «Свободу» фінансував людина, яку в пресі вперто називають Вовою Мордой? Хіба це не привід звернутися до компетентних органів з проханням провести розслідування? Тим більше що згідно ч. 5 ст. 14 закону «Про політичні партії в Україні» фінансування партій анонімними особами або під псевдонімом забороняється. Але ж ніхто Дідуха за язик не тягнув - він заявив, що гроші «Свободі» передавав через Кривецького, і навряд чи вони проходили через касу партії. У прес-службі Мін'юсту, куди ми звернулися по телефону, пообіцяли відповісти, якщо редакція надішле лист на адресу глави відомства.

Але і це ще не все. Дідух стверджує, що «Свобода» в особі Кривецького нібито вела справи з Фірташем, причому власність останнього була записана на матір першого. «Як вони можуть відмовлятися?» - обурюється пан Дідух.

Як відомо, в травні нинішнього року Фірташа заарештували у Відні за запитом ФБР, а потім він був звільнений під заставу в 125 млн. Євро і сьогодні живе в віденському готелі Ritz Carlton, чекаючи рішення про екстрадицію в США. За даними слідства, починаючи з 2006 р Фірташ і його компаньйони заплатили в цілому не менше $ 18,5 млн. Хабарів для отримання ліцензій на видобуток тітансодержащіх руди в індійському штаті Андхра-Прадеш. Причому сировину з індійського родовища поставляється також у США. Сам пан Фірташ цей факт заперечує, але чи повірять йому американські слідчі, коли дізнаються, що і у себе на батьківщині він приховував свою власність, переписуючи її на підставних осіб?

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

Що ми в результаті маємо?
У зв'язку з цим виникає питання: чи читають співробітники Генпрокуратури, включаючи її керівництво, газети, електронні засоби масової інформації і тим більше Кримінальний кодекс?
Або вони настільки відірвалися від реальності, що будь-які публікації в пресі для них порожній звук?
Чи не бентежить Павла Дмитровича той факт, що «Свободу» фінансував людина, яку в пресі вперто називають Вовою Мордой?
Хіба це не привід звернутися до компетентних органів з проханням провести розслідування?
«Як вони можуть відмовлятися?
Сам пан Фірташ цей факт заперечує, але чи повірять йому американські слідчі, коли дізнаються, що і у себе на батьківщині він приховував свою власність, переписуючи її на підставних осіб?