Полезные материалы

11 кращих молодих тенісисток світу

11 кращих молодих тенісисток світу

Юлія Путинцева , Росія

(7 січня 1995 року, №241 в рейтингу WTA за підсумками 2011 року, №211 в поточному рейтингу)

Пройти повз Путинцева, якій вже виповнилося сімнадцять, не дозволяє ні патріотичний запал (вболівати за своїх хочеться не тільки в хороші часи), ні результати Юлії. Виграних матчів на турнірах WTA у неї, правда, немає, зате накопичено солідний багаж зустрічей проти гравців Топ-200. Курочка по зернятку клює, і для Путинцева, яка не може похвалитися антропометричними даними, локальні успіхи на кшталт перемог на 25-тисячниках можуть стати найвірнішим способом підібратися до першої сотні. Брак зростання і важелів Путинцева намагається компенсувати хваткою бульдога - запальність, дратівливість і «поганий характер», цілком ймовірно, є лише побічними ефектами її стратегії виживання. Будь вона паинькой, на голову перевершують її дівчата просто задавили б Юлію. Це той самий випадок, коли не потрібно стріляти в піаніста - він грає як уміє. І якщо Путинцева згодом вдасться наблизитися за результатами до Домініці Цибулковій - а чому, власне, ні? - це буде грандіозний успіх.

Медісон Кіз, США

(17 лютого 1995 року, №315 в рейтингу WTA за підсумками 2011 року, №254 в поточному рейтингу)

Медісон єдиною з нашого списку встигла заявити про себе і на дорослих турнірах, в тому числі «Великого шолома», і в матчі проти одного з легенд тенісу. У віці 14 років і 48 днів вона обіграла 81-у ракетку світу Аллу Кудрявцеву на турнірі в Понте-Ведра-Біч (за всю історію WTA лише 6 тенісисток вигравали матч основної сітки в більш юному віці). У тому ж 2009-му Кіз перемогла Серену Вільямс в рамках World Team Tennis, віддавши їй лише один з шести виставкових геймів. Ну а в минулому році, вперше граючи в основній сітці US Open, Кіз здолала великодосвідчену Джилл Крейбас і була за крок від перемоги над сіяної Люцією Шафаржевой. І нехай Медісон в ці дні виповнюється критичні для даного огляду 17 років, пройти повз такого таланту було б помилкою. Своїм улюбленим ударом вона називає подачу (і це у дівчат!), А в її Форхенд є щось від Вайдішової і щось від Іванович - з останньої її ріднить і флуктуірует бекхенд. Кіз поступово набиває свої удари з задньої лінії, але її подальші успіхи багато в чому будуть залежати від того, чи зуміє вона розвантажити важкі і неслухняні ноги.

Саша Вікері , США

(11 травня 1995 року, №420 в рейтингу WTA за підсумками 2011 року, №444 в поточному рейтингу)

Пам'ятайте Чанду Рубін? Побачивши Сашка Вікері, ви напевно помітите хоча б зовнішнє її схожість з іменитої співвітчизницею, але сама Саша з дитинства порівнювала себе, звичайно, з Сереною Вільямс. «Вона так завзято била м'ячем об стіну нашого будинку, що я зрозуміла - або я знаходжу їй корт, або будинок завалиться», - згадує мати Вікері, Пола. Щоб оплачувати тренування дочки, їй, яка працювала в сфері дистанційної освіти, довелося влаштуватися ще й барменом в стрип-клуб. Жертви не були марними - в дорослому рейтингу Саша проривається до Топ-400, хоча значущих перемог поки не здобула. Два останніх роки вона тренувалася у Франції в академії Муратоглу. При всій повазі до амбіцій юної американки самосравненіе з Сереною в плані ігрових можливостей здається натягнутим - такого запасу потужності, який був у Вільямс-молодшої, нема й близько. Зате Саша моторна і дуже добре координована, та й з цілепокладанням і завзятістю у дівчини повний порядок.

Ірина Хромачевою , Росія

(12 травня 1995 року, №402 в рейтингу WTA за підсумками 2011 року, №257 в поточному рейтингу)

Стільки авансів, скільки отримала Ірина, не видавався жодної росіянці з часів Марії Шарапової. Юніорський рекорд Хромачевой і справді вражає, чотири турніри їй виграно тільки в минулому році, але ось ТБШ серед них немає - свій єдиний фінал на «Вімблдоні» вона програла Ешлі Барті. «Ірина - універсальний гравець, - зазначає її тренер і екс-наставник Кім Клійстерс Вім Фіссетт, - вона може грати і в атаці, і в захисті, до того ж у неї тенісні мізки. А ще у неї є характер, необхідний, щоб відбутися в спорті ». Серед проблем лівші Хромачевой (до речі, ліворукість - додаткове, що називається, за замовчуванням, перевага росіянки) Фіссетт відзначає фізичну підготовку. Вганяти Ірину в бойову форму виписаний ще одна людина з табору Клійстерс - фізіотерапевт Сем Ферслегер. Плоди їхньої співпраці обнадіюють, і транзит в дорослі змагання поки проходить досить успішно. Нинішній сезон Ірина почала з двох перемог у кваліфікації до Australian Open і фіналу 25-тисячника на тому ж континенті. Після такого старту заявлена ​​на сезон мета - дістатися до Топ-200 - виглядає більш ніж досяжною.

Вікторія Дюваль , США

(30 листопада 1995 року, №671 в рейтингу WTA за підсумками 2011 року, №714 в поточному рейтингу)

Біографія Вікторії надзвичайно драматична: в сім років вона пережила збройне пограбування, а в чотирнадцять ледь не втратила батька, який дивом вибрався з-під руїн їхнього будинку в Порт-о-Пренсі під час руйнівного землетрусу. «Вона велика дівчинка, але прекрасний атлет з хорошими важелями і відмінними ударами. Вона дуже агресивна на корті, але їй потрібно попрацювати над психологічною стійкістю і бути більш сміливою на подачі », - так характеризує Вікторію відомий Нік Боллетьері, в чиїй академії американка гаїтянського походження час від часу тренується. Юніорських титулів в минулому році Дюваль не вигравала, але результати показувала стабільні, на її рахунку перемоги над Хромачевой, Контавейт і Гаврилової. Відзначилася вона і в дорослому турі, обігравши на великих турнірах ITF найдосвідченіших співвітчизниць Машона Вашингтон і Олександру Стівенсон і ледь не взявши сет у 84-й ракетки світу Ребекки Марино.

Анетт Контавейт , Естонія

(24 грудня 1995 року, №573 в рейтингу WTA за підсумками 2011 року, №652 в поточному рейтингу)

Кругловида любителька постонать-покричати (її тренер стверджує, що це допомагає їй фокусуватися на ударах) давно знаходиться на прикметі мисливців за юними талантами. Велика спокуса провести паралелі з Кайей Канепі (дівчата схожі за конституцією), але такої щільності і мощі атак у юної Анетт поки що немає, та й ногами вона часом лінується допрацьовувати. Зате у неї є рідкісне для юніорів якість - вміння вигравати, коли не особливо грається, тому так мало у неї в юніорському турі випадкових поразок. А на останньому Orange Bowl вона і зовсім пройшла поспіль Інді де Фроом, Ежені Бушар і Путинцева. Ще одна перевага Анетт над ровесницями полягає в бойовий гарт - їй уже не раз доводилося зустрічатися з елітою WTA в рамках Кубка Федерації. Марії-Хосе Мартінес-Санчес, Карлі Суарес-Наварро, Цветанов Піронковій і Вікторії Азаренко вона, звичайно, перш за програвала в одну хвіртку. Але в поточному розіграші командного турніру вона взяла та обіграла Чвертьфіналістка «Вімблдону» Таміру Пашек і 156-ю ракетку світу Бібіана Схоофс.

Тейлор Таунсенд , США

(16 квітня 1996 року, №428 в рейтингу WTA за підсумками 2011 року і в поточному рейтингу)

Абсолютний тріумфатор юніорського Australian Open вражає бевим вагою, перехідним в вагу ударів, і прагненням завершувати атаки у сітки. Коли нам востаннє траплялася юніорка, не схильна влаштовувати кемпінг на задній лінії, вже й не згадати. Петра Квітова (а Таунсенд теж лівша) не береться до уваги, вона у юніорів-то майже не грала. Втім, як і свого часу чеської примі, Таунсенд доведеться привести себе в кращі фізичні кондиції - однієї тільки силою в дорослому тенісі нікого не здивуєш. Головне зберегти мотивацію, а з цим у Таунсенд, як зазначає її тренер, відома в минулому американська тенісистка Кеті Рінальді, бувають проблеми - дуже вже Тейлор сумує за домівкою в рідній Джорджії. Про те, що вона дівчинка без зіркових замашок і спраги слави, свідчать її зворушливі реакції на рядові, здавалося б, речі. Вийшовши на Арену Рода Лейвера грати фінал проти Юлії Путинцева, Таунсенд здивувалася, як багато безкоштовних рушників їй приготували організатори: «Їх було цілих чотири, по два на кожному стільці. Я тоді подумала: це я точно беру з собою! І взяла ».

Ешлі Барті , Австралія

(24 квітня 1996 року, №669 в рейтингу WTA за підсумками 2011 року, №632 в поточному рейтингу)

Дуже навіть хороша перша подача, велика кількість укорочених і різаних ударів зліва, що заміщають нормальний ралійний бекхенд, в міру небезпечний і вміло підкручувати пензлем форхенд, низька стартова швидкість, не бозна-яка реакція і невисокий (163 см) зростання - такого сальдо тенісних талантів вистачило австралійці , щоб виграти в 2011 році юніорський «Вімблдон», хоча сама Ешлі авантажний своїм покриттям вважає грунт. «Спортивний ботанік» (це не образа, а самоназва Барті) стрімко перетворюється в австралійську Лору Робсон - авансів їй роздано мінімум на п'ять титулів ТБШ вперед. «Я не бачив нікого, хто мав би таким величезним потенціалом, як Ешлі. Вона оновлена ​​і найкраща версія Мартіни Хінгіс. Нехай у неї немає сили Вінус або Серени, але вона володіє інтуїцією, якої не можна навчити », - це вже думка Девіда Тейлора, тренера Саманти Стосур. Ванию Кінг, Бетані Маттек і Анну Татішвілі ці оди не вразили, і дебют Барті в WTA-турі обернувся трьома поспіль двухсетовому ураженнями. Але ж і Стосур «не відразу будувалася».

Інді де Фроом , Голандія

(21 травня 1996 року, немає рейтингу WTA)

Володарка звучною прізвища чимось нагадує Урсулу Радванську - чи вистачить їй атлетизму для виживання серед запеклих професіоналів ще питання, сумніви викликає і техніка її удару справа. Проте, в минулому сезоні на траві вона двічі поспіль без варіантів обіграла Юлію Путинцева, а на Orange Bowl перемогла майбутню чемпіонку Австралії Таунсенд. У червні дебютувала в головному дорослому турі - отримавши уайлдкард, програла в першому колі турніру в Хертогенбоше співвітчизниці Аранті Укр - 3: 6, 0: 6. У півфіналі юніорського Вімблдону програла майбутній чемпіонці Барті, зате сфотографувалися з Марією Шараповою (в чиїй найковской лінії вона грала весь сезон). А рівно на цьому тижні - як знала, що про неї буде писати Sports.ru! - Інді вперше виявилася в сітці дорослого турніру ITF (10-тисячника в Таллінні) і виграла перший матч у сіяної британки Лайзи Уайбурн, замикає п'яту сотню рейтингу WTA.

Донна Векич , Хорватія

(28 червня 1996 року, №392 в рейтингу WTA за підсумками 2011 року, №391 в поточному рейтингу)

15-річна хорватка не особливо блищала по юніорам (вище місце в юніорському рейтингу - 21), зате впевнено увійшла в дорослий тур. На її рахунку в 2011 році перемога і два фінали на 10-тисячниках і два фіналах на 25-тисячниках в Лагосі, де вона обіграла Ніну Братчикову - ту саму, що недавно запалювала на кортах Australian Open. У рейтингу WTA хорватка вже добралася до четвертої сотні. Донна намагається грати активно, використовуючи для оглушення суперниць, перш за все, форхенд. Та й взагалі, манерою триматися на корті і статтю вона злегка нагадує Ніколь Вайдішову, правда, чешка в її віці вже вигравала турніри WTA. Оточення Донна Векич, мабуть, дуже хоче зліпити з дівчини зірку - у всякому разі, тексти і навіть біографічна довідка на її сайті є якусь позамежну суміш пафосу і захоплення. Зовсім скоро Донна Векич планує дебютувати в основному турі - на турнірі в Куала-Лумпур, їй там, як кажуть, обіцяна уайлдкард в кваліфікацію.

Франсуаза Абанда , Канада

(5 лютого 1997 року, немає рейтингу WTA)

Висока, якщо не сказати височенна для її років (вже в тринадцять їй приписували зростання в 178 см) канадська тенісистка має разюче подібність з Вінус Вільямс - той же природний атлетизм, довгі ноги, різкі по техніці ударів, наявність сестри-тенісистки, врешті-решт . Так-так, грала в юніорському турі і Елізабет Абанда, ось тільки вона не молодша, а старша сестра, і не більше, а менш успішна, ніж Франсуаза. Поки Елізабет не пішла в тінь, їх нескінченно порівнювали з сестрами Вільямс, тепер же Франсуазе доводиться нести вантаж очікувань поодинці. У минулому році на юніорському Відкритому чемпіонаті Канади вона обіграла чемпіонку «Вімблдону» Ешлі Барті, а в фіналі у впертій боротьбі поступилася Ежені Бушар. На юніорському US Open Абанда залишила поза справами Медісон Кіз. А ось в минулому Australian Open Франсуаза не брала участь, тому що Федерація тенісу Канади забула заявити її на цей турнір. «У них це називається професіоналізмом», - уїдливо дівчина в своєму мікроблозі, де вона регулярно постить самопальні приказки і афоризми.

Фото: Fotobank.ru/Getty Images / Matthew Stockman / Ryan Pierse / Clive Brunskill / Michael Regan і Фото: REUTERS / Toby Melville

4 надії російського жіночого тенісу

І якщо Путинцева згодом вдасться наблизитися за результатами до Домініці Цибулковій - а чому, власне, ні?