Полезные материалы

Рік російського тенісу. Чим запам'ятався 2014-й?

  1. Повернення Шарапової після травми Шарапова в 2014-му підтвердила, що є однією з головних тенісисток...
  2. Перемога Макарової і Весніній на US Open
  3. успіхи юніорів
  4. Всього троє росіян в Топ-100
  5. Дар'я Гаврилова і греки
  6. Спроба повернення Звонарьовою
  7. Догляд Давиденко і Сафіної, пауза Петрової
  8. гумор Тарпищева
  9. Жага справедливості Турсунова
  10. необережність Кафельникова
  11. Смерть St. Petersburg Open і метання Кубка Кремля
  12. Зникнення тенісу з ТВ

Повернення Шарапової після травми

Повернення Шарапової після травми

Шарапова в 2014-му підтвердила, що є однією з головних тенісисток нашого часу. Пропустивши кінцівку минулого сезону через травму, Маша важко запрягала в цьому, щоб на весняному ґрунті постати у всій чемпіонської красі.

За вісім тижнів між квітнем і червнем Марія зазнала однієї поразки, завоювала три титули, включаючи свій п'ятий «Шолом» на «Ролан Гаррос». Чотири останні матчі в Парижі найбагатша спортсменка планети виграла в вирішальних сетах, в трьох з них програвши перший. Бійцівський характер Шарапової ні для кого не новина, але її грунтове панування осмислити вдалося ще не всім.

Ще на початку десятих років було важко уявити, що по грунтових показниками Шарапову почнуть порівнювати з Надалем, а за півтора року з весни-2013 до осені 2014 вона завоює шість титулів, лише два з яких будуть хардового. Ставши нової грунтової королевою, Марія знову змусила захоплюватися своєю працездатністю і націленістю на результат. Це дійсно чемпіонський підхід: усвідомити свою вразливість і працювати над нею доти, поки вона не стане силою.

Зворотний бік цієї медалі - впали результати Шарапової на інших покриттях. І хоча осінній титул в Пекіні трохи поправив ситуацію, загальне враження таке: Марія раптом стала сумніватися в собі. Звідси і дивні Дропшот в напружених ігрових ситуаціях, і поразки від більш слабких суперниць. Втім, навіть при таких розкладах Шарапова мала шанс закінчити сезон першою ракеткою світу. А значить, можна не сумніватися, що їй є звідки черпати ресурси.

Як «Ролан Гаррос» став найважливішим турніром для Шарапової

Перемога Кузнєцової в Вашингтоні

Перемога Кузнєцової в Вашингтоні

Травми, зміна тренерів, втрата впевненості в собі зробили свою справу - останні кілька років Кузнєцова не була схожа сама на себе. Теніс знову став приносити задоволення лише в 2014-му, що допомогло виграти перший за чотири роки титул. В якійсь мірі символічно, що росіянка перемогла в Вашингтоні, адже в останній раз вона вигравала теж в Штатах - в Сан-Дієго-2010. Коло замкнулося.

За ці чотири роки Кузнєцова двічі добиралася до фіналів. У 2011-му в Дубаї без шансів програла Каролін Возняцкі, і в цьому році в Оейраш - Карлі Суарес-Наварро. Останньої поразки від іспанки і зовсім вийшло моторошно образливим - Кузнєцова у вирішальному сеті втратила перевагу 4: 1. У Вашингтоні ледь не сталося щось схоже, коли після виграного першого сету Світу повела 3: 0 у другому, а потім розклеїлася, і довелося проявляти волю в третьому.

«Коли в Америці сумно, дивлюся« Брат 2 ». Російська душа Світлани Кузнєцової

Перемога Макарової і Весніній на US Open

Перемога Макарової і Весніній на US Open

Олена Весніна та Катерина Макарова грають разом всього два роки, але за цей час стали справжньою командою, що вони довели своєю перемогою на US Open. Їх перша перемога на «Ролан Гаррос» стала безумовним досягненням, але другий титул, який прийшов через більш ніж рік, виявився ще більш цінним і вистражданим. Після фіналу в Маямі у Олени та Каті настала затяжна чорна смуга: всю весну і майже все літо вони в кращому випадку доходили до чвертьфіналу, крім того, то в однієї, то в іншої виникали проблеми зі здоров'ям. Загалом, ситуація перед останнім турніром «Великого шолома» була не самою райдужною.

На US Open у Олени загострилася травма плеча і вона майже не могла подавати, а гра без перерв не давала можливості болю затихнути. Кожне очко для росіянок було на вагу золота, тим більше коли на іншій стороні корту найдосвідченіші суперниці. Головним тріумфом до фіналу стала перемога над завжди небезпечними сестрами Вільямс, ну а в заключному матчі Олена і Катя поквитались за Майамі з Мартіною Хінгіс і Флавией Пеннеттою. Ця перемога фактично коштувала росіянкам кінцівки сезону, але титул «Великого шолома», тим більше завойований з такими труднощами, виправдовує всі жертви.

успіхи юніорів

успіхи юніорів

Якщо в дорослому тенісі в цьому сезоні у російських гравців все не так райдужно, як було ще зовсім недавно, то юніори, навпаки, не переставали радувати своїми успіхами. Тріумф Шарапової на «Ролан Гаррос» залишив в тіні досягнення Андрія Рубльова і Дар'ї Касаткиной, які перемогли в одиночному розряді серед юніорів. Андрій став першим в історії російським чемпіоном «Ролан Гаррос» і першим за п'ять років переможцем юніорського турніру «Великого шолома» з Росії.

Російські юніорки не перемагали на «Ролан Гаррос» теж дуже давно - востаннє це вдалося Наді Петровій в 1998-му. Андрій і Даша відразу ж злетіли в рейтингу - Рубльов став першою ракеткою світу, Касаткіна - третій. А на самому початку року успіхам російської молоді дала старт Єлизавета Куличкова, яка виграла Australian Open і в одиночному, і в парному розрядах.

Втім, успіхи цих молодих тенісистів юніорських туром не обмежуються. Куличкова за рік виграла два титули і увійшла в Топ-150 рейтингу WTA, Касаткіна теж завершила сезон з двома перемогами на дорослих змаганнях і займає 360-й рядок рейтингу. Рубльов виграв два турніри серії «Ф'ючерс» і, крім того, приніс російської збірної два очки у зустрічі з португальцями на Кубку Девіса.

Всього троє росіян в Топ-100

Поки ми покладаємо великі надії на юніорів, на великих чоловічих турнірах майже не залишилося тих, за кого можна повболівати. За підсумками 2014 року в сотню входять лише Михайло Южний (48 місце; найгірший показник за 13 років), Теймураз Габашвілі (67) і Андрій Кузнєцов (82). В останній раз схожий дефіцит росіян в Топ-100 траплявся в 2000 році, коли в сотні не було нікого, крім Кафельникова і Сафіна. Інша справа, що до того моменту на підході вже були Давиденко, Південний, Андрєєв і інші, а в нинішній ситуації чекати стрімкого прориву складно.

Дар'я Гаврилова і греки

Дар'я Гаврилова і греки

Список тенісних емігрантів, які відмовилися від російського спортивного громадянства, поповнився в цьому сезоні ще одним ім'ям. Дар'я Гаврилова, колишня перша ракетка світу серед юніорів та чемпіонка юніорського US Open, оголосила про намір перейти в Австралію. Поки що Гаврилова числиться в списках WTA і ITF як росіянка, але вже в кваліфікації US Open вона виступала за Австралію, ніж, як написала сама, «дуже пишається». Більшість російських тенісистів, які виїхали грати за інші країни (в основному за Казахстан), вирішувалися на це в першу чергу через фінансові проблеми і відсутність умов для тренувань. У Гаврилової, крім усього іншого, є ще одна причина - ось уже кілька років вона зустрічається з молодим австралійським гравцем Люком Савіл, і у їх пари, схоже, все серйозно.

Але якщо десь вибуло, десь має і прибути. Крім Ксенії Первак, яка знову стала грати за Росію після недовгого роману з Казахстаном, список вітчизняних тенісистів поповнився греком Маркосом Каловелонісом. Маркосу всього 20 років, в юніорському рейтингу його вищим досягненням було 24-е місце, а в поточному рейтингу ATP він значиться під 907-м номером. Маркос народився в змішаній родині (його мама - росіянка), так що його перехід продиктований, мабуть, особистими причинами. З чуток, за Каловелонісом може піти й інший грецький гравець, який має російське коріння, - 16-річний Стефанос Ціціпас.

Спроба повернення Звонарьовою

Спроба повернення Звонарьовою

У 2012 році екс-другій ракетці світу радили пропустити Олімпіаду, щоб не доконати своє плече, але вона не послухалася.

«Зараз розумію, що грати тоді не варто. Але я не могла піти наперекір черговий олімпійської мрії », - говорить вона тепер.

Відновлення зайняло півтора року, а повернення відбулося на Australian Open-2014, де в першому колі Звонарьова поступилася Кейсі Деллакуа. Потім були турніри в Паттайя, Індіан-Уеллсі та «Вімблдон», кілька натужних перемог і рецидив травми плеча. Можливо, Вірі коштувало почати повернення з дрібних турнірів, щоб набути впевненості, але вона вирішила по-іншому.

В результаті зараз володарка 12 титулів WTA продовжує відновлюватися, паралельно беручи участь в благодійних напівмарафон, отримуючи другу освіту і займаючись своїм благодійним фондом. Залишається сподіватися, що новий камбек, запланований на початок наступного року, буде більш вдалим.

Догляд Давиденко і Сафіної, пауза Петрової

Догляд Давиденко і Сафіної, пауза Петрової

Золоте покоління російського тенісу продовжує йти. Екс-перша ракетка світу, триразова фіналістка «Шоломів» Динара Сафіна в Мадриді (де колись почався її прорив) офіційно завершила кар'єру, хоча на корт не виходила вже три роки. А єдиний російський чемпіон підсумкового турніру Микола Давиденко все ж не зміг, незважаючи на гаряче бажання, піти з тенісу без шуму і церемоній: на Кубку Кремля в його честь влаштували свято.

Не до кінця зрозуміла ситуація з Надією Петровою. В кінці минулого року тенісистка перенесла важку втрату, але після невеликої перерви все ж повернулася на корт. Але потім 32-річна росіянка знову пропала і ось уже півроку не виступає. Шаміль Тарпіщев навіть сказав, що вона вирішила завершити кар'єру , Але сама Петрова президента ФТР спростувала .

«Та не плачте ви». Який ми запам'ятаємо Динару Сафіну

Микола Давиденко: «Так, я хохол. Можу кричати, що я хохол »

гумор Тарпищева

гумор Тарпищева

Напередодні Кубка Кремля в ток-шоу «Вечірній Ургант» командор російського тенісу сильно хотів блиснути дотепністю, але перестарався. Його жарт про «братів Вільямс» здалася нешкідливою тільки самому Шамілю Авняровічу і спричинила санкції від WTA у вигляді річної дискваліфікації і штрафу в розмірі 25 тисяч доларів. Багато, як Мискіна і Сафін, вважають, що Тарпищева покарали занадто строго, дехто впевнений, що навпаки. Але найточніше, мабуть, ситуацію характеризувати Марія Шарапова: «Це вкрай неповажне заяву для людини займає таку посаду. Свідоцтво повної безвідповідальності ».

«Якщо сестри Вільямс тепер від відрази закінчать кар'єри, їх можна буде зрозуміти». Як світ не зрозумів гумору Тарпищева

Жага справедливості Турсунова

Вільний художник російського тенісу Дмитро Турсунов весь рік томився зі здоров'ям, але сказати своє вагоме слово встиг - причому буквально. На зимовому турнірі в Роттердамі Дмитро, який ніколи не лізе за словом в кишеню, став жертвою правила 25 секунд і поцікавився у судді на вишці Седріка Мурье, скільки разів той карав за повільність Рафаеля Надаля:

«Ви хоч раз знімали з нього очко? Скільки разів? Тричі? Десять разів? 12 раз? Або хоча б один раз? »

«Він по півхвилини колупається в дупі, а ви просто дивіться, не кажучи ні слова».

Після матчу інцидент був вичерпаний примирливим Селфі, яке забомбив Григор Димитров.

Вільний художник. Чому Дмитро Турсунов головний тенісист Росії

необережність Кафельникова

необережність Кафельникова

Один з найуспішніших російських тенісистів останні пару років постійно привертає до себе увагу - але, здебільшого, не роботою в якості віце-президента ФТР, а необережними і епатажними висловлюваннями в твіттері.

У минулому році він якщо і не влаштував, то брав активну участь в публічних розборках російських тенісистів на тему Кубка Кремля і Кубка Девіса. Цього року Євген став брати ширше. Надто люті висловлювання з приводу ситуації на Україні чергуються з дотепними - за задумом автора - подколи діючих тенісистів.

Наприклад, Кафельникова дуже насмішила перебування іспанця Фелісіано Лопеса в Топ-20, а бізнес-затії Марії Шарапової спонукали до прямо-таки шаржових сатирі. Шарапової ж дісталося і за те, що вона відмовилася захищати іншого майстра необдуманого слова Шаміля Тарпіщева. А ще один з головних патріотів Росії так захотів взяти участь в західному Ice Bucket Challenge, що навіть не став виклику чекати і облився холодною водою сам .

Правда, не можна не сказати, що словесна нестриманість - це не все, що Кафельников демонстрував в цьому році. Марина Чиліча з Мілошем Раонічем він на Кубок Кремля все ж заманив. З огляду на всі проблеми московського турніру - це досягнення велике.

«Чому я повинен вибачатися за правду?» Євген Кафельников без ракетки

Смерть St. Petersburg Open і метання Кубка Кремля

Petersburg Open і метання Кубка Кремля

Здається, можна з упевненістю говорити: Ернест Гулбіс став останнім чемпіоном турніру АТР у Санкт-Петербурзі. В цьому році було оголошено, що змагання переїдуть до Ізраїлю. Потім додали, що це всього на рік. Потім виявилося, що в Ізраїлі турнір проводити не можна через бойові дій. Потім з'явилася інформація, що змагання швидше за все переїдуть в Азію - тому що, за словами Олексія Селіваненко, гарантувати можливість їх проведення в Тель-Авіві ніхто не може . Виходить, варіант повернення турніру в Петербург, де він проходить з 1995 року, вже і не розглядається.

З Кубка Кремля теж приходили тривожні новини. Про невдале місце в календарі говорять уже давно - наприклад, в наступному сезоні підсумковий турнір почнеться в неділю, і організаторам Кубка Кремля доводиться ламати голову, коли ж проводити фінал. На даний момент варіант п'ятничного фіналу вже точно зазначив.

Крім того, напередодні старту Кубка Кремля 2014 Тарпіщев проговорився, що ліцензія на проведення турніру може бути віддана іншій країні . Незрозуміло, чим були викликані ці слова, тому що після них з Москви йдуть тільки хороші новини. Євген Кафельников вже домовляється з Чиличем і молодою зіркою Борна Чорич, а глава АТР хвалить організацію і збирається приїхати на наступний рік . Правда, від підвищення статусу через фінансові причини організатори чоловічого турніру все ж відмовилися .

Як змінювався Кубок Кремля

Зникнення тенісу з ТВ

Зникнення тенісу з ТВ

У 2014-му тенісні трансляції на російському телебаченні остаточно перетворилися в дивину. Тенісний канал «НТВ Плюс» ні живий ні мертвий і показує переважно записи матчів десятирічної давності, а в день старту підсумкового турніру АТР - фінал Кубка Федерації. «Євроспорт» справно транслює «Шоломи», але в інший час - похмурі змагання, оживити які не в силах навіть Анна Чакветадзе.

У ситуації, що склалася крок вперед зробив Sports.ru, отримавши ексклюзивні права транслювати в Росії «Вімблдон». Британський турнір «Великого шолома» вперше зробив своїм головним партнером онлайн-ресурс. Команда коментаторів працювала з Лондона, а користувачам Sports.ru передала привіт Марія Шарапова .

фото: Fotobank / Getty Images / Clive Brunskill; REUTERS / Geoff Burke; Fotobank / Getty Images / Elsa, Dan Istitene; РІА Новини / Катерина Чеснокова, Григорій Сисоєв; Fotobank / Getty Images / Atsushi Tomura; РІА Новини / Олександр Вільф, Олексій Куденко; Fotobank / Getty Images / Matthew Stockman, Peter Macdiarmid

Скільки разів?
Тричі?
Десять разів?
Аз?
«Чому я повинен вибачатися за правду?