Полезные материалы

Як організувати салон стільникового зв'язку

  1. Досить шукати франшизи! Створюйте власний бренд!
  2. Спецпроект Openbusiness.ru: ВСЕ ПРО ВІДКРИТТЯ пекарні
  3. Психологічний салон: свою справу, що приносить радість, задоволення і солідний дохід
  4. Спецпроект Openbusiness: Магазин чаю і трав
  5. Безкоштовний додаток для самостійної розробки бізнес-плану
  6. Свій бізнес: відкриваємо магазин нижньої білизни
  7. Свій бізнес: відкриваємо магазин керамічної плитки
  8. Свій бізнес: магазин філателії
  9. Свій бізнес: як відкрити магазин дитячого одягу
  10. Своя справа: магазин автозапчастин
  11. Свій бізнес: як відкрити магазин товарів для перукарів
  12. Фінансові розрахунки: продуктовий магазин
  13. Свій бізнес: магазин килимів
  14. Свій бізнес: відкриваємо продуктовий магазин
  15. Свій бізнес: магазин велосипедів і велотоварів
  16. Бізнес-план вейп-шопа
  17. Готовий бізнес-план: продаж пивного обладнання

* У розрахунках використовуються середні дані по Росії

Мобільний телефон сьогодні вже настільки буденна і необхідна річ, що хоча б найпростіша модель є навіть у самих незабезпечених людей. В кінці двадцятого століття світ сильно змінився завдяки поступовому впровадженню в життя людей стільникових телефонів. Бізнес на них - вельми прибуткове і нескладна справа, але, на жаль, з огляду на дуже сильно посилення конкуренції, доступ на ринок нового гравця практично закритий. Причому це стосується не тільки стільникових операторів, які в цій країні представлені «великою трійкою», але і мереж з продажу стільникових телефонів. Ще десять років тому стати новим гравцем, який займається продажем мобільних телефонних апаратів було можливо, а сьогодні все зайнято великими мережами. Але це не означає, що на вихід абсолютно немає.

Відразу відзначимо, що у новачка три шляхи розвитку. Перший - фактично безперспективний по вищезгаданим причин. Так, мова саме про самостійне завоюванні визнання споживача. Теоретично в дуже віддалених і невеликих населених пунктах можна побудувати свій салон (який логічніше називати магазинчиком) і продавати апарати місцевому населенню. Але навіть воно швидше поїде до найближчого великого міста, ніж стане купувати телефони під боком. Варіант з продажем не зовсім чесно отриманих телефонів розглянуто в цій статті не буде; при бажанні, за інформацією можна звернутися на найближчий ринок до людини з табличкою «Куплю золото, телефони, дорого». Якщо такий персонаж не був знайдений, значить, в місті і такі дилери відчули на собі кризу. Відкривати магазин під власним ім'ям - по суті дуже ризиковане заняття, яке обіцяє крах через кілька місяців. Люди знають найменування перевірених компаній, і йдуть тільки туди.

Другий шлях розвитку - робота за франшизою. У наш час відкрити успішний салон стільникового зв'язку вже можна тільки під крилом якої-небудь відомої компанії. Не обов'язково прагне до співпраці з найбільшими гравцями, представники подрібніше теж мають вагу на ринку, та й пропонують умови кращі. Втім, тут як пощастить, тому що компанії з продажу стільникових телефонів не афішують умови своїх франшиз, а деякі навіть приховують інформацію про можливу співпрацю (що дає привід сумніватися в можливості партнерства взагалі). На подив франшизи найбільш активно пропонують самі оператори стільникового зв'язку, який відносно недавно зайнялися продажем і телефонних апаратів в своїх точках обслуговування. Для клієнта це іноді стає навіть зручніше - все в одному місці. Розглянути це варіант безперечно варто, так як жоден великий оператор в Росії (мова йде про «великій трійці» і недавно об'єдналися з «Tele2» «Ростелекомі») не збирається сходити зі сцени.

І, нарешті, третій шлях розвитку - це інтернет-продажу. Сьогодні у світовій мережі величезна кількість продавців стільникових телефонів, деякі з яких пропонують феноменально низькі ціни на свої товари. Робота через інтернет пов'язана з декількома ризиками і має свої особливості, але, як і будь-який інший бізнес побудований через світову павутину, має перспективи розвитку і може стати дуже хорошим рішенням для починаючого підприємця. Але тут доведеться вирішити чималу кількість складнощів, та й високий рівень конкуренції між дрібними продавцями теж не дає новачкові без праці вийти на ринок. Однак цей бізнес заслуговує окремого розгляду, не в рамках цієї статті.

Якщо говорити зовсім відверто, то відкриття салону стільникового зв'язку сьогодні - це вже далеко не той привабливий вид бізнесу, яким він був навіть кілька років тому. На даний момент ринок відмінно розділений між гравцями, вижити в цій нещадній боротьбі досить складно, і навіть великі мережі пред'являють до своїх можливих партнерів занадто суворі вимоги. Поки спить антимонопольна служба, можна, звичайно, знайти виходи з ситуації, що склалася і постаратися завоювати своє місце під сонцем, проте це буде нелегко. Попередження було озвучено, і є віра в те, що справжній підприємець зможе вирватися в будь-якій ситуації. Так що далі буде більш детально розглянуто наявні можливості.

Для початку слід звернутися до місцевого податкової орган, що виробляє реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності. Ставати юридичною особою і зовсім недоцільно, особливо, якщо планується робота по франшизі, тому бажано оформити себе як індивідуальний підприємець. Надалі буде менше звітності та бюрократичної тяганини. Але слід пам'ятати, що ІП несе відповідальність своїм власним майном на відміну від товариства з обмеженою відповідальністю (яке є юридичною особою). Тому в разі банкрутства є ризик втратити не тільки справа, але і все, що було нажито до організації цієї справи. Можна, звичайно, не брати кредити, але не кожен бізнесмен має великими коштами. Але і ТОВ, та ВП мають право користуватися спрощеною системою оподаткування (ССО), сплачуючи 6% (від доходів) або 15% (від операційного прибутку). Код діяльності - (ОКПД 2) 47.42 Послуги з роздрібної торгівлі телекомунікаційним обладнанням, включаючи роздрібну торгівлю мобільними телефонами, в спеціалізованих магазинах.

Далі слід визначитися з місцем розташування. Шукати потрібно місця з великою прохідністю людей, тому що за телефоном вже не їдуть спеціально в певний магазин, найчастіше його купують просто по дорозі, заходячи в перший-ліпший магазин (але він повинен працювати по відомим брендом). У зв'язку з цим хороші продажі можна очікувати при розміщенні в центрі міста на перших поверхах, але там напевно вже буде не один магазин, тобто рівень конкуренції в таких місцях гранично високий. Новачок буде знаходитися поблизу від уже відомих і популярних магазинів. Та й вартість оренди в центрі буде на порядок вище, що не кожен собі підприємець-початківець може собі дозволити. Розміри самого приміщення визначаються в залежності від, знову ж таки, можливостей і передбачуваного асортиментного ряду. Купувати телефони будуть і в невеликих салонах, але великий блискучий магазин приверне набагато більше покупців. Розмір приміщення - від 30 м2, і це з урахуванням складу, який не повинен бути величезним. Вартість оренди сильно відрізняється в залежності від самого міста і положення в ньому, але починається приблизно від 25 тисяч рублів на місяць. Окремо розглядається можливість розміщення в одному з торгових комплексів. Там можна знайти ідеально відповідне приміщення з нормальним ремонтом і хорошою прохідністю людей, але вартість оренди в ТЦ завжди вище.

Наступне питання - персонал. Щоб уникнути зайвих витрат на роботу продавцем-консультантом беруть студентів, молодих людей і тому подібний контингент. З одного боку, це дійсно вигідно, так як такі співробітники не очікують великих зарплат і приймають умови роботи, засновані на премію і штрафи. Але, з іншого боку, і працюють вони, не надто дбаючи про своє становище. Це дуже проста робота, але текучка буде постійно (якщо тільки не встановити заробітну плату вище, ніж в цілому по ринку). Людини на такій посаді досить важко мотивувати на чудове виконання своїх обов'язків, хоч і можливо. Отримують касири і продавці приблизно по 20 тисяч рублів на місяць з урахуванням премії, тобто їх оклад починається від 15 тисяч (але це все-таки занадто усереднені показники). Залежно від графіка роботи буде потрібно від 2 осіб, враховувати потрібно те, що повний сервіс торгова точка зможе надати саме при одночасній роботі 2 співробітників. Один на касі, інший консультує клієнта, одна людина в пікові годинник не буде справлятися з потоком відвідувачів, і вони будуть йти. Якщо магазин працює не в стандартному графіку 5/2 з восьмигодинним робочим днем, то потрібно прийняти на роботу людей, які будуть працювати в різні зміни. Так, якщо графік роботи 6/1 при 10-годинному робочому дні (скорочений день - субота), то потрібно вже 4 людини, щоб дотриматись вимог трудового кодексу і мати постійно на роботі необхідну кількість людей.

Окрема стаття витрат - обладнання приміщення. Так, потрібно крім комп'ютера, касового апарату і меблів закупити вітрини, встановити кондиціонер і забезпечити свій магазин великий привабливою вивіскою. Усередині допоможуть прикрасити приміщення постачальники телефонів, які дадуть рекламний матеріал для розміщення його на стінах і підлозі. Також потрібно враховувати і можливий ремонт самого приміщення, тому що не завжди воно може бути пристосоване саме для своїх потреб. Вартість ремонту та закупівлі необхідного обладнання, розміщення зовнішньої реклами починається від 100 тисяч рублів. Якщо доведеться працювати під відомим брендом, то не дуже потрібно займатися рекламою, популярний бренд вже сам буде притягувати відвідувачів. Головне - дати інформацію в інтернеті про своє місцезнаходження і добре прикрасити екстер'єр.

Насправді салони стільникового зв'язку навряд чи зможуть виживати тільки за допомогою продажів стільникових телефонів. На ці вироби націнка рідко перевищує навіть 10%, лише найдешевші моделі можуть продаватися за ціною помітно вище оптової. Не варто починати співпрацю і з тими постачальниками, які пропонують підозріло низькі ціни, тому що це або телефони без гарантії, або отримані незаконним шляхом. Якщо працювати по франшизі, то проблема з пошуком постачальника повинна вирішитися сама собою, його призведе франчайзер, і співпраця буде укладено з тією компанією, на яку вказала головна компанія. І це виключно добре, тому що жодна велика мережа не співпрацює з постачальником, у якого спостерігаються проблеми або є сумніви в якості і / або походження товару. Також потрібно по можливості виключати всіх посередників, і виходити безпосередньо на виробників телефонів, але зробити це дуже непросто.

Заробляють салони стільникового зв'язку, в першу чергу, на продажах аксесуарів і sim-картах. Принцип цього бізнесу схожий з торгівлею автомобілями, коли продавець заробляє не на продажу машини, а на реалізації комплектуючих і обслуговуванні. Накрутка на деякі аксесуари становить понад 100%, і в багатьох салонах зв'язку клієнт платить гроші за найпростіші послуги. Наприклад, за заміну захисної плівки. Добре продаються flash-карти, брелоки, шнурки, чохли і тому подібна дрібниця. Тут рівень продажів не в останню чергу залежить від співробітників, які повинні, вже вибачте за вираз, «впарити» клієнту додатковий товар. Нерідкі випадки, коли люди віддають до півтора разів більше грошей, ніж коштує сам телефон, просто погоджуючись на додаткові послуги і купуючи всілякі аксесуари. Та й заходять за такими дрібницями набагато частіше, ніж за самими телефонами.

Ще один хороший джерело доходу - продаж sim-карт. Причому пройшли ті часи, коли покупець платив за підключення, жорстка боротьба трьох операторів призвела до того, що компанії важливий кожен новий абонент. І тепер за підключення нового абонента платить салону стільникового зв'язку вже сам оператор. Якщо робота йде по франшизі, то доведеться прийняти умови співпраці, які укладені між оператором та франчайзером. Але навіть в цьому випадку оператор перевірить, чи підходить під його умови тільки відкривається точка. Так, всі великі гравці цього ринку встановлюють вимога на граничну близькість від найближчої точки, де можна купити свою sim-карту. Рідко цей показник перевищує 500 метрів, але навіть в цьому випадку розташовуватися в центрі по сусідству з іншим салоном стільникового зв'язку може стати невигідно. Тому що без продажу sim-карт салон стільникового зв'язку взагалі не сприймається відвідувачами. Навіть відсутність одного з трьох операторів може згубно позначитися на репутації магазину. Якщо ж франчайзером виступає сам оператор, то він допоможе вирішити безліч проблем і навіть часом закриє очі на близькість до інших точок продажів. Просто тому, що він знає, як залучити людей в потрібне місце.

Також оператори платять салонам зв'язку і за ще одну послугу - можливість без комісії внести оплату на рахунок. Таким чином, для цього доведеться закупити термінал оплати в свій салон і укласти договір на оплату за надання клієнтам поповнення рахунку без комісії. Сам термінал коштує близько 50 тисяч рублів, ціна рідко перевищує 100 тисяч, зате він швидко окупиться і почне приносити додатковий і, що найголовніше, стабільний дохід. Безумовно, тільки на терміналах не вдасться покрити всі свої витрати, але це суттєво спростить ведення бізнесу. Втім, більше одного терміналу ставити сенсу немає, так як оператор платить за саму точку, і кілька апаратів потрібні тільки у великих магазинах, де люди шикуються в чергу, щоб оплатити рахунки. Також, раніше практикувалася продаж карт оплати, але сьогодні практично ніде вже не зустріти такий спосіб внесення грошей на рахунок.

Дилером оператора допомагають стати деякі компанії, які пропонують співпрацю для торгівлі sim-картами відразу всіма операторами «великої трійки» і навіть «Ростелекома» (який, до слова, поглинув і «Sky Link»). Працювати доведеться через посередника, віддаючи йому частину доходу, але для компанії, що не працює під протекторатом відомого бренду, це стає кращим рішенням, тому що вийти на оператора самостійно досить складно. Та й робота значно спрощується, тому що не потрібно домовлятися з усіма компаніями, досить укласти договір з однією.

Салон стільникового зв'язку - досить важка справа, яка має перспективи тільки при роботі в тандемі з відомою мережею. Досить подивитися на статистику, щоб побачити, як з року в рік скорочувалася кількість брендів. Боротися з титанами практично безглуздо, до них звик народ, і люди не будуть довіряти новому гравцеві. Поки буде зароблена репутація, закінчаться кошти і доведеться оголосити себе банкрутом. З огляду на, що за ринок самих стільникових телефонів взялися оператори зв'язку, то в першу чергу потрібно налагодити співпрацю з ними. Так можна отримати партнерів, що поставляють телефони і аксесуари, і повністю отримати підтримку в продажу sim-карт. Єдина складність - отримання можливості торгувати sim-картами не свого франчайзера.

Матіас лауданумом

11.03.2015

Досить шукати франшизи! Створюйте власний бренд!

У 90% випадків покупка готового бізнесу або франшизи приносить одні збитки. Ми дамо вам все необхідне для відкриття пекарні без паушальних внесків, роялті та рекламних відрахувань.

Спецпроект Openbusiness.ru: ВСЕ ПРО ВІДКРИТТЯ пекарні

Юридичні аспекти, вибір обладнання, формування асортименту, вимоги до приміщення, виробничі процеси, збут. Повні фінансові розрахунки.

Психологічний салон: свою справу, що приносить радість, задоволення і солідний дохід

Проведення тренінгів з психологічними картами. 30 атмосферних тренінгів. Навчання роботі "під ключ". Все що необхідно для відкриття власного Психологічного Салону.

Спецпроект Openbusiness: Магазин чаю і трав

Все про відкриття бізнесу на продажу чаю і лікарських трав. Юридичні аспекти, формування асортименту магазину, вимоги до приміщення, реклама. Докладні фінансові розрахунки.

Безкоштовний додаток для самостійної розробки бізнес-плану

Хочете дізнатися, коли окупиться бізнес і скільки реально ви зможете заробити? Безкоштовний додаток "Бізнес-розрахунки" вже допомогло заощадити мільйони.

Свій бізнес: відкриваємо магазин нижньої білизни

Мінімальний стартовий капітал для організації власного магазину нижньої білизни становить близько 400 тисяч рублів. Терміни окупності такого бізнесу становлять від 6-7 місяців.

Свій бізнес: відкриваємо магазин керамічної плитки

Мінімальні витрати на відкриття невеликого магазину керамічної плитки складають від 500 тисяч рублів (для невеликого міста). Роздрібна націнка на плитку становить в середньому 10-25%, а у випадку з д ...

Свій бізнес: магазин філателії

Для того, щоб відкрити магазин філателії, буде потрібно близько 200 тисяч рублів. Відкриття магазину з продажу колекційних предметів рентабельно тільки або у великому місті, або в населеному пункті ...

Свій бізнес: як відкрити магазин дитячого одягу

Для відкриття маленького магазину дитячого одягу з вузькою спеціалізацією (наприклад, за віком) буде потрібно від 500 тисяч рублів. Для магазину з універсальним асортиментом необхідно від 2 мільйонів руб ...

Своя справа: магазин автозапчастин

Для бізнесу з продажу автозапчастин характерний великий діапазон можливого стартового капіталу: при бажанні зовсім невеликий магазинчик можна відкрити, вклавши в нього близько 200 тисяч рублів. Якщо ж...

Свій бізнес: як відкрити магазин товарів для перукарів

Перукарські послуги будуть популярні завжди. Тому вигідно зайнятися продажем товарів для перукарів. Вклавши 400 тис. Рублів, можна відкрити справу з щомісячною прибутком 150 тис. Рублів.

Фінансові розрахунки: продуктовий магазин

Даний фінансовий розрахунок розкриває якісь орієнтири по відкриттю «Магазину біля будинку» торговою площею 40 кв.м. на орендованих площах (оренда у афілійованої особи по 300 руб. за 1 кв.м.). При інвест ...

Свій бізнес: магазин килимів

Якщо магазин килимів буде орієнтований на людей з низьким рівнем доходу, то за 100-200 тисяч рублів можна купити досить товару для гарної представленості, якщо брати до уваги людей середнього клас ...

Свій бізнес: відкриваємо продуктовий магазин

В цілому, для відкриття невеликого продуктового магазинчика в невеликій місті буде потрібно близько 200 тисяч рублів. У великих містах ця сума буде вище за рахунок більш високої вартості оренди. При ...

Свій бізнес: магазин велосипедів і велотоварів

Роздрібна націнка на велосипеди, як правило, не менше 25-50%, від 50% - на екіпіровку, на аксесуари і витратні матеріали вона може становити і 200%. Середня роздрібна ціна «бюджетно ...

Бізнес-план вейп-шопа

Інвестиційні витрати на відкриття вейп-шопа складають 411 000 руб. і включають ремонт і оформлення приміщення, витрати на стартову рекламну кампанію, закупівлю першої партії товару на склад, а також ф ...

Готовий бізнес-план: продаж пивного обладнання

Інвестиційна фаза триває 1 місяць, потім починається безпосередньо фаза функціонування проекту. Отримання прибутку - з першого місяця функціонування. Необхідний обсяг інвестиційних витрат - 2,03 ...

Збережіть статтю, щоб уважно вивчити матеріал

Зберегти

Ви можете зберегти цю сторінку за допомогою: