Полезные материалы

Сергій Шубєнков: «Влаштували благодійний аукціон, де лотом було тренування зі мною. Виграв Антон Бабіков »

  1. Про народження сина
  2. Про робочий графік
  3. Про доходи в легкій атлетиці
  4. про благодійність
  5. Про нейтральний статус
  6. Про відсторонення від Олімпіади
  7. Про умови для тренувань
  8. Про компенсацію за пропущену Олімпіаду

Олімпійський чемпіон Олексій Ягудін в рамках авторської програми «Тане лід» поговорив з чемпіоном світу Сергієм Шубенкова про нейтральний статус, пропущеної Олімпіаді і зарплатах легкоатлетів.

Олімпійський чемпіон Олексій Ягудін в рамках авторської програми «Тане лід» поговорив з чемпіоном світу Сергієм Шубенкова про нейтральний статус, пропущеної Олімпіаді і зарплатах легкоатлетів.

Про народження сина

https://www.instagram.com/p/BL-bmnCgblL/?taken-by=sergey.shubenkov

- Син народився 24 травня, рівно в той день, коли мені треба було летіти на досить тривалий термін - на цілих п'ять стартів поспіль. Дізнався про народження в Москві, де у мене була пересадка.

- Тобто сина ти ще не бачив?

- Мабуть, коли тільки літак від землі відірвався, це і сталося. Мені посипалися повідомлення з привітаннями. Я навіть не знаю, як себе відчувати, що думати, що відчувати. Трошки дивне стан. Але сина я ще не бачив. Доведеться ще тиждень потерпіти.

- Уявляєш, відлітав через одного чоловіка, а прилетів до Москви іншим.

- Ось як-то так і було. Начебто щось нове, але поки не встиг відчути. Поки кардинально нічого не змінилося, але вже вимагаю надсилати більше фоток. Я ще вдома не був.

Про робочий графік

- Сезон у мене обіцяє бути дуже насиченим. Цього року не буде великого світового старту - чемпіонату світу або Олімпійських ігор. У нас у вересні пройде Континентальний кубок, володарем якого я став в 2014 році. Там змагатимуться чотири континенти. Для того щоб виступати за Європу, потрібно пройти своєрідний відбір, який відбудеться на ЧЄ. Ці два старти у нас зараз в пріоритеті. Все інше сприймається як своєрідні етапи підготовки. Ми з тренером на цей сезон запланували дуже-дуже багато стартів. Ніколи стільки не брали.

- Коли ми спілкувалися з тобою в останній раз, ти нарікав на те, що немає турнірів.

- Зараз будуть по три в тиждень. Благо у нас все-таки легка атлетика, а не теніс. Мені три години корті потіти не потрібно. Всього лише раз пробігти. Не було турнірів через проблеми з допуском. Як тільки я його отримав, виявилося, що багато організаторів хочуть мене бачити. Є де стартувати і розбігатися.

Сезон виходить експериментальним. Ми до нього готувалися трошки по-іншому. Я трохи менш сильний, але трохи більш витривалий. Форма дозволяє робити по три старти в тиждень. Коли у тебе такий графік, тренуватися особливо не доводиться. Змагання, по суті, і є тренуваннями.

Про доходи в легкій атлетиці

Олімпійський чемпіон Олексій Ягудін в рамках авторської програми «Тане лід» поговорив з чемпіоном світу Сергієм Шубенкова про нейтральний статус, пропущеної Олімпіаді і зарплатах легкоатлетів

Сергій Шубєнков / Фото: © «Матч ТВ»

- З чого складається твій дохід?

- У легкоатлетів багато шансів заробити. Я просто не знаю, з чого почати. Напевно, з основного доходу - це все-таки спонсорські та призові.

- Яка в тебе зарплата?

- Якщо говорити про зарплату, то її ми отримуємо від державних структур. Виходить близько 200 тисяч рублів на місяць.

- А які суми сплачуються призерам «Діамантової ліги»?

- Вони є на сайті Ліги. Це ніякий не секрет. За перше місце - 10 тисяч доларів, за друге - 6, за третє - 4. Гроші отримують спортсмени, які посіли місця з першого по восьме. Плюс ще призові отримують ті, хто за підсумками сезону виграв загальний залік.

про благодійність

- Яка твоя функція в благодійному фонді Dream One?

- За допомогою мене фонд намагається зібрати гроші на різні цілі. В даному випадку - на лікування хворих на рак. Від мене вимагалося записати відео і зустрітися з людиною, яка виграє в аукціоні. У нас буде з переможцем зустріч з форматі тренування. Ми всі дуже здивувалися, коли побачили, що переміг біатлоніст Антон Бабіков. Дуже приємно, що у мене є зоряний фанат.

- Потрібну суму вдалося зібрати?

- Сума не визначена заздалегідь. Тобто на аукціон виставлявся лот - зустріч зі мною в форматі тренування під девізом «Обжени Сергія Шубенкова». Ми будемо разом тренуватися з Антоном, займатися бар'єрним бігом. У нього з'явиться шанс обігнати мене в моїй дисципліні. Я-то, напевно, в біатлоні навряд чи когось обжену.

Про нейтральний статус

Сергій Шубєнков / Фото: © Getty Images

- Є різниця між виступами під російський прапором і під нейтральним?

- Безумовно, є. Коли готуєшся до великого турніру, то все одно намагаєшся від цих скандалів і проблем трошки абстрагуватися. Я зараз намагаюся на речі дивитися з оптимізмом. Тобто бути допущеним до міжнародних стартів, їздити на змагання, демонструвати, що в Росії ще повно сильних атлетів - це, безперечно, краще, ніж не їздити взагалі і сидіти вдома, як це було в 2016 році. Зараз, незважаючи на те, що МОК по своїй частині це питання розрулив, Міжнародна федерація легкої атлетики історію вирішила продовжити. По суті, наше відсторонення зберігається. Ситуація начебто зайшла в глухий кут і стоїть на місці. Офіційні позиції і у тих, і у інших не змінюються. Начебто позиції зближуються, але чим це може закінчитися і коли? Я не можу дізнатися. Я подавав на статус в грудні, дозвіл отримав в квітні. Поки тривали ці чотири місяці, не знав, що відбувається: де лежать мої документи, що з ними буде, коли їх розглянуть і дадуть відповідь. Інформації просто мінімум.

- Ти не вагався, коли приймав рішення про виступ під нейтральним прапором?

- Ні секунди. Це рішення далося мені дуже легко. Щодо того патріотично це чи ні, я вважаю, що роблю свою роботу, яка націлена результат. Показавши результат, я можу продемонструвати, чим ми займаємося, що відбувається в країні в цілому і в спорті зокрема. Претензії ж все почалися на тлі допінгу. Мені важливо було показати, що в Росії допінг - це не все. Показати це можна було лише єдиним способом - ось так.

Про відсторонення від Олімпіади

- Можна було цю ситуацію передбачити і запобігти. Легка атлетика - це дуже масштабний вид спорту. Тут за всіма встежити неможливо. Вони все одно все там їдять. У американців найпередовіші лабораторії. У них все домовилися, вони платять більше всіх Міжнародної федерації легкої атлетики. Тому їм нічого не буде.

Схожі на наш випадки відбувалися в інших країнах. В олімпійський рік я дуже глибоко занурився в ситуацію: прочитав всі доповіді, подивився всі інтерв'ю. Схоже, в Китаї є свій Родченков. З'ясували, що є тренер, не пам'ятаю точно з якої країни, який працює методами Чегіна. У цього тренера багато учнів. Його теж заарештували. Або, наприклад, про Кенію зробив фільм наш улюбленець Хайо Зеппельт. Тобто подібні сигнали приходять з усього світу. Це підтверджує, що допінг існує і з ним треба боротися. Але борються поки з Росією.

- Коли нашу збірну дискваліфікували, ти сказав, що тебе позбавили абсолютно все. Що ти мав на увазі?

- Я готувався до піку своєї кар'єри - до Олімпійських ігор. Крок за кроком туди йшов. Працював, присвятив життя цій. Попередні Ігри у мене не склалися - в Лондоні посів у підсумку 12-е місце. Тому, звичайно, мені хотілося знову потрапити на Олімпіаду, знову відчути цю неперевершену атмосферу, знову мати шанс змагатися з кращими на найкрутіших стартах світу.

- У 1984-му твоя мама не поїхала на Олімпіаду через конфлікт СРСР і США. Зараз з тобою ситуація практично повторилася. Ви обговорювали з мамою цю тему?

- Звичайно. Історія йде колами. Ми обидва пропустили Олімпійські ігри. Обставини у нас абсолютно різні. Коли тобі рідна держава каже, що їхати не треба, це одна ситуація. Коли міжнародні структури не допускають ні за яких обставин - інша. Я вважаю, що моя ситуація образливіше. Хоча, з іншого боку, мама однаково переживала і за себе тоді, і за мене зараз. Можна сказати, що на нашій родині таке є. Сподіваюся, мій син Ярослав не пропустить Олімпійські ігри.

Про умови для тренувань

https://www.instagram.com/p/BjNnLUxD1es/?taken-by=sergey.shubenkov

- Скільки років ви працюєте з тренером Клевцова? Правда, що тобі пропонували поїхати в тренуватися в іншу країну, але ти розумів, що це розіб'є ваш колектив і тому вирішив залишитися?

- Ми працюємо вже 15 років, з 2003 року. Коли я починав, то часи були трошки інші. І його підхід до тренувань і до життя був інший.

- Він говорив, щоб ти їхав або залишався?

- Коли я починав, він не був такого класу тренер - меншого масштабу. Я був дитиною, який ходив в секцію для загального розвитку. По суті, він виріс зі мною як тренер. Він не припиняв вдосконалюватися, робив висновки. Клевцов - людина вкрай захоплений. Легка атлетика його найбільша і єдина любов на все життя.

- В яких умовах ти тренуєшся? Я знаю, що у вас в Барнаулі протікає дах.

- Так, протікає. Це тир для біатлоністів - тобто довгий коридор, де можна нормально бігати, в тому числі взимку. Зараз там займатися не можна - небезпечно. Дах текла-текла, але тепер ще до неї стіни додалися. Питання вирішується, і ми поки не знаємо: закрили тир на літо або вже назавжди. У нас є тренувальна база в Новогорську, куди я можу заїхати в будь-який момент - тренуватися, всім користуватися і добре себе почувати. Але не можна забувати, що збірна, яка може тренуватися в Новогорську, повинна з чогось формуватися. Повинні бути умови для тренувань по всій країні, а не тільки в Москві.

- Ти мені говорив, що не можеш жити в Москві. Що тут люди в якийсь метушні живуть.

- Тут умови кращі. У Барнаулі немає такого ритму життя, такого тиску. У Москві дві години на дорозі на тренування і стільки ж назад. А якщо в день два тренування? Тому тут або їхати на збори, або в Барнаул.

Про компенсацію за пропущену Олімпіаду

https://www.instagram.com/p/BjvCsMBDqMn/?taken-by=sergey.shubenkov

- Спортсмени, які не були допущені до Олімпіади в Ріо, отримали компенсацію 4 мільйони рублів. Ти вкладав ці гроші кудись?

- Вийшло так, що в першу чергу цими грошима довелося поділитися з державою у вигляді податків. По-друге, з усіх призових і спонсорських грошей я відстібаю своєму тренеру. У нас джентльменська угода. Це природно. Якби не він, то у мене б не було цих призових. Ми вклали ці гроші в подальшу роботу.

- Припустимо, у тебе є вибір: взяти 4 мільйони або поїхати на Олімпіаду, але ти не знаєш, який результат там покажеш. Що ти вибереш?

- Звичайно, поїхати на Олімпійські ігри.

- Це ти зараз відповів як Шубєнков-спортсмен. А якщо як просто людина, для якого 4 мільйони - це колосальна сума?

- А що значить Шубєнков як спортсмен і як людина? На сама справі коли це все сталося, то було задоволення від того, що нас не кинули, не забули, підтримали. Але, з іншого боку, це ніколи не буде заміною олімпійської медалі, навіть самої участі в Іграх, цих почуттів, емоцій, переживань, коли ти летиш в олімпійську столицю.

відкрити відео

Фото: «Матч ТВ», Всеросійська федерація легкої атлетики, Getty Images, РИА Новости / Антон Денисов

Com/p/BL-bmnCgblL/?
Тобто сина ти ще не бачив?
Яка в тебе зарплата?
А які суми сплачуються призерам «Діамантової ліги»?
Потрібну суму вдалося зібрати?
Начебто позиції зближуються, але чим це може закінчитися і коли?
Ти не вагався, коли приймав рішення про виступ під нейтральним прапором?
Що ти мав на увазі?
Ви обговорювали з мамою цю тему?
Com/p/BjNnLUxD1es/?